آیا می دانستید اهالی روستای کلاچی قزاقستان به خواب دوهفته ای می روند؟

آیا تابه‌حال اسم بیماری " تهی خواب‌آلو" یا همان بیماری خواب را شنیده‌اید؟!!! بله بیماری خواب!!! این بیماری، یک مریضی پزشکی است که ظاهراً فقط در انسان‌ها وجود دارد. در این بیماری فرد موردنظر چند روز و یا چند هفته به خواب عمیق رفته و بیدار نمی‌شود.

0
160
خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان
آیا می دانستید اهالی روستای کلاچی قزاقستان به خواب دوهفته ای می روند؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 3Rating: 3.5آیا می دانستید اهالی روستای کلاچی قزاقستان به خواب دوهفته ای می روند؟ - بلیط هواپیما قزاقستانبلیط هواپیما قزاقستان - آیا تابه‌حال اسم بیماری " تهی خواب‌آلو" یا همان بیماری خواب را شنیده‌اید؟!!! بله بیماری خواب!!! این بیماری، یک مریضی پزشکی است که ظاهراً فقط در انسان‌ها وجود دارد. در این بیماری فرد موردنظر چند روز و یا چند هفته به خواب عمیق رفته و بیدار نمی‌شود.

خواب ناتمام اهالی روستای کلاچی، در قزاقستان!!!

آیا تابه‌حال اسم بیماری “تهی خواب‌آلو” یا همان بیماری خواب را شنیده‌اید؟!!! بله بیماری خواب!!! این بیماری، یک مریضی پزشکی است که ظاهراً فقط در انسان‌ها وجود دارد. در این بیماری فرد موردنظر چند روز و یا چند هفته به خواب عمیق رفته و بیدار نمی‌شود. این بیماری تنها در روستای دورافتاده کلاچی (Kalachi) در قزاقستان گزارش شده است. روستایی که در 300 مایلی غرب پایتخت این کشور، یعنی آستانا، قرار گرفته است.

خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان

پزشکان زیادی برای تحقیق در مورد این بیماری به این کشور سفر کرده‌اند. این اتفاق برای بار اول در ماه مارس 2013 اتفاق افتاده و تابه‌حال 152 قربانی داشته است. این بیماری احتمالاً مسری نمی‌باشد. برای مدت کوتاهی این بیماری در روستای کلاچی متوقف شده ولی دوباره در اواسط سال 2015 ظهور کرد. لازم به ذکر است که این بیماری تمامی گروه‌های سنی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما قزاقستان

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با روستای کلاچی و بیماری که آن را فراگرفته آشنایی پیدا کرده و از گزارش‌هایی در مورد قربانیان این بیماری در روستای کلاچی ارمنستان، مطلع شوید. کسی چه می‌داند، شاید در آینده نزدیک محققینی که به روستای کلاچی سفر کرده و در مورد این بیماری تحقیق می‌کنند، علاج این بیماری را یافته و به کابوس ساکنین این روستا خاتمه دهند.

روستایی که به خواب رفت

خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان

در طی چند سال اخیر، ساکنین کلاچی، مقادیر غیرقابل‌توصیفی از خواب را داشته‌اند. برخی اوقات به مدت هفته‌ها به طول می انجامیده که هنوز علت این مسئله کشف نشده است. خبرنگاران زیادی پس از وقوع این بیماری بلیط هواپیما قزاقستان تهیه کرده و به این روستا سفر کرده‌اند. مصاحباتی با قربانیان این بیماری انجام داده‌اند که در ادامه به گزارش‌های تهیه‌شده توسط این خبرنگاران خواهیم پرداخت.

شروع بیماری

خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان

روزی از روزهای تابستان، ویکتور کازاچنکو (Viktor Kazachenko) از روستای کلاچی به سمت نزدیک‌ترین شهر به این روستا حرکت کرد. او در حال رانندگی بود، ولی هیچ‌گاه به مقصد خود نرسید.

طبق گفته‌های ویکتور:” مغز من خاموش شد و تمام…دیگر چیزی به خاطر ندارم”

خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان

این بیماری مبهم ساکنین روستای کلاچی را به کما می‌برد که برخی اوقات به مدت چندین روز به طول می‌انجامد. طبق گفته‌های ویکتور به یکی از روزنامه‌ها: ” من در 28 اوت به سمت شهر حرکت کرده و تقریباً در دوم سپتامبر بیدار شدم. زمانی که در بیمارستان به هوش آمدم، فهمیدم که به خواب فرو رفته بودم”.

ویکتور کازاچنکو درحالی‌که سوار بر موتورسیکلت خود بود از هوش رفت که همسر او نیز در کنارش بود. او می‌گوید خوش‌شانس بودم که در حال رانندگی با اتومبیل نبوده‌ام چون سرعت موتورسیکلت کم‌تر است. ویکتور خوشبختانه آسیب جدی دیگری ندیده بود.

خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان

حادثه موتورسیکلت دومین باری بود که ویکتور به خواب می‌رفت. بار اول طبق گفته او، به مدت 3 روز خوابیده بود. ویکتور در ادامه توضیح داد: ” بعد از این حادثه، فشارخون من بدون هیچ دلیل مشخصی بالا رفته و دارای سردردهای شدیدی نیز بودم که با کلمات نمی‌شود آن را بیان کرد. هاج و واج مانده بودم و به مدت 6 هفته نمی‌دانستم که چه باید بکنم. این بیماری شدیداً بر روی روحیه و اعصاب تأثیر می‌گذارد”

در طی چند سال اخیر ساکنین روستای کلاچی به کما رفته و از عوارض ضعیف کننده متعددی که شامل سرگیجه، حالت تهوع، سردردهای سرسام‌آور و فقدان حافظه می‌باشد، رنج می‌برند. این بیماری همان‌گونه که گفته شد تقریباً نصف جمعیت روستا را تحت تأثیر قرار داده و برخی از افراد نیز همانند کازاچنکو، بیش از یک بار دچار این بیماری و حادثه شده‌اند.

این روستا بر روی رادار شخصی رئیس‌جمهور قزاقستان قرار دارد

خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان

دانشمندان و محققینی که بلیط هواپیما قزاقستان خریداری کرده و به این روستا سفر کرده‌اند، مقادیر تشعشعات هسته‌ای، مونواکسید کربن، رادون و نمک فلزات سنگین که می‌توانند سمی باشند را اندازه‌گیری کرده‌ و گفته‌اند که تشعشعات هسته‌ای و همچنین مقدار فلزات سنگین، در سطح غیر قابل ضرر می‌باشند. مقادیر در حال تغییر مونواکسید کربن و رادون نیز تشخیص داده شد که بعد‌ها مشخص شد که علت بیماری نیست.

رئیس مرکز تحقیقات هسته‌ای قزاقستان اعلام کرده بود که مقادیر مونواکسید کربن در برخی از مناطق 10 برابر بیش از حد مجاز می‌باشد که عوارضی همانند عوارض بیماری خواب را تولید کرده‌اند.

خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان

دولت قزاقستان اعلام کرد که روستای کلاچی بر روی “رادار شخصی” رئیس‌جمهور قرار داشته و نخست‌وزیر نیز اعلام کرده است که مراکز تحقیقاتی زیاد برای انجام مطالعات روی این بیماری به راه انداخته شده است و طی این تحقیقات بیش از 20،000 تست از آب و خاک و اهالیان روستا انجام شده است و تست‌ها همچنین ادامه دارند.

ساکنین روستا به استخراج اورانیوم شک دارند

خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان

در غیاب مدارک علمی برای تشخیص علت این بیماری، ساکنین روستا ادعا دارند که منشأ بیماری را می‌دانند. طبق گفته آن‌ها در این منطقه یک معدن استخراج اورانیوم وجود دارد که مربوط به دوران شوروی سابق می‌باشد. هرچند که اکنون این معدن امروزه خرابه‌ای بیش نیست اما روستاییان معتقد بر این‌اند که علت بیماری همین معدن اورانیوم است.

معدن Krasnogorskiy که به روستای کلاچی چسبیده است، زمانی خانه معدنچیانی بود که از روسیه برای استخراج اورانیم آمده بودند که برای سلاح‌های هسته‌ای و نیروگاه‌های هسته‌ای شوروی سابق استفاده می‌شد. امروزه این معدن به خرابه‌ای تبدیل شده است و فقط چند خانواده باقی مانده‌اند که در خانه‌های قدیمی نزدیک به معدن زندگی می‌کنند. ولی هیچ‌کدام از خانواده‌های معدنچیان یا خود آن‌ها قربانی بیماری خواب نشده‌اند و هیچ گزارشی حاکی بر این‌که در زمان باز بودن معدن نیز معدنچیان به این بیماری مبتلا شده باشند، وجود ندارد.

خرید بلیط هواپیما قزاقستان
بلیط هواپیما قزاقستان

شهردار کلاچی اعلام کرده است که با وجود تحقیقات انجام شده بسیاری که توسط محققان و دانشمندان انجام شده است هنوز علت اصلی این بیماری به دست نیامده و همه ما اهالیان روستای کلاچی از به خواب رفتن و دچار شدن به این بیماری واهمه داریم. امید است که در آینده نزدیک محققینی که بلیط هواپیما قزاقستان خریداری کرده و به این روستا آمده‌اند، تحقیقات خود را به پایان رسانده و علت این بیماری را بیابند و افرادی را که مبتلا به آن می‌شوند سریعاً درمان شوند.

برای خرید بلیط هواپیما قزاقستان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع
en.wikipedia.org
theguardian.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید