بلیط هواپیما لرستان و گشت‌و‌گذار در تونل برفی ایران

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان که عاشق برف و سرما هستید مقصد امروز ما یک تونل برفی  است که یکی از آثار طبیعی شهرستان ازنا در شهر لرستان می‌باشد و یک جاذبه طبیعی دست‌نخورده و شگفت‌انگیز است. گردشگران و کوهنوردان زیادی چه ایرانی و چه خارجی به این مکان جذب می‌شوند و از سفر خود لذت می‌برند. در این سفر شما هم در دل طبیعت در میان دره‌ها و صخره‌ها پیاده‌روی می‌کنید

0
85
بلیط هواپیما لرستان
بلیط هواپیما لرستان و گشت‌و‌گذار در تونل برفی ایرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 3Rating: 3.5بلیط هواپیما لرستان و گشت‌و‌گذار در تونل برفی ایران - بلیط هواپیما در اپلیکیشن سفرستانگردشگران و همراهان همیشگی سفرستان که عاشق برف و سرما هستید مقصد امروز ما یک تونل برفی  است که یکی از آثار طبیعی شهرستان ازنا در شهر لرستان می‌باشد و یک جاذبه طبیعی دست‌نخورده و شگفت‌انگیز است. گردشگران و کوهنوردان زیادی چه ایرانی و چه خارجی به این مکان جذب می‌شوند

تونل برفی ایران

گردشگران و همراهان همیشگی سفرستان که عاشق برف و سرما هستید مقصد امروز ما یک تونل برفی  است که یکی از آثار طبیعی شهرستان ازنا در شهر لرستان می‌باشد و یک جاذبه طبیعی دست‌نخورده و شگفت‌انگیز است. گردشگران و کوه‌نوردان زیادی چه ایرانی و چه خارجی به این مکان جذب می‌شوند و از سفر خود لذت می‌برند. در این سفر شما هم در دل طبیعت در میان دره‌ها و صخره‌ها پیاده‌روی می‌کنید، از حیوانات و گیاهانی که تابه‌حال ندیده‌اید دیدن می‌کنید، تونل برفی را از نزدیک لمس می‌کنید و در بالای تونل در میان برف‌ها با سرسره بازی و برف‌بازی، هیجان و نشاط سفر خود را دوچندان می‌کنید. پس بار سفر ببندید، بلیط هواپیما لرستان را تهیه کرده با ما همراه باشید.

جغرافیای تونل برفی

تونل برفی ازنا
تونل برفی

این تونل برفی که به‌صورت طبیعی از برف و یخ‌های دامنه اشترانکوه به وجود آمده و حاصل انباشته شدن هزاران تن برف در سال‌های طولانی است در منطقه کمندان شهرستان ازنا قرار دارد. از این تونل برفی فقط در فصل‌های بهار و تابستان و اوایل پاییز می‌توان بازدید کرد. اگر بلیط هواپیما لرستان را خریدید و قصد بازدید از تونل داشتید، هرگز دوربینتان را فراموش نکنید. چرا که در کنار این تونل برفی جانوران، گیاهان و درختان نادر و بی‌نظیری خواهید دید که شما را متحیر می‌سازد. در کنار دوربین عکاسی، یک جفت کفش کوهنوردی، کرم ضد آفتاب و یک چوب‌دستی محکم را نیز فراموش نکنید.

معرفی تونل

تونل برفی ازنا
تونل برفی

طول این تونل برفی بالغ‌بر 800 متر، عرض 10 متر و ارتفاع آن از کف تا سقف تقریباً 2.5 تا 3 متر می‌باشد. دره‌ای زیبا واقع در روستا ازنا که هر سال بر اثر ریزش بهمن‌های فراوان داخل آن توده‌ای از برف تشکیل می‌شود و پس از جاری شدن آب ناشی از ذوب همین بهمن‌ها در فصل بهار، این تونل زیبا داخل آن به وجود می‌آید. این دره با سنگ‌های بسیار سخت و یکپارچه پر شده و جهت دره با شیب تندی به سمت ارتفاعات اشترانکوه می‌رود و تا نزدیکی ظهر خبری از تابش نور خورشید نیست. درختانی که از دل سنگ‌ها و صخره‌ها سر برآورده‌اند، گیاهان و گل‌های خودرو و بزها و میش‌های وحشی همگی از زیبایی‌های وصف‌ناپذیر این دره می‌باشند که با خرید ارزان بلیط هواپیما لرستان می‌توانید تمامی این زیبایی‌ها را لمس کنید.

رفتن به تونل برفی

تونل برفی ازنا
تونل برفی

گردشگران عزیز برای رفتن به این تونل برفی باید به عمق اشترانکوه بروید. این رشته‌کوه سر به فلک کشیده با 13 قله بسیار با عظمت و دیدنیست. از دل این رشته‌کوه، توسط راهی که به روستای سرسبز کمندان می‌رسد باید عبور کنید تا به ازنا دره برسید. هنگامی که به این تونل برفی هیجان‌انگیز رسیدید صدای آب ناشی از ذوب شدن برف‌ها شما را به وجد می‌آورد. در داخل تونل برفی دمای هوا کاهش می‌یابد و قطرات آب سرد از سقف بر روی صورتتان می‌چکد. توجه داشته باشید که باید تا روستای کمندان با اتومبیل بروید و حدوداً دو ساعت نیز پیاده‌روی کنید.

اطلاعات تونل برفی

خرید بلیط هواپیما لرستان
بلیط هواپیما لرستان

گردشگران عزیز لطفاً توجه داشته باشید که در این تونل برفی احتمال ریزش برف وجود دارد پس حتی‌الامکان در روزهای گرم به این تونل نروید. چرا که در تیر ماه سال 1396 نیز به علت شدت گرمای هوا برف‌های تونل آب شده و باعث ریزش تونل شد که چند نفر زخمی شدند. ازاین‌رو این تونل برفی در عین شگفت‌انگیز بودن پرهیجان و خطرناک نیز هست. با این حال گردشگران و کوهنوردان فراوانی را جذب خود می‌کند شما نیز اگر دوستدار برف و سرما هستید با خرید بلیط هواپیما لرستان این فرصت را از دست ندهید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید