برویم فستیوال کثیف ببینیم؟

0
290
خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال‌های پر ریخت و پاش
برویم فستیوال کثیف ببینیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 23Rating: 4.0برویم فستیوال کثیف ببینیم؟ - بلیط هواپیما به کشورهایی با فستیوال های جذاب پر ریخت و پاشبلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های کثیف و پر ریخت و پاش. بلیط هواپیما به تایلند . بلیط هواپیما به انگلستان. بلیط هواپیما به اسپانیا. قیمت بلیط هواپیمای ارزان

برویم فستیوال کثیف ببینیم؟

در همه جای دنیا سالانه فستیوال های مختلفی برگزار میشود که برای انسان ها جالب است و جزو جاذبه های گردشگری آن منطقه محسوب می شود. یعنی اینکه باعث می شود افراد بسیار زیادی سالانه بلیط هواپیما برای دیدن آن جشنواره خاص به آن شهر بخرند و خود را موظف به حضور در آن فستیوال کنند.

بیشتر فستیوال‌ها ماهیتی غیرمعمول دارند یعنی این که از زندگی مردم یک چیزی غیر عادی تر ارائه می دهند تا جالب باشند. در اینجا می خواهم شما را با چند فستیوال عجیب و غریب آشنا کنم.

با بیست فستیوال بزرگ در جهان آشنا شوید

آیا جشنواره خورسید نیمه شب نروژ را می‌شناسید؟

می‌خواهم چند تا از غیر معمول ترین فستیوال های دنیا را به شما معرفی کنم. آنهایی که ریخت و پاش بیش از حد دارند. یعنی کثیف کاری بسیاری در آنها می شود، با ما همراه باشید.

دوشنبه تمیز یونانی

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
دوشنبه تمیز یونانی

یک فستیوال عجیب و غریب در یونان که معروف است به جشن دوشنبه تمیز. در این جشن مقدار بسیار زیادی آرد مصرف می شود. شاید حدود ۱۳۰۰ یا ۱۴۰۰ کیلوگرم. مردم کارشان با این آردها چیست؟ فقط اینکه آن را به سمت همدیگر پرت می‌کنند. سر تا پای همدیگر را آردی می کنند و برای این کار نقشه قبلی می کشند. یعنی در طول مسیر و جای جای شهر از قبل تله میگذارند. وقتی در آن حضور پیدا می کنید احساس می کنید در یکی از جنگ های یونان باستان قرار گرفته اید. میخواهید شهری را فتح کنید یا اینکه از حمله به شهر خود جلوگیری کنید و نگذارید آن را فتح کنند. یونانی ها هنوز اخلاق های باستانی شان را ترک نکرده‌اند، آن را بازسازی میکنند. آن ها با آرد سعی میکنند تا بتوانند به خوبی حال همدیگر را در این جشن بگیرند هیجان خیلی زیادی در جریان است.

جشن هندوانه در استرالیا

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
جشن هندوانه در استرالیا

فکرش را می کنید یک روز روی هندوانه ها اسکی بروید؟ اگر دوست دارید همچین حالتی را یکبار هم که شده تجربه کنید، باید بلیط هواپیما به استرالیا را تهیه کنید و در فستیوال چین چیلا شرکت کنید. همانطور که گفته شد، کار اصلی که در این جشن انجام می شود پرتاب کردن هندوانه های بیچاره به سمت یکدیگر است. این هندوانه هایی که بعضاً مثل قند شیرین هستند باید به جای خورده شدن به سمت آدمیزاد پرتاب شوند. این منصفانه نیست، شاید برای من که هندوانه خیلی دوست دارم اینطور به نظر می‌آید.

احترام به میمون در تایلند

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
احترام به میمون در تایلند

شرق آسیایی ها خیلی به میمون احترام می‌گذارند، مخصوصاً تایلندی ها. اصلاً تایلندی ها یک روز را به عنوان بزرگداشت میمون در تایلند در نظر می گیرند. این یکی از فستیوال های کثیف و پر ریخت و پاش محسوب می شود که مردم برای میمون ها روی میز های بزرگی نوشیدنی و خوردنی تهیه می کنند و می گذارند. میمون ها را هم که دیده اید، آنها به هیچ چیز رحم نمی‌کنند. کلاً در ریخت و پاش کردن استادند. به خاطر همین کثیفی زیادی به بار می آید و آن مکان پر از زباله می شود.

جشن پرتقال ایتالیایی

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
جشن پرتقال ایتالیایی

ایتالیایی‌ها، آنها دیگر چرا پرتقال به سمت همدیگر پرت می کنند؟ یعنی بعد از اینکه جشن پرتقال آنها تمام می‌شود زمین را نمی شود نگاه کرد. هر لحظه ممکن است که روی زمین سر بخوریم. این بزرگترین جنگ خوراکی در تمام ایتالیا است. یعنی اینکه مردم دو دسته میشوند و به سمت دیگر به قصد کشت پرتقال پرت می کنند و این کار را کار بسیار جالبی می دانند. شاید هم بسیار جالب و هیجان انگیز باشد. من یکی که دوست ندارم در این فستیوال شرکت کنم. اگر شما دوست دارید بلیط هواپیما به ایتالیا را تهیه کنید تا به موقع به این فستیوال برسید.

رنگ پاشی در هند

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
رنگ پاشی در هند

از فیلم های خالی بندی درست کردن هندی ها و ذوق و شوق بالیوود در ساختن اکشن های خارج از حد تصور و کشتن انسان ها با موز که بگذریم، بد نیست توجهی هم به جشنواره رنگ در سراسر هند کنیم. در یک روز خاص تمام مردم هند پودری میشود. یک نفر را هم شاید پیدا نکنید که از این قاعده جان سالم به در برده باشد همه روی هم پودر رنگ می باشند. البته می گویند رنگ ها به راحتی پاک میشود.

چند انگلیسی به دنبال یک ذره پنیر

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
چند انگلیسی به دنبال یک ذره پنیر

از همه اینها که بگذریم نمی‌دانم فاز انگلیسی‌ها چیست؟ آنها یک تکه پنیر را از یک بلندی و سرازیری رها می کنند و یک عده آدم به خاطر یک تکه پنیر به جان همدیگر می‌افتند تا اینکه بتوانند آن را به دست بیاورند. وقتی به پایین سر پایینی می‌رسند خیلی از آنها دست و پایشان شکسته و پدرشان درست و حسابی درآمده. من هیچ وقت نمی خواهم حتی نزدیک این تجربه شوم. چرا آدم به خاطر یک تکه پنیر باید دست و پایش بشکند؟ شاید موضوع اصلاً پنیر نباشد. شما چه فکر می کنید؟ دوست دارید بلیط هواپیما بخرید تا از نزدیک شاهد این قضیه باشید و آنها را در حال دنبال کردن یک تکه پنیر و پدر همدیگر را درآوردن ببینید.

باتلاق های کره ای

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
باتلاق های کره ای

هر ساله حدود دو میلیون نفر به کره جنوبی بلیط هواپیما تهیه می‌کنند تا به موقع در فستیوال باتلاق شرکت کنند. حالا فستیوال باتلاق چیست؟ کارش چیست؟ اینکه یک باتلاق به صورت دستی و در حوضچه های بزرگ یا در شکل های مختلف به وجود می‌آید و مردم داوطلبانه و به صورت خود معرف، می آیند تا در این باتلاق غرق شوند و سرتا پای شان را گل و شل بگیرد. اینها شاید عقده های کودکی است که در این سن و سال دارد به این شکل در می آید. نمی دانید با چه ذوق و شوقی مردم خودشان را در این باتلاق ها رها کنند.

گوجه پرت کنی اسپانیایی

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
گوجه پرت کنی اسپانیایی

اگر بلیط هواپیما به اسپانیا را تهیه کنید، شاهد این قضیه خواهید بود که مردم یک روز از سال را صرف گوجه پرت کردن به سمت همدیگر می کنند. یاد خواننده های بد صدا می‌افتم که مردم یک زمان کارهای زشتی در قبال آنها انجام می دادند. یعنی گوجه های گندیده و میوه و سبزی به طرف آنها پرت می کردند. نمی دانم چرا مردم به کنسرت آدمهای بد صدا که می رفتند این وسایل را با خودشان می‌بردند. شاید این قضیه را پیش‌بینی می‌کردند. اسپانیا را می گفتم، در شهر والنسیا مردم معمولاً یک روز از سال را صرف این کار می کنند که داغ عظیمی بر دل شهرداری آن شهر بگذارند. چون پاک کردن این همه گوجه فرنگی از روی زمین واقعا کار سخت و شاقی به حساب می آید. شاید شما هم دوست داشته باشید بلیط هواپیما تهیه کنید و به جان همدیگر افتادن اسپانیایی ها را از نزدیک ببینید.

باز هم جشن شراب اسپانیایی

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
جشن شراب اسپانیایی

اسپانیایی ها هم دلشان خوش است شرابی که در ممالک دیگر به قیمت گزافی خرید و فروش می‌شود را روی تن و سروصورت همدیگر میریزند. شاید بدانید که اسپانیا کشوری است که در جای جای آن بهترین شراب ها ساخته می شود و مراسم شراب بارسلون بسیار معروف است. اما در این فستیوال مردم یک روز را به رنگی کردن لباسهای سفید همدیگر با شراب اختصاص می دهند و از این کار لذت فراوان می برند.

جشن آب تایلندی

خرید بلیط هواپیما برای دیدن فستیوال های پر ریخت و پاش
جشن آب در تایلند

باز هم دم تایلندی های گرم که برای جشن و فستیوال شان حداقل با آب شوخی می کنند، آدم حیفش نمی آید. سال نو تایلندی ها به این شکل آغاز می‌شود که روی همدیگر آب می باشد یا به همدیگر آب هدیه می‌دهند. آنها آب را مظهر پاکی می دانند و مظهر اینکه بد یمنی و ناخوشی را از آنها می شوید و می برد. این کار سه روز به طول می انجامد و یکی از فوق العاده ترین حوادثی است که خریداران بلیط هواپیما به تایلند را تشویق می کند تا سال نو آنجا باشند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید