بلیط هواپیما به سیستان و بلوچستان

0
760
خرید آنلاین بلیط هواپیما به سیستان بلوچستان
بلیط هواپیما به سیستان بلوچستان

بلیط هواپیما به سیستان و بلوچستان ، استان چهار بهار ایران

در سفرهای داخلی و ایرانگردی‌های گاه و بیگاه، عادت کرده‌‌ایم بیشتر سراغ جلگه‌‌های سرسبز شمال کشور برویم یا از استان‌‌های مرکزی دیدن کنیم یا اینکه اگر خیلی حوصله به خرج دهیم، نوار غربی فلات ایران را به دنبال دیدنی‌‌ها ومناظر شگفت، سفر کنیم. در این میان برخی شهرها و استان‌‌ها هستند که ناگفتنی‌‌ و نادیدنی برای گردشگران ایرانی و خارجی بسیار دارند و بازدید از این مناطق خاطرات جذابی را برای مسافران و ایرانگردان رقم خواهد زد.

یکی از استان‌هایی که هنگام خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل باید مدنظر مسافران قرار بگیرد و در زمان برنامه‌‌ریزی برای سفر، جاده‌‌ها و مسیرهای دسترسی به شهرهای آن بررسی شود، استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرقی سرزمینمان، ایران است.

شما نیز اگر میل ایرانگردی دارید و دوست دارید این مرتبه، گشت‌‌وگذار در شهرهای تکراری را کنار بگذارید و در شهرها و مناطق ناشناخته ماجراجویی کنید، با وب‌‌سایت سفرستان همراه باشید تا با استان سیستان و بلوچستان و جاذبه‌‌های دیدنی این استان بیشتر آشنا شوید.

بر اساس آخرین تقسیمات کشوری استان سیستان و بلوچستان دارای هفت شهرستان، 29 بخش، 16شهر، 92 دهستان و 6038 آبادی دارای سکنه است. شهرستان‌های این استان عبارتند از: ایرانشهر، چابهار، خاش، زابل، زاهدان، سراوان و نیک شهر.

در استان سیستان و بلوچستان، جاذبه گردشگری و تاریخی به قدری زیاد است که نمی‌‌توان تمام این مناطق را در یک نوشته توصیف کرد، با اینحال در ادامه‌‌ی این مطلب به برخی از دیدنی‌‌های این استان سرک می‌‌کشیم.

سیستان و بلوچستان یکی از بخش‌‌های تاریخی ایران است. این استان دارای دیدنی‌‌ها و اماکن تاریخی است که کمتر مورد توجه واقع شده‌اند. این استان در کرانه دریای عمان و اقیانوس هند قرار گرفته و لنگرگاه آن قابلیت پهلوگیری کشتی‌های اقیانوس‌‌پیما را دارد و از مناطق آزاد بازرگانی در ایران است. چابهار گرم‌‌ترین نقطه کشور در زمستان و خنک‌ترین بندر جنوبی ایران در تابستان است. در این شهر بهاری جاذبه‌های طبیعی بسیاری پیدا خواهید کرد و مطمئنا شگفت‌زده خواهید شد.

بلیط هواپیما به سیستان سرزمینی از باستان

یک باور قدیمی می‌گوید سیستان و بلوچستان یازدهمین سرزمینی است که اهورامزدا آفریده است. این سرزمین باستانی در ادوار مختلف دارای اسامی گوناگون بوده است: سیوستان، سکستان، سیستن، ماساژت، آریا پلیس، درانگیانا، زرنگ، زرنج، نیمروز یا نصف النهار، زاول، زابل و ده‌‌ها نام دیگر.

بلیط هواپیما به گل‌‌فشان و باران گُل‌‌های گِلین

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای چابهار
بلیط هواپیما برای چابهار

گل‌فشان یکی از شگفت‌انگیز‌‌ترین پدیده‌‌های سیستان و بلوچستان است. سه گل‌‌فشان این منطقه در «دشت کهیر» واقع شده که دوعدد از آن ها به شکل تپه و دیگری به شکل آتشفشان است.

مردم محلی به این نوع پدیده ناف دریا یا بولوبولو می‌‌گویند. در هنگام فعالیت گل‌فشان‌ها صداهایی شبیه شلیک تفنگ به گوش می‌‌رسد. ارتفاع گل‌‌فشان‌‌های چابهار یا گل‌‌فشان تنگ، حدودا20 متر و قطر دهانه آن 12 متر است.

شهری با تاریخ 5 هزار ساله

خرید آنلاین بلیط هواپیما به شهر سوخته
بلیط هواپیما به شهر سوخته

شهر سوخته سیستان و بلوچستان قدمت‌‌اش به 3200 سال قبل از میلاد مسیح باز می‌‌گردد و از نقاط دیدنی سیستان و بلوچستان محسوب می‌‌شود.

دریای بزرگ سیستان

خرید آنلاین بلیط هواپیما به بندر چابهار
بلیط هواپیما به بندر چابهار

در این ساحل پدیده موج‌‌فشان را می توان دید. در فصل مرداد و مصادف با وزش بادهای موسمی ارتفاع این امواج به 15 متر می‌رسد.

آرامستانی برای جن‌ها

خرید آنلاین بلیط هواپیما به قبرستان جن‌ها
بلیط هواپیما به قبرستان جن‌ها

در روستای تیس در استان سیستان و بلوچستان، مقبره‌‌های گچی وجود دارد که به باور محلی‌‌ها محل سکونت جن‌ها بوده است. در این منطقه «پیل بند» و «غارهای بان مسیتی» و نقاشی‌‌های عجیب و غریب آن‏ها نیز بسیار دیدنی است. چاه باستانی «تیس کوپان» و گورهای مرموز «تپه نهادی» هم از دیگر جاذبه های گردشگری این منطقه است.

شهد شیرین شهر نیشکر

خرید آنلاین بلیط هواپیما به قصر قند
بلیط هواپیما به قصر قند

قصرقند یکی از قدیمی‌ترین شهرهای استان سیستان و بلوچستان است. این منطقه به دلیل قرار گرفتن در کنار رودخانه کاجو کیاکور و نیز وجود چندین قنات پر آب و نیز خاک مناسب، برای کشاورزی بسیار مستعد است.

بلیط هواپیما به دریاچه‌‌ی هامون

خرید آنلاین بلیط هواپیما به دریاچه هامون
بلیط هواپیما به دریاچه هامون

دریاچه هامون سومین دریاچه بزرگ ایران پس از دریاچه خزر و دریاچه ارومیه است. این دریاچه از سه دریاچه کوچک تشکیل شده است که در زمان وفور آب به هم متصل می‌‌شوند و دریاچه هامون را که تشکیل می‌‌دهند.

با این فهرست بالا بلند از دیدنی‌های سیستان، پیشنهاد می‌‌کنیم در فرصت بعدی برای خرید بلیط هواپیما سفر به سیستان را حتما در برنامه‌‌ی ایرانگردی خود قرار دهید.

برای جستجو و خرید بلیط هواپیما به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
hamshahrionline.ir
beytoote.com
namnak.com

تاریخ انتشار: 17 خرداد 96
آخرین بروزرسانی: 18 مهر 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید