بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه

سالیانه میلیون‌ها نفر بلیط هواپیما ترکیه را خریداری کرده و این کشور را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می‌کنند. کشور ترکیه دارای جاذبه‌های فراوانی است که می‌تواند برای هر کسی در هر رده سنی مناسب باشد. در مطالب پیشین با برخی از جاذبه‌ها و شهرهای دیدنی ترکیه آشنا شده‌ایم و در این مطلب قصد داریم شما را با یکی دیگر از شهرهای دیدنی این کشور پهناور و باستانی آشنا کنیم. این شهر شهری نیست، جز قرشهیر که دارای تاریخ چندین هزارساله بوده و سالیانه افراد بسیاری بلیط هواپیما قرشهیر را تهیه کرده و از این شهر دیدار می‌کنند.

0
91
خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما قرشهیر ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 14Rating: 3.5بلیط هواپیما قرشهیر و سفری به‌یادماندنی به شهر باستانی و تاریخی ترکیه - سفرستانسالیانه میلیون‌ها نفر بلیط هواپیما ترکیه را خریداری کرده و این کشور را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می‌کنند. کشور ترکیه دارای جاذبه‌های فراوانی است که می‌تواند برای هر کسی در هر رده سنی مناسب باشد. در مطالب پیشین با برخی از جاذبه‌ها و شهرهای دیدنی ترکیه آشنا شده‌ایم - بلیط هواپیما قرشهیر

شهر قرشهیر (Kirsehir)

سالیانه میلیون‌ها نفر بلیط هواپیما ترکیه را خریداری کرده و این کشور را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می‌کنند. کشور ترکیه دارای جاذبه‌های فراوانی است که می‌تواند برای هر کسی در هر رده سنی مناسب باشد. در مطالب پیشین با برخی از جاذبه‌ها و شهرهای دیدنی ترکیه آشنا شده‌ایم و در این مطلب قصد داریم شما را با یکی دیگر از شهرهای دیدنی این کشور پهناور و باستانی آشنا کنیم. این شهر شهری نیست، جز قرشهیر که دارای تاریخ چندین هزارساله بوده و سالیانه افراد بسیاری بلیط هواپیما ترکیه را تهیه کرده و از این شهر دیدار می‌کنند.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما استانبول
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر استانبول
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آنتالیا
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر آنتالیا

شما نیز اگر قصد دارید در سفر بعدی خود بلیط هواپیما قرشهیر را تهیه کرده و به این شهر سفر کنید، بهتر است از قبل با این شهر باستانی آشنایی داشته باشید. به همین خاطر بهتر است تا آخر این مطلب، سایت سفرستان را همراهی کرده تا جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی قرشهیر را بشناسید تا پس از خریداری بلیط هواپیما قرشهیر دچار مشکل نشوید.

موقعیت و مشخصات شهر قرشهیر

خرید بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه
بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه

 قرشهیر استان کوچکی در ناحیه آناتولی مرکزی بوده و دارای جمعیت 225,000 نفری می‌باشد. این استان مساحت 6.665 کیلومترمربعی را پوشش داده و در ارتفاع 985 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. بلوک‌ها و بخش‌های این شهر عبارت‌اند از: آکجاکنت (Akcakent)، آکپینار (Akpinar)، بزتپه (Boztepe)، چیچک داغی (Cicekdagi)، کامان (Kaman) و موکور (Mucur).

این ناحیه، همانند بیشتر شهرهای آناتولی، بر روی گسل تکتونیک (Tectonic Fault) قرار گرفته و دارای آب‌وهوای آناتولی مرکزی می‌باشد؛ یعنی شهر قرشهیر دارای زمستان‌های سرد و برفی بوده و تابستان‌های آن نیز گرم و خشک می‌باشند.

قرشهیر از زمان‌های باستان در یک جاده شلوغ و پرازدحام قرار داشته و با استان‌های نِوشهیر (Nevsehir) و یوزگات (Yozgat) از شرق، آکسارای (Aksaray) و نِوشهیر از جنوب، آنکارا از غرب و قیریق قلعه (Kirikkale) و یوزگات از جنوب، همسایه است.

تاریخچه

خرید بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه
بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه

تحقیقات و حفاری‌های انجام شده در سال‌های اخیر نشان‌دهنده این موضوع هستند که اولین تمدن موجود در قرشهیر به 3000 سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. قطعه‌های سرامیکی از آن زمان، در تپه‌ها و مقبره‌های موجود در این شهر یافت شده‌اند. حفاری‌های باستان‌شناسی انجام شده در سال 1930 میلادی توسط باستان‌شناسان ترکی و ایتالیایی، در هاش‌اویوک (Hashoyuk) که روستایی در بخش مرکزی قرشهیر می‌باشد، آثار و ظروف سفالینی را رو کرد که مربوط به 3000 سال قبل از میلاد مسیح می‌باشند.

پس می‌توان نتیجه گرفت که در طول 5000 سال تاریخ غنی این منطقه، حکومت‌ها و امپراتوری‌های زیادی، قرشهیر را تحت سلطه خود داشته‌اند و این منطقه دارای تاریخ و فرهنگی غنی می‌باشد که همانند آن را در کمتر جایی می‌توان یافت. پس علاقه‌مندان به تاریخ و مکان‌های تاریخی نباید بلیط هواپیما قرشهیر و دیدار از این شهر باستانی را از دست بدهند.

قرشهیر پس از مشاهده تمدن‌ها، امپراتوری‌ها و مردمان مختلف، سرانجام رسماً در سال 1924، پس از تشکیل جمهوری ترکیه، به‌عنوان استانی از این کشور پهناور شناخته شد و افراد علاقه‌مند و گردشگران گوناگون با خریداری بلیط هواپیما ترکیه و بلیط هواپیما قرشهیر، به این شهر دیدنی سفر می‌کنند.

جاذبه‌های تاریخی و دیدنی قرشهیر

سرا و مسجد Cacabey

خرید بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه
بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه

مسجد (مدرسه علوم الهی) و سرای Cacabey در مرکز شهر قرشهیر، یک ساختمان سلجوقی است که تاریخ ساخت آن به سال 1272 باز می‌گردد. مناره این مسجد از آجر ساخته شده و در قسمت عقبی ساختمان با ظروف چینی تزئین شده است. این مسجد دارای دو ایوان و یک حیاط سقف دار می‌باشد که در دوران سلجوقیان به‌عنوان یک مدرسه فضا شناسی استفاده می‌شد و بعد‌ها به یک مسجد تبدیل گشت. مناره این مسجد در زمان سلجوقیان به‌عنوان یک برج دیدبانی برای ستاره‌شناسی نیز استفاده می‌شد.

دو ستون‌ ایوان اصلی که از اشکال مخروطی و کروی روی‌هم افتاده تشکیل‌شده است، همتای دیگری در کل منطقه آناتولی ندارد. اگر بلیط هواپیما قرشهیر خریداری کرده و به دیدار از این مسجد بروید، مشاهده خواهید کرد که نمای این مسجد دارای معماری منحصربه‌فرد بوده و دو پنجره در ارتفاع بلندی، درست در مرکز نما قرار گرفته است. همچنین دو برج در گوشه‌های آن و منزلگاه‌هایی که از سنگ‌های تراشیده شده ساخته‌شده‌اند در سمت چپ نمای این مسجد واقع شده‌اند.

این ساختمان دیدنی دارای خصوصیات و جزئیات منحصربه‌فردی است که ارزش خریداری بلیط هواپیما قرشهیر و بازدید کردن را دارد. پس پیشنهاد می‌شود بلیط هواپیما قرشهیر و دیدار از این ساختمان دیدنی را از دست ندهید.

خرابه‌های باستانی این شهر

خرید بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه
بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه

بقایای یک شهر باستانی که مربوط به دوران هیتیان است در تپه هاش (Has Tumulus) در فاصله 40 کیلومتری قرشهیر واقع شده است. همچنین یک منزلگاه باستانی مربوط به 3000 سال قبل از میلاد مسیح در تپه قلعه (Kale Tumulus) در شهر کوچک چاغیرکان (Cagirkan) یافت شده است.

خرید بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه
بلیط هواپیما قرشهیر ترکیه

 اگر بلیط هواپیما قرشهیر خریداری کرده و به دیدار از این شهر بروید، مشاهده خواهید کرد که یک شهر زیرزمینی در عمق 7-8 متری زمین که تاریخ ساخت آن به قرن سوم و چهارم میلادی بازمی‌گردد در منطقه موکور قرشهیر وجود دارد. همچنین یک شهر زیرزمینی دیگر در دولکا دیرلی (Dulkadirli)، در فاصله 58 کیلومتری مرکز قرشهیر، قرار دارد که در قرون چهارم و پنجم میلادی ساخته شده‌ است.

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

شهرهای زیرزمینی، قلعه‌ها، مقبره‌ها و خرابه‌های تاریخی متعدد دیگری نیز در قرشهیر قرار دارد که می‌توانید پس از تهیه بلیط هواپیما قرشهیر از آن‌ها نیز دیدار به عمل آورید.

باغ ژاپنی قرشهیر

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

باغ ژاپنی که 22 سال پیش در فضای باز موزه باستان‌شناسی کالهویوک (Kalehoyuk) در قرشهیر ساخته شد، هنوز هم به‌عنوان یک جاذبه گردشگری محبوب برای مسافرین و گردشگران مختلف عمل کرده و سالیانه بیش از 45,000 نفر فرد محلی و گردشگر بین‌المللی بلیط هواپیما قرشهیر تهیه کرده و از این پارک زیبا دیدار به عمل می‌آورند. این پارک به خاطر مناظر دیدنی خود و فضای سبزش منحصربه‌فرد بوده و به یک استودیو عکاسی در برای زوج‌های جوان تبدیل شده است و آن‌ها از مناظر این پارک برای عکس‌های عروسی خود استفاده می‌کنند.

این پارک توسط ژاپنی‌ها در سال 1992 ساخته شده و امروزه یک جاذبه مهم گردشگری استان قرشهیر به‌حساب می‌آید. پیشنهاد می‌شود بلیط هواپیما قرشهیر و بازدید از این پارک دیدنی را از دست ندهید.

موزه قرشهیر

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

موزه قرشهیر یک موزه دیدنی در شهر قرشهیر ترکیه بوده و در خیابان آهی اِوران (Ahi Evran) این شهر قرار گرفته است. در سال 1936 از یک مسجد برای نگه‌داری آثار باستانی و وابسته به نژادهای مختلف استفاده می‌شد تا اینکه در سال 1997 این موزه تأسیس گشت. حفاری‌های انجام شده در کامان کاله‌هویوک (Kaman-Kalehoyuk)، یکی از دلایل اصلی برای تأسیس این موزه بود. ساختمان دوطبقه این موزه دارای مساحت 264 مترمربعی بوده و بخشی از مجتمع فرهنگی قرشهیر است که قبلاً به‌عنوان یک گالری هنری استفاده می‌گشت.

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

اگر بلیط هواپیما قرشهیر را تهیه کرده و به دیدار از این موزه بروید، مشاهده خواهید کرد که این موزه دارای دو سالن نمایش و یک انبار می‌باشد. آثاری که در این موزه به نمایش گذاشته می‌شوند، مربوط به عصر مس تا عصر کنونی بوده و دوران مختلف باستانی و کنونی را در بر گرفته‌اند. آثار باستانی و سکه‌های آن در طبقه همکف موزه به نمایش گذاشته‌شده و آثار مربوط به قوم‌شناسی در طبقه بالایی قرار دارند.

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

در بین آثار وابسته به نژاد شناسی، یک مجموعه منحصربه‌فرد وجود دارد که به آهی اِوران از قرشهیر اختصاص یافته است. آهی اِوران یک واعظ مسلمان بود که به خاطر بنیان نهادن فرقه و صنف آهیس (Ahis)، در قرن سیزدهم میلادی، شناخته شده می‌باشد.

مطمئن باشید که تمامی جاذبه‌ها و مکان‌های دیدنی قرشهیر را نمی‌توان فقط در یک مطلب گنجاند و در این مطلب فقط به چند مورد کوچک از دیدنی‌های این شهر باستانی اشاره شد. شما با خریداری بلیط هواپیما قرشهیر و سفر به این شهر، خواهید توانست از تمامی جاذبه‌های شهر و استان دیدنی قرشهیر بازدید به عمل آورید. پس در انتخاب خود شک نکرده و با تهیه بلیط هواپیما قرشهیر، آماده تجربه یک سفر منحصربه‌فرد و بی‌نظیر در این شهر باستانی باشید.

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
allaboutturkey.com
gateofturkey.com
dailysabah.com
wikivividly.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید