سفر به مالزی و بازدید از شهر پراک، خانه شگفتی‌های طبیعت

این روزها یکی از ایالت‌های مالزی، خود را از چارچوب یک منطقه تجاری درآورده و به سرعت چرخ صنعت گردشگری‌اش می‌چرخد. پراک”Perak” در ساحل غربی مالزی واقع شده و به شهر نقره‌ای معروف است، چون در زبان مالایی پراک به معنی "نقره" می‌باشد. همان‌طور که هر چه پیش می‌رویم دیدنی‌های جدیدی در پراک کشف می‌شود، هر روز بر جاذبه‌های طبیعی‌اش اضافه می‌شود و همین اشتیاقی را برای سفر گردشگران به این شهر به وجود آورده است.

0
27
بازدید از شهر پراک مالزی
شهر پراک مالزی
سفر به مالزی و بازدید از شهر پراک، خانه شگفتی‌های طبیعتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 16Rating: 3.5سفر به مالزی و بازدید از شهر پراک، خانه شگفتی‌های طبیعت - بلیط هواپیما مالزیاین روزها یکی از ایالت‌های مالزی، خود را از چارچوب یک منطقه تجاری درآورده و به سرعت چرخ صنعت گردشگری‌اش می‌چرخد. پراک”Perak” در ساحل غربی مالزی واقع شده و به شهر نقره‌ای معروف است، چون در زبان مالایی پراک به معنی "نقره" می‌باشد. بلیط هواپیما مالزی

پراک خانه شگفتی‌های طبیعت

این روزها یکی از ایالت‌های مالزی، خود را از چارچوب یک منطقه تجاری درآورده و به سرعت چرخ صنعت گردشگری‌اش می‌چرخد. پراک”Perak” در ساحل غربی مالزی واقع شده و به شهر نقره‌ای معروف است، چون در زبان مالایی پراک به معنی “نقره” می‌باشد. همان‌طور که هر چه پیش می‌رویم دیدنی‌های جدیدی در پراک کشف می‌شود، هر روز بر جاذبه‌های طبیعی‌اش اضافه می‌شود و همین اشتیاقی را برای سفر گردشگران به این شهر به وجود آورده است. در سال 2017 پراک در لیست 10 منطقه برتر جهان از نظر سایت “Lonely Planet” قرار گرفت و غربی‌ها و شرقی‌ها را مشتاق بازدید از این شهر کرد چرا که بلیط هواپیما مالزی و مقصدی همچون پراک، زیبایی‌های جزایر، ساحل و طبیعتش را ارزانی شما و همه گردشگرانش می‌کند.

زیبایی‌های پراک

بازدید از شهر پراک مالزی
شهر پراک مالزی

به طور معمول گردشگران قبل از اینکه بلیط هواپیما خریداری کنند دلایل سفر به مقصد موردنظرشان را مشخص می‌کنند. سفر به پراک هم می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد ولی آنچه مسلم است ارائه لیستی رنگین از جاذبه‌ها به تمامی دوست‌دارن طبیعت و تفریحات مربوط به آن خواهد بود. جواهر دیدنی پراک پارک سلطنتی “Belum” و پوشش جنگلی زیبای آن است. بعد از آن محبوب‌ترین مکان برای گذراندن تعطیلات جزیره “Pangkor” و سواحل زیبایش می‌باشد و همچنین مرکز شهر پراک “Ipoh” با فرهنگ غنی چینی، آرامشی دست‌نیافتنی را به مهمانان خود هدیه می‌کند.

جاذبه‌های پراک

بازدید از شهر پراک مالزی
شهر پراک مالزی

به جز این سه مورد که در راس بازدید هر گردشگری قرار می‌گیرند شهر جاذبه‌هایی دارد که محصور در دنیای ناشناخته‌هاست و در ادامه مطالب خواهید دید که هر کدام شبیه پاره‌ای از بهشت شرق هستند. حتما قبل خرید بلیط هواپیما این مکان‌ها را در ذهن خود ثبت کنید. باغ‌های دریاچه “Taiping”، منطقه کوهستانی “Cameron” و آبشار “Lata Iskandar”، قصر “Kellie’s”، غارهای “Kopeng”، تپه دیدنی “Bukit Larut”، کوالا کانگسر و معماری سلطنتی آن، سواحل مرجانی و چشمه‌های طبیعی آب‌گرم با قدمتی 400 میلیون ساله در پارک تفریحی دنیای گمشده “Tambun”، ایستگاه قطار”Ipoh” و موزه‌های ایالت و “Chin pet soo” که بازدید از این مکان‌ها فرهنگ ترکیب‌شده و تاریخ پرفرازونشیب پراک را برایتان ملموس‌تر خواهد کرد.

منطقه کوهستانی Cameron

بازدید از شهر پراک مالزی
شهر پراک مالزی

در دوران استعمار، انگلیسی‌ها به این حقیقت پی بردند که کشت چای در تپه‌های واقع در کوهستان “Cameron” می‌تواند بسیار حاصل‌خیز باشد و آن‌ها این منطقه کوهستانی را به عنوان پاتوق خود انتخاب کردند به طوری که برای فرار از گرما و رطوبت راهی آن‌جا می‌شدند و امروزه هم اقامت‌گاه‌ها و استراحت‌گاه‌های آن‌ها بدون تغییر در آن‌جا مانده است. گردشگرانی که بلیط هواپیما مالزی خریده‌اند و به پراک آمده‌اند یا به همراه تورهای گردشگری به بازدید از این طبیعت خارق‌العاده می‌روند و یا خودشان ماشینی کرایه کرده و به تمام گوشه‌کنار این منطقه از جمله آبشار “Lata Iskandar” سر می‌زنند. البته تسهیلات دیگری هم در تپه‌ها ساخته شده تا گردشگران از گذراندن زمان در آن‌جا به اندازه کافی لذت ببرند.

باغ‌های دریاچه‌ای Taiping

بازدید از شهر پراک مالزی
شهر پراک مالزی

یکی از شگفتی‌های طبیعت پراک باغ‌های دریاچه‌ای آن است که آرامش بی‌نظیری به ساعات سفر شما اضافه می‌کند. این جواهر پنهان در نتیجه بارش‌‌های باران، پوششی بسیار دیدنی از گیاهان و درختان را به وجود آورده که چهره‌ای خاص و متفاوت به بافت شهر می‌دهد. علاقه‌مندان به طبیعت بکر می‌توانند با خرید بلیط هواپیما پایتخت مالزی و سپس بلیط هواپیما پراک به بازدید از یک باغ رویایی بیایند، جایی که با بیش از 10 دریاچه مصنوعی و تنوعی گسترده از درختان و گیاهان یکی از برترین جاذبه‌های تایپینگ است. دوچرخه‌سواری، قایق‌رانی، پیاده‌روی بازدید از باغ وحش و باغ‌های ارکیده از جمله فعالیت‌های نشاط بخش این باغ سرسبز می‌باشد.

جزیره Pangkor

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

بلیط هواپیما مالزی و سفر به پراک بدون بازدید از جزیره “Pankgor” ناقص خواهد ماند، جایی که گردشگران با قدم زدن در سواحل مرجانی، تماشای ماهی‌گیران محلی و اقامت در مکان‌هایی با چشم‌اندازهای رویایی می‌توانند بهترین بخش سفر خود را بسازند. این جزیره کوهستانی، خانه بسیاری از هتل‌های بین‌المللی و استراحت‌گاه‌های ساحلی و معابد زیباست. شوق جت اسکی، قایق‌سواری، غواصی،جنگل‌نوردی و شکم‌پروری در رستوران‌های محلی این جزیره گردشگران زیادی را به آن‌جا می‌کشاند. این جزیره از جمله جاذبه‌های دیدنی کشور مالزیست که در هنگام شروع فستیوال‌ها رنگ و بوی جذاب‌تری به خود می‌گیرد و سواحلش بیش از پیش شادی و نشاط را ارمغان شما عزیزان می‌کند.

هتل‌ها و اقامت‌گاه‌ها

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

همان‌طور که گفتیم استراحت‌گاه‌های منطقه کوهستانی و همچنین جزیره پانگکور می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های اقامت در این شهر باشد اما اگر به دنبال جاهای لوکس‌تری در مرکز شهر هستید هتل‌هایی مثل “Bedrock” یا “Bali” از جمله هتل‌های گران و خوب شهر هستند. یکی از پیشنهادهای ما این است که با شروع یک ماجراجویی جاده‌ای، به پارک و اقامت‌گاه “Bukit Merah Laketown” که در نزدیکی شهر پراک است، بروید و خاطره‌انگیزترین لحظات خود را به همراه خانواده‌تان بسازید. در ضمن این منطقه نزدیک به دهکده “Marina” ماریناست که مکان خوبی برای خرید گردشگران و محلی‌هاست.

غذاها و رستوران‌ها

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

چندفرهنگی در غذاهای مالزی هم ریشه دوانده تا جایی که غذاهای آن ترکیبی از غذاهای چینی، مالایی و هندیست. برای اینکه این ترکیب و تنوع را بچشید می‌توانید غذاهای خیابانی و تند پراک را امتحان کنید. مثلا در کافه رستورانی مثل “Neong Heong” تارت‌های خوشمزه تخم‌مرغی سرو می‌شود و یا بهترین نودل‌های “Hakka” را می‌توانید در رستوران پاریس پیدا کنید. جالب است بدانید که مالایی‌ها از هر شهر مالزی که باشند بلیط هواپیما پراک می‌خرند تا میگوهای تازه غذای محبوبشان را با بهترین طعم ممکن میل کنند. این غذا “Tanjung Tualang” نام دارد که در سفر به پراک نباید از دست بدهید.

برای خرید بلیط هواپیما مالزی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما سفرستان

منابع
tourismperakmalaysia.com
tripzilla.com
perak.attractionsinmalaysia.com
mymalaysiabooks.com
malaysia-hotels.net

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید