سفر به مالزی و بازدید از جورج تاون و میراث‌های جهانی‌اش

بدون شک شهری که با حفظ فرهنگ توانسته است نامی در بین لیست یونسکو دست‌وپا کند مستحق گشت‌وگذار و تفریح است و مطمئناً وقتی صحبت از میراث جهانی یونسکو باشد پای تجربیات شگفت‌انگیزی به میان می‌آید. اگر خریداران بلیط هواپیما کوالالامپور این شهر را به سبب برج‌های دوقلویش و کوالا کینابالو را به سبب کوه‌های با ابهتش انتخاب می‌کنند، شهر چندفرهنگی جورج تاون “George Town” هم دنیای رنگینی از هنر و میراث دارد که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

0
55
خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی
سفر به مالزی و بازدید از جورج تاون و میراث‌های جهانی‌اشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 23Rating: 3.5سفر به مالزی و بازدید از جورج تاون و میراث‌های جهانی‌اش - خرید بلیط هواپیما مالزیبدون شک شهری که با حفظ فرهنگ توانسته است نامی در بین لیست یونسکو دست‌وپا کند مستحق گشت‌وگذار و تفریح است و مطمئناً وقتی صحبت از میراث جهانی یونسکو باشد پای تجربیات شگفت‌انگیزی به میان می‌آید. اگر خریداران بلیط هواپیما کوالالامپور این شهر را به سبب برج‌های دوقلویش و کوالا کینابالو را به سبب کوه‌های با ابهتش انتخاب می‌کنند - بلیط هواپیما مالزی

جورج تاون و میراث‌های جهانی‌اش

بدون شک شهری که با حفظ فرهنگ توانسته است نامی در بین لیست یونسکو دست‌وپا کند مستحق گشت‌وگذار و تفریح است و مطمئناً وقتی صحبت از میراث جهانی یونسکو باشد پای تجربیات شگفت‌انگیزی به میان می‌آید. اگر خریداران بلیط هواپیما کوالالامپور این شهر را به سبب برج‌های دوقلویش و کوالا کینابالو را به سبب کوه‌های با ابهتش انتخاب می‌کنند، شهر چندفرهنگی جورج تاون “George Town” هم دنیای رنگینی از هنر و میراث دارد که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. این بار بلیط هواپیما خود را به مقصد پنانگ و شهر جورج تاون رزرو کنید تا ببینید چطور حفظ سنت‌های دوران استعماری در کنار بافت مدرنیته، ظاهری فریبنده و جذاب به یک شهر می‌دهد.

مرکز پنانگ

شهر جورج تاون مالزی
جورج تاون مالزی

در واقع جزیره پنانگ “Penang” قدیمی‌ترین تنگه‌ایست که انگلیسی‌ها در آن مستقر بودند و ردپای زیادی را در فرهنگ و سنت مالزی به جا گذاشتند. بخش زیادی از مردم این جزیره را قومیت‌های چینی تشکیل داده‌اند و آن‌ها هم با خانه‌های اشرافی و مغازه‌های خود ظاهر شهر را جذاب ساخته‌اند. ازآنجایی‌که جورج تاون مرکز ایالت پنانگ است، بخش اعظم این زیبایی‌ها را در دل خود جای داده و به سبب بافت تاریخی‌اش یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های مالزی خوانده می‌شود. اگر به بیش از 12 هزار ساختمان قدیمی در جورج تاون، طبیعت بکر و سواحل زیبا را هم اضافه کنیم، برای انتخاب مقصد بلیط هواپیما چون و چرایی باقی نمی‌ماند و گفته‌های بالا و ناگفته‌هایی که در ادامه با شما درمیان خواهیم گذاشت نوید یک سفر تمام عیار را به شما گردشگران عزیز می‌دهد.

دیدنی‌های جورج تاون

شهر جورج تاون مالزی
جورج تاون مالزی

شاید تعجب کنید که جورج تاون فرهنگ و میراثی به قدمت قرن‌ها دارد. از طرفی شهریست که بر خلاف دیگر شهرهای مالزی غذاهای آن بسیار خوش طعم است و با معماری‌های پرارزش خود چشم شما را به دوران استعمار باز می‌کند. معابد پر زرق و برقش صفحه‌ دیگری از فرهنگ را به روی شما می‌گشاید و هنرهای خیابانی‌اش زبان باز می‌کند تا تاریخ شهر را برایتان بازگو کند. تعداد موزه‌های شهر از شمار انگشت خارج است، از جمله موزه “Penang Pranakan”، موزه مستعمراتی “Penang”، موزه “Wonderfood”، “Sun Yat Sen”، موزه وارونه و موزه دوربین که هر کدام ماجرایی برای سهیم کردن دارند. در جورج تاون باغی وجود دارد که قدمتش به بیش از 130 سال می‌رسد، این باغ، باغ گیاه‌شناسی پنانگ نام دارد.

جاذبه‌های تاریخی

شهر جورج تاون مالزی
جورج تاون مالزی

اگر دوست دارید مقصد بلیط هواپیما خود را برای مکانی پر از رنگ و روحیه رزرو کنید، جورج تاون یکی از بهترین گزینه‌ها در مالزیست. چهره شهر با نماهای جالب معابد آنقدر دلنشین شده که بعید است گردشگران از بازدید معابد شهر غافل شوند. از جمله معابد دیدنی جورج تاون معبد “Kek Lok Si”، “Wat Chayamangkalaram”، “Khoo Kongsi” و معبد مارهاست که در راس لیست گردشگران قرار دارند. مسجد کاپیتان کلینگ، عمارت “Cheong Fatt Tze” یا عمارت آبی، دهکده‌های آبی “Clan Jetty” و قلعه “Cornwallis” از دیگر جاذبه‌های تاریخی و زیبای شهر هستند.

عمارت آبی

شهر جورج تاون مالزی
جورج تاون مالزی

معماری‌های سبک چینی طرفداران خاص خود را دارد و فقط در مرزهای محصور کشور چین پیدا نمی‌شوند، بلکه می‌توان با بلیط هواپیما پنانگ یکی از آن‌ها را دید. شهر جورج تاون خانه یکی از عمارت‌های باشکوهیست که معماری‌اش متعلق به قرن 18 و 19 است و زمانی اقامتگاه یک تاجر و سیاستمدار چینی بوده است. این عمارت منحصربه‌فرد با 220 پنجره آفتاب‌گیر، 38 اتاق، کاشی‌کاری بی‌نظیر، تلفیقی از سبک‌های شرقی و غربی، 5 حیاط خلوت با سنگ‌فرش‌های گرانیتی، 7 راه پله و شیشه‌کاری‌های مدرن شاهکاری را به نمایش گذاشته که حکایت‌های زیادی در دل خود جای داده و این حکایت‌ها از زبان راهنمای تور بازگو می‌شود. کلید بازدید از این عمارت باشکوه تهیه یک بلیط هواپیما پنانگ و سفر به جورج تاون است.

معبد و مسجد

شهر جورج تاون مالزی
جورج تاون مالزی

فقط در جورج تاون می‌توان مسجد و معبد و کلیسا را با هم و در کنار هم دید. جذابیت بازدید از این بناها این است که هم سبک معماری زیبایی دارند که برای ما ایرانی‌ها تازگی دارد و هم در محوطه‌ای با فضای سبز ساخته شده‌اند که بافت دل‌نشینی را شکل می‌دهند. در جورج تاون می‌توان نظاره‌گر گنبد‌های مسی مسجد کاپیتان کلین بود که به سبک مغول ساخته شده و یا در معبد کک لاک سی شاهد بت‌های کهن بوداها شد، این معبد بزرگ‌ترین معبد بودایی جنوب شرق آسیاست و مجموعه‌ای از باغ‌ها، سالن‌ها، صومعه‌ها و معابد را در خود جای داده است. معبد یا خانه “Khoo Kongsi” از جمله بناهاییست که باید در سفر به جورج تاون بازدید کرد  چون حدود 650 سال پیش ساخته شده است.

هنر خیابانی

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

آنچه که فرهنگ جورج تاون را بین‌المللی کرده سبک خاص هنرهای خیابانی آن است. از سال 2012 که هنرمند لیتوانی آثاری هنری برای انعکاس فرهنگ بومیان شهر خلق کرد در گوشه کنار شهر نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی هنری برای تبادل فرهنگی و تاریخی خلق شد. اکثر گردشگرانی که بلیط هواپیما پنانگ خریده‌اند و به جورج تاون سفر کرده‌اند، عکس‌هایی را در کنار این آثار دارند، “کودکان روی دوچرخه”، “بچه‌های روی تاب” از جمله آثاری هستند که عکس‌های گردشگران با آن‌ها در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود. کافی است در کوچه‌ها و خیابان‌های شهر به قدم زدن مشغول شوید، ده‌ها نقاشی روی دیوار و مجسمه‌های دیدنی توجه‌تان را جلب خواهد کرد.

سفر به جورج تاون

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

جورج تاون به هنگام شب واقعاً دیدنی می‌شود، درست هنگامی که اهالی شهر برای صرف غذا به خیابان‌های شهر می‌آیند، شلوغی و همهمه نشاط عجیبی را به همه منتقل می‌کند. البته باید به خاطر داشت که رزرو بلیط هواپیما در فرصت مناسب می‌تواند شما را با این صحنه‌ها روبرو کند، در واقع ماه‌های دسامبر تا فوریه و می تا آگوست بیش‌ترین میزان خرید بلیط هواپیما پنانگ را به خود اختصاص داده است. فرودگاه بین‌المللی پنانگ که در 16 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد بهترین مسیر برای سفر به جورج تاون است ولی اگر بلیط هواپیما پایتخت مالزی را خریده‌اید می‌توانید بعد از گشت‌وگذار در کوالالامپور ازآنجا به جورج تاون سفر کنید.

برای خرید بلیط هواپیما مالزی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
penang.ws
penang.ws
theculturetrip.com
gettingstamped.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید