آشنایی با شهر رباط در مراکش

یکی از شهرهای مراکش که بسیار زیبا و تاریخی است، شهر رباط می‌باشد. رباط، پایتخت کشور مراکش کاخ سلطنتی، مهم‌ترین موزه کشور و جاذبه‌های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است.

0
30
خرید بلیط هواپیما مراکش
بلیط هواپیما مراکش
آشنایی با شهر رباط در مراکشReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 5Rating: 3.5آشنایی با شهر رباط در کشور مراکش - خرید بلیط هواپیما مراکش از اپلیکیشن سفرستانیکی از شهرهای مراکش که بسیار زیبا و تاریخی است، شهر رباط می‌باشد. رباط، پایتخت کشور مراکش کاخ سلطنتی، مهم‌ترین موزه کشور و جاذبه‌های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. خرید بلیط هواپیما مراکش

شهر رباط در مراکش

حتما کشور مراکش را با نام شهر کازابلانکا می‌شناسید و فیلم‌های زیادی را تماشا کرده‌اید که موقعیتشان در این شهر بوده است. بد نیست بدانید که مراکش تنها در کازابلانکا خلاصه نمی‌شود و سراسر آن ارزش بازدید را دارد. یکی از شهرهای مراکش که بسیار زیبا و تاریخی است، شهر رباط می‌باشد. رباط، پایتخت کشور مراکش کاخ سلطنتی، مهم‌ترین موزه کشور و جاذبه‌های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. موقعیت رباط کنار اقیانوس اطلس قرار دارد و از طرف غرب به رودخانه “ابی رقراق” وصل است که آن را از شهر خواهری‌اش “سَلا” جدا می‌کند. اتمسفر حاکم در این شهر نسبت به کازابلانکا بسیار آرام‌تر است و همین ویژگی باعث می‌شود تا بسیاری از گردشگرانی که بلیط هواپیما مراکش را خریداری می‌کنند، پس از بازدید از کازابلانکا شگفت‌زده شوند. این شهر تاریخی جاذبه‌های زیبا و کهن بسیاری برای بازدید دارد که بسیار ارزشمند هستند. در ادامه شما را با چندین جاذبه زیبای رباط آشنا می‌کنیم.

ارگ اودایاس Oudaias Kasbah

ارگ اودایاس در شهر رباط مراکش
ارگ اودایاس در شهر رباط

ارگ اودایاس یکی از خوش منظره‌ترین جاذبه‌های رباط است. قدمت این ارگ زیبا به قرن یازدهم مربوط است و معماری داخلی آن با ترکیب رنگ‌های آبی و سفید به سبک آندالوسی طراحی و ساخته شده است. اگر بلیط هواپیما مراکش را خریداری کنید، دوربین عکاسی فراموشتان نشود که این ارگ برای عکاسی و قدم زدن جان می‌دهد. مسجدی به نام قصبه که همان معنای ارگ را دارد، با قدمتی 1150 ساله، در یکی از خیابان‌های تو در تو و باریک همین منطقه وجود دارد. این بنا قدیمی‌ترین مسجد رباط است. چشم‌انداز زیبای این منطقه به سوی اقیانوس می‌باشد که گردشگران از تماشای آن بسیار لذت می‌برند.

برج حسن Hassan Tower

برج حسن در شهر رباط مراکش
برج حسن در شهر رباط

برج حسن، برج ناتمامی است که  یعقوب‌المنصور، پادشاه زمان مراکش دستور ساختش را داده بود. منظور از ساخت این برج، ایجاد مناره‌ای برای مسجد منطقه بود که می‌توانست چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای باشد. اما در سال 1150، پس از مرگ پادشاه، ساخت این برج متوقف شد و تنها چیزی که از آن امروزه باقی مانده است، یک برج نیمه تمام 45 متری می‌باشد. اگر بلیط هواپیما مراکش را خریداری کنید، در بازدید از برج حسن، با دقت در دیوارهای آن، متوجه خواهید شد که چه هنر و دقت خاصی در طراحی آن به کار گرفته شده است. نقش و نگارهای زیبا و پیچیده آن بسیار دیدنی و قابل ستایش هستند. اگر ساخت این برج در زمان خود به اتمام می‌رسید، امروزه قطعا یکی از لوکس‌ترین برج‌های شهر می‌بود.

آرامگاه محمد ثانی Mausoleum of Mohamed V

آرامگاه محمد ثانی رباط مراکش
آرامگاه محمد ثانی رباط

معبد باشکوه پادشاه مجمد ثانی، درست در منطقه‌ای واقع شده است که پادشاه پس از بازگشتش از تبعید در ماداگاسکار، هزاران مردم مراکشی را گرد هم جمع کرد تا خداوند را بابت استقلال کشورشان شکر کنند. شکوه و عظمت معماری این آرامگاه به قدری زیبا و چشمگیر است که هر بازدید کننده‌ای را به خود خیره می‌کند. اگر قصد خرید بلیط هواپیما مراکش را دارید، حتما به بازدید از این معبد بروید که نمادی از معماری سنتی مراکش است. بازدیدکنندگان غیر مسلمان حق ورود به مسجد مجاور آرامگاه را ندارند اما، در صورتی‌که، پوشش قابل احترامی داشته باشند (شانه‌ها و زانوها پوشیده باشند)، می‌توانند از بالا آرامگاه محمد ثانی را تماشا کنند.

گورستان چلّا Chellah Necropolis

گورستان چلّا رباط مراکش
گورستان چلّا رباط

بقایای قلعه Merenid در شهر سنگری چلّا که مربوط به قرن چهارده است، امروزه دارای فضایی نوستالژیک است. دیوارهای مخروبه در شهر قدیمی سلا واقع شده‌اند که باستان شناسان آن‌ها را در سال‌های 1930 کشف کردند. اگر بلیط هواپیما مراکش را خریداری کنید، در بازدید از این گورستان آثاری معدود از دیوارها را مشاهده خواهید کرد. خرابه‌هایی که از مساجد و معابد به جا مانده‌اند، امروزه با بوته‌هایی پوشانده شده‌اند که باد و طوفان با خود به همراه آورده و بدین صورت محلی برای استراحت لک لک‌ها مهیا گردیده است. بخش حفاری شده رومی منطقه دارای میدان، حمام و معبد است. برای در اختیار داشتن چشم‌انداز پانورامیک از خرابی‌ها و ویرانی‌های گورستان، تِراسی وجود دارد که از آن می‌توانید نظری کلی از بالا به شهر بیاندازید.

موزه اودایاس و باغ‌های آندالاس Oudaias Museum and the Andalusian Gardens

موزه اودایاس و باغ‌های آندالاس مراکش
موزه اودایاس و باغ‌های آندالاس

داخل ارگ اودایاس، باغ‌های دوست داشتنی و زیبای آندالاس قرار دارند که مربوط به قرن بیستم می‌باشند. موزه اودایاس نیز، داخل باغ قرار دارد و در قرن هفدهم توسط “مولای اسماعیل” به عنوان اولین اقامتگاهش در رباط، ساخته شده بود. در انتهای این موزه اتاقی وجود دارد که طراحی داخلی مراکش باستانی را منعکس می‌کند. کوسن‌هایی با رویه طلایی، ابریشمی و زربافت ازجمله مواردی هستند که توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند. اگر بلیط هواپیما مراکش را خریداری کنید، در این موزه قرآن باستانی، طلا و جواهرات قدیمی، اشیاء سفالینه و آلات موسیقی بسیاری را مشاهده خواهید کرد که بسیار جذاب و جالب هستند.

موزه باستان شناسی رباط Rabat Archaeology Museum

موزه باستان شناسی رباط مراکش
موزه باستان شناسی رباط

ساخت این موزه به سال 1932 مربوط می‌شود و در سال‌های اخیر محل نمایش یافته‌های حفاری شده قرار گرفته است. می‌توان گفت این موزه بهترین مجموعه‌های باستان شناسی مراکش را در خود جای داده است. بخشی از موزه مربوط به ماقبل تاریخ است که بقایای انسانی را از دوره میانی پالااِلوتیک (Palaeolithic) تا دوره نئولیتیک (Neolithic) به نمایش گذاشته است تا تداوم و اندازه جمعیت را در آن زمان نشان دهد. تمدن‌های ماقبل رومی نیز، در این موزه به خوبی قابل مشاهده هستند. اگر عاشق تاریخ و مطالعه تاریخ شناسی هستید، حتما بلیط هواپیما مراکش را برای بازدید از این موزه خریداری کنید.

مدینا Medina

مدینا در رباط مراکش
مدینا در رباط

منطقه مدینه شهر رباط یک سبک مخصوص آندالاسیایی دارد و معماری اکثر ساختمان‌هایش به قرن هفدهم مربوط هستند. ساخت این بناها مربوط به زمانی است که مسلمانان از منطقه آندالاسیای اسپانیا به مراکش رسیدند و همین باعث تفاوت مدیناهای فِس و مراکش شد. دوتا از بهترین خیابان‌های خرید Souk es Sebbat و Rue Souka نام دارند و وجود دیگر ساختمان‌های جالب در منطقه، مدینا را برای گشت و گذار جذاب‌تر و ارزشمندتر کرده‌اند.

موزه هنرهای معاصر محمد ثالث Mohammed VI Museum of Contemporary Arts

موزه هنرهای معاصر محمد ثالث مراکش
موزه هنرهای معاصر محمد ثالث

برای گردشگرانی که بلیط هواپیما مراکش را برای بازدید از هنرهای مدرن خریداری می‌کنند، بازدید از موزه محمد ثالث یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانند انجام دهند. در این موزه ساختمان بازسازی شده‌ای وجود دارد که مربوط به روزهای مستعمره فرانسه است و با وجود این‌که کوچک است، مجموعه و آثار هنری بسیاری را تقریبا از تمام کشورهای برتر جهان در خود جای داده است. با بازدید از این موزه می‌توانید آثار هنری سنتی معروف مراکش را از نزدیک مشاهده کنید.

شهر جدید New City

شهر جدید در رباط مراکش
شهر جدید در رباط

موزه پستال رباط و موزه باستان شناسی در شهر جدید رباط قرار دارند. در موزه پستال رباط مجموعه‌ای از مُهرها، تلفن‌ها و ماشین‌های تلگراف وجود دارند. در خیابان‌های شهر جدید رباط معماری عظیم و قدرتمندی از مستعمره فرانسه به چشم می‌خورد و مکان مناسبی برای گردش و گشت و گذار هستند. کاخ سلطنتی در جنوب شهر جدید قرار دارد و دور تا دور محاصره شده است. از آن جایی که پادشاه وقت در حال اقامت در این کاخ است، بازدید از آن برای گردشگرانی که بلیط هواپیما مراکش را می‌خرند، امکان‌پذیر نمی‌باشد.

مدرسه ابوالحسن Abul Hassan Medersa

خرید بلیط هواپیما مراکش
بلیط هواپیما مراکش

نزدیکی رودخانه ابو رقراق که مقابل شهر رباط است، شهری به نام “سَلا (Salé)” وجود دارد که چندین مدرسه و آرامگاه را در خود جای داده است. مدرسه در مراکش به مکانی گفته می‌شود که آموزشهای اسلامی در آن داده می‌شود. در میان مدرسه‌های شهر، مدرسه ابوالحسن ارزش بازدید زیادی دارد. قدمت مدرسه به قرن 14 مربوط است و طراحی داخلی‌اش به روش مذهبی و سنتی می‌باشد. اگر بلیط هواپیما مراکش را خریداری کنید، در بازدید از این مدرسه به پشت بام بروید و با دیدن منظره مقابل چشمانتان مات و متحیر شوید.

برای خرید بلیط هواپیما مراکش و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید