آشنایی با شگفت‌انگیزترین غارنگاره‌های ماقبل تاریخ

غارنگاری به نقاشی‌هایی می‌گویند که روی دیوار و سقف غار کشیده می‌شوند و معمولاً قدمتی باستانی دارند. جالب است بدانید که قدیمی‌ترین غارنگاره کشف‌شده به 32 هزار سال پیش بازمی‌گردد. باوجوداینکه این نقاشی‌ها از اشکال ساده تشکیل‌شده‌اند، بسیاری از آن‌ها ارزش هنری و تاریخی بالایی دارند و اطلاعات بسیاری را از زندگی و طرز فکر مردمان ماقبل تاریخ در اختیار باستان‌شناسان قرار می‌دهند.

0
197
غارنگاره های ماقبل تاریخ
آشنایی با شگفت‌انگیزترین غارنگاره‌های ماقبل تاریخReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 9Rating: 4.0آشنایی با شگفت‌انگیزترین غارنگاره‌های ماقبل تاریخ - خرید بلیط هواپیما - سفرستانغارنگاری به نقاشی‌هایی می‌گویند که روی دیوار و سقف غار کشیده می‌شوند و معمولاً قدمتی باستانی دارند. جالب است بدانید که قدیمی‌ترین غارنگاره کشف‌شده به 32 هزار سال پیش بازمی‌گردد. باوجوداینکه این نقاشی‌ها از اشکال ساده تشکیل‌شده‌اند، بسیاری از آن‌ها ارزش هنری و تاریخی بالایی دارند - بلیط هواپیما

شگفت‌انگیزترین غارنگاره‌های ماقبل تاریخ

غارنگاری به نقاشی‌هایی می‌گویند که روی دیوار و سقف غار کشیده می‌شوند و معمولاً قدمتی باستانی دارند. جالب است بدانید که قدیمی‌ترین غارنگاره کشف‌شده به 32 هزار سال پیش بازمی‌گردد. باوجوداینکه این نقاشی‌ها از اشکال ساده تشکیل‌شده‌اند، بسیاری از آن‌ها ارزش هنری و تاریخی بالایی دارند و اطلاعات بسیاری را از زندگی و طرز فکر مردمان ماقبل تاریخ در اختیار باستان‌شناسان قرار می‌دهند. با ما همراه باشید تا در این مطلب با غارنگاره‌های چند هزارساله آشنا شوید و در صورت تمایل با خرید بلیط هواپیما از این اماکن دیدن کنید.

مجموعه غارهای لاسکو

بازدید از غارنگاره های ماقبل تاریخ
غارنگاره های ماقبل تاریخ

برای تماشای غارنگاری‌های حیرت‌انگیز این غارها باید بلیط هواپیما فرانسه را خریداری کنید زیرا این غارها در جنوب غربی این کشور واقع‌شده‌اند. به گفته محققان غارنگاری‌های خیره‌کننده این غارها حدود 17 هزار سال قدمت دارند. بسیاری از این نقاشی‌ها که در فاصله‌ای بسیار دورتر از ورودی غار قرار دارند، با کمک شمع کشیده شده‌اند.

بازدید از غارنگاره های ماقبل تاریخ
غارنگاره های ماقبل تاریخ

شاید ندانید که یکی از معروف‌ترین نگاره‌های دوران پارینه‌سنگی در این غار نقاشی شده است. این نگاره که سرسرای بزرگ گاوها نام دارد از تصویر گاوها، اسب‌ها و گوزن‌ها تشکیل‌شده است. تصویر یکی از این گاوها حدود 5.2 متر طول دارد و بزرگ‌ترین تصویر حیوانی است که تاکنون در غارها یافت شده است.

غار آلتامیرا

بازدید از غارنگاره های ماقبل تاریخ
غارنگاره های ماقبل تاریخ

اولین غارنگاره‌های ماقبل تاریخ برای اولین بار در این غار یافت شد. نگاره‌های شگفت‌انگیز دیواره‌های این غار از چنان کیفیتی برخوردارند که دانشمندان زیادی پس از کشف این غار در قرن نوزدهم میلادی به اصالت آن شک و کاشف آن را متهم به کلاه‌برداری کردند. بسیاری معتقد بودند که انسان‌های ماقبل تاریخ از ظرفیت ذهنی کافی برای خلق این آثار بهره‌مند نبودند و ازاین‌رو این آثار را جعلی می‌دانستند. اما در سال 1902 اصالت این نگاره‌ها تائید شد و عده بسیاری از باستان‌شناسان و هنردوستان از آن بازدید کردند.

بازدید از غارنگاره های ماقبل تاریخ
غارنگاره های ماقبل تاریخ

جالب است بدانید که پابلو پیکاسو پس از بازدید از این غار آن را این‌گونه با یک جمله توصیف کرد: «پس از آلتامیرا، همه‌چیز روبه‌زوال رفت. » باید اعتراف کرد که نگاره‌های دیوارهای این غار در نوع خود جزء بهترین آثار هنری خلق‌شده در طول تاریخ محسوب می‌شوند. با تهیه بلیط هواپیما اسپانیا و سفر به این کشور می‌توانید از نزدیک این نگاره‌های تماشایی را مشاهده کنید.

غار شووه

بازدید از غارنگاره های ماقبل تاریخ
غارنگاره های ماقبل تاریخ

با خرید بلیط هواپیما فرانسه می‌توانید از غاری دیدن کنید که برخی از غارنگاره‌های ماقبل تاریخ را در خود جای‌داده است. گفتنی است که دانشمندان با روش تاریخ‌گذاری رادیو کربن پی بردند که برخی از نگاره‌های موجود در این غار 32 هزار سال قدمت دارند. غارنگاره‌های غار شووه که از حیواناتی مثل ماموت، کرگدن، شیر، خرس و اسب تشکیل‌شده است، توسط فردی به نام ژان ماری شووه و تیمی متشکل از غارشناسان متبحر در سال 1994 کشف شد.

پناهگاه‌های صخره‌ای بهیمبتکا

بازدید از غارنگاره های ماقبل تاریخ
غارنگاره های ماقبل تاریخ

بیش از 600 پناهگاه صخره‌ای در این منطقه وجود دارد که با نگاره‌های اسرارآمیزی مزین شده‌اند. این نگاره‌ها که 12 هزار سال قدمت دارند، شکل زندگی مردم در غارها را با رنگ‌های قرمز، زرد و سفید نشان می‌دهند. با تهیه بلیط هواپیما هندوستان می‌توانید از پناهگاه‌هایی دیدن کنید که به گفته دانشمندان بیش از صد هزار سال محل زندگی انسان‌ها بوده است.

غار دست‌ها

بازدید از غارنگاره های ماقبل تاریخ
غارنگاره های ماقبل تاریخ

اگر می‌خواهید از این غار دیدن کنید باید ابتدا بلیط هواپیما آرژانتین را خریداری و سپس به استان سانتاکروس سفر کنید. همان‌طور که از اسم غار پیداست، سقف این غار با نگاره‌های دست چپ انسان نقاشی شده است. گفته می‌شود که گروهی از شکارچیان در حدود ده هزار سال پیش در این غار زندگی می‌کردند و با ساخت وسیله‌ای شبیه بطری اسپری رنگ این تصاویر را روی سقف غارها ترسیم کرده‌اند.

غار ماگورا

بازدید از غارنگاره های ماقبل تاریخ
غارنگاره های ماقبل تاریخ

غار ماگورا یکی از بزرگ‌ترین غارهای بلغارستان است که در قسمت شمال غربی این کشور واقع‌شده است. بیش از 700 نگاره ماقبل تاریخ با موضوع شکار حیوانات و رقص مردمان بومی روی دیوارها و سقف این غار نقاشی شده است. پس از خرید بلیط هواپیما بلغارستان و بازدید از این مکان، نقاشی‌هایی را خواهید دید که بیش از 8 هزار سال قدمت دارند و با کود مرغی یا گوانا ترسیم‌شده‌اند.

پارک ملی سرادا کاپیوارا

بازدید از غارنگاره های ماقبل تاریخ
غارنگاره های ماقبل تاریخ

پارک ملی سرادا کاپیوارا که در شمال شرقی برزیل واقع‌شده است، منزلگاه پناهگاه‌های بسیاری است که به غارنگاره‌هایی زیبا مزین شده‌اند. نقاشی‌های این پارک تصاویری از شکار حیوانات، آئین و مراسم‌های مردمان بومی منطقه و گونه‌های مختلف حیوانات و درختان را شامل می‌شود. با خرید بلیط هواپیما برزیل می‌توانید به این کشور سفرکرده و از غارنگاره‌های این پارک که قدمتی 25 هزارساله دارند، دیدن کنید.

منبع: www.tourop

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید