بازدید از غار تام خون سی لائوس؛ بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهان

غارها، یکی از جاذبه‌های زیبا و جذاب طبیعی هستند که با کشف پیچیدگی‌های اسرارآمیز داخل آن می‌توان زندگی گذشتگان را کشف کرد. آثار و نوشته‌هایی که داخل غارها به جا مانده‌اند، به جمع‌آوری اطلاعات ارزشمند بسیاری از اجداد و دیرینه‌ها کمک کرده‌اند. غارهای متعدد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که بسیاری از آن‌ها معروف و شناخته شده‌اند. یکی از این غارهای معروف و زیبای جهان که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند، غار تام خون سی است.

0
85
خرید بلیط هواپیما لائوس
بلیط هواپیما لائوس
بازدید از غار تام خون سی لائوس؛ بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 13Rating: 4.0بازدید از غار تام خون سی لائوس؛ بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهان - بلیط هواپیما لائوسغارها، یکی از جاذبه‌های زیبا و جذاب طبیعی هستند که با کشف پیچیدگی‌های اسرارآمیز داخل آن می‌توان زندگی گذشتگان را کشف کرد. آثار و نوشته‌هایی که داخل غارها به جا مانده‌اند، به جمع‌آوری اطلاعات ارزشمند بسیاری از اجداد و دیرینه‌ها کمک کرده‌اند. غارهای متعدد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که بسیاری از آن‌ها معروف و شناخته شده‌اند. بلیط هواپیما لائوس

غار تام خون سی لائوس

غارها، یکی از جاذبه‌های زیبا و جذاب طبیعی هستند که با کشف پیچیدگی‌های اسرارآمیز داخل آن می‌توان زندگی گذشتگان را کشف کرد. آثار و نوشته‌هایی که داخل غارها به جا مانده‌اند، به جمع‌آوری اطلاعات ارزشمند بسیاری از اجداد و دیرینه‌ها کمک کرده‌اند. غارهای متعدد زیادی در سراسر جهان وجود دارند که بسیاری از آن‌ها معروف و شناخته شده‌اند. یکی از این غارهای معروف و زیبای جهان که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند، غار تام خون سی است. این غار در رودخانه سی بانگ فای در کشور لائوس واقع شده است و یکی از بی‌نظیرترین و منحصربه‌فردترین غارهای جهان به حساب می‌آید. غار لائوس به بزرگ‌ترین غار رودخانه‌ای جهان نیز معروف است و در استان دور افتاده لائوس به نام کاموان قرار دارد.

آشنایی با کشور لائوس

خرید بلیط هواپیما لائوس
بلیط هواپیما لائوس

شاید کسانی که چیزهایی در مورد غار تام خون سی می‌دانند، با موقعیت جغرافیایی کشور لائوس آشنا باشند. اما قبل از پرداختن به زیبایی‌ها و شگفتی‌های این غار، توضیحاتی را درباره کشور لائوس در اختیار کسانی قرار می‌دهیم که قصد خریداری بلیط هواپیما لائوس را دارند.

✅ بازدید از مقاله بازدید از غار یخی نینگوو در چین
✅ بازدید از مقاله بازدید از غارهای باتو در مالزی
✅ بازدید از مقاله مشهورترین غارهای یخی جهان
✅ بازدید از مقاله بازدید از غار کرم شبتاب در ویتومو نیوزلند

کشور لائوس با مساحتی بالغ بر 236800 کیلومتر مربع و با جمعیت حدود 7 میلیون نفر، در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. وین تیان، پایتخت لائوس است و این کشور با چین، میانمار، کامبوج، ویتنام و تایلند هم مرز می‌باشد. داخل غار تام خون سی، رودخانه سی بانگ فای جاری است و بدین سبب، این غار را غار رودخانه‌ای می‌نامند. خرید بلیط هواپیما لائوس برای بازدید از این غار رودخانه‌ای قطعاً ارزشمند است و هر بازدیدکننده‌ای را متحیر می‌کند. وسعت و بزرگی این غار به قدری ابهت دارد که می‌تواند یک شهر بزرگ زیرزمینی را در خود جای دهد. وجود این رودخانه برای مردم این منطقه بسیار مفید است. زیرا قرن‌ها است که علاوه بر بهره‌برداری‌های دیگر، مردم با صید ماهی از آن استفاده اقتصادی می‌کنند. آب‌های رودخانه سی بانگ فای از کوه‌های آنام رانگ سان میان کشور لائوس و ویتنام سرچشمه می‌گیرند. یک کانال زیرزمینی به طول 7 کیلومتر در غار تام خون سی وجود دارد که در مسیر رودخانه سی بانگ فای در اثر حل شدن لایه‌های کربناتی و ماسه سنگ‌ها به وجود آمده است. در مسیر این رودخانه فلات ناخای (Nakhai) قرار گرفته است و سرانجام به سوی رودخانه مِکونگ (Mekong) سرازیر می‌شود.

همه چیز درباره کشف غار تام خون سی لائوس

غار تام خون سی لائوس
غار تام خون سی

غار تام خون سی اولین بار در سال 1905، توسط مردی فرانسوی به نام پل مکی کشف شد. هرچند، در سال 1904، اروپایی‌ها برای کشف این غار تلاش فراوان کرده بودند، اما موفق نشده و به نتیجه‌ای دست نیافته بودند. ورودی این غار به شکل یک قوس 60 متری است و در همان ابتدای ورودی یک تالار سنگ آهکی با ارتفاع 150 متر وجود دارد. کسانی که برای بازدید از غار تام خون سی بلیط هواپیما لائوس را خریداری می‌کنند، در اولین بازدید با ورود به داخل غار، منظره‌ای بی‌نظیر و محتشم مقابل چشمانشان قرار می‌گیرد و شگفتی و زیبایی بی‌مانند این غار بازدیدکنندگان را محو تماشای خود می‌کند. در اوایل کشف این غار تام خون سی، بازدید از آن به مدت 9 سال برای خارجی‌ها ممنوع بود. اما سرانجام، در سال 2005 بازدید از این غار برای عموم آزاد گردید و پس از آن تیم‌های اکتشافی از فرانسه و آمریکا روانه غار شدند. ارتفاع ناودیس‌های زیبای غار تام خون سی به 20 متر می‌رسند و منظره جالبی به زیبایی‌های غار افزوده‌ا‌ند. عرض این غار به طور دقیق قابل بیان نیست، زیرا در برخی جاها به طور میانگین 76 متر بوده و در برخی نیز، به 100 متر می‌رسد. برآورد متوسط غار 53 متر و بزرگ‌ترین عرض گذرگاهی محاسبه شده در این غار تقریبا 200 متر می‌باشد. مرواریدهایی به اندازه 32 سانتی‌متری در این غار وجود دارند که از دانه‌های شن و ماسه شکل گرفته و دارای پوشش آهکی می‌باشند.

غار جادویی تام خون سی

خرید بلیط هواپیما لائوس
بلیط هواپیما لائوس

داستان‌ها و افسانه‌های زیادی درباره غار تام خون سی از زبان مردم محلی بیان می‌شوند. طبق باورهای مردم این منطقه، در این غار ارواحی وجود دارند که وظیفه‌شان مراقبت از غار و مردم منطقه است. بنابراین، مردم محلی برای بزرگداشت این ارواح که برایشان از تقدس خاصی برخوردارند، در غار هر ساله جشن برگزار می‌کنند. کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما لائوس را دارند، تحت تأثیر این افسانه‌ها قرار نگیرند و از بابت وجود ارواح در این منطقه دچار ترس و وحشت نشوند. زیرا این افسانه‌ها دارای اعتبار نیستند و تنها بر اساس باورهای مردم محلی شکل گرفته‌اند. بهتر است شما بلیط هواپیما لائوس را خریداری کنید و با بازدید از غار تام خون سی از زیبایی‌های بی‌نظیر آن لذت ببرید و یک خاطره فراموش نشدنی و زیبا را در لحظات زندگی‌تان ثبت کنید. بنابر باورهای مردم محلی، اگر در این غار ساز و یا وسیله موسیقی را شکسته و در غار رها کنید، فردای همان روز آن وسیله را به طور سالم در غار خواهید یافت. همچنین، باور دارند اگر کسی از روی صخره‌ای در این غار سقوط کند، ارواح مقدس به او کمک خواهند کرد و او را نجات خواهند داد. هر قوم و منطقه‌ای در جهان باورهای خاص خود را دارند که ممکن است برای مردمان دیگر مناطق عجیب به نظر بیاید، اما در هر صورت باید به عقاید و باورهای یکدیگر احترام گذاشت.

برای خرید بلیط هواپیما لائوس و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید