بلیط هواپیما به سیشل

0
599
خرید آنلاین بلیط هواپیما به سیشل
بلیط هواپیما به سیشل
بلیط هواپیما به سیشلReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 31Rating: 4.5بلیط هواپیما به سیشلبلیط هواپیما به سیشل مجمع‌الجزایری در اقیانوس هند است که تا سال‌ها مستعمره انگلیس بود و پس از استقلال هم چندین کودتای نظامی در آن روی داد.

بلیط هواپیما به سیشل

سیشل مجمع‌الجزایری در اقیانوس هند است که تا سال‌ها مستعمره انگلیس بود و پس از استقلال هم چندین کودتای نظامی در آن روی داد. سیشل مجموعه‌ای از 155 جزیره در اقیانوس هند است که برخی آنها از جنس گرانیت سخت هستند. این جزایر در نزدیکی ماداگاسکار، موریس و کومور قرار گرفته‌اند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به سیشل
بلیط هواپیما به سیشل

بلیط هواپیما به سیشل کوچک‎ترینی که زیباست

برخی معتقدند که بزرگی با خود زیبایی می‌آورد و هر چه مناطقی که برای سفر انتخاب می‎شوند، پر جمعیت‎ و شلوغ‎تر باشند لذتبخش‎تر هم خواهند بود، اما جزیره‎ی سرسبز سیشل مثال نقضی برای این تصور است، این جزیه‎ی دوست‎داشتنی که کوچک‏ترین کشور در قاره‎ افریقا به حساب می‎آید، یکی از دیدنی‎ترین کوچک‎هایی است که می‎توانید برای دیدار با آن بلیط هواپیما بخرید و هتل رزرو کنید.

خوشبختانه مسافران ایرانی بدون آنکه رنج گرفتن ویزا و کاغذبازی‎های مراجعه ه سفارت را تحمل کنند، می‎توانند یک ماه در سیشل بمانند و از دیدنی‎های تمام نشدنی‎اش لذت ببرند. در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا با سیشل و جاذبه‎های گردشگری آن بیشتر آشنا شوید:

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد سیشل
بلیط هواپیما به مقصد سیشل

سیشل کشور کوچکی است با جمعیت 8069۹ ( هشتاد هزار و ششصد و نود و نه) نفر طبق سرشماری سال 2005 (به اندازه یکی از محله های تهران) و مساحت 451 کیلومتر مربع  و متشکل از 1155 جزیره که در اقیانوس هند قرار گرفته است. پایتخت این کشور جمهوری، شهر ویکتوریا و دارای زبان رسمی انگلیسی و فرانسه و رئیس جمهور آن آقای جیمز میشل می باشد. این کشور کوچک که سالها مستعمره کشور انگلستان بود، در 29 ژوئن سال 1976 به استقلال رسید.

علیرغم حضور پادشاهی انگلستان در تمام عرصه های این کشور کوچک، فرهنگ غالب مردم آن ناشی از کشور فرانسه است، بطوریکه 70% مردم آن دارای نام و نام خانوادگی فرانسه و فقط 20% دارای نام و نام خانوادگی انگلیسی و مابقی آنها دارای نام ترکیبی از دو زبان و فرهنگ می باشند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور سیشل
بلیط هواپیما به کشور سیشل

مساحت مجمع الجزیره سیشل (Seychelles) تقریبا ۴۴۴ کیلومتر مربع می‌باشد و پایتخت آن شهر ویکتوریا ، بزرگ‌ترین جزیره این مجمع الجزایر است که ۸۰ درصد جمعیت را در خود جای داده است. سیشل مجمع الجزایری مرکب از ۴۱ جزیره در اقیانوس هند است که برخی آنهااز جنس گرانیت سخت است . این جزایر پیرامون جزیره ماهه که نود کیلومتر طول دارد و از بزرگ‌ترین جزایر این مجموعه است قرار گرفته اند . جزایر اصلی ماهه ، پراسلین و لادیگ میباشند . جزایر گرانیتی بیش از ۹۴۰ متر ارتفاع دارند و برخی دشت‌های کم وسعت ساحلی و بریدگیهای هسته‌ای در سواحل شرقی را در بر میگیرند . جزایر کورالینی معمولاً همواره و دارای آبهای راکد میباشند. آب و هوای محلی استوایی با رطوبت بالا و نسیم ملایم است که تحت تاثیر جریانات دریایی می‌باشد .

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای سیشل
بلیط هواپیما برای سیشل

تنها یک‌سوم از جزایر سیشل مسکونی هستند و ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در جزیره اصلی یعنی جزیره «ماهه» نشیمن گزیده‌اند. جزیره ماهه ۲۷ کیلومتر درازا و ۳ تا ۸۸ کیلومتر پهنا دارد و پایتخت کشور نیز در همین جزیره واقع شده‌است.

سیشل در سال ۱۵۰۱ توسط واسکو دوگاما کشف شد. این جزایر در میان سال‌های ۱۷۵۶ و ۱۷۹۴ توسط فرانسویان اداره می‌شد و در سال ۱۷۹۴ به دست انگلیسی‌ها افتاد و در ۱۸۱۴ رسماً یکی از مستعمرات بریتانیا گشت. پس از ۱۸۳۰۰ بسیاری از بردگان آزادشده برای سکونت به این جزایر آمدند و از سده نوزدهم جزایر سیشل یکی از مناطق محبوب گردشگری برای اعیان بریتانیایی بود.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به دیدار سیشل
بلیط هواپیما به دیدار سیشل

از آنجا که جزیره سیشل جمعیت بومی ندارد، ساکنین این جزیره را غالباً مهاجران فرانسوی، آفریقایی، هندی و چینی تشکیل می‌دهند. زبان‌های فرانسه و انگلیسی به‌عنوان زبان رسمی و فرانسوی بومی شده با کرول زبان‌های تکلم در این کشور می‌باشند. غالب ساکنان سیشل مسیحی و کاتولیک مذهب اند. منبع اصلی در آمد  مردم سی شل توریسم و صدور انواع ماهی و برگ چای و گیاهان معطر است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به بازدی سیشل
بلیط هواپیما به بازدی سیشل

آب و هوای جزایر سیشل، استوایی و مرطوب و بسیار دلپذیر است. در این منطقه از جهان دمای هوا در سال متفاوت است. در ماه می درجه حرارت به ۲۴ الی ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد. میزان بارش در در دامنه کوه های ویکتوریا سالانه بین ۲۹ میلی متر تا ۳۶ میلی متر گزارش شده است. در دیگر جزایر سیشل، بارندگی اندکی کمتر است. در سردترین ماه های سال (ژوئیه تا اوت) حداقل دمای هوا معمولاً به ۲۴ درجه سانتی گراد می رسد. بادهای جنوب شرقی اغلب از ماه می تا نوامبر می وزد و این زمان، بهترین فصل برائ سپری کردن اوقات در سیشل به شمار می رود. بیشترین میزان رطوبت هوا ۸۰ درصد است کە در ماه های سال یعنی دسامبر تا آوریل به وجود می آید. هر چند مارس و آوریل را گرمترین ماه های سیشل نامیده اند ولی با این حال دمای هوا به ندرت از ۳۱ درجه سانتی گراد فراتر می رود. بخش عمده جزایر سیشل در خارج از کمربند وقوع طوفان قرار دارد و لذا وزش بادهای تند در این کشور جزیره ای نادر است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به آب های سیشل
بلیط هواپیما به آب های سیشل

طبیعت شگفت انگیز و مسحور کننده سیشل آن را به بهشت روی زمین تبدیل کرده است. گردشگران در سیشل می توانند با انزوای کامل و به دور از هر چیز و هر کس، برائ مدتی با آسودگی خیال اوقات خوشی را در دل طبیعت تجربه کنند. طبق آمار، سیشل یکی از برترین مکان های مورد علاقه گردشگران به شمار می رود و همه ساله گردشگران بسیاری از آن دیدن می کنند. طبیعت زیبا و آرام، ساحل سفید، آب های کریستال و شفاف، گیاهان و جانوران جالب و نادر، هتل های زیبا و امکانات تفریحی پرهیجان مانند غواصی، موج سواری و قایق رانی، سیشل را به مکانی بسیار مناسب برائ گذراندن تعطیلات و اتحاد با طبیعت تبدیل کرده است. با این حال، مقامات محلی قوانین بسیار سختگیرانه ای برائ محافظت از محیط زیست سیشل وضع کرده اند. نزدیک به ۵۰ درصد کل مساحت سیشل تحت مقررات حفاظت از منابع طبیعی قرار دارد و این رقم یک رکورد جهانی محسوب می گردد. سواحل سیشل با آسمان آبی و دریای شفاف، مکانی رویایی و آرام است. شاید به سبب همین آرامش رویایی است کە شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون عروس ملکه بریتانیا، ماه عسل خود را به مدت ۱۰ روز در یک ویلای خصوصی در سیشل گذراندند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به جزایر سیشل
بلیط هواپیما به جزایر سیشل

از جمله جاذبه های گردشگری سیشل می توان به پارک طبیعی Vallee de Mai اشاره کرد کە با داشتن هزاران گونه گیاهی و جانوری نادر، در جزیره پراسلین واقع شده است. این پارک زیبا در سال ۱۹۸۳ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. جزیره Aride یکی دیگر از دیدنی های سیشل است. این جزیره یکی از مهمترین ذخیره گاه های طبیعی جهان و محل زندگی انواع پرندگان بومی نظیر کلاغ زاغی و سینه سرخ است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به سواحل سیشل
بلیط هواپیما به سواحل سیشل

در پارک طبیعی Ile Coco Marine که خود شامل سه جزیره بسیار کوچک است، دریای فیروزه ای کم عمق با صخره های مرجانی فراوان ملاحظه می گردد. این جزیره با ترکیب رنگ دیدنی از رنگ های قرمز و سبز، منظره های بسیار تماشایی و دلربایی به گردشگران تقدیم می کند.

بسیاری از توریست هایی کە به سیشل می روند، بازید از پارک طبیعی Curieuse Marine را جزو برنامه های خود قرار می دهند. این جزیره تنها «پارک کاغذی» سیشل است. پارک کاغذی به پارک های حفاظت شده ای اطلاق می گردد که فقط در گزارش های رسمی، مکاتبات اداری و به طور خلاصه فقط بر روی کاغذ وجود دارند و در جهان واقع اثری از آنها ملاحظه نمی شود. بسیاری از پارک های جنوب شرق آسیا جزو همین دسته اند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تفریگاه های سیشل
بلیط هواپیما به تفریگاه های سیشل

مناظر منحصربفرد و قرمز پارک Curieuse Marine و نیز رویش نوعی میوه بومی و منحصر به فرد در آن، به این پارک آوازه ای جهانی بخشیده است. در جای جای این پارک نوعی درخت نارگیل دریایی به نام Coco de Mer می روید کە شاید در جای دیگری از جهان، نتوان از آن اثری یافت. این درخت در شرایط خاصی به عمل می آید و به همین سبب کاشتن آن در مناطق دیگر بی فایده است. یکی از کاربردهای پوست این میوه، استفاده از آن در ساخت کشکول درویشان است!

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به سیشل به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان


تاریخ انتشار: 20 تیر 96
آخرین بروزرسانی: 10 مرداد 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید