سفر به شهر زیبای قری قلعه ترکیه

قری قلعه در قسمت مرکزی منطقه آناتولی قرار گرفته و یکی از پر برکت ترین خاک‌های Kizilirmak را داراست. این شهر با وجود بناهای تاریخی و قدیمی بسیار دیدنی و زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی وصف ناپذیر یکی از شهرهای مهم آناتولی محسوب می‌شود. پس بار سفر ببندید بلیط هواپیما قری قلعه تهیه کنید و با ما همراه باشید.

0
47
خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه
سفر به شهر زیبای قری قلعه ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 1Rating: 3.5سفر به شهر زیبای قری قلعه ترکیه - بلیط هواپیما قری قلعه - خرید بلیط هواپیما از سفرستانقری قلعه در قسمت مرکزی منطقه آناتولی قرار گرفته و یکی از پر برکت ترین خاک‌های Kizilirmak را داراست. این شهر با وجود بناهای تاریخی و قدیمی بسیار دیدنی و زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی وصف ناپذیر یکی از شهرهای مهم آناتولی محسوب می‌شود. پس بار سفر ببندید بلیط هواپیما قری قلعه تهیه کنید و با ما همراه باشید.

شهر زیبای قری قلعه ترکیه

قری قلعه در قسمت مرکزی منطقه آناتولی قرار گرفته و یکی از پر برکت ترین خاک‌های Kizilirmak را داراست. این شهر با وجود بناهای تاریخی و قدیمی بسیار دیدنی و زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی وصف ناپذیر یکی از شهرهای مهم آناتولی محسوب می‌شود. پس بار سفر ببندید بلیط هواپیما ترکیه تهیه کنید و با ما همراه باشید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما استانبول
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر استانبول
✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آنتالیا
✅ بازدید از مقاله برنامه سفر آنتالیا

معرفی شهر قری قلعه

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

شهر قری قلعه با 9 شهرستان کوچک خود هرقدر هم که ساختار شهری جدید و نوساز داشته باشد باز هم صاحب تاریخی کهن و قدیمیست و برای خیلی از تمدن‌ها صاحب خانگی کرده است. از سال 1989 که قری قلعه عنوان شهر را به خود اختصاص داده با پیشرفتی سریع همراه بوده و هر سال از طرف گردشگران بومی و خارجی گزینه مهم گردشگری بوده است. مساجد قدیمی و هوای تر و تازه و طبیعت بکر در انتظار شماست پس با خرید بلیط هواپیما قری قلعه این فرصت را از دست ندهید.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول

چه زمانی برای سفر به قری قلعه مناسب است؟

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

هرچند قری قلعه در اقلیم معتدل جای گرفته ولی به دلیل ارتفاع زیادش از سطح دریا اطراف آن را کوه‌های زیادی در بر گرفته و به این علت آب و هوای برفی و کوهستانی بر آن حاکم است و زمستان‌های بسیار سرد و تابستان‌های گرم دارد. برف و باران در فصل‌های زمستان و بهار بیشتر می‌بارد. از این رو بهتر است بلیط هواپیما قری قلعه را برای اوایل فصل بهار و تابستان تهیه کنید. البته در فصل پاییز حال و هوای شهر عوض می‌شود چرا که فستیوال‌ها و کنسرت‌های متنوع و پر شور و نشاطی اجرا و برگزار می‌شود.

جغرافیای شهر قری قلعه

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

همانطور که گفته شد این شهر در قسمت داخلی آناتولی و در بخش میانی کیزیل اورماک واقع شده، از غرب با آنکارا در 78 کیلومتری، از قسمت شرقی با Corum و Yozgat، از قسمت شمال با Cankiri و از قسمت جنوب با Kirsehir همسایه است. همچنین استانبول در 525 کیلومتری و کایسری در 245 این شهر قرار گرفته است.

غذاهای خوشمزه قری قلعه

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

به دلیل میزبانی تمدن‌های متنوع، این شهر غذاهای قدیمی بی نظیری در آشپزخانه خود دارد. غذاهایی کاملاً طبیعی و محلی که طعم واقعاً لذیذی دارند و متناسب با تمامی مزاج‌هاست. سوپ Yogurtlu tarhana معروف‌ترین غذای این شهر است که به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً از طعم آن بچشید.

بازدید از موزه MKE Siyah Sanayi

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

این موزه که در سال 1990 افتتاح و بر روی عموم مردم باز شد نمایشگر سلاح‌ها و اسلحه‌های سربازان عثمانی و اروپایی است که در قرن‌های 15 تا 20 می‌جنگیدند. این موزه که در منطقه Yahsihan قری قلعه قرار گرفته علاوه بر سلاح‌ها و اسلحه‌ها دارای دیگر مصالح مخصوص جنگ نیز هست که از جنگ جهانی دوم برجای مانده و از همگی به خوبی محافظت شده و تقریباً 299 اثر است. شما در سفر خود به این شهر حتماً از این موزه می‌توانید دیدن کنید. البته این موزه فقط در هفته موزه‌ها یعنی از 18 تا 24 ماه می باز می‌باشد. دوست داران تاریخ و سیر در زمان حتماً با خرید بلیط هواپیما قری قلعه از این موزه دیدن کنید.

بازدید از مسجد حیدر سلطان

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

از دیگر جاهای دیدنی در قری قلعه می‌توان به مسجد حیدر سلطان اشاره کرد که زمان تأسیس آن را به دوران بیزانس‌ها ربط داده‌اند. این مسجد که دارای چشمه و چاه نیز می‌باشد و تا به امروز تاریخ‌ها و دوره‌های زیادی را پشت سر گذاشته است. و امروز در این مسجد فقط یک چاه که بنام چاه دیوانگان معروف است و تنها دو کتاب بر جای مانده است. اطراف این چاه که 1/5 متر ارتفاع دارد را دیوارهای بتنی پوشانده و از دیدن آب این چاه تعجب خواهید کرد چراکه با وجود سردی بیش از حد آب به طور مداوم در حال بیرون طراویدن است و دلیلش وجود گوگرد فراوان در آب است. با خرید بلیط هواپیما قری قلعه حتماً از این مسجد تاریخی دیدن کنید.

اقامت در قری قلعه

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

انتخاب‌های متنوعی با قیمت‌های مناسب برای اقامت در شهر قری قلعه می‌توانید داشته باشید اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به مرکز شهر بروید و یکی از هتل‌های آنجا را برای رزرو انتخاب کنید تا به تمامی جاها دسترسی آسان داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: gezimanya.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید