لذت تماشای چشمه صفاشهر شیراز

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان مقصد امروز ما استان زیبای فارس و شهر کوچک و دوست‌داشتنی صفاشهر می‌باشد. شهری پر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی دیدنی با آب هوای بسیار عالی و دل‌نشین در انتظار شماست پس بلیط هواپیما شیراز را تهیه کنید و بار سفر ببندید.

0
387
خرید بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیراز
لذت تماشای چشمه صفاشهر شیرازReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 12Rating: 3.5لذت تماشای چشمه صفاشهر شیراز - خرید بلیط هواپیما شیراز از اپلیکیشن سفرستانگردشگران و همراهان همیشگی سفرستان مقصد امروز ما استان زیبای فارس و شهر کوچک و دوست‌داشتنی صفاشهر می‌باشد. شهری پر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی دیدنی با آب هوای بسیار عالی و دل‌نشین در انتظار شماست پس بلیط هواپیما شیراز را تهیه کنید و بار سفر ببندید.

چشمه صفاشهر

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان مقصد امروز ما استان زیبای فارس و شهر کوچک و دوست‌داشتنی صفاشهر می‌باشد. شهری پر از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی دیدنی با آب هوای بسیار عالی و دل‌نشین در انتظار شماست پس بلیط هواپیما شیراز را تهیه کنید و بار سفر ببندید.

معرفی شهر

نام قدیم صفاشهر، شهر دهبید بود که در واقع از دو بخش جداگانه دهبید و خرمی تشکیل شده است. در مورد علت نام‌گذاری این منطقه به شهر دهبید نظرات مختلفی وجود دارد که بارزترین آن وجود درختان بید فراوان در این شهر است. از طرفی دیگر علت نامگذاری قدیم این منطقه به خرمی را نیز وجود دره حاصلخیزی دانسته‌اند که در قدیم محل خوش آب و هوایی بود و برای ایلات قشقایی ییلاق تابستانه محسوب می‌شد. این شهر با مساحت ۲۷۰۲ کیلومتر مربع بین شهرستان‌های آباده، اقلید، بوانات و پاسارگاد قرار دارد.

جغرافیای شهر

خرید بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیراز

صفا شهر مرکز شهرستان خُرَّمبید در فاصله ۱۸۵ کیلومتری شمال شهر شیراز قرار گرفته و دارای آب‌وهوای سرد و خشک است. این شهر سردترین منطقه استان فارس است که گاهی اوقات دمای زمستانه آن به ۲۵- درجه سانتیگراد هم می‌رسد. اما تابستان‌های خنکی دارد. ارتفاع صفاشهر از سطح دریا حدود ۲۳۲۴ متر است و ازاین‌رو آب‌وهوای بکر و بدون گرما در انتظار شماست. لازم به ذکر است به علت وجود همین ارتفاع زیاد و در نتیجه آسمان صاف و شفاف آن گروه نجوم قدرتمند و فعالی با نام سیمرغ در این شهر فعالیت می‌کند.

معرفی جاذبه‌های تاریخی صفاشهر

خرید بلیط هواپیما شیراز
جاذبه های تاریخی

از آثار تاریخی این شهر می‌توان به بنای باقی‌مانده از زمان بهرام گور معروف به تل خاکی، کاروانسرای قاجاریه و سد خرمبید، کاروان‌سرای زیبای عباسی، امام‌زاده شهدا (که به نگین صفاشهر معروف است)، تل جنگی و تپه‌های تاریخی فرآب و خرمه که قدمت هزاران ساله دارند، تپه‌های تاریخی مشکان-قصر یعقوب، قلعه قدیمی پرواب (حسینقلی خان) قلعه ناصرآباد و روستای قصر یعقوب از روستاهای زیبا و گردشگری نزدیک است و دارای آب فراوان و زیبایی‌های خاص است، اشاره کرد.

✅ بازدید از مقاله گشت‌‌و‌گذار در بازار وکیل شیراز
✅ بازدید از مقاله گهواره دید شیراز
✅ بازدید از مقاله دریاچه چندرنگ مهارلو شیراز

جاذبه‌های طبیعی صفاشهر

خرید بلیط هواپیما شیراز
جاذبه های صفاشهر

در کنار آثار تاریخی، طبیعت زیبا و تفرجگاه‌های فراوان، ویژگی دیگر این منطقه، بشمار می‌آیند. این شهر دارای ویژگی‌های طبیعی ویژه‌ای است. کوه‌های مختلف معروفی مانند کوه عِظمَت در شمال و گردنه معروف و برف گیر کولی کُش، کوه‌های موسی خانی و چنارو در جنوب و کوه‌های بیدستان، انگورک و کوه سفید، معروف به عروس جغرافیای ایران، در شرق صفاشهر قرار دارند.

خرید بلیط هواپیما شیراز
صفاشهر

این شهرستان رودخانه و چشمه‌هایی دارد که از نظر تفریحی بسیار با اهمیت و دیدنی هستند. بعنوان مثال می‌توان چشمه بناب، چشمه گردآب و رودخانه قصر یعقوب را نام برد که به شما  طبیعت دوستان عزیز پیشنهاد می‌کنیم با خرید بلیط هواپیما شیراز از تمامی این زیبایی‌های طبیعی دیدن کنید. البته لازم به ذکر است که صفاشهر دارای ذخایر معدنی مرمریت کرم رنگ و سیلیس می‌باشد. از جمله معادن مرمریت می‌توان به معادن حسن‌آباد، ثمین، کره‌ای، انگورک، چاه مرغی، کوه سفید، آشفته، دانشور و … اشاره کرد که در ایران در نوع خود واقعاً بی‌نظیرند.

بازدید از کاروانسرای صفاشهر

خرید بلیط هواپیما شیراز
بلیط هواپیما شیراز

این بنای بی‌نظیر متعلق به دوره قاجار است که در وسط حیاطی قرار دارد و حجره‌ها در اطراف آن واقع شده‌اند. بدنه این بنا دارای آجرکاری ساده است و در هر ضلع آن یک طاق بلند قرار دارد. در ورودی مسجد، در طاق ضلع شرقی بنا واقع شده است. این کاروانسرای ارزشمند، یکی از کاروانسراهای خاص قاجاری استان فارس است که در مرکز صفاشهر، قرار گرفته است. در زمان محمدعلی شاه قاجار، برای اقامت کاروان‌ها و مسافرین ساخته شده است. این کاروانسرا دارای حجره‌های متعدد، اصطبل ها و انبارهای مختلف می‌باشد، که از نظر معماری و توریستی حائز اهمیت است. سالانه گردشگران فراوانی از این بنا دیدن می‌کنند که شما نیز با خرید بلیط هواپیما شیراز می‌توانید یکی از آن‌ها باشید.

برای خرید بلیط هواپیما شیراز و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید