سفر به سیدنی و بازدید از پله برقی معلق متروی سیدنی

0
112
خرید بلیط هواپیما به سیدنی و بازدید از متروی سیدنی
بلیط هواپیما به سیدنی و بازدید از متروی سیدنی
سفر به سیدنی و بازدید از پله برقی معلق متروی سیدنیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 16Rating: 4.5سفر به سیدنی و بازدید از پله برقی معلق متروی سیدنی - عجیب‌ترین سازه هنری که تا به حال دیده‌ایدخرید بلیط هواپیما به سیدنی استرالیا. متروی سیدنی. پله برقی متروی سیدنی. دیدنی های سیدنی استرالیا. قیمت بلیط ارزان هواپیما به سیدنی استرالیا

سفر به سیدنی و بازدید از پله‌برقی معلق متروی سیدنی

با خرید بلیط هواپیما به سیدنی ، از معماری شگفت در ایستگاه مترو دیدن کنید. می‌دانید که متوقف کردن مردم در ایستگاه‌های شلوغ مترو کار بسیار دشواری است. یک هنرمند ویولن‌نواز در مترو برای اجرای یک قطعه موسیقی شاید چیزی حدود 3.5 دلار بطلبد ولی کسی حاضر نیست از قطار جا بماند و آواز موسیقی او را گوش بدهد؛ اما آثار هنری جدید در ایستگاه وینیارد (Wynyard)، بسیار متفاوت و شگفت‌انگیز است.

حتی کسانی که سخت درگیر هیاهوی زندگی روزمره هستند، لحظه‌ای در میان دویدن‌هایشان توقف کرده و برای چند لحظه هم که شده محو تماشای این اثر زیبا می‌شوند.

زیباترین و خلاقانه‌ترین نیمکت‌های دنیا

شگفت‌انگیزترین رصدخانه‌های جهان

پدیده‌ای شگفت‌آور

خرید بلیط هواپیما به سیدنی و بازدید از متروی سیدنی
پدیده‌ای شگفت‌آور در سیدنی

روز سه‌شنبه، ساعت 9 صبح در عرض بیست دقیقه ده‌ها هزار مردم، مات و حیرت‌زده به تماشای چهار حلقه چوبی به‌هم‌پیچیده ایستاده بودند که بالای سرشان در محل ایستگاه مترو قرار داشت و به‌صورت یکنواخت در زیر یکدیگر به شکل ماهرانه چیده شده و یک پله‌برقی را تشکیل داده بودند.

همه مردم که توجهشان جلب این ابتکار زیبا شده بود، اعم از کارکنان اداری و خدمت‌گزاران، همگی عکس‌های سلفی و یا هنری جهت اشتراک‌گذاری در فضای مجازی، از این پله‌برقی معلق می‌گرفتند و یا فقط با دقت زیاد در شگفتی این ابتکار خیره شده بودند. این معماری عجیب و زیبا چون جزیره‌ای آرام در میان رودخانه‌ای خروشان از مسافران عجول و تندرو می‌ماند. برای بازدید از این زیبایی شگفت، بلیط هواپیما به سیدنی را از سایت ما بخرید.

توبی (Toby) و مادرش مدیر پروژه جان سانگ (John Sung) را که چند ماه قبل از آشکار شدن کار فوت شد، می‌شناختند. جسیکا و نیک (Jessica & Nick)، دو نفر از 20 نفری که در بارانگارو (Barangaroo) کار کرده بودند، از به‌کارگیری ماهرانه پله‌های چوبی به‌جای عدم استفاده از آن‌ها، بسیار مسرور و خرسند بودند.

شرکت سازنده آن

خرید بلیط هواپیما به سیدنی و بازدید از متروی سیدنی
شرکت اینترلوپ سازنده این طرح

شرکت اینترلوپ (Interloop)، ازنقطه‌نظر روابط عمومی، موفقیت را در زندگی واقعی ثابت کرده است و این زیاد هم تعجب‌آور نیست. پله‌برقی‌های چوبی که این موفقیت را شامل می‌شوند، بخشی از فرهنگ مردم کهن سیدنی هستند: عشق قدیمی به آثار دیگر چون مونوریل‌ها و ساختمان‌های سیریوس در سیدنی نیز به همین سبب در دست استقرار بودند. این پله‌ها اولین بار سال 1931 نصب شدند و در بین هفت پله‌برقی چوبی موجود در جهان قرار داشتند که سال گذشته از بین رفتند.

این معماری بی‌نظیر و منحصربه‌فرد ارزش دیدن دارد، پس همین حالا برای خرید بلیط هواپیما به سیدنی ، اقدام نمایید. این کار تنها چند دقیقه از وقتتان را می‌گیرد. از منظر سلامتی و ایمنی، ارتقاء این پله‌ها به سر رسیده بود و نسبت به پله‌های آلومینیومی و ضدزنگ فولادی آسیب‌پذیرتر بودند. به‌خصوص برای هدایت سگ‌ها و مواقع آتش‌سوزی ریسک بالایی داشتند؛ اما برای کسانی که سالیان سال از این پله‌ها استفاده کرده بودند، از ارزش احساسی بسیار بالایی برخوردار بودند.

در ادامه چه شد؟

این واکنش ممکن است نوعی تسکین دسته‌جمعی باشد. زیرا که طی سال‌ها برای اولین بار، سیدنی مرکزی قرار بود به منطقه‌ای جالب که قبلاً نبوده است، تبدیل شود. در همان هفته از کار شرکت اینترلوپ پرده‌برداری به عمل آمد و پیاده‌روهای زیبا در خیابان جورج (George st.) با خط ریل‌های جدید، گیاهان متنوع و پیام‌های ضد تروریستی جالب جهت سهولت و آسایش مردم احداث گردیدند.

مردم در میان ازدحام جمعیت با احتیاط از پیاده‌روها عبور می‌کردند و با دقت در فضای زندگی بدون چرخ نگاه می‌کردند. غرفه‌های تاریخی زیبا، The Block، The Strand و ساختمان‌های قدیمی ناک و کربی (Nock & Kirby) یک روز آفتابی دیگر را تجربه می‌کردند. اگر شما هم مشتاق بازدید از این مترو هستید، بلیط هواپیما به سیدنی را خریداری کنید.

تمام خصوصیات متروی سیدنی

خرید بلیط هواپیما به سیدنی و بازدید از متروی سیدنی
تمام خصوصیات متروی سیدنی

بلیط هواپیما به سیدنی را بخرید و از ویژگی‌های جالب‌توجه مترو آن باخبر شوید. حتی نیمکت‌ها فاقد دسته بودند تا از خوابیدن افراد بی‌خانمان به روی نیمکت‌ها جلوگیری شود. یک رشد ثابت در این شهر حاکم است که معماری نامتعارفش به‌طور مداوم به محاصره فضاهای عمومی درآمده است.

از بین بردن پروژه‌های مختلف هنری عمومی که نشانه ذوق هنری نخبگان است، یکی از سلاح‌های موردعلاقه محافظه‌کاران در جنگ‌های بی‌پایان علیه شهروندان درون‌شهری است. آلن جونز (Alan Jones) گوینده تلویزیونی، پیشنهاد نصب مجسمه شهردار سیدنی، کلاور مور (Clover Moore) را در خیابان جورج ارائه کرد. ناشر روزنامه Canny Daily Telegraph نصب مجسمه شهردار در پارک بلمور (Belmore Park) را ” اتلاف بزرگ پول” خواند.

رابطه آن‌ها با هنر

به‌طور گسترده، رابطه استرالیا با هنر عمومی می‌تواند به‌عنوان عرفان توصیف شود. با توجه به بی‌احترامی‌های محافظه‌کاران دهه 1970، هنگامی‌که نخست‌وزیر Gough Whitlam و همچنین سناتور لیبرال جیمز پترسون در سال گذشته، دلارهای مالیات‌دهندگان و پول حاصل از فروش آثار معروف هنری را صرف بدهی‌های ملی کردند.

اما بااین‌وجود، معمار کریس فاکس (Chris Fox) موفق به طراحی حمل‌ونقل NSW در فضای وینیارد شد و از ژانویه فعالیت خود را در اینترلوپ آغاز کرد. باوجود پیچیدگی‌ها در چالش‌های امنیتی، استدلالی و قانونی، آژانس بی هیچ تأملی کار وی را قبول داشت.

فاکس می‌گوید: ” این کار در مورد حمل‌ونقل بسیار دشوار بود. من این پروژه بلندپروازانه را پیش رو گذاشتم و آن‌ها هم درست پشت آن قرار گرفتند. ازآنجایی‌که قرار بود این چیز شناور را آن بالا آویزان کنیم، این یک پروژه پیچیده بود.”

سرانجام اینترلوپ چه در پیش گرفت؟

با توجه به نیاز مبرم سازمان برای تقویت روابط عمومی، همکاری با اینترلوپ و صرف انرژی و منابع در این راه مانند برد در قمار بود. تغییرات در زمان‌بندی قطار، برنامه خصوصی‌سازی سرویس‌های اتوبوس در غرب درونی و اتهاماتی که پیمانکاران خصوصی ساختمان شمال‌غربی متروی سیدنی در خصوص بهره‌برداری از کارکنان انجام داده بودند، برای برچیدن نام مستعار آژانس، یعنی CityFail بود.

اینترلوپ با در نظر گرفتن وضعیت سکونت بازنشستگان، بدون اینکه تغییری در وضعیت و قیمت مسکن‌ها به وجود بیاورد، ارتقاء خیابان جورج را در پیش گرفت و مردم را از هر لحاظ مورد ملاحظه قرار داد.

دوستداران معماری‌های جالب و منحصربه‌فرد، با خرید بلیط هواپیما به سیدنی می‌توانند از این فرصت بهره‌مند شوند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به استرالیا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
theguardian.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به استرالیا ، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید