بلیط هواپیما به روستای فیل بند سفر در میان ابرها

0
485
خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد فیل بند
بلیط هواپیما به مقصد فیل بند
بلیط هواپیما به روستای فیل بند سفر در میان ابرهاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 22Rating: 4.0بلیط هواپیما به روستای فیل بند سفر در میان ابرهابلیط هواپیما به روستای فیل بند سفر در میان ابرها دوست دارید برای گذارن آخر هفته‌ی به ییلاقی سرسبز بروید که بر بلندای ابرها واقع شده و از آنجا وقتی در کنار دره‌ می‌ایستید می‌توانید به دریایی از ابر خیره شوید؟ بله این مقصد رویایی در واقعیت قابل دسترسی و برای دیدن آن کافی است به روستای فیل‌بند سفر کنید.

بلیط هواپیما به روستای فیل بند سفر در میان ابرها

دوست دارید برای گذارن آخر هفته‌ی به ییلاقی سرسبز بروید که بر بلندای ابرها واقع شده و از آنجا وقتی در کنار دره‌ می‌ایستید می‌توانید به دریایی از ابر خیره شوید؟ بله این مقصد رویایی در واقعیت قابل دسترسی و برای دیدن آن کافی است به روستای فیل‌بند سفر کنید.

فیل‌بند کجا قرار دارد؟

در تقسیمات جغرافیایی، فیل‌بند یکی از ییلاق‌های استان مازندارن است، این روستا از توابع بندپی شهرستان بابل به شمار می‌رود. جالب است بدانید که اهالی روستا آن را به صورت مخفف، فیل‌بن می‌نامند.

وجه تسمیه

فل در گویش مازندرانی به معنای خستگی است و بند هم به مفهوم نتوانستن؛ بسیاری معتقدند ارتفاع بالای ییلاق و کمرگاه‌یی که عبور از آنها دشوار است علت این نام‌گذاری است.

بهترین فصل سفر

خرید آنلاین بلیط هواپیما برای فیل بند
بلیط هواپیما برای فیل بند

اگر قصد سفر به این منطقه را دارید به شما توصیه می‌کنیم بهار و تابستان را انتخاب کنید؛ با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه، سرما در فصل‌های پاییز و زمستان در اینجا شدید است؛ جالب است بدانید که پوشش گیاهی این منطقه نیز متاثر از همین وضعیت است، آلوچه‌ترش، زرشک کوهی و ون پوشش گیاهی این منطقه را شکل می‌دهد.

چه چیز فیل‌بند را ویژه کرده‌است؟

خرید آنلاین بلیط هواپیما به فیل بند
بلیط هواپیما به فیل بند

این ییلاق در ارتفاع 2700 متری از سطح دریا قرار گرفته‌است،جایی بر فراز ابرها؛ در بیشتر روزها پهنه‌ی گسترده‌ای از ابرها فضای خالی دره‌ها را پر می‌کنند گویی که شما بر ساحلی  صخره‌ای ایستاده‌اید و بر دریایی ابرها نگاه‌ می‌کنید.

فیل‌بند در روزهای آفتابی نیز جذابیت‌های خاص خود را دارد، با توجه به ارتفاع آن زمانی که خبری از مه و ابر نباشد شما می‌توانید از چشم‌انداز زیبای طبیعت اطراف لذت ببرید.

دیدنی‌ها

خرید آنلاین بلیط هواپیما به فیل بند
بلیط هواپیما به فیل بند

در نزدیکی این روستا دو قله‌ی اندوار و حصین‌بن به ارتفاع 3392 متری قرار دارد که اگر اهل کوهنوردی باشید می‌توانید یک برنامه‌ی جذاب را برای خود ترتیب دهید.

همچنین در نزدیکی قله‌ی اندوار، بقعه‌ی امام‌زاده قاسم وجود دارد که دیدن آن نیز در این سفر زیبا پیشنهاد می‌شود.

در روستای فیل‌بند نیز چشمه‌های متعددی وجود دارد اما یکی از آنها جذابیت‌ گردشگری منحصر به فردی دارد،چشمه‌ی لار، دارای املاح معدنی فراوانی است و به همین سبب بسیاری از مسافران برای درمان سنگ کلیه آب آن را مفید می‌دانند.

کجا اقامت کنیم؟

روستای فیل‌بند از اردیبهشت تا مهرماه با مساعد شدن آب و هوا پر سکنه می‌شود؛ در این مدت شما می‌توانید در خانه‌های روستایی که به مسافران اجاره داده می‌شود، اقامت کنید.

همچنین برای یک ماجراجویی بیشتر نیز می‌توانید چادر برپا کرده و در دل طبیعت بکر تعطیلات خود را سپری کنید.

فیل‌بند در این موقع از سال مهمان گردشگران بسیاری است؛ جالب است بدانید که طبیعت بکر ایران توجه بسیاری از مسافران پروازهای خارجی را نیز به خود جلب کرده و بسیاری از آنها به منظور طبیعت‌گردی سفرهای کوتاه داخلی را نیز ترتیب می‌دهند.

فرصت سفر به سرزمین ابرها را از دست ندهید.

برای جستجو و خرید بلیط هواپیما به مقاصد داخلی به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید