جسد مومیایی لنین، بنیان‌گذار اتحاد جماهیر شوروی

مسکو، شهر زیبا و تاریخی روسیه که به‌عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود، از مهم‌ترین جذب‌کننده‌های توریست و گردشگر در جهان نیز هست. این شهر در میان گردشگران بسیار محبوب است و هرسال مسافران زیادی را با خرید بلیط هواپیما مسکو به سوی زیبایی‌های خود می‌کشاند.

0
120
بازدید از جسد مومیایی لنین
جسد مومیایی لنین
جسد مومیایی لنین، بنیان‌گذار اتحاد جماهیر شورویReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 1Rating: 3.5بلیط هواپیما مسکو و بازدید از جسد مومیایی لنین، بنیان‌گذار اتحاد جماهیر شورویمسکو، شهر زیبا و تاریخی روسیه که به‌عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود، از مهم‌ترین جذب‌کننده‌های توریست و گردشگر در جهان نیز هست. این شهر در میان گردشگران بسیار محبوب است و هرسال مسافران زیادی را با خرید بلیط هواپیما مسکو به سوی زیبایی‌های خود می‌کشاند.

نگه‌داری لنین در مسکو

مسکو، شهر زیبا و تاریخی روسیه که به‌عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور محسوب می‌شود، از مهم‌ترین جذب‌کننده‌های توریست و گردشگر در جهان نیز هست. این شهر در میان گردشگران بسیار محبوب است و هرسال مسافران زیادی را با خرید بلیط هواپیما مسکو به سوی زیبایی‌های خود می‌کشاند.

بازدید از جسد مومیایی لنین
جسد مومیایی لنین

لنین چهره استثنایی و بی‌نظیری بود. او فرقه کمونیستی-بلشویکی- را بنیان گذاشت و آن را به حزبی تبدیل کرد که باعث ایجاد انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ شد و نخستین حکومت سوسیالیستی جهان ایجاد شد. به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از DailyMail، در آستانه 145مین سال‌مرگ لنین، مقاله‌ای توسط جرمی در مجله آمریکای علمی منتشر شد، که در آن برخی تکنیک‌های منحصربه‌فردی برای حفظ یکپارچه جسد لنین به‌ کار رفت.

تیم نگهداری از این جسد در زمان شوروی کمونیستی که تشکیل‌شده از 200 کارشناس بود، با استفاده از روش‌های خاص علمی نه‌تنها موفق به حفظ وضعیت ظاهری و انعطاف این جسد شده‌اند، بلکه برخی از روش‌های آن‌ها در کارهای پزشکی نیز موجب پیشرفت‌های شگفت‌آوری شده است. بنا بر عقیده کارشناسان مومیایی، آنچه روس‌ها درباره این جنازه انجام داده‌اند بیش از یک مومیایی معمولی است، شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما مسکو این پیشرفت علم بشر را از نزدیک ببینید.

جسد پدر بنیان‌گذار اتحاد جماهیر شوروی که در در سال 1924 درگذشت در آرامگاهی در میدان سرخ مسکو نهفته است. این بدان معناست که هر دهه هزینه ثابت موردنیاز برای نگهداری از بقایای بدن او برای بازدید توسط جمعیت کثیری از گردشگران و توریست‌ها وجود دارد. با خرید بلیط هواپیما مسکو آنچه در حفظ و نگهداری بدن لنین موردتوجه است را از نزدیک شاهد خواهید بود که حالت بکر جسد است و باید تحت دمای دقیق و شرایط نوری خاصی باشد. بنا به گفته دانشمندان برای ادامه حفظ بدن برای قرن‌ها با داشتن محیط مناسب نگهداری امکان‌پذیر است.

چنین شرایطی مطمئناً که ارزان نیست. در سال 2016، سرویس گارد فدرال روسیه اعلام کرد که نگهداری جسد لنين 13 میلیون روبل بوده است و در دوران شوروی آزمایشگاه لنين 200 دانشمندان داشته است. هرچند تیم در حال حاضر بسیار کوچک‌تر است، اما کار بسیار مشابهی انجام می‌دهند.

تیم حفاظت از جسد لنين هرچند روز یک‌بار برای نظارت بر وضعیت پوست و نگه‌داشتن بدن طبیعی به دنبال تحقیق و بررسی هستند. هر 18 ماه بدن برای مومیائی دوباره به آزمایشگاه انتقال داده می‌شود. مومیائی دوباره و منظم و آزمایشگاه مفاصل بدن که کارشان نگهداری بافت‌های آسیب‌دیده یا جایگزینی با مواد مصنوعی است. آن با استفاده از درمان‌های جدید و مواد شیمیایی ناشناس در بدن در آزمایشگاه انجام می‌دهند. اگرچه باید بگویم ارگان‌های داخلی لنين همگی حذف‌شده‌اند، تیم متخصصان اسکلت و عضلات و پوستش را حفظ کرده‌اند. با خرید بلیط هواپیما مسکو، کار خارق‌العاده بشر را ببینید که توانسته سالیان سال جسد را نگه دارد.

مغز رهبر سابق برای تجزیه‌وتحلیل به موسسه مغز شوروی فرستاده شد که در مدت کوتاهی پس از مرگ وی بدین منظور ساخته‌شده است. ظاهراً، قسمتی از آن هنوز هم در مرکز مغز و اعصاب در مسکو حفظ می‌شود.

برای حفظ بدن لنین برای مدتی طولانی برنامه‌ریزی‌شده که مردم برای ادای احترام به رهبر خود جسد را در میدان سرخ نگهداری می‌کنند. جمعیت حدود 500000 روس و خارجی برای شرکت در تشییع‌جنازه وی حضور داشتند و دولت برای مشاهدات مردمی چهار روز در نظر گرفته بود. اما پنجاه‌وشش روز پس از مرگ لنين تصمیم گرفتند تا بدن لنين را به‌طور دائم برای دید همگان نگه‌دارند. اگر شما آن موقع شاهد این قضیه نبودید، اکنون می‌توانید با خرید بلیط هواپیما مسکو در این مراسمات شرکت کنید.

در ابتدا، قرار بود با خشکاندن و فریز کردن، جسد حفظ شود. بااین‌حال، دو داروساز برجسته، ولادیمیر و بوریس با توجه به انفعالات پیشنهاد دیگری داشتند، زیرا آن‌ها استدلال کردند که بدن حتی اگر در دمای بسیار سرد نگهداری شود، همچنان پوسیدگی خواهد داشت. فقط چند ماه بعد از مرگ لنين و اولین تلاش در مومیائی، آسیب‌های فیزیکی به کاسه چشم اتفاق افتاد. بنابراین، فرایند رسمی حفظ جسد با یک تیم از دانشمندان برای سفید کردن هر لکه مریی فاسد و تعیین دوز صحیح مواد شیمیایی موردنیاز شروع بکار کردند.

هشت ماه بعد از مرگ لنين در اوت 1924 مقبره را در دیدگان عموم مردم در میدان سرخ باز گذاشتند. آرامگاه حدود 2.5 میلیون بازدید هرساله دارد که شما هم می‌توانید با خرید بلیط هواپیما مسکو یکی از آن میلیون‌ها نفر بوده و شاهد آن باشید.

دیوار کرملین و آرامگاه لنين، یکی از بحث‌برانگیزترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های مسکو است. بنابراین اگر شما در حال برنامه‌ریزی برای دیدن این جاذبه هستید بدانید با خرید بلیط هواپیما مسکو ، مقصد یک سفر بدون استرس همین‌جاست. ساختمانی با طول 24 متر (78 فوت) و ارتفاع 12 متر (39 فوت) داخل سالن و بدن در تابوت شیشه‌ای است. آرامگاه توسط دیگر جاذبه‌های قابل‌توجه مانند کرملین، فروشگاه آدامس و کلیسای جامع سنت باسیل احاطه‌شده است.

اطلاع از برنامه کاری

آرامگاه روزهای شنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه از 10 صبح تا 1 بعدازظهر باز است. اما اگر شما خودتان تصمیم دارید با خرید بلیط هواپیما مسکو از محل موردنظر به‌جای پیوستن به تور بازدید کنید، باید حتماً از قبل برنامه‌ریزی کنید. آرامگاه در تعطیلات رسمی و روزهای خاص نگهداری بسته است. به یاد داشته باشید که این برنامه رایگان است و پذیرش رایگان برای همه امکان‌پذیر می‌باشد. گاهی کلاه‌برداران، گردشگران بی‌تجربه را به خرید بلیط مجبور می‌کنند، درحالی‌که چنین نیست و ورودی آن رایگان است.

وسایل همراه خود نداشته باشید

آرامگاه لنین در تابوت شیشه‌ای گرد با بدن مومیایی‌شده است. شما باید از طریق ردیاب‌های فلزی بررسی شوید. به دلایل امنیتی مجاز نیستید اشیاء فلزی (ازجمله گوشی و دوربین)، مایعات و یا کیسه‌های بزرگ را به داخل آرامگاه ببرید.

عکس ممنوع

گرفتن عکس به‌شدت ممنوع است و مأموران امنیتی قبل از ورود شمارا بررسی می‌کنند. اگر هنوز هم دوربین با خود به داخل آرامگاه ببرید، با شما برخورد خواهد شد.

پیروی از قوانین الزامی است

داخل ساختمان، شما باید در راستای سایر بازدیدکنندگان درحرکت باشید. با توجه به قوانین آرامگاه، مردان نباید کلاه داشته باشند و همه باید دست‌های خود را بیرون از جیب‌هایشان نگه‌ دارند.

آدرس:

Red Square, Moscow, 109012, Russia

تلفن: +74956235527

منابع
ana.ir

fa.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید