بلیط هواپیما مازندران و بازدید از مرداب هسل چالوس

ایران کشوری پهناور با جاذبه‌های فراوان است که در جای جای آن از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب پراکنده‌اند. گرچه بسیاری از این جاذبه‌ها، آثاری تاریخی هستند که از گذشتگان به یادگار مانده‌اند اما نباید از جاذبه‌های طبیعی آن غافل شد. وقتی پای جاذبه‌های طبیعی به میان می‌آید بیشتر ما ناخودآگاه به شمال کشور فکر می‌کنیم که هم‌نشینی دریا و جنگل تصویری زیبا را به وجود آورده است.

0
58
خرید بلیط هواپیما چالوس
بلیط هواپیما چالوس
بلیط هواپیما مازندران و بازدید از مرداب هسل چالوسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 17Rating: 4.0بلیط هواپیما مازندران و بازدید از مرداب هسل چالوس - تهیه بلیط هواپیماایران کشوری پهناور با جاذبه‌های فراوان است که در جای جای آن از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب پراکنده‌اند. گرچه بسیاری از این جاذبه‌ها، آثاری تاریخی هستند که از گذشتگان به یادگار مانده‌اند اما نباید از جاذبه‌های طبیعی آن غافل شد. وقتی پای جاذبه‌های طبیعی به میان می‌آید بیشتر ما ناخودآگاه به شمال - بلیط هواپیما مازندران

مرداب هسل چالوس مازندران

ایران کشوری پهناور با جاذبه‌های فراوان است که در جای جای آن از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب پراکنده‌اند. گرچه بسیاری از این جاذبه‌ها، آثاری تاریخی هستند که از گذشتگان به یادگار مانده‌اند اما نباید از جاذبه‌های طبیعی آن غافل شد. وقتی پای جاذبه‌های طبیعی به میان می‌آید بیشتر ما ناخودآگاه به شمال کشور فکر می‌کنیم که هم‌نشینی دریا و جنگل تصویری زیبا را به وجود آورده است. اما زیبایی شمال صرفاً به خاطر دریا و جنگل آن نیست بلکه مکان‌های بکری در دل همین جنگل‌ها وجود دارد که شاید تعداد بسیار کمی از کسانی که با خرید بلیط هواپیما مازندران مسافر شمال بوده‌اند، این مکان‌ها را دیده باشند. یکی از این جاهای بسیار زیبا مرداب هسل چالوس مازندران است.

فهرست مطالب موجود در این مقاله

نام هسل

بازدید از مرداب هسل چالوس
مرداب هسل چالوس

مازندران که در روزگاران قدیم به تَبَرستان یا طبرستان شناخته می‌شد، گویش‌ محلی مخصوص خود به نام گویش تبری کلارَستاقی را داشت. هَسَل در این گوی محلی به معنای آبگیر فصلی و آب راکد است. این مرداب به دلیل قرارگیری در مازندران و در میان جنگل‌های انبوه چالوس، این‌گونه نام گرفت. در واقع کنّیچال نام اصلی این مرداب زیبا است که با خرید بلیط هواپیما مازندران می‌توانید از آن دیدن کنید.

هسل کجاست

خرید بلیط هواپیما چالوس
بلیط هواپیما چالوس

با خرید بلیط هواپیما مازندران به سمت شمال کشور که بروید، در 10 کیلومتری جنوب غرب چالوس و 15 کیلومتری شمال غربی مرزن آباد جنگل سرسبز، بکر و زیبایی به نام مشل موزّی که به جنگل فین یا شاه چشمه نیز معروف است را خواهید دید. در این جنگل حیواناتی مانند سنجاب، خرس، یوزپلنگ و دیگر حیوانات را می‌توان یافت. اگر در دل این جنگل حرکت کنید به مرداب زیبا و رنگینی خواهید رسید که این حیوانات از آب آن می‌نوشند. این بکر بودن جنگل گردشگران زیادی را با خرید بلیط هواپیما مازندران به خود جذب می‌کند.

مرداب

بازدید از مرداب هسل چالوس
مرداب هسل چالوس

مرداب هسل مرداب رنگینی است که در هر فصل از سال رنگی خاص و متفاوت به خود می‌گیرد. در حدود سال 1340 شمسی 10 تا 15 خانوار در اطراف این تالاب زندگی می‌کرده‌اند که عمدتاً به دامداری می‌پرداختند. برای رسیدن به مرداب ابتدا باید سفری را با خرید بلیط هواپیما مازندران انجام دهید سپس به سمت جنگل فین حرکت کنید. از یک جایی به بعد در این جنگل دیگر امکان حرکت به وسیله ماشین وجود ندارد و باید برای رسیدن به مرداب مسیر را پیاده طی کنید. همین پیاده‌روی حال و هوای دیگری به سفرتان خواهد بخشید. حرکت در میان انبوه درختان و حیوانات و گوش سپردن به آواز زیبای جنگل تجربه‌ای است که مشابه آن را جای دیگری نخواهید یافت پس برای کسب این تجربه لذت‌بخش بار سفر خود را بسته و با خرید بلیط هواپیما مازندران سفر خود را آغاز کنید.

بازدید از مرداب هسل چالوس
مرداب هسل چالوس

با خرید بلیط هواپیما مازندران از این مرداب زیبا دیدن کنید و خواهید دید که مرداب در فصل‌های مختلف رنگ‌های متفاوتی دارد. علت این تغییر رنگ جلبک‌هایی است که روی آب قرار دارند. این جلبک‌ها در بهار و تابستان، سبزرنگ هستند که مرداب را به زمردی زیبا در دل جنگل تبدیل می‌کنند؛ و در پاییز که بهترین فصل برای خرید بلیط هواپیما مازندران و بازدید از این مرداب است، و زمستان، به رنگ قرمز آجری و نارنجی در می‌آیند و ظاهر مرداب را به مانند دشتی پرگل در میانه فصل سرد تبدیل می‌کنند. در گذشته این مرداب زیستگاه حیواناتی چون لاک‌پشت‌ها، وزغ‌ها و دیگر حیوانات بوده  که به دلیل احداث جاده و برخورد بد و نامناسب برخی گردشگران با این حیوانات، حضورشان در اطراف این مرداب بسیار کمرنگ شده و به ندرت می‌توان این شانس را پیدا کرد که بتوان این حیوانات را در زیستگاه طبیعی‌شان و در کنار این مرداب دید.

نکات سفر

بازدید از مرداب هسل چالوس
مرداب هسل چالوس

اگر با خرید بلیط هواپیما مازندران قصد بازدید از این مرداب را دارید پیشنهاد می‌کنیم قبل از حرکت به سمت مرداب و جنگل، خریدها و مواد موردنیاز خود را در مرزن آباد تهیه کنید چرا که پس از مرزن آباد مغازه‌ای را نخواهید یافت. نکته‌ای که باید توجه داشته باشید روشن نگه داشتن جی پس است تا بتوانید به صورت درست مسیریابی کنید و یا به همراه راهنما حرکت کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
behpin.com
parsi1.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید