بلیط هواپیما سیرت ترکیه و آشنایی با دیدنی‌های این شهر

بی‌تردید ترکیه با دارا بودن مکان‌ها و شهرهای دیدنی فراوان، یکی از مقاصد گردشگری مهم و برتر دنیاست و سالیانه افراد بی‌‌شماری با تهیه بلیط هواپیما ترکیه برای گذراندن تعطیلات خود به این کشور زیبا و باستانی سفر می‌کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی دیگر از دیدنی‌های ترکیه، یعنی شهر تاریخی و زیبای سیرت آشنا کنیم. شما نیز می‌توانید مطمئن باشید که اگر شهر سیرت را به‌عنوان مقصد مسافرتی خود انتخاب کرده و با خریداری بلیط هواپیما سیرت به این شهر سفر کنید، اوقاتی خوش و بی‌نظیر را در این شهر سپری خواهید کرد.

0
170
خرید بلیط هواپیما سیرت
بلیط هواپیما سیرت
بلیط هواپیما سیرت ترکیه و آشنایی با دیدنی‌های این شهرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 10Rating: 3.5بلیط هواپیما سیرت ترکیه و آشنایی با دیدنی‌های این شهر - خرید بلیط هواپیما ترکیهبی‌تردید ترکیه با دارا بودن مکان‌ها و شهرهای دیدنی فراوان، یکی از مقاصد گردشگری مهم و برتر دنیاست و سالیانه افراد بی‌‌شماری با تهیه بلیط هواپیما ترکیه برای گذراندن تعطیلات خود به این کشور زیبا و باستانی سفر می‌کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی دیگر از دیدنی‌های ترکیه، یعنی شهر تاریخی و زیبای سیرت آشنا کنیم. بلیط هواپیما سیرت

معرفی شهر دیدنی سیرت (Siirt) ترکیه

بی‌تردید ترکیه با دارا بودن مکان‌ها و شهرهای دیدنی فراوان، یکی از مقاصد گردشگری مهم و برتر دنیاست و سالیانه افراد بی‌‌شماری با تهیه بلیط هواپیما ترکیه برای گذراندن تعطیلات خود به این کشور زیبا و باستانی سفر می‌کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با یکی دیگر از دیدنی‌های ترکیه، یعنی شهر تاریخی و زیبای سیرت آشنا کنیم. شما نیز می‌توانید مطمئن باشید که اگر شهر سیرت را به‌عنوان مقصد مسافرتی خود انتخاب کرده و با خریداری بلیط هواپیما سیرت به این شهر سفر کنید، اوقاتی خوش و بی‌نظیر را در این شهر سپری خواهید کرد.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما استانبول
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر استانبول
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آنتالیا
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر آنتالیا

خرید بلیط هواپیما سیرت
بلیط هواپیما سیرت

در ادامه با ما همراه باشید تا با جزئیات و خصوصیات این شهر آشنایی بیشتری پیدا کنید.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول

سیرت یک استان زیبا در قسمت جنوب شرقی آناتولی می‌باشد که در 224 کیلومتری شمال شرقی مردین (Mardin) قرار گرفته و از این استان توسط رودخانه تیگریس (Tigris) جدا شده است. شهر سیرت نیز در 186 کیلومتری شهر دیاربکر (Diyarbakir) قرار داشته و از شمال با استان بتلیس (Bittlis)، از شمال شرقی با وان، از جنوب شرقی با شرناق (Sirnak)، از جنوب غربی با مردین (Mardin) و از غرب با باتمان (Batman) همسایه است.

تاریخچه

بازدید از سیرت ترکیه
سیرت ترکیه

از نظر تاریخی گذشته شهر سیرت بسیار قدیمی و باستانی بوده و در طول تاریخ این شهر مهد تمدن‌های متعدد بوده‌ است که ردپاهای عمیقی را در تاریخ بر جای گذاشته‌اند. از بین امپراتوری‌ها و تمدن‌هایی که شهر سیرت را تحت سلطه خود داشته‌اند می‌توان به سامی‌ها، بابلی‌ها، آشوری‌ها، اوراتویی‌ها، رومی‌ها، بیزانسی‌ها، خلیفه عباسی، سلجوقیان و عثمانی‌ها اشاره کرد. این شهر طبق تقسیمات کشوری امپراتوری عثمانی، در سال 1919 به‌عنوان یک سنجاق مستقل شناخته شده و در سال 1923 و پس از تشکیل جمهوری ترکیه، به‌عنوان استانی از این کشور برگزیده شد.

پس علاقه‌مندان به شهرهای تاریخی و باستانی می‌توانند مطمئن باشند که با تهیه بلیط هواپیما سیرت خواهند توانست یک سفر تاریخی بی‌نظیر را تجربه کنند.

چگونه به شهر سیرت سفر کنیم

بازدید از سیرت ترکیه
سیرت ترکیه

شهر سیرت دارای جمعیتی است که از اعراب، کردها و ترک‌ها تشکیل شده است و اعراب این کشور زبانی را سخن می‌گویند که تشخیص آن از دیگر اعراب غیر ممکن بوده و با زبان عربی دیگر کشورها فرق دارد. برای سفر به این شهر دیدنی بهترین راه خریداری بلیط هواپیما دیاربکر بوده و پس از رسیدن به شهر دیاربکر، می‌توانید توسط اتوبوس یا سواری به شهر سیرت برسید؛ زیرا که سیرت از دیاربکر زیاد دور نبوده و در 187 کیلومتری آن قرار دارد. همچنین لازم به ذکر است که دیاربکر بزرگ‌ترین شهر جنوب شرقی آناتولی می‌باشد و بهترین راه برای سفر به سیرت از طریق همین شهر است.

جاذبه‌ها و مکان‌های تاریخی و دیدنی شهر سیرت

مسجد بزرگ (Ulu Mosque)

بازدید از سیرت ترکیه
سیرت ترکیه

این مسجد دیدنی با دستور موقیزدین محمود (Mugiziddun Mahmut) که یکی از پادشاهان امپراتوری سلجوقی بود، در سال 1129 ساخته شد. در سال 1260، حکمران چیزره (Cizre) یعنی ال مجاهد ایشاک (El Mucahit Ishak)، ضمیمه‌های فرعی را به ساختار اصلی مسجد، اضافه کرد. این مسجد در سال 1965 توسط هیئت‌مدیره عمومی زیربناهای ترکیه، بازسازی شد.

منبر چوبی این مسجد دیدنی که از چوب درخت گردو ساخته شده است، در موزه نژاد شناسی آنکارا به نمایش گذاشته شده و همواره به‌عنوان بهترین نمونه از آثار چوبی دوران سلجوقی شناخته شده و می‌شود. مسجد بزرگ دارای یک مناره تک ایوانی می‌باشد که با چینی‎‌های فیروزه‌ای تزئین شده و گردشگران را به خود جذب می‌کند. گنبد بزرگ این مسجد در وسط توسط گنبدهای کوچک‌تر احاطه شده است.

شما نیز اگر دیدار از یک مسجد تاریخی و باستانی را ترجیح می‌دهید، نباید بلیط هواپیما سیرت و بازدید از مسجد بزرگ این شهر را از دست بدهید.

مقبره‌های موجود در استان سیرت

بازدید از سیرت ترکیه
سیرت ترکیه

مقبره ویسل کارانی (Veysel Karani) در نواحی اطراف شهر سیرت و در 8 کیلومتری بخش بایکان آن قرار گرفته است. این مقبره یکی از ساختمان‌های تاریخی مهم در این ناحیه می‌باشد. در بخش آیدینلار (Aydinlar) که در 6 کیلومتری شهر سیرت قرار دارد، مقبرهErzurumlu Ibrahim Hakki Hazretleri (یک ادیب مذهبی و اخترشناس معروف که در ارزروم و در سال 1704 متولد شده بود) و واعظ مسلمان او یعنی اسماعیل فقیر الله (Ismail Fakirullah)، در بین آثار و مقبره‌های دیدنی قرار دارند که خریداری بلیط هواپیما سیرت و بازدید از آن‌ها ارزشش را دارد.

قلعه‌ها و قصرهای تاریخی شهر سیرت

بازدید از سیرت ترکیه
سیرت ترکیه

برخی از قلعه‌هایی که در بخش‌های سیرت قرار دارد، به غنائم تاریخی این شهر باستانی می‌افزاید. در نزدیکی روستای آداکاله (Adakale) که در 8 کیلومتری بخش بایکان سیرت قرار دارد، قصر درزین (Derzin)، به دوران بیزانسی تعلق داشته و برج‌های دیدبانی آن هنوز هم وضعیت خوبی دارند.

 قصر بیکنت (Beykent) در روستای بیکنت که در 6 کیلومتری جنوب بخش کورتالان (Kurtalan) سیرت قرار دارد، نیز یکی دیگر از قصرهای تاریخی و دیدنی استان سیرت می‌باشد. همچنین قصر گارزان (Garzan) نیز در روستای گارزان بخش کورتالان واقع شده و کسانی که به بناهای تاریخی علاقه دارند، نباید بلیط هواپیما سیرت و بازدید از این بناهای تاریخی را از دست بدهند.

خرابه‌های تاریخی سیرت

بازدید از سیرت ترکیه
سیرت ترکیه

خرابه‌های ارزن (Erzen) که در منطقه وسیعی بین روستای بوژویوک (Bozhoyuk) و کوکدوغان (Gokdogan) قرار دارد نیز از مناطق باستانی مهم در سیرت به شمار می‌روند، زیرا که این خرابه‌ها از اولین منزلگاه‌هایی هستند که در این ناحیه بیش از 3000 سال قبل از میلاد به وجود آمده بودند.

چشمه‌های آب گرم سیرت

بلیط هواپیما سیرت ترکیه
بلیط هواپیما سیرت

باید توجه داشته باشیم که یک کار دیگر که پس از خریداری بلیط هواپیما سیرت می‌توانیم آن را انجام دهیم، مراجعه به چشمه‌های آب گرم این شهر و استان دیدنی می‌باشد. در بزرگ‌راه سیرت-اروح، در کنار رودخانه بوتان (Botan)، چشمه آب گرم بیلوریس (Billoris) در یک غار قرار دارد.

آب گرم این چشمه در دمای 35 درجه سانتی‌گراد قرار داشته و از جایی که این آب دارای سولفور هیدروژن می‌باشد، نوشیدن آن خطرناک است؛ اما بااین‌حال، همین آب برای درمان برخی از بیماری‌های پوستی و رماتیسم استفاده می‌شود. یک چشمه آب گرم دیگر که در این ناحیه قرار دارد، چشمه آب گرم لیف (Lif) بوده که در کیشلاچیک (Kislacik) قرار گرفته است.

 اگر به چشمه‌های آب گرم نیز علاقه داشته باشید، خواهید توانست پس از تهیه بلیط هواپیما سیرت از چشمه‌های آب گرم این ناحیه نیز دیدن نمایید.

سوغاتی‌

بازدید از سیرت ترکیه
سیرت ترکیه

به دلیل این‌که مهم‌ترین شغل و ابزار درآمد در سیرت گله‌داری می‌باشد، مهم‌ترین موادی که در صنعت بافندگی و نساجی به کار می‌روند، پشم و مرغوز هستند. پتوها و شال‌های سیرت در کل کشور مشهور می‌باشند. در اواخر نیز سعی شده است که بافندگی گلیم با جدیت بیشتر و نظم بهتری در سیرت انجام پذیرد. گلیم‌های جیرکان (Jirkan Kilims) که در روستای چینارلی سو (Cinarlisu) در 12 کیلومتری مرکز شهر سیرت، بافته می‌شوند، در بین اجناسی هستند که پس از خریداری بلیط هواپیما سیرت باید آن‌ها را به‌عنوان سوغاتی این شهر تهیه کرده و با خود به خانه برد.

غذا و خوردوخوراک در سیرت

بازدید از سیرت ترکیه
سیرت ترکیه

کباب بریان، یک خوراک گوشتی که در چاله‌ای عمیق پخته می‌شود و همچنین کوفته‌های سیرت، بومبار (Bumbar) و پرده پیلاف (Perde Pilaf)، در بین غذاهای محلی شهر سیرت قرار داشته و کسانی که بلیط هواپیما سیرت تهیه کرده و به این شهر سفر می‌کنند، حتماً باید این غذاهای محلی را نیز امتحان کنند.

روی‌هم‌رفته می‌توانید مطمئن باشید که شهر و استان سیرت یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های کشور ترکیه بوده و گردشگرانی که سفر به ترکیه را دوست دارند، حتماً یک‌بار هم که شده باید بلیط هواپیما سیرت را تهیه کرده و به دیدار از این شهر باستانی و دیدنی بروند؛ زیرا که نه‌تنها این شهر دارای مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های متعدد گردشگری می‌باشد بلکه دارای مردمی خونگرم و مهمان‌نواز نیز بوده و کسانی که بلیط هواپیما سیرت را تهیه می‌کنند، خواهند توانست یک سفر به‌یادماندنی را در این شهر دیدنی ترکیه، تجربه کنند.

برای خرید بلیط هواپیما سیرت و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
allaboutturkey.com
gateofturkey.com
wikitravel.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید