سفر به شمال کشور مراکش و بازدید از شهر مکناس

شهر مکناس، در شمال کشور مراکش واقع شده است که یکی از چهار شهری امپراتوری مراکش به حساب می آید. این شهر سمبلی از معماری زیبا و دیوارهای تاریخی است. گردشگرانی که بلیط هواپیما مراکش را خریداری می‌کنند، می‌توانند در مکناس به بازدید از موزه‌ها و خرابه‌هایی بروند که مربوط به قرن یازدهم، یعنی زمان پیدایش این شهر است.

0
50
خرید بلیط هواپیما مراکش
بلیط هواپیما مراکش
سفر به شمال کشور مراکش و بازدید از شهر مکناسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 13Rating: 3.5سفر به شمال کشور مراکش و بازدید از شهر مکناس - خرید بلیط هواپیما مراکششهر مکناس، در شمال کشور مراکش واقع شده است که یکی از چهار شهری امپراتوری مراکش به حساب می آید. این شهر سمبلی از معماری زیبا و دیوارهای تاریخی است. گردشگرانی که بلیط هواپیما مراکش را خریداری می‌کنند، می‌توانند در مکناس به بازدید از موزه‌ها

شهر مکناس، مراکش

شهر مکناس، در شمال کشور مراکش واقع شده است که یکی از چهار شهری امپراتوری مراکش به حساب می آید. این شهر سمبلی از معماری زیبا و دیوارهای تاریخی است. گردشگرانی که بلیط هواپیما مراکش را خریداری می‌کنند، می‌توانند در مکناس به بازدید از موزه‌ها و خرابه‌هایی بروند که مربوط به قرن یازدهم، یعنی زمان پیدایش این شهر است. این شهر در صلح کامل پایتخت سلطنتی مراکش بوده است و امروزه، در کنار جاذبه‌های تاریخی، جاذبه‌های مدرن و دیدنی بسیاری دارد. بهتر است با چند جاذبه زیبا و مهم این شهر تاریخی آشنا ‌شوید، تا ورقی دیگر از شگفتی را پیش روی چشمان خود ببینید.

ولیلی (Volubilis)

خرید بلیط هواپیما مراکش
بلیط هواپیما مراکش

 

ولیلی شهری باستانی است که ویرانه‌های رومی در آن جای دارند و یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین جاذبه‌های مکناس محسوب می‌شود. اگر بلیط هواپیما مراکش را خریداری کنید، در بازدید از این ویرانی‌ها، متوجه سبک رومی این آثار مشهور خواهید شد. این آثار میان دیگر سازه‌هایی که به سبک مراکشی ساخته شده‌اند، چهره‌ای کاملا متفاوت و جدید دارند و جلوه ویژه‌ای به مکناس می‌بخشند. شهر باستانی ولیلی به روی تپه ساخته شده بود و پایین آن حیاط مانندی قرار دارد. در کنار این حیاط ستون‌ها و موزاییک‌هایی به چشم می‌خورند که از گذشته باقی مانده‌اند. قدمت این شهر به قرن سوم پیش از میلاد مسیح مربوط می‌شود و اکثر آثاری که از آن به دست آمده، در موزه باستان شناسی رباط نگهداری می‌شود.

مولای ادریس (Moulay Idriss)

خرید بلیط هواپیما مراکش
بلیط هواپیما مراکش

در 27 کیلومتری شمال مکناس، شهری مقدس و قدیمی به نام “مولای ادریس” وجود دارد. اکثر گردشگرانی که بلیط هواپیما مراکش را خریداری می‌کنند، در بازدید از مکناس به مولای ادریس نیز، سفر می‌کنند تا از عکاسی در این شهر بی‌نصیب نمانند. این شهر کوچک و در هم فشرده، به روی تپه‌ای سنگی قرار دارد. خیابان‌های باریک مولای ادریس بسیار جالب توجه هستند و همین خود یکی از جذابیت‌های شهر به حساب می‌آید. اگر دوست دارید یک روزی را در این شهر سپری کنید، کفش‌های راحت بپوشید، دوربین عکاسی‌تان را بردارید و به کوهنوردی بروید. در این حین از مناظر زیبای اطراف و کوهستان‌ها عکس‌های زیبا و یادگاری بگیرید. شهر ولیلی و مولای ادریس در مسیر مکناس قرار دارند و بازدید از هر دوی آن‌ها در یک روز امکان‌پذیر است.

دروازه باب‌المنصور(Bab al-Mansour)

شهر مکناس مراکش
شهر مکناس

دروازه باب‌المنصور، بین شهر قدیمی مدینه مکناس و شهر شاهنشاهی قرار دارد و دروازه اصلی این دو شهر است. این دروازه زیبا بین دورازه‌های آفریقای شمالی جزو بهترین و زیباترین‌ها است و علاوه بر چهره زیبایش، از ایمنی بسیار بالایی نیز، برخوردار می‌باشد. اگر بلیط هواپیما مراکش را خریداری کنید، در بازدید از این دروازه متوجه ظرافت و دقت خاص در طراحی آن خواهید شد. ساخت دروازه باب‌المنصور در سال 1732 اتمام یافته است و امروزه، از آن برای رفت و آمد استفاده نمی‌شود. در کنار باب‌امنصور دروازه‌ای کوچک قرار دارد که ورود و خروج به مدینه شهر مکناس از آن صورت می‌گیرد.

آرامگاه مولای اسماعیل (Mausoleum of Moulay Ismail‏)

شهر مکناس مراکش
شهر مکناس

در قرن هفدهم، شهر مکناس پایتخت امپراتوری مولای اسماعیل بود. گردشگرانی که بلیط هواپیما مراکش را خریداری می‌کنند، می‌توانند از آرامگاه مولای اسماعیل در مکناس بازدید کنند. طراحی‌های منقش و دقیق در دیوارها و حتی کف‌پوش‌های آرامگاه مولای اسماعیل همه را متحیر و خیره می‌گردانند. تنها ورود مسلمانان به مسجد این آرامگاه بلامانع است و باید تمامی بازدیدکنندگان پوشش مناسب داشته باشند.

مدینه مکناس (Meknes Medina)

شهر مکناس مراکش
شهر مکناس

مدینه مکناس از قرن یازدهم به جای مانده است و در سال 1996، به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است. شاید برای کسانی که بلیط هواپیما مراکش را خریداری می‌کنند، سوال پیش آید که منظور از مدینه چه جایی است. مدینه در مراکش به منطقه قدیمی باقی مانده از شهر گفته می‌شود. این منطقه سرشار از بازارهای محلی و دست ‌فروش‌ها می‌باشد. اگر طرفدار خرید هستید، می‌توانید انواع لوازم سنتی و دست‌ساز را در این بازارها بیابید. از مرکز مدینه مناره سبز رنگی به چشم می‌خورد که مربوط به یک مسجد قدیمی در این منطقه است. قدمت این مسجد به قرن 12 می‌رسد. ساخت مسجد به دوران سلطان مولای اسماعیل مربوط می‌شود و با نام “مسجد بزرگ” (Grand Mosque) شناخته می‌شود.

شهر امپراتوری (Imperial City)

شهر مکناس مراکش
شهر مکناس

منطقه‌ای در مکناس وجود دارد که سازه‌های قدیمی دوران سلطان مولای اسماعیل در آن قرار دارند و از این رو، آن را شهر امپراتوری می‌نامند. اگر بلیط هواپیما مراکش را خریداری کنید، در بازدید از شهر امپراتوری، می‌توانید از ساختمان باستانی سفارتخانه شهر نیز دیدن کنید که بیشتر بخش‌های آن برای بازدید عموم آزاد هستند. لازم به ذکر است آرامگاه مولای اسماعیل نیز، در همین منطقه واقع شده است و “دارالکبیر” نیز نامیده می‌شود.

مدرسه ابو عنان (Bou Inania Medersa)

شهر مکناس مراکش
شهر مکناس

مدرسه در مراکش به مکانی گفته می‌شود که در آن آموزش‌های دینی داده شود. قدمت مدرسه ابوعنان در مکناس به قرن 14 مربوط می‌شود و در خیابان سوق شهر قرار دارد. این مدرسه در طول دوره‌های متفاوت به خوبی محفوظ گردیده است و طراحی زیبایی همچون دیگر مدارس مراکش دارد. ویژگی مخصوصی که آن را از سایر مدارس متمایز می‌کند، کاشی‌های سبز رنگ تزئین شده در بام مدرسه است که بسیار چشمگیر وجذاب هستند. گردشگرانی که بلیط هواپیما مراکش را خریداری می‌کنند، از بام این مدرسه منظره مدینه شهر را تماشا می‌کنند.

راه دسترسی به مکناس

خرید بلیط هواپیما مراکش
بلیط هواپیما مراکش

 

دو ایستگاه قطار در شهر مکناس قرار دارد. در شهر جدید و در نقطه مرکزی شهر ایستگاه کوچکتر به نام El-Emir Abdelkader‏ قرار دارد و در شرقی‌ترین نقطه شهر نیز، ایستگاه دیگر قرار گرفته است. از طریق این خطوط ریلی، مکناس به اکثر شهرهای اصلی مراکش متصل می‌شود. مدت زمان سفر از شهر رباط به مکناس حدود 6.5 ساعت و از کازابلانکا 3.5 ساعت است. می‌توانید بلیط هواپیما مراکش را به مقصد رباط خریداری کرده و از آن جا بقیه مسیر را تا مکناس با قطار طی کنید.  سفر به مکناس از طریق اتوبوس نیز امکان پذیر است. ترمینال اصلی مکناس در غرب مدینه قرار دارد.

برای خرید بلیط هواپیما مراکش و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید