هیاهوی جام جهانی 2022 زیر سقف استادیوم‎های قطر

0
672
خرید بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022
بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022
هیاهوی جام جهانی 2022 زیر سقف استادیوم‎های قطرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 16Rating: 4.5هیاهوی جام جهانی 2022 زیر سقف استادیوم‎های قطراحتمالا جام جهانی 2022 در کشور قطر یکی از جنجالی‎ترین جام‎های جهانی باشد که در تاریخ برگزاری این رقابت‎ها برگزار شده است. خرید بلیط هواپیما به قطر

هیاهوی جام جهانی 2022 زیر سقف استادیوم‎های قطر

احتمالا جام جهانی 2022 در کشور قطر یکی از جنجالی‎ترین جام‎های جهانی باشد که در تاریخ برگزاری این رقابت‎ها برگزار شده است. اگر به ورزش فوتبال علاقه داشته باشید و اخبار این ورزش را از رسانه‎ها دنبال کرده باشید حتما با حواشی اعطای میزبانی رقابت‎ها به کشور قطر آشنا هستید و بخشی از شایعاتی که پیرامون تلاش‎های غیر رسمی ! کشور قطر برای تصاحب این افتخار مطرح شده است را به گوش خود شنیده‎اید.

البته هیچ‌کدام از این جار و جنحال‎ها و سنگ‎اندازی منتقدان خللی در عزم جزم قطری‎ها برای برگزاری ضیافتی پر زرق و برق در روزهای برپایی جام جهای 2022 ایجاد نکرده است و برگزار کنندگان پربیننده‌ترین رویداد ورزشی جهان در زمینه امکانات و ساخت ورزشگاه‎های مدرن و پیشرفته برای پذیاریی از تماشاگران بازی‌های جام جهانی 2022 سنگ تمام گذاشته‌اند.

با توجه به نزدیکی قطر به کشور ایران و این احتمال که ایرانی‎های ورزش دوست زیادی در ایام برگزاری بازی‎های جام جهانی برای دیدن این مسابقات بلیط هواپیما به مقصد دوحه خریداری خواهند کرد تا به قطر سفر کنند، قصد داریم تا در قالب این مطلب در مورد تعدادی از ورزشگاه‎هایی که قطری‌ها برای میزبانی از جام جهانی 2022 آماده کرده‎اند، بیشتر برایتان سخن گوییم.

بلیط هواپیما به قطر و بازدید از استادیوم خلیفه

خرید بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022
بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022

ظرفیت : 40000 نفر ، شهر : دوحه

استادیوم بین المللی خلیفه که در شهر الریان قطر واقع شده است، در سال 1976ساخته شده و برای بازیهای آسیایی 2006 نوسازی شده بود. در این استادیوم میزبانی بازیهای آسیایی (در سال های 1988 و 2011) و مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان جهان (1995) به انجام رسیده است. انتظار می رود این استادیوم اولین سری از استادیوم های پیشنهادی قطر باشد که درسال 2011 تکمیل شده است و در سال 2019 نیز میزبانی مسابقات جهانی IAAF  را به عهده خواهد داشت.

استادیوم یاد شده پس از نوسازی، ظرفیت پذیرش 40000 نفر را خواهد داشت. در طراحی سقف جدید، یک تکه موج مانند هم به آن اضافه شده که تمامی صندلی های درون استادیوم را می پوشاند. به این ترتیب گذشته از این که تماشاگران در سایه قرار می گیرند، سقف یاد شده وسیله دیگری برای خنک نگه داشتن افراد داخل استادیوم می باشد.

همانند سایر استادیوم هایی که برای جام جهانی 2022 برنامه ریزی شده اند. استادیوم بین المللی خلیفه نیز به شکلی است که جهت راحتی هواداران و بازیکنان داخل زمین، هوای داخلش خنک می شود. به همین منظور از چیلرهای بزرگی برای پمپاژ هوای سرد از طبقه بالا به داخل جایگاه ها بهره گیری می شود. سقف اضافه شده جلوی گرم شدن هوای خنک را می گیرد و به حفظ و هدایتش کمک می کند. هوا به سمت پایین و سطوح زیرین و سطح میدان حرکت می کند تا هوای گرم موجود را از بین ببرد و طبق گزارش کمیته ارشد قطر در زمینه پروژه های جام جهانی بدین صورت درجه حرارت زمین بازی در سطح نرمال و بهینه 26 درجه سانتی‌گراد حفظ می شود. این ورزشگاه نه تنها توانایی برگزاری مسابقات فوتبال، بلکه استادیومی چند منظوره برای تمام رویدادهای ورزشی است.

بلیط هواپیما به قطر و بازدید از استادیوم البیت

خرید بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022
بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022

ظرفیت : 60000 نفر ، شهر : الخور ، هزینه ساخت استادیوم : 770 میلیون دلار

طراح این استادیوم، گروه معماری ناشناخته قطری با نام « دارالهندسه » است. با وجود ناشناخته بودن این گروه معماری، باید اعتراف کرد که این استادیوم طرحی بسیار زیبا و خیره کننده دارد. طبق گفته طراحان، مبنای طراحی این استادیوم «بر اساس مفهومی کاملاً قطری و بر مبنای تاریخ و فرهنگ غرورآفرین قطر» بوده و شکل آن برداشتی است از «بیت الشعار» که چادرهایی به رنگ سیاه و سفید بودند که توسط عشایر قطری استفاده شده و نماد مهمان نوازی آنان از مسافران در حال گذر از کویر بودند. البیت، در محله تازه تاسیس البیت، واقع در شهر الخور ساخته خواهد شد. محله الخور، بزودی مجهز به فروشگاه‌ها و رستوران‌های زنجیره‌ای شده و در آن فضای سبز جهت قدم زدن، ورزش و همچنین پیست دوچرخه سواری و اسب سواری اهالی و مهمانان ساخته خواهد شد.

ورزشگاه البیت، یکی از میزبانان بازی‌های نیمه نهایی جام جهانی خواهد بود. ظرفیت پیش بینی شده آن برای بازی‌های جام جهانی ۶۰ هزار نفر خواهد بود. البته پس از پایان جام جهانی، از صندلی‌های آن کاسته شده و ظرفیت آن به ۳۲ هزار نفر خواهد رسید

بلیط هواپیما به قطر و بازدید از استادیوم الوکره

خرید بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022
بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022

ظرفیت : 45000 نفر ، شهر : الوکره

ورزشگاه الوکره با ظرفیت 45 هزار نفر میزبانی دوره گروهی و بازی های حذفی جام جهانی را برعهده خواهد داشت. طراحی آن با استفاده از منابع ساختاری پایدار، منعکس کننده فرهنگ و سنت دریا نوردی محلی می باشد. دمای هوای داخل استادیوم بین 30 تا 32 درجه سانتی‌گراد کنترل می شود، و مساحتی که این ورزشگاه به خود اختصاص داده معادل 72 هزار متر مربع می باشد.

بلیط هواپیما به قطر و بازدید از استادیوم التمامه

خرید بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022
بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022

ظرفیت 40 هزار نفر

این استادیوم که در دوحه، پایتخت قطر، ساخته می‌شود، ظاهری شبیه به کلاه سنتی عربی دارد. گویا مسئولان قطر تصمیم دارند نام این استادیوم را «Al-Thumama» بگذارند. گفتنی است؛ مسابقه فینال جام جهانی 2022 قرار است در استادیوم «Al-Thumama» که حدود 40 هزار نفر ظرفیت دارد، برگزار شود.

منابع معتبر اعلام کرده‌اند قطر مبلغی بالغ بر 200 میلیارد دلار ( 760 هزار میلیارد تومان ) برای ساخت و ساز با هدف میزبانی جام جهانی 2022 هزینه کرده است. گفته می‌شود به طور میانگین هفته‌ای 500 میلیون دلار صرف ساختن استادیوم ها در قطر می‌شود.

بلیط هواپیما به قطر و بازدید از استادیوم بندر دوحه

خرید بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022
بلیط هواپیما به قطر و جام جهانی 2022

ظرفیت 45 هزار نفر، شهر دوحه

استادیوم جدید بندر دوحه ورزشگاهی خواهد بود که کاملا به طور مدولار ساخته شده و دارای ظرفیت 44950 نفر می باشد. این استادیوم، که بر روی یک شبه جزیره مصنوعی در خلیج فارس طراحی شده است، ظاهری کاملا مناسب با فضای منطقه را دارد. آبی که از خلیج فارس به لوله های بیرونی ورزشگاه جاری می شود، در روند خنک کنندگی داخل  استادیوم و همچنین اضافه کردن به جذابیت های بصری آن نقش مهمی دارد. طرفداران از گزینه های دسترسی بوسیله تاکسی های آبی و یا کشتی برخوردار خواهند بود. پس از جام جهانی 2022، کل ورزشگاه ازهم جدا خواهد شد و صندلی ها و قطعات آن به کشورهای در حال توسعه برای بهبود وضعیت و شرایط ورزش فوتبال ارسال می شوند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به قطر به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
theguardian.com
arel.ir
farnet.ir
sporttourism.ir
yjc.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید