بلیط هواپیما به طرابلس پایتخت و بزرگترین شهر لیبی

0
206
خرید بلیط هواپیما به طرابلس لیبی
بلیط هواپیما به طرابلس لیبی
بلیط هواپیما به طرابلس پایتخت و بزرگترین شهر لیبیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 18Rating: 4.0خرید بلیط هواپیما و سفر به شهر باستانی طرابلسبلیط هواپیما به طرابلس. طرابلس پایتخت کدام کشور است؟ قیمت بلیط هواپیما. طرابلس عکس. طرابلس در کجاست؟ دیدنی های طرابلس. بازارهای طرابلس

بلیط هواپیما به طرابلس پایتخت و بزرگترین شهر لیبی

شهر طرابلس در مرز غربی لیبی در نزدیکی مرز تونس در قاره آفریقا قرار گرفته و پایتخت و بزرگترین شهر لیبی است. طرابلس در قرن هفتم پیش از میلاد توسط فنلیان تاسیس شد و به دلیل بافت قدیمی از اهمیت فراوانی در بین باستان شناسان برخوردار است. مسجد جامع احمد پاشا قرمانلی و مسجد درغوت که توسط اولین حاکم عثمانی طرابلس ساخته شده و مهمترین آثار تاریخی این شهر محسوب می‌شوند. پارک‌های بزرگ این شهر پوشیده از درختان نخل و گیاهان بسیار متنوع، ذخایر بزرگی از گیاهان و درختان را شامل می‌شوند. سه دروازه اصلی دسترسی به این شهر را آسان کرده اند، باب زاناتا در غرب شهر، باب‌هاورا در جنوب شرقی و باب البهر در شمال، دیوار‌های شهر نیز هنوز هم مثل قدیم مستحکم و بلند در سر جای خود قرار دارند. با خرید بلیط هواپیما و سفر به این شهر مطمئنا شما عزیزان با جاهای عجیب و خاطره‌برانگیز روبه رو خواهید شد.

این شهر به دو بخش جدید و قدیمی تقسیم شده است. بخش قدیمی در کنار بندر قرار دارد و تحت تسلط یک قلعه اسپانیایی که در قرن شانزده ساخته شده، قرار دارد و شامل بسیاری از مساجد قدیمی و باستانی است. بخش مدرن که از دهه 1970 بسیار سریع پیشرفت کرد شامل بسیاری از ساختمان‌های رسمی، تاترها، هتل‌ها و دانشگاه است.

بلیط هواپیما به طرابلس و لمس آب و هوای آن شهر

خرید بلیط هواپیما به طرابلس لیبی
بلیط هواپیما به طرابلس لیبی

طرابلس دارای آب و هوای نیمه خشک گرم با تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های نسبتا مرطوب است.بارندگی در این شهر ناپایدار است و چون در سواحل مدیترانه قرار گرفته باران زیاد می‌بارد. بهترین زمان مسافرت به این شهر اوایل فصل پاییز است.

بلیط هواپیما به طرابلس و دیدن خیابان استقلال

خرید بلیط هواپیما به طرابلس
بلیط هواپیما به طرابلس

خیابان استقلال معروف ترین و زیباترین خیابان این شهر است با مغازه‌ها و ساختمان‌های تمیز با معماری خاص همیشه برای گردشگران این شهر جذاب بوده است.

بلیط هواپیما به طرابلس و دیدن کلیسا جامع طرابلس

خرید بلیط هواپیما به طرابلس لیبی
بلیط هواپیما به طرابلس لیبی

این کلیسا در سال 1923 در دوره استعمار لیبی افتتاح شده و معمار اصلی آن سافتو پانتری بود و به سبک ونیزی حکاکی کرده است البته معماران لیبی نیز در ساخت و ساز آن کمک بسیار کردند. این کلیسا دومین کلیسای کاتولیک در شهر طرابلس بود. معماری و سازه این بنا واقعا در کل لیبی بی‌نظیر است و زیبایی خاصی به ظهر طرابلس بخشیده است.

بلیط هواپیما به طرابلس و دیدن کردن از موزه قلعه قرمز

خرید بلیط هواپیمای ارزان به طرابلس لیبی
بلیط هواپیمای ارزان به طرابلس لیبی

موزه سارایا یا موزه قلعه سرخ در سال 1919 توسط قدرت استعماری ایتالیا به اولین موزه در کشور لیبی در شهر طرابلس تبدیل شد. این موزه در گذشته به عنوان یک ساختار دفاعی برای محافظت از شهر ساخته شد و امروزه به عنوان یکی از جاذبه‌های تاریخی کشور استفاده می‌شود و در آن گنجینه‌های تاریخی پیش از تاریخ، یونانی، رومی، بیزانس و تاریخ اسلامی به نمایش گذاشته شده است.

بلیط هواپیما به طرابلس و دیدن خانه موزه کرامانی

خرید بلیط هواپیمای ارزان به طرابلس
بلیط هواپیمای ارزان به طرابلس

خانه موزه کرامانی یک نمایشگاه تاریخی، یک خانه و موزه تاریخی در طرابلس است که در نیمه دوم قرن 18 ساخته شد و پس از مرمت در دهه 1990 به موزه تبدیل شد.

بلیط هواپیما به طرابلس و گشتی در بازار‌های طرابلس

خرید بلیط هواپیمای ارزان به طرابلس لیبی
بلیط هواپیمای ارزان به طرابلس لیبی

گذشته از مراکز خرید و پاساژ‌های بزرگ، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما به بازارهای محلی طرابلس سر بزنید و از محیط گرم و دلنشین لذت ببرید. در این بازار‌های جواهرات بی‌نظیری به فروش می‌رسد. ظروف سنتی و لباس‌های این شهر نیز واقعا زیبا و مشهور هستند.

بلیط هواپیما به طرابلس و هتل و اقامت

خرید بلیط هواپیمای ارزان به طرابلس
بلیط هواپیمای ارزان به طرابلس

در طرابلس چندین هتل بسیار زیبا با قیمت مناسب و بهترین امکانات در مرکز شهر ساخته شده است که معمولا گردشگران نیز مستقیما به این هتل‌ها مراجعه می‌کنند. زیرا هتل‌های معمولی و مهمان سرا‌های این شهر زیاد تمیز و دلنشین نیستند. اما شما با مراجعه به هتل‌های چند ستاره این شهر می‌توانید بهترین اقامت را داشته باشید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به لیبی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
wikipedia.org
tripadvisor.com
britannica.com
booking.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به لیبی ، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید