بلیط هواپیما سیرجان و بازدید از باغ سنگی و زیبای این شهر

کرمان استان زیبایی که با بناهای تاریخی، خوارک خوشمزه، خونگرمی و میهمان نوازی مردمانش زبانزد مسافرانی است که با خرید بلیط هواپیما سیرجان از این شهر دیدن کرده‌اند. اما گذشته از تمامی جاذبه‌ها و زیبایی‌های منحصربه‌فردی که کرمان دارد، سیرجان با جاذبه گردشگری خاص خود از میان تمام دیگر جاذبه‌ها سر بر آورده و توجه گردشگران و عکاسان را به خود جلب کرده است.

0
64
درباره باغ سنگی سیرجان
باغ سنگی سیرجان
بلیط هواپیما سیرجان و بازدید از باغ سنگی و زیبای این شهرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 16Rating: 4.0بلیط هواپیما سیرجان و بازدید از باغ سنگی و زیبای این شهر - تهیه بلیط هواپیماکرمان استان زیبایی که با بناهای تاریخی، خوارک خوشمزه، خونگرمی و میهمان نوازی مردمانش زبانزد مسافرانی است که با خرید بلیط هواپیما سیرجان از این شهر دیدن کرده‌اند. اما گذشته از تمامی جاذبه‌ها و زیبایی‌های منحصربه‌فردی که کرمان دارد، سیرجان با جاذبه گردشگری خاص خود از میان تمام دیگر جاذبه‌ها سر بر آورده

باغ سنگی سیرجان

کرمان استان زیبایی که با بناهای تاریخی، خوارک خوشمزه، خونگرمی و میهمان نوازی مردمانش زبانزد مسافرانی است که با خرید بلیط هواپیما سیرجان از این شهر دیدن کرده‌اند. اما گذشته از تمامی جاذبه‌ها و زیبایی‌های منحصربه‌فردی که کرمان دارد، سیرجان با جاذبه گردشگری خاص خود از میان تمام دیگر جاذبه‌ها سر بر آورده و توجه گردشگران و عکاسان را به خود جلب کرده است. این جاذبه خاص سیرجان، باغ سنگی نام دارد. این باغ نه‌تنها سوژه عکاسان که برای شاعران و فیلم‌سازان نیز سوژه‌ای جذاب است. این باغ و همکاری باغبانش با پرویز کیمیاوی، جایزه خرس نقره‌ای برلین را برای این کارگردان به همراه داشت.

تاریخچه باغ

درباره باغ سنگی سیرجان
باغ سنگی سیرجان

اگر با خرید بلیط هواپیما سیرجان در 43 کیلومتری این شهر به سمت جنوب شرقی آن حرکت کنید، روستایی با نام بلورد را خواهید دید، گرچه این روستا زیباست اما آنچه که این روستا را خاص می‌کند باغ شش ضلعی نامنظمی است که در نزدیکی آن قرار دارد. باغی که محصولاتش احتیاجی به آب و آفتاب ندارند و درختانش سالیان سال میوه‌های خود را محکم و استوار بر شاخه‌هایشان نگه می‌دارند. صاحب این باغ درویش خان اسفندیاری بوده است، پیرمردی کر و لال که در سال 1340، زمانی که طرح اصلاحات ارضی در حال اجرا بود، بخش اعظمی از زمین‌های خود را از دست داد و باغی را که با تلاش و زحمات فراوانی بارور و آبادش کرده بود در مقابل چشمانش رو به نابودی رفت. کشاورز پیر که تاب دیدن نابودی باغ و پوچ شدن زحمات و عمر از دست رفته خود را نداشت سر به بیابان می‌گذارد. باغ سنگی ناگفته‌های فراوانی دارد که با خرید بلیط هواپیما سیرجان می‌توان ناگفته‌هایش را حس کرد. به دلیل گنگ بودن درویش خان علت اصلی به وجود آمدن باغ را کسی نمی‌داند. اما در فیلم پرویز کیمیاوی قصه این‌گونه روایت می‌شود که شبی، درویش خان خواب باغی پر سنگ می‌بیند، وی پس از بیدار شدن در باغ‌ها، کوه‌ها و چشمه‌ها به دنبال سنگ‌ها می‌گردد و سنگ‌هایی را می‌یابد که سوراخ شده‌اند، آن سنگ‌ها را برداشته و با خود به محل باغ کنونی می‌آورد و از درختان می‌آویزد.

علت احداث باغ از زبان خانواده درویش خان

درباره باغ سنگی سیرجان
باغ سنگی سیرجان

گرچه علت احداث باغ در فیلم کیمیاوی خواب‌نما شدن درویش خان است اما خانواده وی علت را چیز دیگری بیان می‌کنند. آن‌ها می‌گویند از آنجایی که درویش خان نمی‌توانسته به زبان، اعتراض خود را به از دست رفتن زمین و محصولاتش بیان کند این باغ را احداث کرده است. به نظر می‌رسد تنها راه پی بردن به علت احداث باغ، خرید بلیط هواپیما سیرجان است.

چگونگی احداث باغ

درباره باغ سنگی سیرجان
باغ سنگی سیرجان

با خرید بلیط هواپیما سیرجان می‌توانید نحوه احداث باغ را از زبان مردم محلی بشنوید. طبق گفته‌ها، درویش خان درختان باغ خود را که دیگر اکنون خشک‌شده بودند از خاک بیرون آورده و آن‌ها را به محل باغ سنگی فعلی می‌آورد، سپس زمین را به عمق یک متر می‌کند و درختان را در این گودال‌ها می‌کارد. بعد از اینکه درختان را در گودال‌هایشان محکم کرد به سراغ سنگ‌ها می‌رود. سنگ‌های موردنظر خود را پیدا کرده و به باغ می‌آورد. او برای وصل کردن سنگ‌ها به درختان سیمی درون لاستیک‌ها استفاده می‌کرده به این صورت که لاستیک‌های فرسوده خودروها را آتش زده و بعد سیم درون آن‌ها را در می‌آورده است.

رازآلود بودن سنگ‌ها

خرید بلیط هواپیما سیرجان
بلیط هواپیما سیرجان

علت راز‌آلود بودن سنگ‌های سوراخ شده این است که درویش خان هیچ وسیله‌ای برای سوراخ کردن سنگ‌ها نداشت و گویا این سنگ‌ها را از کوه‌ها و باغات پیدا کرده و به باغ می‌آورد. نکته دیگر رازآلود بودن سنگ‌ها این است که حجم برخی از سنگ‌ها بسیار بزرگ و وزن آن بسیار سنگین است به گونه‌ای که یک فرد سالم و تنومند به زحمت از عهده برداشتن آن برمی‌آید چه برسد به فردی کهن‌سال. گواه این ماجرا، اتفاقی است که پس از مرگ دوریش خان افتاد. پس از مرگ وی یکی از درختان باغ می‌افتد و مردان روستا به زحمت می‌توانند دوباره آن را سرپا کنند. با خرید بلیط هواپیما سیرجان از دیدن این باغ شگفت‌زده خواهید شد.

باغ، آینه باغبانش

خرید بلیط هواپیما سیرجان
بلیط هواپیما سیرجان

با خرید بلیط هواپیما سیرجان می‌توانید تمام اتفاقاتی که در زندگی این باغبان کارکشته افتاده مشاهده کنید. این باغ نمایانگر زندگی و روح زخم خورده باغبانش است که اتفاقات زندگی‌اش را چه شیرین و چه تلخ با احداث درخت و آویزان کردن سنگی از آن، بیان می‌کند. به طور مثال در این باغ، درختی را خواهید یافت که سنگ گردی از آن آویزان است. درویش خان این درخت و سنگ را به مناسب سربازی رفتن نوه‌اش بوجود آورده است. درویش خان در سال 1386 در کنار درختان باغش که هریک نشانگر سال‌های زندگی اوست به خواب ابدی رفت و همان‌جا در کنار درختانش دفن شد.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
mehrnews.com
dalahoo.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید