بازدید از تنگ دم اسب شیراز روستای کره

وقتی از شیراز حرف می‌زنیم ناخودآگاه یاد حافظ، سعدی، تخت جمشید و بازار وکیل می‌افتیم. جاذبه‌های این سرزمین به قدری است که به ندرت از طبیعت زیبا و کم نظیر آن سخن به میان می‌آید. تنها حرفی که از طبیعت این دیار شعر و شاعری گفته می‌شود، باغ‌های بهار نارنج و عطر شکوفه‌های بهاری درختان بهار نارنج است.

0
30
خرید بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیراز
بازدید از تنگ دم اسب شیراز روستای کرهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 13Rating: 3.5بازدید از تنگ دم اسب شیراز روستای کره - خرید بلیط هواپیما شیراز از سفرستانجاذبه‌های شهر شیراز به قدری است که به ندرت از طبیعت زیبا و کم نظیر آن سخن به میان می‌آید. تنها حرفی که از طبیعت این دیار شعر و شاعری گفته می‌شود، باغ‌های بهار نارنج و عطر شکوفه‌های بهاری درختان بهار نارنج است. بلیط هواپیما شیراز و بازدید از تنگ دم اسب

تنگ دم اسب شیراز روستای کره

وقتی از شیراز حرف می‌زنیم ناخودآگاه یاد حافظ، سعدی، تخت جمشید و بازار وکیل می‌افتیم. جاذبه‌های این سرزمین به قدری است که به ندرت از طبیعت زیبا و کم نظیر آن سخن به میان می‌آید. تنها حرفی که از طبیعت این دیار شعر و شاعری گفته می‌شود، باغ‌های بهار نارنج و عطر شکوفه‌های بهاری درختان بهار نارنج است. همین امر باعث شده تا از خیل مسافران و گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما شیراز عازم این دیار شده‌اند، به ندرت افرادی به روستاها و شهرهای اطراف آن سر بزنند. در نتیجه نقاطی مانند تنگ دم اسب ناشناخته می‌مانند. حال تنگ دم اسب کجاست و چرا باید به آن توجه کرد؟ در ادامه با ما باشید تا با این تنگ بیشتر آشنا شویم.

تنگ دم اسب کجاست؟

تنگ دم اسب شیراز
تنگ دم اسب

تنگ دم اسب از جمله جاذبه‌های طبیعی و بکر شیراز به شمار می‌رود. این تنگ در فاصله حدودا 40 کیلومتری از جنوب شیراز قرار دارد و به روستای کره بس نزدیک است. به عبارتی تنگ اسب در شرق این روستا قرار دارد. نام منطقه‌ای که این تنگ و روستا در آن قرار دارند کوهمره سرخی است و طبیعتی بسیار چشم نواز دارد. این منطقه به خاطر داشتن آبشاری زیبا بین طبیعت گردها بسیار مشهور شده و به تازگی توجه گردشگران را نیز به سمت خود جلب کرده؛ و باعث شده تا بسیاری از افرادی که با خرید بلیط هواپیما شیراز عازم سرزمین بهار نارنج شده‌اند، به دنبال آبشار و تنگ دم اسب بگردند.

چرا تنگ دم اسب؟

خرید بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیراز

تنگ دم اسب آبشار 30 متری بسیار زیبایی دارد. شکل ظاهری این آبشار همانند دم اسبی بسیار زیبا و سرکش است که هر فردی را وسوسه می‌کند تا سوار بر این اسب سرکش شده و زیبایی‌های آن را کشف کند. آب زلال و شفاف این آبشار همراه با طبیعت سرسبز آن چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. اگر اهل طبیعت گردی نیستید کافی است تا با یک بار خرید بلیط هواپیما شیراز عازم آبشار و تنگ دم اسب شوید تا شعله عشق طبیعت گردی در شما جان بگیرد. حتما می‌پرسید مگر این تنگ و آبشار چه چیزی دارند که همگان را اینطور به خود علاقه‌مند کرده‌اند؟ ادامه مطلب را همراه ما باشید.

بهشت گمشده

تنگ دم اسب شیراز
تنگ دم اسب

بهشت تنها کلمه مناسبی است که می‌توان در مورد تنگ و آبشار دم اسب به کار برد. تا به حال عکس‌ها و مطالب بسیاری در مورد تونل‌های پوشیده از گیاهان و شهرهای روی آب و دره‌های ناشناخته خارج از ایران شنیده و گفته شده. اما در مورد مناطق بکر ایران کمتر سخن به میان آمده است. منطقه تنگ دم اسب یکی از آن مناطقی است که در مورد آن کم سخن گفته شده است. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما شیراز به دیدار آبشار و تنگ دم اسب می‌روند، در طول مسیر خود تا آبشار، توسط بوته‌های کوهی و درختان بلوط استقبال می‌شوند. گرچه در برخی از قسمت‌ها باید آستین‌ها را بالا زده و دستتان را به سنگ‌ها بگیرید تا از میان شکاف‌ها به راحتی عبور کنید، اما با این حال این تنگ ارزش خرید بلیط هواپیما شیراز و سفری به دل طبیعت بکر این منطقه را دارد.

روستای کره بس و چگونگی پیدایش منطقه

خرید بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیراز

پیدایش این طبیعت سرسبز با آبشار زیبایش به سال‌های بسیار دور باز می‌گردد، زمانی که زلزله‌ای عظیم قدرت خود را به رخ کشید و لرزه بر اندام زمین‌های منطقه انداخت. نتیجه این قدرت نمایی به وجود آمدن تنگ دم اسب با آبشاری زیبا و دریاچه‌ای دویست متری بود. این منطقه که امروزه با نام کوهمره سرخی می‌شناسیم، در دوران ساسانیان رم دیوان نام داشته که عشایر در آن زندگی می‌کردند. عشایر این منطقه زبان و فرهنگ متفاوتی داشتند و دائم در حال کوچ بودند. پس از انقلاب اسلامی ایران، این عشایر به شیراز رفته و در این شهر ماندگار شدند.

پوشش گیاهی و جانوری منطقه

خرید بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیراز

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، تنگ دم اسب طبیعتی بکر و کم نظیر دارد. این طبیعت علاوه بر این که گردشگران را تشویق به خرید بلیط هواپیما شیراز می‌کند، فضای بسیار خوبی برای رشد و زندگی بسیاری از جانوران و گیاهان را فراهم آورده. پوشش جانوری این منطقه بسیار متنوع است و شامل مارمولک، پرندگان شکاری و سایر حیوانات می شود اما از آنجایی که این حیوانات چندان نزدیک تنگه نمی‌آیند، امکان رویت آن‌ها از نزدیک وجود ندارد. تنها حیوانی که می‌توان نزدیک تنگ مشاهده کرد سنجاب دوست داشتنی و زیبای ایرانی است. پوشش گیاهی منطقه نیز متنوع است. احتمالا در مسیر خود به آبشار بوته‌های کوهی مختلف و درختان بلوط را دیده باشید. تنگ اسب علاوه بر این گیاهان، محل خوبی برای رشد درختان انار، پونه کوهی و برخی از گیاهان دارویی است. اگر به طب سنتی علاقه‌مندید، با خرید بلیط هواپیما شیراز به تنگ اسب رفته و گیاهان دارویی مختلف را کشف کنید.

چه زمانی به تنگ اسب برویم؟

تنگ دم اسب شیراز
تنگ دم اسب

از آن‌جایی که تنگ اسب به خاطر طبیعت منحصر به فردش محبوب گردشگران و گروه‌های کوه‌نوردی است، توصیه می‌شود در فصل بهار و ماه فروردین که گیاهان و درختان در اوج زیبایی خود هستند به منطقه سفر شود. هرچند که خرید بلیط هواپیما و سفر در زمستان نیز لطف و صفای خاص خود را دارد.

گرچه تنگ دم اسب جزو جاذبه‌های گردشگری شیراز محسوب می‌شود و گردشگران بسیاری با خرید بلیط هواپیما شیراز جذب این منطقه می‌شوند. اما متاسفانه فعلا اقامتگاهی در این منطقه برای گذراندن شب وجود ندارد. در نتیجه اگر قصد اقامت در این منطقه را دارید، یا باید مهمان اهالی روستا شوید و یا با خود تجهیزات کمپ زنی و کیسه خواب همراه داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما شیراز و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید