بلیط هواپیما سیواس یک شهر تاریخی و زیبا در ترکیه

ترکیه کشوری بسیار زیبا است که مقصد محبوب بیشتر ما ایرانی‌ها هنگام تعطیلات به حساب می‌آید. کافی است فرصت چند روزه‌ای داشته باشیم تا با خرید بلیط هواپیما سیواس خود را به آب‌وهوای خوب ترکیه برسانیم. ترکیه به دلایل زیادی محبوبیت خود را کسب کرده است، از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی گرفته تا بازارهای رنگارنگ را در این کشور می‌توان یافت. در بین شهرهای مشهور ترکیه، نام سیواس نیز به چشم می‌خورد. سیواس به لحاظ تاریخی اهمیت فراوانی دارد.

0
384
خرید بلیط هواپیما سیواس ترکیه
بلیط هواپیما سیواس ترکیه
بلیط هواپیما سیواس یک شهر تاریخی و زیبا در ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 12Rating: 3.5بلیط هواپیما سیواس یک شهر تاریخی و زیبا در ترکیه - خرید بلیط هواپیما از سفرستانترکیه کشوری بسیار زیبا است که مقصد محبوب بیشتر ما ایرانی‌ها هنگام تعطیلات به حساب می‌آید. کافی است فرصت چند روزه‌ای داشته باشیم تا با خرید بلیط هواپیما سیواس خود را به آب‌وهوای خوب ترکیه برسانیم. ترکیه به دلایل زیادی محبوبیت خود را کسب کرده است، از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی گرفته تا بازارهای رنگارنگ را در این کشور می‌توان یافت

شهر تاریخی سیواس

ترکیه کشوری بسیار زیبا است که مقصد محبوب بیشتر ما ایرانی‌ها هنگام تعطیلات به حساب می‌آید. کافی است فرصت چند روزه‌ای داشته باشیم تا با خرید بلیط هواپیما ترکیه خود را به آب‌وهوای خوب آن برسانیم. ترکیه به دلایل زیادی محبوبیت خود را کسب کرده است، از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی گرفته تا بازارهای رنگارنگ را در این کشور می‌توان یافت. در بین شهرهای مشهور ترکیه، نام سیواس نیز به چشم می‌خورد. سیواس به لحاظ تاریخی اهمیت فراوانی دارد. از جمله این اهمیت‌ها که سیواس را بین مسافران به شهری شناخته شده تبدیل کرده، آثاری است که از دوران سلجوقی به جا مانده است. با ما همراه شوید تا با این شهر بیشتر آشنا شویم.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما استانبول
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر استانبول
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آنتالیا
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر آنتالیا

تاریخچه و موقعیت شهر

خرید بلیط هواپیما سیواس ترکیه
بلیط هواپیما سیواس ترکیه

سیواس از شهرهای قدیمی ترکیه است که به لحاظ تاریخی اهمیت فراوانی دارد، از این رو گردشگران بسیاری را با خرید بلیط هواپیما سیواس به این شهر می‌کشاند. از ویژگی شهرهای قدیمی، پیدایش نام آن‌ها است. سیواس نیز از این قضیه مستثنا نیست و در طول تاریخ نام‌های فراوانی داشته است. نام‌های کهن سیواس عبارت‌اند از سِباستیا(Sebastea)، سباستیئیا(Sebasteia)، و مگالوپولیس سباستیئیا(Megalopolis-Sebasteia). این شهر در ارتفاع 4.183 فوتی(1.275 متر) در دشتی وسیع از رودخانه قیزیل(Kızıl ) قرار دارد و با این بلندی، مرتفع‌ترین و کوهستانی‌ترین منطقه آناتولی مرکزی به شمار می‌رود که با خرید بلیط هواپیما سیواس می‌توان سفری به آن داشت و از آب‌وهوای کوهستانی آن لذت برد.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول

این سرزمین ناهموار پناهگاه قبایل بسیاری بوده و به همین خاطر آثار مختلفی از دوران اولیه تا دوران امروزی را دارا است. گرچه حفاری‌های انجام شده در تپه توپراک تپه(Topraktepe) نشان از وجود زندگی( 2600 قبل از میلاد مسیح) در این محل دارد اما چیزی با عنوان شهر سیواس تا قبل از دوران رومی که آن را سباستیا می‌نامیدند و تا اواخر قرن سوم پایتخت ارمنستان صغیر بوده و تحت پادشاهی دیوکلتیان قرار داشت، وجود ندارد. اما سباستیا، در دوران بیزانس شهری بزرگ و غنی بوده که امپراتور بیزانس در قرن ششم، دیوارهای آن را بازسازی کرد. در سال 1021 پادشاه ارمنی واسپوراکان( وان)، سناخریب- جان، قلمرو خود را تسلیم امپراتور باسیل دوم کرد و نایب السلطنه بیزانسی سباستیا شد. جانشینان وی نیز در همین مقام خدمت می‌کردند تا اینکه در اواخر قرن یازدهم، تُرکان وارد منطقه شدند. سلسله دانشمندیان ترک سباستیا را فتح کرده و نام آن را به سیواس تغییر دادند. سیواس پایتخت ترکان شد تا سال 1172 که به دست سلطان سلجوقی رم افتاد. در این دوران سیواس به اوج خود رسید و به یکی از مهم‌ترین شهرها تبدیل شد. گرچه سعادت و کامیابی پیشین خود را هرگز باز نیافت، اما سیواس در دوران امپراتوری عثمانی‌ها نیز جزو یکی از شهرهای مهم و مورد توجه بوده است. این اهمیت سیواس از گذشته تا به امروز( کنگره سال 1919 نیز در این شهر برگزار شد که نقشی اساسی در تأسیس جمهوری ترکیه داشت) ادامه دارد و سیواس را به یکی از مقاصد گردشگری ترکیه کرده که با خرید بلیط هواپیما سیواس باید حتماً باید سفری به آن داشت.

راه‌های دسترسی

خرید بلیط هواپیما سیواس ترکیه
بلیط هواپیما سیواس ترکیه

سیواس از نظر حمل‌ونقل و راه‌های دسترسی همچون پلی است که راه‌های مختلف را به یکدیگر مرتبط می‌سازد. از اتوبوس‌ها و قطارها گرفته تا پروازهای مختلف سیواس را به شهری قابل دسترس تبدیل کرده‌اند که دست مسافران برای سفر به این شهر را باز گذاشته‌اند. شرکت مترو توریسم(Metro Turizm) روزانه حدود 8 اتوبوس در مسیر قیصریه- سیواس دارد. سفر با اتوبوس و در این مسیر حدود 90 تا 150 دقیقه طول خواهد کشید. البته علاوه بر مترو توریسم، حداقل شش شرکت دیگر نیز اتوبوس در این مسیر دارند که مسافران را جا بجا می‌کند. اگر سفر با اتوبوس برایتان کسل‌کننده است می‌توانید از قطارهای سریع‌السیری استفاده کنید که روزانه از آنکارا به سیواس حرکت می‌کنند. البته این قطارها آنکارا، سیواس و قیصریه را به یکدیگر متصل می‌کند. اگر سفر با قطار نیز چندان باب میل‌تان نباشد. بهترین راه حل خرید بلیط هواپیما سیواس است. اگر با خرید بلیط هواپیما سیواس سفر خود را آغاز کنید، در فرودگاه سیواس فرود خواهید آمد. فرودگاه Nuri Demirağ سیواس در فاصله 14 مایلی( 23 کیلومتری) شمال غربی مرکز شهر قرار دارد. که پروازهای ترکیش ایرلاین را نیز پذیرا است.

جاذبه‌ها

خرید بلیط هواپیما سیواس ترکیه
بلیط هواپیما سیواس ترکیه

همانطور که گفتیم سیواس در طی سال‌ها حکومت‌ها و امپراتوری‌های مختلفی را دیده است و به لطف این میزبانی جاذبه‌های فراوانی را دارد که دیدن آن‌ها پس از خرید بلیط هواپیما سیواس و سفر به این شهر خالی از لطف نیست. سیواس را می‌توان مرکز مهم معماری قرن سیزدهم سلجوقیان نامید. سیواس سه مدرسه تاریخی دارد که در آن‌ها علوم الهی تدریس می‌شد. این سه مدرسه عبارتند از: مدرسه ماوی از سال 1271 که به کاشی‌های فیروزه رنگش مشهور است، مدرسه شفائیه از سال 1218، و مدرسه جفت مناره از سال 1271. ویژگی منحصر به فرد این بناها درب‌های بزرگ حکاکی شده‌شان است که نشانگر سبک معماری سلجوقی بوده و چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. از دیگر جاذبه‌هایی که با خرید بلیط هواپیما سیواس باید از آن دیدن کرد قدیمی‌ترین مسجد شهر  Ulu Camii است که در سال 1196 تکمیل شد و نمونه بسیار زیبایی از سادگی در طراحی است. با خرید بلیط هواپیما سیواس تاثیر حکومت عثمانی در معماری شهر را نیز خواهید دید. از جمله آن می‌توان به حمام کورشونلو اشاره کرد که در سال 1576 تکمیل شد و بزرگ‌ترین حمام شهر به شمار می‌رود. از دیگر بناهایی که تأثیر حکومت عثمانی در معماری را به نمایش می‌گذارد کاروانسرای بهرام پاشا است که در سال 1573 تکمیل شد و با نقوش شیر در اطراف پنجره‌هایش دل گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما سیواس از آن بازدید می‌کنند را می‌برد. دیگر جاذبه‌ای که با خرید بلیط هواپیما سیواس حتما باید از آن بازدید کرد کنگره آتاتورک و موزه قوم‌شناسی است که می‌توان تاریخ سیواس و میراث عثمانی را تجربه کرد. عمارت فرمانداری نیز بنایی است که ارزش بازدید را دارد. این عمارت در مرکز شهر و در میدان حکومت قرار دارد.

اگر با خرید بلیط هواپیما سیواس به دنبال رستورانی خوب هستید آن را در مرکز شهر پیدا خواهید کرد. بعلاوه بهترین هتل‌ها را نیز در مرکز شهر خواهید یافت. اما اگر به دنبال مغازه‌ها و خریدی خوب هستید، کافی است به خیابان آتاتورک سری بزنید. سیواس به لطف وجود در منطقه‌ای کوهستانی آب و هوایی بسیار دلپذیر دارد. این آب‌وهوا مسافرت و انجام برخی فعالیت‌ها را بسیار آسان می‌کند. پس با خرید بلیط هواپیما سیواس علاوه بر بازدید از جاذبه‌های بسیار زیبا و قدیمی شهر از آب‌وهوای آن نیز لذت خواهید برد.

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
britannica.com
turkeytravelplanner.com
theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید