سفر به شهر قیصریه ترکیه

قیصریه یکی از شهرهای قدیمی و بزرگ با اقتصاد قوی در کشور ترکیه است که از زمان سلجوقی و عثمانی بسیار با اهمیت بوده و همچنین شهر اصلی معمار برجسته  Mimar Sinan می‌باشد معماری که سازه‌های تاریخی بی نظیر ترکیه کار دست او است. جمعیت قیصریه در حال افزایش است و در حال حاضر حدود 950،000 ساکن دارد. این شهر که در مسیر ابریشم بود در مرز شهر Bünyan قرار دارد. Bünyan که با فرش‌های بی نظیر خود مشهور است باعث می‌شود تا قیصریه محبوب‌ترین مکان خرید برای گردشگران کاپادوکیا باشد.

0
848
قیصریه ترکیه
سفر به شهر قیصریه ترکیهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 4Rating: 5.0شهر قیصریه ترکیه از شهرهای قدیمی و زیبای کشور ترکیه.شهر قیصریه ترکیه یکی از شهرهای قدیمی و بزرگ با اقتصاد قوی در کشور ترکیه است که از زمان سلجوقی و عثمانی بسیار با اهمیت بوده است.

شهر قیصریه ترکیه یا همان کایسری

شهر زیبای قیصریه ترکیه که این روزها بیشتر با نام کایسری نیز شناخته می شود در 320 کیلومتری جنوب شرق آنکارا و در مرکز کشور ترکیه جای خوش کرده است. کایسری از حدود یک میلیون نفر جمعیت برخوردار است که از ایران و افغانستان و کشورهای اطراف کارگران زیادی برا به خود جذب کرده است. شهر قیصریه در واقع به عنوان پایتخت تولید پارچه جین و دوخت شلوار جین در ترکیه و یکی از مهم ترین مراکز این صنعت در جهان شناخته می شود. همچنین این شهر زیبا به عنوان مهم ترین مراکز تولید مبلمان در ترکیه و منطقه نیز به شمار می رود. قیصریه یکی از شهرهای قدیمی و بزرگ با اقتصاد قوی در کشور ترکیه است که از زمان سلجوقی و عثمانی بسیار با اهمیت بوده و همچنین شهر اصلی معمار برجسته Mimar Sinan می‌باشد معماری که سازه‌های تاریخی بی نظیر ترکیه کار دست او است. این شهر که در مسیر ابریشم بود در مرز شهر Bünyan قرار دارد. Bünyan که با فرش‌های بی نظیر خود مشهور است باعث می‌شود تا قیصریه محبوب‌ترین مکان خرید برای گردشگران کاپادوکیا باشد. شما گردشگران عزیز با خرید بلیط هواپیما کاپادوکیا می توانید تماشاگر زیبایی‌های این شهر باشید.

این شهر تعدادی از جاذبه‌های تاریخی را شامل می‌شود، از جمله بناهای تاریخی سلجوقی و عثمانی در مرکز شهر، کوه Erciyes به عنوان یک مرکز کوهنوردی، رودخانه Zamantı به عنوان یک مرکز قایقرانی و بخش‌های تاریخی Kültepe, Ağırnas, Talas و Develi. همچنین قیصریه مجهز به فرودگاه بین المللی Erkilet و دانشگاه Erciyes می‌باشد.

دسترسی به قیصریه

دسترسی به قیصریه ترکیه
دسترسی به قیصریه

پروازهای مستقیم روزانه از استانبول و آنتالیا و ازمیر به قیصریه وجود دارد. همچنین قطارهای روزانه از آنکارا به قیصریه در رفت و آمد هستند و مسیری 7 ساعته است. در کل دسترسی به قیصریه از دیگر شهرهای بزرگ کاملاً راحت است. راه‌های مخصوص دوچرخه سواری که بی نظیر هستند. با خودرو سواری آنکارا به قیصریه 4 ساعت طول می‌کشد. ایستگاه بزرگ اتوبوس رانی قیصریه نیز بسیار مجهز بوده و در 6 کیلومتری شمال غرب مرکز شهر قرار گرفته و به بیشتر شهرها اتوبوس دارد.

در قیصریه چه بخوریم؟

غذاهای قیصریه ترکیه
غذاهای قیصریه

Kayseri Mantısı معروف‌ترین غذای قیصریه شناخته شده است که از گوشت چرخ کرده تهیه شده، در ورق‌های کوچک خمیر پیچیده شده و جوش داده شده است. و با سس مخصوص و ماست سرو می‌شود.

Pastırma یکی دیگر از محصولات شناخته شده قیصریه است. که یک نوع گوشت گاو شور شده مخلوط با علف خشک شده است که توسط یک فرآیند خاص تهیه می‌شود.

İskender نیز یک نوع کباب است، به نام مخترع خود (نوع ترکیه “الکساندر”). گوشت آن شبیه به دونر است، اما در ظرفی روی نان و با یک سس کره مخصوص سرو می‌شود. یک رستوران محلی به نام اسکندر در مقابل مسجد Hunat Hatun واقع شده است که بهترینش در آنجا سرو می‌شود.

معرفی شهر کایسری ترکیه
شهر کایسری ترکیه

آب Gilaburu یک نوشیدنی تجاری از آناتولی میانی است. Gilaburu یک میوه کوچک و قرمز است. که دارای مزایای بسیاری برای بدن انسان است. شما می‌توانید آب آن را در Elmacıoğlu İskender (یکی از بزرگترین رستوران‌های شهر) میل کنید.

✅ بازدید از مقاله کاپادوکیا ماه روی زمین

خرید در قیصریه

معرفی شهر کایسری ترکیه
شهر کایسری ترکیه

گردشگران عزیزی که می‌خواهند یادگاری با ارزش و اثری بی نظیر را با خود به خانه ببرند می‌توانند از فرش‌های دستباف این شهر که شهره خاص دارد خریداری کنند. البته توجه داشته باشید که به دلیل استفاده از ابریشم خالص در این فرش‌ها قیمتشان گران خواهد بود. هرگزفراموش نکنید که از گوشت مخصوص ای شهر که پاستیرما نام دارد تهیه کرده و نوش جان کنید.

بازدید از مسجد Hunat Hatun

معرفی شهر قیصریه ترکیه
شهر قیصریه ترکیه

این مجموعه بزرگ در سال 1237 توسط ماهپری خاتون سلجوقی آغاز و در سال 1246 توسط کی خسرو به پایان رسیده و مجهز به قلعه، مدرسه، مسجد و حمام بوده است. این بنا که یکی از آثار مهم و بسیار تاریخی دوران سلجوقی در آناتولی می‌باشد با بنای تمام سنگی خود در مرکز شهر جای گرفته است.

بازدید از کوه Mount

معرفی شهر قیصریه ترکیه
شهر قیصریه ترکیه

Erciyes پنجمین کوه پرارتفاع (3916 متر) در ترکیه و یک مکان فوق العاده برای اسکی محلی است. امروزه گردشگران خارجی نیز از این مکان بازدید می‌کنند. مرکز اسکی Erciyes 25 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد و به شما پیشنهاد می‌کنیم با خرید بلیط هواپیما ترکیه حتی المقدور از این مکان پر جنب و جوش و پر شور و نشاط دیدن کنید.

در ادامه می توانید با قونیه ترکیه آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید