بلیط هواپیما قرامان و سفر به یکی از شهرهای زیبای ترکیه

کشور ترکیه بی‌تردید یکی از دیدنی‌ترین کشورهای جهان بوده و خریداری بلیط هواپیما و سفر به این کشور کاری است که هر گردشگری، باید در طول عمر خود یک‌بار هم که شده آن را انجام دهد. ترکیه دارای مکان‌های دیدنی بی‌شماری بوده و شما حتی با چند سفر پی‌درپی نیز قادر به مشاهده تمامی جاذبه‌های آن نخواهید شد. در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم یکی دیگر از شهرهای دیدنی ترکیه، یعنی قرامان را برای شما معرفی کنیم تا اگر روزی قصد خریداری بلیط هواپیما قرامان را داشته باشید، بتوانید به‌راحتی سفر خود را برنامه‌ریزی کنید.

0
134
بلیط هواپیما قرامان
بلیط هواپیما قرامان و سفر به یکی از شهرهای زیبای ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 13Rating: 3.5بلیط هواپیما قرامان و سفر به یکی از شهرهای زیبای ترکیه - بلیط هواپیما ترکیهکشور ترکیه بی‌تردید یکی از دیدنی‌ترین کشورهای جهان بوده و خریداری بلیط هواپیما و سفر به این کشور کاری است که هر گردشگری، باید در طول عمر خود یک‌بار هم که شده آن را انجام دهد. ترکیه دارای مکان‌های دیدنی بی‌شماری بوده و شما حتی با چند سفر پی‌درپی نیز قادر به مشاهده تمامی جاذبه‌های آن نخواهید شد. بلیط هواپیما قرامان

سفر به شهر زیبای قرامان (Karaman)

کشور ترکیه بی‌تردید یکی از دیدنی‌ترین کشورهای جهان بوده و خریداری بلیط هواپیما و سفر به این کشور کاری است که هر گردشگری، باید در طول عمر خود یک‌بار هم که شده آن را انجام دهد. ترکیه دارای مکان‌های دیدنی بی‌شماری بوده و شما حتی با چند سفر پی‌درپی نیز قادر به مشاهده تمامی جاذبه‌های آن نخواهید شد. در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم یکی دیگر از شهرهای دیدنی ترکیه، یعنی قرامان را برای شما معرفی کنیم تا اگر روزی قصد خریداری بلیط هواپیما ترکیه را داشته باشید، بتوانید به‌راحتی سفر خود را برنامه‌ریزی کنید.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول

پس در ادامه مطلب با سایت سفرستان همراه باشید تا با شهر دیدنی قرامان آشنا شده و آماده خریداری بلیط هواپیما قرامان شوید.

تاریخچه

خرید بلیط هواپیما قرامان
بلیط هواپیما قرامان

قرامان که زمانی قسمتی از قونیه بود در جنوب آناتولیای مرکزی و در دامنه شمالی کوهستان‌های تاروس (Taurus)، در ترکیه قرار گرفته است. قرامان یا همان لاراندا (Laranda) ی باستانی، زمانی تغییر نام یافت که رئیس یک قبیله ترکی، پس از فتح شهر در سال 1250، ایالت مستقل مسلمانی را به وجود آورده و آن را قرامانیه خواند. این ایالت در زمان خود بیشتر قسمت‌های شبه‌جزیره آناتولی را در بر گرفته بود.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما استانبول
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر استانبول
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آنتالیا
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر آنتالیا

قرامانیه که به‌عنوان یک ایالت جانشین از امپراتوری سلجوقیان به‌حساب می‌آمد تا آخرین انقیاد خود توسط ترک‌های عثمانی در قرن پانزدهم، به حضور قدرتمند خود در آناتولی ادامه داد. اگر بلیط هواپیما قرامان را تهیه کرده و به این شهر سفر کنید، مشاهده خواهید کرد که شهر قرامان خرابه‌های قلعه قرامانی و دو عدد از مسجدهای آن زمان را به‌خوبی حفظ کرده است.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول

قرامان اولین شهر آناتولی بود که به خاطر اتحاد ترک‌ها در آناتولی، زبان ترکی را به‌عنوان زبان رسمی خود در قرن سیزده میلادی، معرفی کرده و به رسمیت شناخت. امروزه هرساله سیزدهم ماه می که سالروز این رویداد است، به‌عنوان روز زبان در این استان، جشن گرفته می‌شود.

چگونه به این شهر سفر کنیم؟

خرید بلیط هواپیما قرامان
بلیط هواپیما قرامان

نزدیک‌ترین فرودگاه‌ها به شهر قرامان در شهرهای قونیه، مرسین و آدانا قرار دارد و هرکدام از این فرودگاه‌ها دارای پرواز روزانه از استانبول می‌باشند و شما با خریداری بلیط هواپیما استانبول و سپس تهیه بلیط هواپیما به هرکدام از این سه شهر خواهید توانست به قرامان سفر کنید.

همچنین برای سفر به قرامان می‌توانید از استانبول و آنکارا، با استفاده از قطارهای YHT تا قونیه رفته و ازآنجا توسط قطارهای محلی و یا اتوبوس، به شهر قرامان برسید. لازم به ذکر است که راه‌آهن مسیر قونیه-قرامان-آدانا نیز در حال بهبودسازی برای حمل قطارهای YHT هستند.

به‌غیراز قطار و هواپیما می‌توانید توسط سواری و یا اتوبوس نیز به شهر دیدنی قرامان سفر کنید. برای این کار کافی است در شهر قونیه و یا مرسین سوار اتوبوس شده و در قرامان پیاده شوید؛ زیرا که بزرگراه مرسین-قونیه از میان قرامان نیز عبور می‌کند. شما همچنین می‌توانید از استانبول، آدانا و یا آنکارا نیز سوار اتوبوس شده و به شهر قرامان بروید.

بخش‌های تشکیل‌دهنده شهر قرامان

خرید بلیط هواپیما قرامان
بلیط هواپیما قرامان

قرامان از بخش‌ها و بلوک‌های قرامان مرکزی، آیرانچی (Ayranci)، ارمنک (Ermenek) کاظم‌کارابکیر (Kazimkarabekir) تشکیل یافته است. این شهر مساحت 9.237 کیلومترمربعی را پوشش داده و جمعیت آن طبق آمار سال 2015، 240 هزار نفر می‌باشد. قرامان در سال 1989 به‌عنوان استانی از کشور ترکیه شناخته شد و شما می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما ترکیه و بلیط هواپیما قرامان به این شهر دیدنی سفر کنید.

مکان‌های دیدنی شهر قرامان

قلعه قرامان

خرید بلیط هواپیما قرامان
بلیط هواپیما قرامان

قلعه قرامان یک ساختمان عظیم و بزرگی است که بر روی تپه‌ای که مشرف‌به شهر است، قرار دارد. زمان ساخت این قلعه دقیقاً مشخص نیست ولی گمان بر این است که این قلعه توسط سلجوقیان در اواخر قرن یازدهم یا اوایل قرن دوازدهم ساخته شده باشد. اگر بلیط هواپیما قرامان تهیه کرده و به بازدید از این قلعه بروید، مشاهده خواهید کرد که این قلعه از دیوارهای تودرتو ساخته شده است. امروزه تنها قسمت کوچکی از دیوارهای بیرونی این قلعه سالم مانده‌اند.

بااین‌حال قسمت داخلی قلعه با تمامی شکوه و عظمت خود سالم مانده است. این قلعه یکی از بهترین و دیدنی‌ترین قلعه‌های سالم در ترکیه بوده و دارای 9 سنگر مختلف می‌باشد. پیشنهاد می‌شود اگر بلیط هواپیما قرامان تهیه کرده‌اید، بازدید از این قلعه را از دست ندهید.

موزه قرامان

بازدید از قرامان ترکیه
قرامان ترکیه

موزه قرامان که در مرکز شهر و در پشت مدرسه خاطونیه (Hatuniye) قرار گرفته است، یکی از بهترین نمونه‌های معماری دوران شاهزادگی قرامانی می‌باشد. در قرامان و محیط اطراف آن، خرابه‌های باستانی بسیاری وجود دارد؛ اما چون موزه قرامان به‌تازگی تأسیس شده است، بسیاری از آثار قابل‌حمل، به موزه‌های دیگر ترکیه انتقال داده شده‌اند.

 پس از خریداری بلیط هواپیما قرامان مشاهده خواهید کرد که ساختمان این موزه یک ساختمان دوطبقه بوده و در طبقه همکف آن، یک سالن نمایشگاه، یک انبار، یک لابراتوار عکاسی، یک کارگاه و یک کتابخانه قرار گرفته است. سالن نمایشگاه طبقه بالایی از دو قسمت مختلف تشکیل یافته است. قسمت باستان‌شناسی آن آثار باقی‌مانده از تمدن‌های متنوع، از دوران نوسنگی گرفته تا اواخر دوران بیزانسی را در بر می‌گیرد.

بازدید از قرامان ترکیه
قرامان ترکیه

یکی از آثار دیدنی این نمایشگاه، اثرهای یافت شده از دوران نوسنگی می‌باشد که در مقبره جان‌حسن (Canhasan) یافت شده‌اند. قسمت وابسته به شرح نژادهای این موزه نیز آثار مربوط به دوران سلجوقیان، شاهزادگی آناتولیایی، عثمانی و دوران جمهوری ترکیه را در بر گرفته است.

پس از تهیه بلیط هواپیما قرامان و هنگام بازدید از این موزه مشاهده خواهید کرد که در باغ این موزه آثار سنگی مختلف که به دوران بیزانسی و اسلامی ترکی متعلق هستند وجود دارد که بیشتر آن‌ها ستون سنگی رومی می‌باشند.

کوه قره داغ (Karadag) و خرابه‌های آن

بازدید از قرامان ترکیه
قرامان ترکیه

 این کوه در شمال قرامان قرار گرفته و 35 کیلومتر از مرکز این شهر فاصله دارد. کوه قره داغ دارای خرابه‌های باستانی متعددی است. در دامنه‌های این کوه شما قادر به مشاهده صومعه‌ها، کلیساهای سلطنتی، کلیساها، خانه‌ها و قبرستان‌های متعدد خواهید بود که تمامی آن‌ها در دوران بیزانسی و بین قرون چهارم و نهم میلادی ساخته شده‌اند.

اگرچه خرابه‌های بیزانسی متعددی را می‌توانید بر روی تپه‌های مختلف و دامنه‌های قره داغ بیابید، ولی این خرابه‌ها بیشتر در روستای مدنسحیر (Madensehir) در 37 کیلومتری قرامان و در یوکاری دغله (Yukari Degle) در 7 کیلومتری مدنسحیر، یافت می‌شوند. ویژگی‌های معماری اوایل دوران مسیحیت با هنر بومی در این خرابه‌ها ادغام شده و شما پس از تهیه بلیط هواپیما قرامان می‌توانید این خرابه‌ها را در دامنه‌ها و تپه‌های قره داغ مشاهده کنید.

بازدید از قرامان ترکیه
قرامان ترکیه

کلیسای بزرگ (Buyuk Church): ورودی این کلیسا، از سنگ‌های با دقت بریده‌شده ساخته شده و بال سمت چپ آن که از 9 طاق تشکیل یافته است، هنوز هم پابرجاست. در شمال این کلیسا یک آب‌انبار بزرگ قرار دارد و کلیسای زنده (Canli Kilise) در شمال شهر قرار داشته و تنها خرابه‌های آن باقی مانده است. اگر بلیط هواپیما قرامان تهیه کنید، هنگام بازدید از این منطقه مشاهده خواهید کرد که درست در وسط شهر یک قبرستان نیز قرار دارد.

علاوه بر این، حکاکی‌ها و نواحی مقدس که از دوران هیتیان بر جای مانده است را می‌توان در حواشی این ناحیه یافت.

مدرسه خاطونیه (Hatuniye Madrasah)

بازدید از قرامان ترکیه
قرامان ترکیه

این مدرسه تاریخی و باستانی در مرکز شهر قرامان قرار گرفته است. نفیسه سلطان (Nefise Sultan)، دختر مراد اول (Murat I) و همسر قرامان اوغلو علاءالدین بی (Karamanoglu Alaaddin Bey) به معمار معروف یعنی نومان ابن حجه احمد (Numan bin Hoca Ahmed) دستور دادند تا این مدرسه را در سال 1381 و 1382 میلادی، طراحی کرده و ساخت‌وساز آن را انجام دهد. در سفید آراسته و مزین مرمری این مکان، یکی از نمونه‌های بارز سبک معماری قرامانی بوده و هست. پیشنهاد می‌شود بلیط هواپیما قرامان و بازدید از این مدرسه را از دست ندهید.

شهر قرامان دارای جاذبه‌های بسیار زیادی است که در این مطلب تنها به چند مورد از آن‌ها اشاره شد. شما نیز می‌توانید مطمئن باشید که شهر قرامان بی‌تردید یکی از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر ترکیه بوده و خریداری بلیط هواپیما قرامان و سفر به این شهر عطش گردشگری شما را برطرف کرده و یک سفر فراموش‌نشدنی و بی‌نظیر را برای شما پدید خواهد آورد.

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
allaboutturkey.com
gateofturkey.com
en.wikivoyage.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید