سفر به کشور زیبای مراکش و بازدید از شهر آگادیر

حتماً تا به حال در مورد مراکش و جاذبه‌های آن بسیار شنیده‌اید، اما آیا در مورد شهر آگادیر نیز مطالبی به چشمتان خورده است؟ چه چیزی باعث شده تا آگادیر به یکی از مقاصد گردشگران برای خرید بلیط هواپیما تبدیل شود؟ بهترین زمان سفر به آگادیر چه زمانی است؟ جاذبه‌های این شهر چه هستند؟ آیا آگادیر به همان میزان که مشهور است، شهر جذابی است؟

1
34
خرید بلیط هواپیما مراکش
بلیط هواپیما مراکش
سفر به کشور زیبای مراکش و بازدید از شهر آگادیرReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 16Rating: 4.0سفر به کشور زیبای مراکش و بازدید از شهر آگادیر - خرید بلیط هواپیما مراکشحتماً تا به حال در مورد مراکش و جاذبه‌های آن بسیار شنیده‌اید، اما آیا در مورد شهر آگادیر نیز مطالبی به چشمتان خورده است؟ چه چیزی باعث شده تا آگادیر به یکی از مقاصد گردشگران برای خرید بلیط هواپیما تبدیل شود؟ بهترین زمان سفر به آگادیر چه زمانی است؟ جاذبه‌های این شهر چه هستند؟ آیا آگادیر به همان میزان که مشهور است، شهر جذابی است؟ بلیط هواپیما مراکش

آگادیر مراکش

حتماً تا به حال در مورد مراکش و جاذبه‌های آن بسیار شنیده‌اید، اما آیا در مورد شهر آگادیر نیز مطالبی به چشمتان خورده است؟ چه چیزی باعث شده تا آگادیر به یکی از مقاصد گردشگران برای خرید بلیط هواپیما تبدیل شود؟ بهترین زمان سفر به آگادیر چه زمانی است؟ جاذبه‌های این شهر چه هستند؟ آیا آگادیر به همان میزان که مشهور است، شهر جذابی است؟ پاسخ بسیاری از این قبیل سؤالات خود را خواهید یافت، کافی برای دقایقی چشمان زیبای خود را به مطلب ما بدوزید و ما را همراهی کنید.

✅ بازدید از مقاله بهترین غذاهای آفریقایی
✅ بازدید از مقاله سفر به شهر مراکش
✅ بازدید از مقاله سفر به شهر فاس

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی شهر آگادیر مراکش
موقعیت جغرافیایی شهر آگادیر

آگادیر شهر بزرگ و مدرنی است که در جنوبی‌ترین قسمت مراکش جا خوش کرده است. این شهر به دلیل موقعیت خاصی که دارد، توجه بسیاری از جمله گردشگران را به خود جلب کرده است. رشته کوه‌های اطلس کوچک از یک سو و کویر صحرا از سمت اقیانوس اطلس از جمله عواملی است که به خاص بودن این شهر افزوده است. به عبارتی گردشگران با خرید بلیط هواپیما مراکش امکان تجربه دو موقعیت متفاوت را خواهند داشت.

تاریخچه آگادیر

موقعیت جغرافیایی شهر آگادیر مراکش
موقعیت جغرافیایی شهر آگادیر

آگادیر نیز احتمالاً به مانند سایر شهرها، تاریخی کهن داشت. اما متأسفانه به دلیل زمین لرزه مهیبی که در دهه 1960 اتفاق افتاد، شهر به طور کامل از بین رفت. ولی زلزله نیز نتوانست مانع رشد این شهر شود. آگادیر پس از زمین لرزه، دست بر زانوی خود گذاشته و دوباره از میان خرابه‌ها سر برآورد و این بار هرچه زیباتر شکوه خود را به نمایش گذاشت. شاید تاریخ چندانی را در شهر نیابید اما آگادیر همچنان شهر خوبی برای استراحت، تجربه طعم جدید، و گذارندن تعطیلاتی متفاوت با سایر شهرهای مراکش است.

✅ بازدید از مقاله بهترین غذاهای مراکشی

بهترین زمان سفر و آب‌وهوا

خرید بلیط هواپیما آگادیر مراکش
خرید بلیط هواپیما آگادیر

آب‌وهوای آگادیر در طول سال متغیر است. اما به طور کلی می‌توان گفت آب‌وهوای شهر، خوب بوده و امکان تفریح و گردش را به گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما آگادیر میهمان این شهر شده‌اند، می‌دهد. احتمال بارش برف و باران در این شهر بسیار کم است و در مقایسه با سایر مقاصد گردشگری، می‌توان گفت آگادیر از آب‌وهوای توریست پسندی برخوردار است. گرم‌ترین ماه‌ها در آگادیر، آگوست، جولای، و سپتامبر است. شلوغ‌ترین ماه‌های سال در آگادیر که با حضور بسیاری از گردشگران همراه است، ماه‌های ژانویه، آگوست، و مارس می‌باشد. در این سه ماه، هزینه بلیط هواپیما و قیمت هتل‌ها افزایش می‌یابد. نقطه مقابل این سه ماه شلوغ، ماه سپتامبر است. در ماه سپتامبر، آگادیر کم‌ترین میزان گردشگر را دارد. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما در ماه سپتامبر میهمان آگادیر می‌شوند، با کم‌ترین قیمت‌ها و ارزان‌ترین هزینه‌ها مواجه خواهند شد.

✅ بازدید از مقاله بندر زیبای صویره در مراکش

جاذبه‌ها

جاذبه های آگادیر مراکش
جاذبه های آگادیر

آگادیر به لطف موقعیت جغرافیایی خاص خود، پر از سواحل، پارک‌ها و جاذبه‌هایی است که هر یک به تنهایی ارزش خرید بلیط هواپیما و عزیمت به این شهر را دارند. هرچند گوشه گوشه این شهر ارزش خرید بلیط هواپیما و گشت‌وگذار را دارد، اما در این میان برخی از محبوبیت بیشتری بین گردشگران برخوردارند:

کسبه: از معدود بازماندگان و نجات یافتگان زمین لرزه سال 1960 آگدیر، کسبه است. این ارگ بر فراز تپه‌ای در 7 کیلومتری شمال غرب مرکز شهر قرار گرفته است. سال ساخت قلعه حدود 1541 تخمین زده شده که در دهه 1740 تعمیر و بازسازی شد.

مارینا: مارینا نام منطقه‌ای در آگادیر است که جزو مدرن‌ترین و جذاب‌ترین جاذبه‌های شهر به شمار می‌رود. این منطقه به دلیل قرارگیری بین ساحل و بندر تجاری، به منطقه‌ای محبوب بین گردشگران و مسافرانی تبدیل شده که با خرید بلیط هواپیما آگادیر سفری به این شهر داشته‌اند.

ساحل پالم: از زیباترین سواحلی که می‌توان با خرید بلیط هواپیما آگادیر به آن دسترسی داشت، ساحل پالم است. این ساحل دارای دوش، سرویس بهداشتی و منطقه بازی مخصوص بچه‌ها است. مشابه این ساحل نیز وجود دارد و با نام ساحل سان سِت شناخته می‌شود. امکانات ساحل سان سِت نیز مشابه ساحل پالم است.

پارک دره پرندگان(Vallée des Oiseaux): این پارک که در مرکز شهر قرار گرفته محل خوبی برای گذران وقت و لذت بردن از طبیعت است. گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما به همراه خانواده‌شان به آگادیر سفر کرده‌اند، حتماً از این پارک و باغ وحش آن بازدید می‌کنند.

موزه Mémoire d’Agadir: این موزه به لحاظ اندازه و وسعت چندان بزرگ نیست اما از آنجایی که به دوران زلزله 1960 پرداخته و عکس‌ها و یادگاری‌هایی از آن دوران دارد؛ خرید بلیط هواپیما و بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

موزه Patrimoine Amazigh: موزه‌ای متشکل از صنایع دستی و زیورآلات بربرها. این موزه محل خوبی برای آشنایی با سبک زندگی و فرهنگ مردم بربر منطقه است.

تالبورجت کهن(Ancienne Talborjt): این منطقه در جنوب غرب رباط قرار گرفته. زیبایی این منطقه در گذشته غیر قابل انکار است اما امروزه Talborjt به گوری دسته جمعی برای افرادی تبدیل شده که در زلزله 1960 جان خود را از دست داده‌اند.

✅ بازدید از مقاله فستیوال OASIS در مراکش

فروشگاه‌ها

خرید بلیط هواپیما مراکش
بلیط هواپیما مراکش

از جاذبه‌های شهر که بگذریم، فروشگاه‌ها و مغازه‌ها دیگر راه شناخت مردم آگادیر و صد البته خرید سوغات و یادگاری‌های سفر است. آگادیر پر از صنایع دستی، ادویه‌جات، زیورآلات و بسیاری چیزهای دیگری است که اگر با خرید بلیط هواپیما آگادیر مهمان این شهر شدید، حتماً باید از این وسیله‌ها یادگاری داشته باشید. اگر با خرید بلیط هواپیما آگادیر سفری به این شهر داشتید و خواهان خرید صنایع دستی و سوغاتی بودید، می‌توانید اقلام مورد نیاز خود را از فروشگاه‌ها و مغازه‌های Ensemble Artisanal، بازار Tafoukt، مرکز خرید Marché، و بازار الحاد، تهیه کنید.

آگادیر گرچه شاید چیزی از قدمت و تاریخ خود برای عرضه نداشته باشد، اما این شهر از شهرهای جذاب و مدرن مراکش به شمار می‌رود که ارزش خرید بلیط هواپیما و بازدید را دارد. بعلاوه آگادیر از صنایع دستی و روغن آرگان خوبی نیز برخوردار است که خرید آن‌ها به عنوان هدیه و یا یادگاری خالی از لطف نخواهد بود.

برای خرید بلیط هواپیما مراکش و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید