بلیط هواپیما مسکو و آشنایی با زیباترین کلیساهای آن

مسکو شهر جواهر مانندی است که همه‌ساله تعداد زیادی از گردشگران را برای بازدید از تاریخ و فرهنگ این شهر به تهیه بلیط هواپیما مسکو ترغیب می‌نماید. معماری باشکوه ساختمان‌ها و کلیساها در مسکو انواع مختلفی دارند؛ از معماری سنتی روسی گرفته تا رنسانس ایتالیایی که توسط طلاکاری‌های درخشنده، کاشی‌کاری‌های پیچیده، نقاشی‌های مشهور بین‌المللی و البته گنبدهای پیازی، شکل گرفته‌اند.

0
85
زیباترین کلیساهای مسکو
بلیط هواپیما مسکو و آشنایی با زیباترین کلیساهای آنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 9Rating: 4.0بلیط هواپیما مسکو و آشنایی با زیباترین کلیساهای آن - خرید بلیط هواپیما از سفرستانمسکو شهر جواهر مانندی است که همه‌ساله تعداد زیادی از گردشگران را برای بازدید از تاریخ و فرهنگ این شهر به تهیه بلیط هواپیما مسکو ترغیب می‌نماید.معماری باشکوه ساختمان‌ها و کلیساها در مسکو انواع مختلفی دارند؛ از معماری سنتی روسی گرفته تا رنسانس ایتالیایی - خرید بلیط هواپیما مسکو

زیباترین کلیساهای مسکو

مسکو شهر جواهر مانندی است که همه‌ساله تعداد زیادی از گردشگران را برای بازدید از تاریخ و فرهنگ این شهر به تهیه بلیط هواپیما مسکو ترغیب می‌نماید.

معماری باشکوه ساختمان‌ها و کلیساها در مسکو انواع مختلفی دارند؛ از معماری سنتی روسی گرفته تا رنسانس ایتالیایی که توسط طلاکاری‌های درخشنده، کاشی‌کاری‌های پیچیده، نقاشی‌های مشهور بین‌المللی و البته گنبدهای پیازی، شکل گرفته‌اند.

با خرید بلیط هواپیما مسکو می‌توانید به تماشای تمامی هنر و معماری‌های این شهر بنشینید.

کلیسای سنت باسیل

St Basil’s Cathedral

بازدید از زیباترین کلیساهای مسکو
زیباترین کلیساهای مسکو

کلیسای سنت باسیل در مرکز شهر مسکو قرار دارد؛ این کلیسا و میدان سرخ مسکو نقش قلب مسکو را دارند. سنت باسیل که امروزه جزء میراث جهانی یونسکو هم هست طراحی آن به گونه‌ای است که انگار آتش گرفته است. درواقع گنبدهای پیازی شکل آن نقش شعله‌های آتش را دارند. این گنبدهای رنگارنگ و جادویی هستند که یکی از مهم‌ترین جذب‌کننده‌های توریست از سرتاسر جهان می‌باشند.

بعضی‌ها به عنوان یک افسانه از این گنبدها یاد می‌کنند چرا که معمار آن‌ها دیگر هیچ‌گاه نتوانست چنین بنای باشکوه و زیبایی دوباره بسازد.

فضای داخل کلیسا سنت باسیل برای بازدیدکنندگان فضای بسیار صلح‌آمیز و شگفت‌انگیز را به ارمغان می‌آورد و چشم‌انداز پانارومایی از بالکن‌های این کلیسا به رودخانه Moskva ، هر کسی را محصور زیبایی‌های خود می‌کند.

کلیسا مسیح ناجی

The Cathedral of Christ the Saviour

بازدید از زیباترین کلیساهای مسکو
زیباترین کلیساهای مسکو

با ورود به داخل این کلیسا و دیدن نمایه‌های طلایی آن و گچ‌بری‌های و نقاشی‌های شگفت انگیزش میخ‌کوب خواهید شد و غرق در تماشای این هنر معماری تاریخی می‌شوید. اگر با تهیه بلیط هواپیما مسکو به این شهر سفر کردید، بازدید از این مکان را از دست ندهید.

کلیسا Assumption

The Cathedral of the Assumption

بازدید از زیباترین کلیساهای مسکو
زیباترین کلیساهای مسکو

کرملین و کلیساهای داخل آن تماماً جز میراث جهانی یونسکو هستند. در بین دیوارهای کرملین تعداد زیادی کلیسا و معبدهای باشکوه و تاریخی وجود دارند که هر کدام بخشی از تاریخ روسیه را توصیف می‌کنند. معبد Assumption قدیمی‌ترین کلیسا کرملین و مشهورترین آن‌ها است. درخشندگی گنبد طلایی آن یکی از شگفت‌انگیزترین صحنه‌های کرملین باستان را به نمایش می‌گذارد. این کلیسا در سال 1479 ساخته شد و جایی برای تاج‌گذاری تزارهای روس از آن زمان تاکنون و یکی از مهم‌ترین مکان‌های مذهبی روسیه بوده است.

کلیسا جامع کاتولیک Immaculate Conception

The Moscow Immaculate Conception Catholic Cathedral

بازدید از زیباترین کلیساهای مسکو
زیباترین کلیساهای مسکو

در سال 1911 تکمیل شد. کلیسا The Moscow Immaculate Conception Catholic Cathedral بزرگ‌ترین ساختمان در روسیه است.

معماری استثنایی نئوگوتی در این بنا به خوبی آشکار است. منارهایی با سرهای مخروطی و نوک تیز با نمای آجر قرمز و طاق‌های متعدد و زیبا این بنا را به یک شاهکار هنری و معماری تبدیل می‌کند. سبک معماری این کلیسا مانند کلیسای میلان Milan Cathedral و کلیسای وست مینستر Westminster Abbey است. این کلیسا به عنوان میراث فرهنگی روسیه هم به شمار می‌رود و دولت روسیه به خوبی از آن محافظت می‌کند.

صومعه و قبرستان نوودویچی

Novodevichy Convent

بازدید از زیباترین کلیساهای مسکو
زیباترین کلیساهای مسکو

صومعه نوودویچی یکی از معروف‌ترین پرستگاه های مسکو است که توسط چند کلیسا کوچک دیگر احاطه شده است. نقاشی‌های دیواری داخل این صومعه بسیار نفیس و زیبا هستند. کلیسای نوودویچی یکی از بهترین بناهایی است که می‌توانید در آن سبک معماری باروک را مشاهده کنید. این کلیسا در سال 2004 به عنوان عضوی دیگری از میراث یونسکو به ثبت رسید.

هنگامی که در قبرستان نوودویچی مسکو قدم می‌زنید و به نام مردم در زیر خاک خوابیده توجه می‌کنید می‌توانید تمام تاریخ روسیه و مسکو را تصور کنید چرا که این قبرستان محل دفن اشخاصی مانند آنتوان چخوف، نیکلای گوگول، نیکیتا سرگیویچ خروشچف، دمیتری شوستاکوویچ و… است.

هنرمندان، نویسندگان، موسیقی دانان، سیاستمداران و بسیاری از چهره‌های معروف دیگر در این قبرستان دفن هستند. مجسمه‌ای به‌عنوان یادبود و نمادی از شخصیت او طراحی و بر روی سنگ‌قبر نصب شده است. در این قبرستان شما قبر ابوالقاسم لاهوتی شاعر معروف ایران نیز می‌توانید مشاهده کنید او که بعد از شکست عملیات انقلابیون تبریز به شوروی سابق فرار کرده بود تا پایان عمرش در مسکو زندگی کرد او در سال 1336 در مسکو درگذشت؛ نام او با زبان فارسی به روی سنگ مقبره‌اش حک شده است.

کلیسا آنان سی‌ایشن

The Cathedral of the Annunciation

بازدید از زیباترین کلیساهای مسکو
زیباترین کلیساهای مسکو

یکی دیگر از جواهرات کرملین این کلیسای زیبا است. دیوارهای بلند این کلیسا پوشیده از بسیاری نقاشی‌های باستانی و بعضی از آن‌ها از بهترین‌های هنر مذهبی در روسیه است. این کلیسا به خاطر وجود نقاشی‌های درونش مشهور است و منحصربه‌فردترین کلیسا در روسیه است که می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما مسکو از آن دیدن کنید.

این شاهکارهای هنری توسط مشهورترین هنرمند دنیا در تمامی دوران یعنی آندری روبلف (Andrei Rublev)  طراحی شده است.

کلیسا Ivan the Great Bell Tower

بازدید از زیباترین کلیساهای مسکو
زیباترین کلیساهای مسکو

این کلیسا دقیقا در مرکز مسکو ساخته شده است، این شاهکار 81 متری بی شک یک چشم‌انداز باشکوه در مسکو است.

طرح معماری این کلیسا طوری است که به شکل یک شمع ساخته شده است. در بالای این برج نمایی خیره‌کننده به سراسر مسکو خواهید داشت. این کلیسا در سال 1600 تکمیل شد و بلندترین برج در کل شهر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید