لاهیجان، سرزمین چای

0
252
خرید بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان
بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان
لاهیجان، سرزمین چایReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 17Rating: 4.0لاهیجان، سرزمین چایبلیط هواپیما به استان گیلان و دیدار از شهر لاهیجان. دیدنی های لاهیجان. جاذبه های گردشگری استان گیلان. عکسهای دیدنی از لاهیجان استان گیلان

لاهیجان، سرزمین چای

لاهیجان سرزمینی سرسبز که توجه هر گردشگری را به استان گیلان و سمت خود جلب می‌کند و هر فردی را مجاب به خرید بلیط هواپیما و سفر به این منطقه گیلکی شمال می‌کند. گردشگرانی که بلیط هواپیما به استان گیلان و دیدار از لاهیجان  می‌پرند، حتماً چای این منطقه را نوشیده و مقداری نیز به‌عنوان سوغات می‌خرند. بسیاری از زبان شناسان معتقدند که نام لاهیجان از دو بخش تشکیل‌شده: لاه به معنای ابریشم و جان به معنای مکان است. درنتیجه لاهیجان به معنای مکانی است که از آن ابریشم به‌دست می‌آید و به عبارتی لاهیجان شهر ابریشم است. لاهیجان در همسایگی دریای خزر از شمال، لنگرود از شرق، دیلمان از جنوب، و آستانه‌اشرفیه از غرب است. این شهر یا بهتر بگوییم عروس شهر گیلان شهری کوهپایه‌ای با سرسبزی بسیار و باغات فراوان چای است.

خرید بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان
بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان

اما علاوه بر چای لاهیجان جاذبه‌های بسیاری نیز دارد. ازجمله جاذبه‌های موجود در این شهر می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد: شیطان کوه، بام سبز، استخر لاهیجان، تله اتاقک لاهیجان، پارک بعثت (باغ ملی)، پارک جنگلی میرصفا، تالاب بین‌المللی امیر کلایه، روستای سرچشمه، کوه عطاکوه، روستای جنگلی گرد کوه، روستای چی‌چی‌نی‌کوتی، بقعه میر شمس‌الدین، مسجد اکبریه، مسجد جامع لاهیجان، پل تاریخی سیمرود، بقعه شیخ ابوالوجیه، بقعه میر شمس‌الدین، امامزاده آقا رضا کیا، بقعه امیر شهید، خانه صادقی، پل خشتی، حمام گلشن، چهار پادشاهان، و بسیاری آثار و جاذبه‌های دیگر. به‌طورکلی 26 اثر تاریخی در لاهیجان وجود دارد که به ثبت رسیده‌اند.

خرید بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان
بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان

شما با خرید بلیط هواپیما به استان گیلان و دیدار از لاهیجان  می‌توانید این فرصت بی‌نظیر را ایجاد کنید تا هم از طبیعت زیبا و هم از جاذبه‌ها و آثار تاریخی دیدن کنید و درواقع با خرید بلیط هواپیما به استان گیلان و دیدار از لاهیجان  با یک تیر دو نشان می‌زنید.

شیطان کوه

خرید بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان
شیطان کوه لاهیجان گیلان

اگر بلیط هواپیما به استان گیلان و دیدار از لاهیجان  خریدید و به این شهر سرسبز سفر کردید در قسمت شرقی شهر کوهی سرسبز را خواهید دید. این کوه سرسبز را شیطان کوه می‌نامند که از مناطق گردشگری لاهیجان به شمار می‌رود ویکی از مناطقی است که گردشگران حتما از آن دیدن می‌کنند. شیطان کوه که گردشگران بسیاری برای دیدن از آن بلیط هواپیمای ارزان به لاهیجان می‌خرند در ایام قدیم به شاه‌نشین کوه معروف بوده وعده‌ای معتقدند که نام کنونی شیطان کوه نیز تغییریافته همان شاه‌نشین کوه است. شیطان کوه آبشار بسیار زیبایی نیز دارد که درکنار این آبشار پلکانی برای افرادی که دوست دارند به قله شیطان کوه صعود کنند وجود دارد که منظره زیبایی را ایجاد کرده که حین بالا رفتن از پله‌ها از صدای زیبای آبشار و سرسبزی کوه لذت فراوان خواهید برد.

بقعه شیخ زاهد گیلانی

خرید بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان
بقعه شیخ زاهد گیلانی لاهیجان

یکی دیگر از جاذبه‌های لاهیجان که جزو آثار ملی به ثبت رسیده نیز هست بقعه شیخ زاهد گیلانی است که از عرفا و استاد شیخ صفی‌الدین اردبیلی نیز بوده است. اطراف این بقعه را باغات چای و برنج و جنگل‌های سرسبز پوشانده که منظره خاصی را به بقعه داده. شما با خرید بلیط هواپیما به استان گیلان و دیدار از لاهیجان  می‌توانید از آرامش موجود در این مکان استفاده کنید.

مسجد اکبریه

خرید بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان
مسجد اکبریه لاهیجان گیلان

از مساجد لاهیجان مسجد اکبری را می‌توان به‌عنوان معروف‌ترین و قدیمی‌ترین مسجد لاهیجان نام برد. طبق سنگ‌نوشته مرمر نصب‌شده موجود در ضلع شرقی مسجد، مسجد اکبریه توسط حاج علی‌اکبر لاهیجانی و در زمان حکومت فتحعلی شاه قاجار به سال 1239 هجری قمری بنا شد. برای دیدن این مسجد تاریخی کافی است بلیط هواپیما به استان گیلان و دیدار از لاهیجان  بخرید و از زیبایی و آرامش موجود در فضای این مسجد لذت ببرید.

چای

خرید بلیط هواپیما به استان گیلان لاهیجان
مزارع چای لاهیجان استان گیلان

لاهیجان به خاطر چای باکیفیت و مرغوبی که دارد بین گردشگران و افرادی که بلیط هواپیما به استان گیلان و دیدار از لاهیجان  می‌خرند شناخته‌شده است. چای را برای اولین بار کاشف السلطنه به‌صورت آزمایشی به سال 1902 میلادی در لاهیجان کاشت. و مقداری چای نیز به‌عنوان هدیه برای مظفراالدین شاه فرستاد. بعدها در زمان رضاشاه در سال 1311 برای کاهش وابستگی به چای وارداتی اولین کارخانه چای در لاهیجان تأسیس شد. امروزه چای، برنج، پیله ابریشم و کنف عمده محصولات لاهیجان را تشکیل می‌دهند. با خرید بلیط هواپیما و سفر به لاهیجان می‌توانید نظاره‌گر باغات چای و این محصول لاهیجان باشید.

منابع:
beytoote.com
fa.wikipedia.org
aryazamyn.com

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید