بلیط هواپیما به غنا

0
461
خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد غنا
بلیط هواپیما به مقصد غنا
بلیط هواپیما به غناReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 13Rating: 4.0بلیط هواپیما به غنابلیط هواپیما به غنا کشوری است در غرب آفریقا که اروپایی‌‌ها برای تجارت وارد آن شدند. اول طلا خرید و فروش کردن و کمی بعد برده. غنا همچنین اولین کشور آفریقایی

بلیط هواپیما به غنا

غنا کشوری است در غرب آفریقا که اروپایی‌‌ها برای تجارت وارد آن شدند. اول طلا خرید و فروش کردن و کمی بعد برده. غنا همچنین اولین کشور آفریقایی بود که مستقل شد. این کشور از غرب با ساحل عاج، از شمال با بورکینافاسو و از شرق با توگو همسایه است در جنوب این کشور خلیج گینه قرار دارد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

راهنمای بازدید از بهترین جاهای دیدن غنا

این کشور با طبیعت بکر و زیبا، فرهنگ مخصوص به خود و زیرساخت‌های گردشگری مناسبش، می‌تواند برای هر گردشگری جذاب باشد. پایتخت این کشور شهر آکرا است، غنا در سال 1957 از بریتانیا اعلام استقلال کرد. در آن تاریخ، دو کشور مستعمره بریتانیا با نام‌های توگولند و ساحل طلا که قبلاً با هم متحد شده بودند کشوری به نام غنا را تشکیل دادند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای غنا
بلیط هواپیما به غنا

در ژانویه 1960 نظام جمهوری در غنا رسمیت یافت. زبان رسمی غنا انگلیسی است و 67 درصد مردم غنا به این زبان حرف می‌زنند. غنا از جامعه‌ای قومی تشکیل‌شده، در حدود نیمی از غنایی‌ها از قوم آکان، حدود 17 درصد از قوم داگبانی، 14 درصد افه و بقیه از چند قوم دیگر هستند. 98 درصد از مردم غنا سیاه‌پوست هستند و بیشتر مردم غنا مسیحی مذهب‌اند و حدود 17 درصد نیز مسلمان هستند.

وضعیت آب‌وهوای غنا

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

غنا کشوری نیمه کوهستانی است که قسمت‌های مرتفع آن در بخش‌های مرکزی قرار دارند. جلگه‌های غنا بیشتر در ناحیه‌های جنوب و در اطراف رود ولتا قرارگرفته‌اند. مهم‌ترین رودهای این کشور رود ولتا و شاخه‌های تای سیاه و ولتای سفید هستند. در ناحیه‌های جنوبی جنگل‌های وسیعی وجود دارد. آب‌وهوای عنا گرم و مرطوب و البته پرباران است. بلندترین نقطه کشور غنا، قله آفاجوتوبا 885 متر ارتفاع و رود ولتا با 1143 کیلومتر طویل‌ترین رود این کشور است. دریاچه ولتا با مساحت 8462 کیلومترمربع بزرگ‌ترین دریاچه کشور است.

پارک ملی کاکوم

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

پارک ملی کاکوم در مناطق مرکزی غنا قرار دارد، مناطقی که ذخایر جنگل‌های بارانی استوایی و گرمسیری جالب و وسیعی با مساحت 375 کیلومترمربع دارد.

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

این پارک ملی زیستگاه گیاهان سرسبز و جانداران باشکوه و خارق‌العاده‌ای ازجمله گونه‌های متعددی از میمون‌ها، شاخ‌درازان یا همان بزگوزن‌های در معرض خطر انقراض و بسیاری از پرندگان نادر و در حال نابودی که به مرغ شاخ‌دار سینه سفید شهرت دارند است؛ اما مهم‌ترین جاذبه این پارک، وجود پلی طنابی طولانی در این جنگل است که تنها یک نمونه دیگر از این پل طویل، در سرتاسر آفریقا یافت می‌شود.

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

این پل حدود 30 متر بالاتر از سطح زمین قرار دارد. اندازه این پل نزدیک به 350 متر است و با عبور از آن می‌توان مناطق مختلفی از این جنگل‌های ملی غنا را مشاهده کرد. در صورت خرید بلیط هواپیما به غنا و سفر به آن دیدن این پل یکی از توصیه‌های سفرستان است.

کوهنوردی در آفاجا

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

قسمت شرق غنا محل تلاقی این کشور با توگو، آب‌وهوایی بسیار مطلوب و مطبوع نسبت به دیگر نقاط کشور دارد که گزینه‌ای مناسب برای طبیعت‌گردی و بهره‌مندی از هوایی تازه و مفرح است. کوه آفاجا با حدود 885 متر ارتفاع از سطح دریا، در منطقه ولتا قرارگرفته و فقط 2 کیلومتر با مرز توگو فاصله دارد، برای ورود به این کوه می‌توانید از ورودی‌های مناسب پیاده‌روی لیاتی وت یا ورودی بدی بوگما استفاده کنید. همچنین با حضور در منطقه هوهوو می‌توان به آبشار بسیار زیبای «Wli» که در بین جنگل‌های استوایی و در کنار کوه زیبای آفاجا قرار دارد، دسترسی یافت.

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

این آبشار و مناطق پیرامون آن، چشم‌اندازی خیره‌کننده و فوق‌العاده را در محیطی کاملاً آرام و عاری از هرگونه سروصدای شهری، ایجاد کرده است. آفاجا به یکی از جاذبه‌های گردشگری طبیعی در شرق غنا تبدیل‌شده است. همچنین این منطقه از غنا، همچون حیات‌وحشی امن برای حیوانات و موجودات مختلف است. پروانه‌های رنگارنگ، پرندگان گوناگون و میمون‌ها ازجمله موجوداتی هستند که در این ناحیه از غنا، زندگی می‌کنند.

فیل‌های پارک ملی مول

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

قسمت شمالی کشور غنا، به نسبت دیگر منطقه‌های این کشور کمتر دیده‌شده، اما در این منطقه نیز جاذبه‌های گردشگری جالبی یافت می‌شود که ازجمله آنها می‌توان به پارک ملی مول اشاره کرد.

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

پارک ملی مول محلی فوق‌العاده برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی درنظر گرفته شود. درواقع این پارک، بزرگ‌ترین پارک حیات‌وحش در غنا است که محل زندگی حیواناتی همچون بوفالوها، گرازها، کفتارها، فیل‌ها، کرگدن‌ها و گونه‌های نادر و کمیابی از حیوانات وحشی و درنده مانند یوزپلنگ وحشی است.

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

علاوه بر این‌ها گیاهانی ازجمله درخت روغن قلم، گلبن، علف ساوانا و هرباسئوس در اینجا رشد می‌کنند. محلی‌ها در اینجا عسل را به روش‌های غیرتهاجمی و سنتی برداشت می‌کنند. هتل مول نیز در تمامی طول سال امکانات موردنیاز مسافرین را در اختیار آنان می‌گذارد.

قلعه ساحلی کیپ

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

قلعه ساحلی کیپ، ساختمانی است بسیار زیبا که در کنار اقیانوس احداث‌شده است. این قلعه توسط سوئدی‌ها و برای دادوستد چوب و طلا ساخته‌شده است که بعدها به یک قلعه تجاری برده، در آب‌های آن‌طرف اقیانوس تبدیل شد.

خرید بلیط هواپیما به غنا
بلیط هواپیما به غنا

در مهم‌ترین بخش از تاریخ غنا، می‌توان سیاه‌چال‌ها و زندان‌های محصور به همراه اتاق‌هایی وحشتناک را مشاهده کرد که بسیاری از گردشگران هنگام مشاهده آن‌ها دچار حالت تهوع و ضعف می‌شوند. این مکان یکی از جاهایی بود که باراک اوباما در سفر به غنا ازآنجا بازدید کرد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به غنا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
lonelyplanet.com
wikitravel.org
wikivoyage.com
tripadvisor.com

تاریخ انتشار: 05 تیر 96
آخرین بروزرسانی: 21 اسفند 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید