سفر به تکنولوژی محور ترین شهرهای جهان

0
269
خرید بلیط هواپیما به شهر های تکنولوژی محور
بلیط هواپیما به شهر های تکنولوژی محور
سفر به تکنولوژی محور ترین شهرهای جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 23Rating: 4.0بلیط هواپیما به تکنولوژی محور ترین شهرهای جهانبلیط هواپیما به تکنولوژی محور ترین شهرهای جهان چند سالی است که تا حرف از فن‎آوری و تکنولوژی می‎شود، نام منطقه سیلیکون‌ولی در کالیفرنیای شمالی

سفر به تکنولوژی محور ترین شهرهای جهان

اکنون چند سالی است که تا حرف از فن‎آوری و تکنولوژی می‎شود، نام منطقه سیلیکون‌ولی در کالیفرنیای شمالی به گوش می‎خورد و به‌خاطر همین معروفیت نیز اکثر شهرهای کوچک و بزرگ دنیا که رؤیاهای تکنولوژیک در سر می‎پرورانند تلاش می‎کنند تا پا جای پای سیلیکون ولی بگذارند و شهر و شهروندانشان را به عنوان یکی از قطب‌های تکنولوژی در جهان مطرح کنند. اخیرا گروه تکنولوژی وب‎سایت فوربس بررسی انجام داده است و تلاش کرده است تا در میان شهرهای مختلف جهان، نزدیک‎ترین شهرها را به سیلیکون ولی پیدا کند و آن‎ها را به علاقه‏مندان یا مسافرانی که بلیط هواپیما می‎خرند تا از نزدیک جاذبه‏ های فناورانه را مشاهده کنند، معرفی کند.

در این مطلب قصد داریم خصوصیاتی را که سبب شده‎ است تا این شهرها از منظر فناوری مقام بالایی کسب کنند و در دنیای تکنولوژی محبوب خاص و عام شوند را در کنار شما مرور کنیم.

بلیط هواپیما به لندن

خرید بلیط هواپیما به لندن
بلیط هواپیما به لندن

لندن این پایتخت سالخورده انگلستان تلاش می‌کند تا همان محیط مناسبی باشد که ذهن‎های خلاق و ایده‌پرداز برای رشد به آن نیاز دارند و به انتخاب اول کارآفرینانی تبدیل شود که سودای تبدیل رؤیاهای خود را به شرکت های چند ملیتی در سر می‎پرورانند. از این لحاظ شهر لندن به عنوان یکی از بهشت های استارت آپ‌ها بر روی زمین محسوب می‎شود چرا که انگلیسی ها نه تنها حاضرند زیر ساخت های لازم و ارتباطات مورد نیاز را در اختیار مدیران جوان شرکت های نوپا قرار دهند، بلکه هر زمان استارت آپی به سرمایه نیز نیاز داشته باشد با پرداخت پول شرکت‎ها را برای برطرف کردن مشکلات مالی یاری می‏‌رسانند.

خوشبختانه این استراتژی‌ لندنی‌ها تاکنون به خوبی جواب داده است و شاهد هستیم در ماه‎های اخیر استارت آپ‎های موفقی در شهر لندن پا گرفته‌اند و رشد پیدا کرده‏اند.

پیشنهاد می‎کنیم به لینک زیر سری بزنید و خود با چشم خودتان تنوع شرکت‎های استارت آپ در شهر لندن را ببینید.

techcitymap.com

بلیط هواپیما به واشنگتن دی‌سی

خرید بلیط هواپیما به واشنگتن دی‌سی
بلیط هواپیما به واشنگتن دی‌سی

باید اعتراف کنیم که پایتخت سیاسی امریکا فقط در جذب گردشگران فصلی، سیاستمداران و قدرت‌طلبان تشنه توجه، موفق نیست و مدتی است که شهر میزبان کاخ سفید توانسته است از منظر جاذبه های تکنولوژیکی نیز موفقیت های قابل توجهی را بدست آورد. به نظر می‎رسد که جاذبه های واشنگتن دی‌سی برای کارآفرینان آنقدر زیاد باشد که بسیاری این شهر را به کالیفرنیا رقیب غربی آن ترجیح بدهند و به جای خرید بلیط هواپیما به مقصد کالیفرنیا و اقامت در سیلیکون ولی، بلیط هواپیما خود را برای سفر به واشنگتن دی سی تهیه کنند. این مسأل سبب شده است تا این روزها جمعیت مهندسان و افراد ایده‎پرداز در شهر واشنگتن دی‌سی افزایش چشمگیری داشته باشد و این شهر به بازار داغی برای فعالیت‎های استارت آپی تبدیل شود.

بلیط هواپیما به هنگ کنگ

خرید بلیط هواپیما به هنگ کنگ
بلیط هواپیما به هنگ کنگ

هنگ‌کنگ از آن شهرهایی است که در میان شهرهای تکنولوژیک حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و مطمئن باشید که در سال‌های پیش رو از دستاوردهای این شهر در زمینه کارآفرینی و فناوری بیشتر خواهید شنید. کارشناسان معتقدند که تاکنون به ظرفیت‌های پیدا و پنهان هنگ‎کنگ از منظر تکنولوژیک از سوی کارآفرینان و گردشگرانی که بر روی نقشه به دنبال مقصد مناسبی برای سرمایه‎گذاری و راه‎اندازی استارت آپی جدید هستند، توجه کافی نشده است وگرنه شاهد می‎بودیم که کارآفرین‎های بیشتری برای سفر به هنگ‎کنگ بار سفر ببندند و بلیط هواپیما بخرند.

برخی معتقدند جمع شدن گروهی نوآور، خلاق و ایده‎پرداز از یک سو و سفر سرمایه‎داران و ثروتمندان کشورهای مختلف جهان از سوی دیگر به هنگ‌کنگ، شرایط ایده‎آلی را در این شهر برای راه‎اندازی کسب‌وکارهای نوپا و فن‌آورانه رقم زده است. هیچ بعید نیست تا در آینده نه چندان دور شاهد باشیم که شهر هنگ‌کنگ به لطف همین ویژگی‎ها به یگانه قطب فناوری در قاره آسیا تبدیل شود و کارآفرینان را از کشورهای مختلف جهان به سمت خود بکشاند.

خرید بلیط هواپیما به شهر های تکنولوژی محور
بلیط هواپیما به شهر های تکنولوژی محور

در کنار نام این سه شهر باید توجه شما را به شهرهای بوستون و آوستن در امریکا نیز جلب کنیم که اگر چه هنوز از منظر مساعد بودن شرایط برای جلب کارآفرینان حوزه تکنولوژی مسیر درازی را در پیش رو دارند، اما بهرحال گام‎های مهمی را برای آغاز این راه برداشته‎اند و هیچ بعید نیست که بتوانند در سال‎های آینده نام خود را در کنار سایر شهرهای منتخب این فهرست بنشانند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
forbes.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید