بلیط هواپیما مسقط و بازدید از بندر مدور خلیج عمان

اگر علاقه دارید به شهری سفر کنید که رابطه بسیار خوبی با کشور ما داشته باشد می‌توانیم شهر مسقط “Muscat” عمان را به شما پیشنهاد کنیم. علاوه بر روابط خوب عمان و پایتخت زیبای آن، جاذبه‌های طبیعی این مقصد شما را مات و مبهوت خود می‌کند. مشخصه اصلی مسقط فقط پایتخت بودن آن نیست بلکه زیبایی معماری و طبیعت بسیار زیبایی در گوشه‌کنار آن به چشم می‌خورد

0
109
خرید بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط و بازدید از بندر مدور خلیج عمانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 3Rating: 3.5بلیط هواپیما مسقط و بازدید از بندر مدور خلیج عمان - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستانبلیط هواپیما مسقط - اگر علاقه دارید به شهری سفر کنید که رابطه بسیار خوبی با کشور ما داشته باشد می‌توانیم شهر مسقط “Muscat” عمان را به شما پیشنهاد کنیم. علاوه بر روابط خوب عمان و پایتخت زیبای آن، جاذبه‌های طبیعی این مقصد شما را مات و مبهوت خود می‌کند. مشخصه اصلی مسقط فقط پایتخت بودن آن نیست بلکه زیبایی معماری و طبیعت

بلیط هواپیما مسقط بندر مدور خلیج عمان

اگر علاقه دارید به شهری سفر کنید که رابطه بسیار خوبی با کشور ما داشته باشد می‌توانیم شهر مسقط “Muscat” عمان را به شما پیشنهاد کنیم. علاوه بر روابط خوب عمان و پایتخت زیبای آن، جاذبه‌های طبیعی این مقصد شما را مات و مبهوت خود می‌کند. مشخصه اصلی مسقط فقط پایتخت بودن آن نیست بلکه زیبایی معماری و طبیعت بسیار زیبایی در گوشه‌کنار آن به چشم می‌خورد. همین دلیل هم باعث شده تا در دهه‌های اخیر گردشگران زیادی بلیط هواپیما مسقط را برای تعطیلات خود رزرو کنند.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما عمان

شهر بندری عمان

خرید بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط

مسقط بین خلیج عمان و کوه حجر قرار گرفته و شهر بندری عمان تلقی می‌شود، شهری که بندرش به شکل مدوری در امتداد خلیج کشیده شده، در حالی که خودش با کوه‌های خشک و صخره‌های بزرگی احاطه شده است. اجداد و مردم این شهر از قدیم همه ماهیگیر و تاجر بوده‌اند و هستند. به هر گوشه کناری از مسقط بروید برای سپری کردن وقتتان تفریح‌های زیادی وجود دارد، فقط قدم اول را که تهیه بلیط هواپیما مسقط است، بردارید، بعد از این قدم آن‌قدر سفر برایتان لذت‌بخش خواهد بود که حساب زمان از دستتان درمی‌رود.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما عمان

جاذبه‌های مسقط

خرید بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط

گردشگران با بلیط هواپیما مسقط به این شهر سفر می‌کنند تا شب‌های پرستاره کویر را تماشا کنند، در آب‌های جزیره‌های مسقط شنا کنند، ساعاتی را در سواحل “Al Qurum” و “Al Bustan” سپری کرده و سری به روستاهای جذابش بزنند. در گوشه‌کنار شهر به تفریح بپردازند، به بازارهای رنگارنگش بروند و یا موزه‌های متنوعش را ببینند و از بناهای تاریخی‌اش عکس بگیرند.

مسجد سلطان قدوس

خرید بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط

در سال 2001 مسجدی در شهر مسقط ساخته شد که به‌عنوان یکی از زیباترین و مدرن‌ترین مساجد جهان شناخته شد. مسجدی که دسته‌دسته گردشگران مسلمان و غیرمسلمان را به خرید بلیط هواپیما مسقط ترغیب کرد، شما هم با بازدید از این مکان، وقتی قدم در داخل مسجد می‌گذارید، توجه‌تان به فرش زیر پایتان و لوستر بالای سرتان جلب می‌شود که هر کدام در نوع خود جزو بزرگ‌ترین‌ها و بی‌نظیرترین‌ها هستند. این فرش که حاصل زحمت 4 سال از عمر بافنده‌های آن است از طراحی فرش‌های سنتی تبریز، کاشان و اصفهان الهام گرفته و تمام کف تالار اقامه نماز را می‌پوشاند.

فرش معروف این مسجد

خرید بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط

برای اینکه اندازه این فرش را بهتر درک کنید باید بگوییم وزن این فرش حدود 21 تن است! بله فرشی عظیم‌الجثه که دومین فرش بزرگ در جهان است. لوستر بزرگی هم که درباره‌اش صحبت کردیم 14 متر ارتفاع دارد و یکی از بزرگ‌ترین لوستر‌های جهان است. بعد از تهیه بلیط هواپیما مسقط از این شاهکار اسلامی دیدن کنید و در تلفیق سبک مدرنیته و سنت آن محو شوید. افراد غیرمسلمان هم می‌توانند از این مسجد بازدید کنند، فقط باید لباس مناسبی به تن داشته باشند.

بازار سنتی  Mutrah

خرید بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط

بازارهای سنتی جای خوبی برای گذراندن وقت هستند، مخصوصاً اینکه در سفرهای خارجی امکان بازدید از آن‌ها را داشته باشید. در جهان عرب هم بازار بسیاری قدیمی وجود دارد که می‌توانید با خرید بلیط هواپیما مسقط ، این بازار را ببینید و ظروف، نقاشی، خنجر، وسایل چرمی، کفش، نقره عمانی و هزاران کالای امروزی و قدیمی را خریداری کنید. این بازار سنتی زیر سقف‌های امروزی، فرهنگ عرب را برای شما به تصویر می‌کشد، خوب بگردید و کادوهای دوستانتان را هم از آنجا بخرید.

موزه ملی عمان

خرید بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط

یکی از جاذبه‌هایی که به سرعت تبدیل به مکان پرگردشگر شهر مسقط شد موزه ملی آن است که در سال 2016 ساخته شد تا میراث ملی عمان را به نمایش بگذارد. ساختمانی که با مساحت 13700 مترمربع از چند گالری مختلف تشکیل شده و هر گالری تاریخ و فرهنگ عمان را به تصویر می‌کشد. البته این تصویرسازی توسط مانیتورهای بزرگی صورت می‌گیرد که اطلاعات خوبی را به علاقه‌مندان می‌دهد.

زیر سقف موزه

خرید بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط

دسته‌بندی گالری‌ها به این صورت است که یک بخش به “عمان و دنیای جهان”  اختصاص یافته و بقیه بخش‌ها هم “میراث ملموس”، “زمین و مردم”، تاریخ دریانوردی”، “ماقبل تاریخ و تاریخ باستان” شکوه و جلال اسلام”، ” سلاح و مهمات”، “رنسانس” و “عصر امروز”  هستند و هر کسی می‌تواند مطابق با سلیقه و خواست خود، بازدید از این بخش‌ها را اولویت‌بندی کند. این موزه مدرن دنیای عجیب و دیدنی را در زیر سقف خود جای داده که با بلیط هواپیما مسقط می‌توان آن را از نزدیک لمس کرد.

خانه اپرای سلطنتی

خرید بلیط هواپیما مسقط
بلیط هواپیما مسقط

خب تا اینجا دیدید که شهر مسقط به طبیعت و بناهای تاریخی خود بسنده نکرده و سعی بر این داشته که تاریخ، سنت و فرهنگ را در بافت مدرنیته خود بگنجاند. یکی از این تلاش‌ها هم در سال 2011 برای ساخت خانه اوپرا انجام شد که نتیجه کارشان تالاری برای هنر و فرهنگ بود. تالاری که معماری خیره‌کننده‌اش با ادغام معماری معاصر و سبک سنتی عمان طراحی شده بود. پادشاه عمان یکی از افرادی است که به هنر و موسیقی کلاسیک بسیار علاقه دارد، برای همین دستور ساخت این محل را داده بود. گردشگران نیز برای اینکه هم شکوه عظمت خانه اوپرا و هم برنامه و اجرای هنرمندان معروف سراسر دنیا را ببینند، خرید بلیط هواپیما مسقط را جزو برنامه‌های اصلی تفریحات خود قرار می‌دهند.

برای خرید بلیط هواپیما مسقط و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
theculturetrip.com
remasmuscat.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید