آلوی آبی؛ میوه‌ای مقدس در فرهنگ صربستان

مسلما اگر در مورد معیار یک زندگی خوب از مردم جهان سوالاتی بپرسید، می‌توانید نظرات جالبی بشنوید اما شاید هیچ یک از این نظرات به‌اندازه سخنان مردم صربستان جالب نباشند. صرب‌ها می‌گویند: هرجا که درخت آلو وجود داشته باشد، زندگی خوب در آنجا جریان دارد. حتما کسانی که تاکنون تجربه خرید بلیط هواپیما صربستان را دارند، به‌خوبی متوجه علاقه شدید صرب‌ها به آلوی کشور خودشان شده‌اند.

0
119
خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان
آلوی آبی؛ میوه‌ای مقدس در فرهنگ صربستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 17Rating: 3.5آلوی آبی؛ میوه‌ای مقدس در فرهنگ صربستان - خرید بلیط هواپیما صربستانمسلما اگر در مورد معیار یک زندگی خوب از مردم جهان سوالاتی بپرسید، می‌توانید نظرات جالبی بشنوید اما شاید هیچ یک از این نظرات به‌اندازه سخنان مردم صربستان جالب نباشند. صرب‌ها می‌گویند: هرجا که درخت آلو وجود داشته باشد، زندگی خوب در آنجا جریان دارد. بلیط هواپیما صربستان

آلوی آبی

مسلما اگر در مورد معیار یک زندگی خوب از مردم جهان سوالاتی بپرسید، می‌توانید نظرات جالبی بشنوید اما شاید هیچ یک از این نظرات به‌اندازه سخنان مردم صربستان جالب نباشند. صرب‌ها می‌گویند: هرجا که درخت آلو وجود داشته باشد، زندگی خوب در آنجا جریان دارد. حتما کسانی که تاکنون تجربه خرید بلیط هواپیما صربستان را دارند، به‌خوبی متوجه علاقه شدید صرب‌ها به آلوی کشور خودشان شده‌اند. این میوه در صربستان به‌حدی محبوب است که حتی القابی مثل “ملکه میوه‌ها” و یا “طلای آبی‌رنگ” به آن بخشیده شده است. پس بد نیست حالا که به فکر خرید بلیط هواپیما صربستان هستید، این‌بار از زاویه خاصی به این کشور نگاه کنیم و میوه ملی آن را به شما معرفی نمائیم. میوه‌ای که با محبوبیت خاص خود نوعی تقدس هم بین صرب‌ها به دست آورده و حتما این مسأله شما را هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان شگفت‌زده خواهد کرد.

آلو، آلو، همه جا آلو

خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان

علی‌رغم نبود آمار دقیق به‌جرأت می‌توان گفت که صربستان دارای بیش از 40 میلیون درخت آلو است. این سخن بدین معناست که به‌ازای هر فرد در صربستان 5 درخت آلو وجود دارد. عجیب نیست؟ شگفت‌انگیز است. با اینکه چین بزرگترین صادرکننده آلو در جهان به شمار می‌رود اما با توجه به اینکه صربستان 124 برابر کوچکتر از چین هست، این میوه در جهان با نام صرب‌ها شناخته می‌شود و کسانی که بلیط هواپیما صربستان می‌خرند، گویی قدم در یک باغ بزرگ و بی‌انتهای درختان آلو می‌گذارند.

آلو، پادشاه آشپزخانه

خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان

کسانی که با خرید بلیط هواپیما صربستان قصد چشیدن طعم غذاهای سنتی این کشور را دارند آلوی صربستانی را در غذاهای مختلف و با اشکال گوناگونی خواهند دید. در واقع هیچ میز غذاخوری در صربستان نمی توان یافت که عاری از آلو باشد و هیچ میوه­ای هم توان رقابت با آلو را ندارد. شیشه‌های مارمالاد آلو، انواع و اقسام مرباهای آلو، آلوی خشک‌شده و سایر اشکال مختلف همیشه در دسترس شما خواهند بود.

صربستان آبی می‌شود

خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان

آلو همیشه یک معشوقه تمام عیار برای صرب‌هاست اما اگر شما بلیط هواپیما صربستان را در ماه سپتامبر تهیه کنید، با سفر به این کشور شاهد فستیوال‌های متعددی با محوریت آلو مثل برداشت آلو یا مسابقه آلوخوری خواهید بود. شهرهای شومادیجا (Šumadija) و اوسچینا (Osečina) را می‌توان اصلی­ترین محل برگزاری این جشنواره‌های جذاب و شگفت‌انگیز عنوان کرد. گفته می‌شود که هر سال نزدیک به 500 هزار تن آلو در صربستان برداشت می‌شود.

شهرهایی با بیشترین برداشت آلو

خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان

اگر یکی از اهداف شما از خرید بلیط هواپیما صربستان، تماشای باغ‌های آلوی این کشور و خوردن این میوه باشد، بهتر است تمرکز اصلی سفر خود را بر روی مناطق غربی صربستان قرار دهید. چندین قرن است که از شهرهای شومادیجا، کراگوجِواک، والیفو و چاچاک به عنوان پایتخت‌های آلوی اروپا یاد می‌شود.

آلوهای متنوع دیگر

خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان

گرچه صربستان با آلوی آبی‌رنگ خودش شهرت جهانی یافته اما در این کشور آلوهایی با رنگ‌ها و نام‌های متنوع از جمله آلوی چاچاک، آلوی کالیفرنیایی، والری، آلوی پوزِگا، آلوی والیفو، استانلی و … هم تولید می‌شوند که چشیدن طعم هر کدام هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان تجربه‌ای بسیار جذاب و دوست‌داشتنی برای شما خواهد بود. ضمنا، جالب است بدانید که با توجه به مناسب بودن اقلیم صربستان برای کاشت آلو و به کار رفتن علم ژنتیک در این کار، تقریبا همه ساله آلوهای جدیدی با پیوند چند نوع آلوی دیگر از جانب این کشور معرفی می‌شود.

آلودرمانی

خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان

یک موضوع جالب دیگر هم در مورد آلوهای صربستانی، استفاده از آنها برای درمان بسیاری از بیماری‌هاست. شاید بتوان مقدس شمرده شدن آلو در فرهنگ صربستان را هم به همین مسأله مرتبط دانست. عصاره‌ای که صرب‌ها از آلوهای تولیدشده خود تهیه می‌کنند در افزایش سلامتی آنها و درمان بسیاری از کسالت‌ها موثر بوده و همواره طرفداران فراوانی در این کشور دارد.

طلای آبی‌رنگ صربستان

خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان

همانطور که در این مطلب دیدیم، آلو در همه جای صربستان یافت می‌شود و نشستن بر سر میزی که بشقابی از آلو و یا فرآورده‌های آن را نداشته باشد، برای صرب‌ها خالی از لطف است. اگر با خرید بلیط هواپیما صربستان به شناخت زندگی روستایی در این کشور بپردازید مسلما این قضیه بیشتر برایتان ملموس خواهد بود. بنابراین بهتر است هنگامی که بلیط هواپیما صربستان را می‌خرید، طعم خوش‌مزه میوه ملی این کشور را با آغوش باز پذیرا باشید و بدین‌ترتیب از تک‌تک لحظات مسافرت خود لذت ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما صربستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع
serbiatouristguide.com
theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید