آشنایی با سوغاتی‌های جذاب و رنگارنگ صربستان

سفر بدون خرید سوغاتی بی‌معناست علی‌الخصوص وقتی کسی بلیط هواپیما صربستان می‌خرد و مسافر چنین کشور شگفت‌انگیزی می‌شود. از این رو اکثر گردشگران عادت دارند که وقتی به شهر یا کشوری سفر می‌کنند، خاص‌ترین و جذاب‌ترین سوغاتی‌های ممکن را بخرند و با چمدانی پر از وسایل رنگارنگ و خاطره‌انگیز نزد دوستان و آشنایان خود بازگردند. اگر شما هم جزو همین گردشگران هستید و می‌خواهید هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما صربستان، زیباترین سوغاتی‌های ممکن را از این کشور به یادگار ببرید، مطلب زیر برایتان کاملاً مفید خواهد بود.

0
74
خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان
آشنایی با سوغاتی‌های جذاب و رنگارنگ صربستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 20Rating: 3.5آشنایی با سوغاتی‌های جذاب و رنگارنگ صربستان - خرید بلیط هواپیما صربستانسفر بدون خرید سوغاتی بی‌معناست علی‌الخصوص وقتی کسی بلیط هواپیما صربستان می‌خرد و مسافر چنین کشور شگفت‌انگیزی می‌شود. از این رو اکثر گردشگران عادت دارند که وقتی به شهر یا کشوری سفر می‌کنند، خاص‌ترین و جذاب‌ترین سوغاتی‌های ممکن را بخرند - بلیط هواپیما صربستان

سوغاتی‌های صربستان

سفر بدون خرید سوغاتی بی‌معناست علی‌الخصوص وقتی کسی بلیط هواپیما صربستان می‌خرد و مسافر چنین کشور شگفت‌انگیزی می‌شود. از این رو اکثر گردشگران عادت دارند که وقتی به شهر یا کشوری سفر می‌کنند، خاص‌ترین و جذاب‌ترین سوغاتی‌های ممکن را بخرند و با چمدانی پر از وسایل رنگارنگ و خاطره‌انگیز نزد دوستان و آشنایان خود بازگردند. اگر شما هم جزو همین گردشگران هستید و می‌خواهید هنگام خرید آنلاین بلیط هواپیما صربستان، زیباترین سوغاتی‌های ممکن را از این کشور به یادگار ببرید، مطلب زیر برایتان کاملاً مفید خواهد بود. در این مطلب، سعی کرده‌ایم که بهترین سوغاتی‌ها را به شما معرفی کنیم تا با خرید بلیط هواپیما صربستان و سفر به این کشور بهترین سوغاتی‌ها را به دست آورید. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

بلیط هواپیما صربستان

1فرش پیروت (Pirot)

برای سالم ماندن، خوش‌شانس بودن و رهایی از انرژی‌های منفی صرب‌ها داشتن یک تخته گلیم یا فرش پیروت را به شما پیشنهاد خواهند کرد. مطمئناً هیچ کسی دوست ندارد که یک قالی بزرگ به دست گیرد و با آن به خانه بازگردد اما گلیم‌ها و فرش‌های پیروت آن‌قدر زیبا و تماشایی هستند که حتی اگر شده نمونه‌ای کوچک از آن را هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان بخرید و به‌عنوان یک یادگاری با ارزش از این سفر کنار خود داشته باشید. لازم به ذکر است که فرش سنتی پیروت یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین برندها در صربستان به شمار می‌رود.

بلیط هواپیما صربستان

2یک شیشه آجوار (ajvar)

بسیار بعید است که کسی فرصت خرید آنلاین بلیط هواپیما صربستان را داشته باشد و در سفر خود به این کشور زیبا و تماشایی دلش نخواهد که حداقل یک شیشه از چاشنی مشهور صرب‌ها به نام چاشنی آجوار را با خود به منزل برگرداند. آجوار که لقب خاویار گیاهی را نیز به دست آورده است، با جادوی خاص خود طعمی شگفت‌انگیز به غذاهای شما داده و کاری می‌کند که همراه با دوستان‌تان، همیشه موقع غذا خوردن به یاد صربستان باشید.

بلیط هواپیما صربستان

3لباس‌های سنتی سیروژینو (sirogojno)

قدمت، اصالت، طراحی مدرن، جنس با کیفیت و شیک. همه و همه مؤلفه‌هایی هستند که در لباس‌های سنتی دوخته شده با سبک سیروژینو در صربستان یافت می‌شوند. کافیست هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان یک عدد پالتو سیروژینو بخرید تا در زمستان پیش رو، دیگر سرما برایتان معنایی نداشته باشد. توصیه دوستانه ما به شما این است که بدون خرید حداقل یک دست از این لباس‌ها به هیچ وجه صربستان را ترک نکنید.

بلیط هواپیما صربستان

4عروسک‌هایی با لباس‌هایی سنتی

اگر بلیط هواپیما صربستان را همراه با دختربچه کوچک خود خریده‌اید و یا اگر می‌خواهید برای فرزند یکی از دوستان یا آشنایانتان سوغاتی جذابی از صربستان بخرید، حتماً به سراغ عروسک‌های کوچکی بروید که لباس سنتی بر تن دارند. این عروسک‌ها که نمایانگر آداب‌ورسوم صرب‌ها هستند، چهره‌های بسیار جذاب و دل‌نشینی دارند. لباسی هم که بر تن آن‌ها پوشانده شده، جذابیتشان را چندبرابر می‌کند.

بلیط هواپیما صربستان

5جواهرات اتنو (Ethno earrings)

برای بچه‌های کوچک و یا حتی برای افراد بزرگ‌سال یک سوغاتی بسیار جالب دیگر هم می‌توان از صربستان خرید. این سوغاتی چیزی نیست جز جواهرات اتنو. گردنبد و گوشواره‌هایی که توجه هر بیننده‌ای را جلب می‌کنند و با طراحی زیبای خودشان شهرت فراوانی به دست آورده­اند. آوردن یک یا چند جفت گوشواره اتنو هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان و سفر به این کشور می‌تواند خوشحالی اطرافیان شما را تضمین کند. فقط مشکل اینجاست که شما نمی‌توانید تصمیم بگیرید کدام گردنبد یا گوشواره را انتخاب کنید. چراکه همه آن‌ها زیبا هستند.

بلیط هواپیما صربستان

6گاسل (gusle)

بلیط هواپیما صربستان یک هدیه ویژه هم برای طرفداران و علاقه‌مندان به موسیقی می‌تواند داشته باشد. گاسل نام سازی سنتی در صربستان هست که فقط دارای یک عدد تار هست و به نظر می‌رسد که نواختن آن دشواری چندانی نداشته باشد. این ساز پیوند بسیار عمیقی با فرهنگ، آیین، هنر و سنن صرب‌ها دارد و در مورد آن داستان‌های بسیار زیادی گفته می‌شود. از این رو ساز سنتی گاسل می‌تواند سوغاتی جالب‌توجهی برای دوستان شما باشد.

بلیط هواپیما صربستان

7قلب‌های لیسیدر (Licider Heart)

به‌عنوان کادوئی برای ابراز علاقه یا تبریک تولد، اشکال قلب‌شکلی که با نام لیسیدر در صربستان ساخته می‌شوند، فوق‌العاده خوب و مناسب می‌توانند باشند. خلاقیتی که در پس ساخت لیسیدر وجود دارد، شور و عشق خاصی را به بند بند این دست‌سازه‌ها القا کرده و به‌راحتی می‌توان این عشق را در آن‌ها لمس کرد. مطمئناً وقتی که بلیط هواپیما صربستان بخرید و در بازارهای این کشور قدم بزنید، در مغازه‌های متعددی قلب‌های لیسیدر خواهید دید. پس خوب دقت کنید و بهترین مورد را برگزینید.

بلیط هواپیما صربستان

8جامدادی اوپناک (opanak)

در ایام قدیم که مردم دسترسی خوبی به کفش نداشتند از اوپناک‌ها به عنوان کفش چرمی مناسب بهره می‌بردند. اما حالا که وضعیت معیشتی و رفاهی عوض شده، اوپناک هم توانسته خود را به روی میز تحریر دانش‌آموزان و دانشجویان هم برساند و به عنوان یک جامدادی شیک و دوست‌داشتنی بر روی میزهای خودنمایی کند. البته اگر شما بخواهید همچنان می‌توانید از اوپناک به عنوان کفش استفاده کنید اما اگر آن را بر روی میز تحریر بگذارید، مطمئنا با هر بار دیدنش لبخندی بر لبا‌ن‌تان خواهد نشست.

بلیط هواپیما صربستان

9خانه‌های مینیاتوری

خلاقیت صرب‌ها پایان‌ناپذیر است و به همین دلیل یافتن سوغاتی مناسب هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان هم جذاب است و هم سخت. یکی دیگر از دست‌سازه‌های تماشایی این کشور، خانه‌هایی مینیاتوری، سنتی و زیبایی هستند که در اکثر مغازه‌ها وجود دارند و قیمت‌شان هم بسیار پائین است. این خانه‌های مینیاتوری فضای تاریخی صربستان را کاملاً نشان می‌دهند و با تماشای دقیق آن‌ها می‌توان به‌خوبی به گذشته این کشور سفر کرد.

بلیط هواپیما صربستان

10جوراب‌های پشمی

جوراب‌های پشمی صربستان نیز با زیبایی سنتی، گرمای دل‌نشین و راحتی خاص خودشان محبوبیت فراوانی یافته­اند. پوشیدن یک جفت از این جوراب‌ها در فصول سرد سال می‌تواند پاهای شما را گرم و آسوده نگه دارد. چراکه این جوراب‌ها با پشم اعلا دوخته می‌شوند. جوراب‌های پشمی رنگ‌بندی و تنوع فراوانی دارند. بنابراین هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان می‌توانید به‌خوبی مغازه‌ها را بگردید و یک جفت جوراب دوست‌داشتنی برای خودتان انتخاب کنید.

خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان

در مطلب امروزمان، ما فقط 10 مورد از سوغاتی‌های صربستان را به شما معرفی کردیم و این در حالی است که کشور محبوب شما سوغاتی‌های بسیار بیشتری می‌تواند تقدیم‌تان کند. پس اگر خیال خرید بلیط هواپیما صربستان را در سر دارید، بهتر است نگرانی چندان زیادی از بابت خرید سوغاتی از این کشور نداشته باشید. چراکه به هر سمتی در بازارهای آن سر بچرخانید، یک سوغاتی جالب و دوست‌داشتنی خواهید دید.

برای خرید بلیط هواپیما صربستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
tripedia.info
serbia.com
theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید