عجیب ترین مرزهای جهان را ورق بزنید

0
437
خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرز نروژ و سوئد
بلیط هواپیما برای بازدید از مرز نروژ و سوئد
عجیب ترین مرزهای جهان را ورق بزنیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 14Rating: 4.0بلیط هواپیما برای بازدید عجیب‌ترین مرزهای جهانمرزها تاریخ و فرهنگ یک ملت را در خود گنجانده‌اند و تفاوت‌های ملت‌ها وقتی زیاد به چشم می‌آید. خرید بلیط هواپیما به اروپا، آمریکا، آسیا و آفریقا

عجیب‌ترین مرزهای جهان را ورق بزنید

مرزها تاریخ و فرهنگ یک ملت را در خود گنجانده‌اند و تفاوت‌های ملت‌ها وقتی زیاد به چشم می‌آید که فرق زیادی بین مرزهای کشورها ببینید. به طور مثال حس تملک یک کشور را درست وسط یک جاده یا خانه مشاهده کنید. قدم گذاشتن در کشوری جدید یعنی ضرورت آمادگی برای روبرو شدن با دنیایی کاملا جدید. گاهی مرزها به طور محسوس قابل مشاهده نیستند ولی در سراسر دنیا مرزهای عجیب و غیرمعمول وجود دارند که توجه‌ها را به سوی خود جلب می‌کنند.

مرزهای دوستانه بین برخی از ملل اروپایی نمونه‌هایی از مرزهای عجیب اند که تنها با یک خط یا تابلو جاده علامت‌گذاری شده‌اند.

آیا برایتان عجیب نیست مردمی را در دو سوی مرزها مشغول والیبال بازی کردن ببینید؟یا وسط رستورانی نشسته باشید که گوشه‌ای از آن متعلق به کشور دیگری باشد؟ و یا پا به خانه‌ای بگذارید که با خط مرزی از وسط جدا شده باشد؟

با ما همراه باشید تا مرزهای عجیب دنیا را بشناسیم.

بلیط هواپیما برای بازدید از مرز نروژ و سوئد Norway and Sweden

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرز نروژ و سوئد
بلیط هواپیما برای بازدید از مرز نروژ و سوئد

بی شک مرز بین دو کشور نروژ و سوئد یکی از دیدنی‌ترین مرزهای موجود در سراسر دنیاست و از دست دادن تماشای این منظره برای گردشگران غیرممکن است. این مرز طولانی‌ترین خط مرزی دو کشور، طبیعت مشترکشان را نوار کوچکی از یک جاده تقسیم و متمایز کرده است. هر دو کشور سهم یکسانی از چشم‌انداز بی‌نظیر این منطقه را نصیب شده‌‌اند.

بلیط هواپیما برای بازدید از مرز هلند و بلژیک Netherland and Belgium

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرز هلند و بلژیک
بلیط هواپیما برای بازدید از مرز هلند و بلژیک

Baarle-Nassau  و Baarle-Hertog شهرداری‌های هستند که شهر “Baarle” را با خطی مرزی بین دو کشور بلژیک و هلند تقسیم کرده‌اند . خط مرزی بین المللی در این شهر نه به صورت مستقیم است و نه خمیده ،این شهر به 26 تکه تقسیم شده، به گونه ای که تکه‌های هلند و بلژیک در این شهر گرد هم آمده‌اند و پازل شهر Baarle را تکمیل کرده‌اند و کانون توجه گردشگران بوده اند.

خط مرزی سفید رنگ از سنگ‌فرش‌ها و تیرک‌های شهر گذشته و راه خود را بی‌توجه به خانه‌ها و باغ‌ها و خیابان‌ها در پیش گرفته است. خانه‌های که مرز از میان آنها گذشته با توجه به موقعیت مکانی درب خانه جز شهروندان آن کشور محسوب می‌شوند.

بلیط هواپیما برای بازدید از مرز اوکراین و لهستان Poland and Ukraine

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرز اوکراین و لهستان
بلیط هواپیما برای بازدید از مرز اوکراین و لهستان

Yaroslav Kozyar هنرمندی که با طراحی ماهی در مرز دو کشور اوکراین و لهستان در صدد ارائه سمبلی به مردم جهان بوده این طرح را نشانه اتحاد دو کشور نامیده است.

بلیط هواپیما برای بازدید از مرز هند و پاکستان India and Pakistan

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرز هند و پاکستان
بلیط هواپیما برای بازدید از مرز هند و پاکستان

تا به حال به این فکر کرده‌اید که اگر مرز بین دو کشور را از ارتفاعات زیاد یا از هواپیما بتوانید تشخیص دهید چقد می‌تواند جالب باشد ؟ هند و پاکستان از این دسته کشور‌ها هستند. روابط پیچیده این دو کشور فراتر از مسائل سیاسی است. تفاوت قابل تمییز در مورد مرز این دو کشور لاین نارنجی رنگ نورانی است که هند و پاکستان را از هم جدا ساخته است. نورافکن‌های این لاین در تمام 1248 مایل از فضا قابل مشاهده ‌‌اند.

بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای مکزیک و آمریکا US and Mexico

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای مکزیک و آمریکا
بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای مکزیک و آمریکا

دو کشور شمالی آمریکا تضادی از هیجان و رکود ، سرور و سکوت را در مرزهای خود به نمایش گذاشته‌‌اند و این تفاوت حیرت‌انگیز است. در صورتی که طرف مکزیک زندگی و ساختمان و ترافیک موج می‌زند، آن سوی مرز در ایالات متحده سکوت حاکم بر طبیعت سرسبز منطقه است و خالی از ساختمان‌های مسکونی است.

بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای روسیه و آمریکا Russia and US

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای روسیه و آمریکا
بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای روسیه و آمریکا

جزیره‌های Diomede در هر دو طرف مرز روسیه و ایلات متحده دو کشور را از زیبایی خود بی‌نصیب نگذاشته‌اند. علی رغم فاصله کم میان این دو ، جزیره روسی از نظر زمانی 21 ساعت از جزیزه آمریکایی جلوتر است.

بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای برزیل، آرژانتین و پاراگوئه  Argentina- Paraguay – Brazil

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای برزیل، آرژانتین و پاراگوئه
بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای برزیل، آرژانتین و پاراگوئه

مرزهای بین کشورها صرفا با خطوط علامت‌‌های تعیین شده مشخص نمی‌شوند .سه کشور برزیل و آرژانتین و پاراگوئه با مرزی طبیعی تفاوت قلمرو خود را تعیین کرده‌اند، رودخانه Parana با این هدف محل تقاطع سه کشور است.

بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای کره شمالی و کره جنوبی South Korea and North Korea

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای کره شمالی و کره جنوبی
بلیط هواپیما برای بازدید از مرزهای کره شمالی و کره جنوبی

تمام دنیا تفاوت‌های عمیق بین دو ملت را شاهد بوده‌اند . مرز این دو کشور به گونه‌ای مشخص شده است که از ارتفاعات نسبتا زیاد این تفاوت حیرت‌انگیز است. کره جنوبی به خصوص در پایتخت خود سئول به زیبایی هر چه تمام‌تر می‌درخشد در حالی که کره شمالی به دلیل کنترل سخت‌گیرانه رهبرش تیره و تاریک به نظر می‌آید ،شاید تنها روشنایی که پیداست متعلق به پیونگ یانگ پایتخت این کشور و محل اقامت رهبر باشد.

بلیط هواپیما برای بازدید از مرز سومالی و اتیوپی Ethiopia and Somaliland

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از مرز سومالی و اتیوپی
بلیط هواپیما برای بازدید از مرز سومالی و اتیوپی

هیچ مرزی ساده‌تر از این نیست که با طنابی مشخص شده باشد.

بلیط هواپیما برای بازدید از محل رسیدن مرزهای اسلواکی، اتریش و مجارستان Slovakia and Austria and Hungary

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از محل رسیدن مرزهای اسلواکی، اتریش و مجارستان
بلیط هواپیما برای بازدید از محل رسیدن مرزهای اسلواکی، اتریش و مجارستان

تا به حال شنیده‌اید کسی صبحانه را در یک کشور ،ناهار را در کشوری دیگر و شامش را در کشوری به غیر از این دو صرف کرده باشد؟ نیمکت سه گوشه معروف دنیا این امکان را میسر ساخته است. نقطه‌ای از زمین که محل تلاقی سه کشور محسوب می‌شود. هر گوشه از این نیمکت به سه کشور اتریش، اسلواکی و مجارستان متعلق است و با پرچم این کشور‌ها نشان‌گذاری شده اند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید