8 پل باشکوه صربستان

هرچند صربستان در حوزه ساخت پل‌های سنگی حرف‌های بسیار زیادی نمی‌تواند بگوید و در این مورد از همسایه خود یعنی بوسنی و هرزگوین کم می‌آورد، اما مهندسی‌های مدرن در این کشور باعث آشنایی خریداران بلیط هواپیما صربستان با تعداد زیادی از پل‌های زیبا و تماشایی در صربستان شده‌اند. با کمک همین پل‌های جدید، صربستان توانسته به‌نوعی کمبودهای تاریخی خود را در ساخت پل برطرف کند و امروزه هر کسی که بلیط هواپیما صربستان می‌خرد و به این کشور دوست‌داشتنی سفر می‌کند، نه‌تنها از تماشای تک‌تک این پل‌ها لذت می‌برد بلکه عکس‌های زیادی بر روی آن‌ها می‌گیرد.

0
81
خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان
8 پل باشکوه صربستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 21Rating: 3.5بازدید از 8 پل تماشایی و باشکوه در صربستان - خرید بلیط هواپیما صربستانهرچند صربستان در حوزه ساخت پل‌های سنگی حرف‌های بسیار زیادی نمی‌تواند بگوید و در این مورد از همسایه خود یعنی بوسنی و هرزگوین کم می‌آورد، اما مهندسی‌های مدرن در این کشور باعث آشنایی خریداران بلیط هواپیما صربستان با تعداد زیادی از پل‌های زیبا و تماشایی در صربستان شده‌اند.

پل‌های دیدنی صربستان

هرچند صربستان در حوزه ساخت پل‌های سنگی حرف‌های بسیار زیادی نمی‌تواند بگوید و در این مورد از همسایه خود یعنی بوسنی و هرزگوین کم می‌آورد، اما مهندسی‌های مدرن در این کشور باعث آشنایی خریداران بلیط هواپیما صربستان با تعداد زیادی از پل‌های زیبا و تماشایی در صربستان شده‌اند. با کمک همین پل‌های جدید، صربستان توانسته به‌نوعی کمبودهای تاریخی خود را در ساخت پل برطرف کند و امروزه هر کسی که بلیط هواپیما صربستان می‌خرد و به این کشور دوست‌داشتنی سفر می‌کند، نه‌تنها از تماشای تک‌تک این پل‌ها لذت می‌برد بلکه عکس‌های زیادی بر روی آن‌ها می‌گیرد. از این‌رو در مطلب زیر به معرفی مختصر و مفید 8 پل با شکوه در صربستان پرداخته‌ایم تا وقتی شما بلیط هواپیما صربستان می‌خرید، از اسم و اطلاعات مشهورترین پل‌های این کشور آگاهی داشته باشید.

بلیط هواپیما صربستان

1پل خشک (Dry Bridge)

همه ما عادت کرده‌ایم که پل‌ها را بر روی دریا و رودخانه‌ها ببینیم. از این رو دیدن پل خشک هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان می‌تواند شما را دچار حیرت و تعجب کند. این پل عظیم و بزرگ که جذابیت خاصی هم دارد در سال 1962 ساخته شد و آن موقع رودخانه Begej از زیر آن رد می‌شد. اما بعدها که مسیر رودخانه عوض شد، پل خشک هم تنها ماند. با این حال، هنوز زیبایی و شکوه این پل پابرجاست.

بلیط هواپیما صربستان

2پل عشق (Bridge of Love)

اگر عاشق کسی هستید و می‌خواهید هرچه زودتر به او برسید، حتماً وقتی بلیط هواپیما صربستان می‌خرید به روی پل عشق بروید و شما هم مثل همه کسانی که تاکنون به روی این پل آمده‌اند قفلی به پل عشق بزنید تا آرزویتان برآورده شود. چهره این پل با قفل‌های عشقی که بر روی آن بسته شده‌اند واقعاً شگفت‌انگیز و جذاب شده است. پس حتی اگر با خیال عشق و عاشقی هم بر روی آن نروید، مطمئناً سوژه مناسبی برای گرفتن عکس‌های متعدد در دست خواهید داشت.

بلیط هواپیما صربستان

3پل کابلی آدا (Ada Bridge)

پل کابلی آدا یکی از بزرگ­ترین و گران‌ترین پروژه‌هایی است که در تاریخ کشور صربستان اجرا شده است. به‌ندرت پیش می‌آید که صرب‌ها چنین هزینه سنگینی برای پروژه‌های خود در نظر بگیرند اما این پروژه عظیم آن‌قدر مهم بود که باید به هر نحوی و با هر مبلغی تمام می‌شد. مهندسی فوق‌العاده­ای که برای پل کابلی آدا انجام شده آن را به یکی از زیباترین پل‌ها نه‌فقط در صربستان بلکه در کل جهان تبدیل کرده است. پس هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان تماشای پل آدا برایتان ضروری خواهد بود.

بلیط هواپیما صربستان

4پل ژژلی (Žeželj Bridge)

سال 1999 بود که حملات ناتو پل ژژلی را با خاک یکسان کرد اما نزدیک به دو دهه تلاش برای بازسازی آن بالاخره نتیجه داد و این پل مجدداً به شکوه و عظمت سابق خود بازگشت. پل ژژلی که در نووی ساد قرار دارد، از سازه بسیار قدرتمند و با عظمتی برخوردار است. طراحی جذاب و تماشایی آن‌هم باعث شده که عبور از این پل برای همه لذت‌بخش باشد. با تماشای پل ژژلی هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان حتماً از سفر خود لذت خواهید برد.

بلیط هواپیما صربستان

5پل سفید (White Bridge)

پل عشق تنها پل رمانتیک صربستان نیست. اگر هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان به جنوب این کشور سفر کنید، در آنجا پل بسیار زیبا و عاشقانه دیگری به نام پل سفید هم خواهید دید. این پل که در قرن نوزدهم میلادی و با سبک معماری عثمانی ساخته شده است، الهام‌گرفته از داستان رومئو و ژولیت می‌باشد. البته داستان اصلی پل سفید متعلق به دختر مسلمانی است که عاشق یک پسر صرب شده بود. پدر آن دختر می‌خواست به زندگی پسر صرب پایان دهد اما بر حسب اتفاق دختر خودش را کشت.

بلیط هواپیما صربستان

6پل نُه دهنه (Nine Throats Bridge)

با بلیط هواپیما صربستان به شمالی‌ترین نقطه این کشور و به عبارتی به مرز آن با رومانی بروید و یکی دیگر از پل‌های چشم‌نوازش را تماشا کنید. این پل سنگی و قوسی شکل که با نام محلی Devet grla شناخته می‌شود بر روی رودخانه آرانکا ساخته شده است. تاریخ ساخت پل به سال 1860 میلادی باز می‌گردد و دلیل انتخاب نام آن‌هم به خاطر نه قوسی است که بر رویش دیده می‌شود.

بلیط هواپیما صربستان

7پل برانکو (Branko’s Bridge)

تصور بلگراد بدون پل برانکو غیرممکن است. این پل علاوه بر زیبایی وصف‌ناپذیر خود، با متصل کردن مرکز بلگراد به شهر جدید بلگراد و زمون، نقش پررنگی در پایتخت صربستان ایفا می‌کند. از سویی دیگر، اگر بلیط هواپیما صربستان خریدید، حتما باید به روی این پل بروید چراکه یکی از زیباترین چشم‌اندازهای ممکن از شهر بلگراد را با ایستادن بر روی پل برانکو می‌توان تماشا کرد. پس بهتر است تماشای پل برانکو را جزو اولویت‌های خود قرار دهید.

بلیط هواپیما صربستان

8پل اُلد ساوا (Old Sava Bridge)

آخرین پل معرفی‌شده در این مطلب نیز پل اُلد ساوا خواهد بود. پل باریکی که هنگام هجوم ژرمن‌ها به بلگراد ساخته شد و اتفاقاً تنها پل اروپاییست که سربازان آلمانی آن را در جنگ از بین نبردند. البته این سخن به معنای عدم تلاش آن‌ها برای نابودی پل اُلد ساوا نیست. بلکه مردی به نام میلادین زاریچ بود که با رشادت‌های فراوان خود توانست بمب‌های کارگذاشته‌شده بر روی پل را خنثی کند. به‌هرحال آنچه که امروزه با نام پل اُلد ساوا در بلگراد هست، منظره‌ای فوق‌العاده زیبا و تماشایی می‌باشد که دیدنش بسیار لذت‌بخش است.

خرید بلیط هواپیما صربستان
بلیط هواپیما صربستان

پل‌های صربستان هم مثل همه جاهای دیگر آن جذابیت‌های خاص خود را دارند. فضای اطراف این پل‌ها به همراه طراحی‌های خاص، چشم‌نواز و منحصربه‌فرد آن‌ها صحنه‌هایی به وجود آورده‌اند که هر ببیننده­ای از دیدن‌شان حیرت‌زده می‌شود. از این رو، بخش مهمی از برنامه سفر شما هنگام خرید بلیط هواپیما صربستان می‌تواند بازدید از این پل‌ها و گرفتن عکس‌های به‌یادماندنی بر روی آن‌ها باشد.

برای خرید بلیط هواپیما صربستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید