بلیط هواپیما مسکو و دیدار از میدان سرخ

اگر بلیط هواپیما مسکو خریداری کرده‌اید، مطمئن باشید که حتما گذرتان به میدان Red Square خواهد افتاد. این میدان که شناخته‌شده‌ترین میدان روسیه و یک میراث جهانی یونسکو در این کشور به شمار می رود، سالیانه پذیرای هزاران نفر گردشگری است که بلیط هواپیما مسکو را خریداری کرده‌اند. به همین دلیل تعجبی ندارد که تقریباً هر جهانگردی یک عکس در مقابل کلیسای جامع St. Basil گرفته است.

0
86
خرید بلیط هواپیما مسکو
بلیط هواپیما مسکو
بلیط هواپیما مسکو و دیدار از میدان سرخReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 11Rating: 4.0بلیط هواپیما مسکو و دیدار از میدان سرخ - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستاناگر بلیط هواپیما مسکو خریداری کرده‌اید، مطمئن باشید که حتما گذرتان به میدان Red Square خواهد افتاد. این میدان که شناخته‌شده‌ترین میدان روسیه و یک میراث جهانی یونسکو در این کشور به شمار می رود، سالیانه پذیرای هزاران نفر گردشگری است که بلیط هواپیما مسکو را خریداری کرده‌اند.

بازدید از میدان زیبا و تاریخی Red Square در شهر مسکو

اگر بلیط هواپیما مسکو خریداری کرده‌اید، مطمئن باشید که حتما گذرتان به میدان Red Square خواهد افتاد. این میدان که شناخته‌شده‌ترین میدان روسیه و یک میراث جهانی یونسکو در این کشور به شمار می رود، سالیانه پذیرای هزاران نفر گردشگری است که بلیط هواپیما مسکو را خریداری کرده‌اند.

خرید بلیط هواپیما مسکو
بلیط هواپیما مسکو

به همین دلیل تعجبی ندارد که تقریباً هر جهانگردی یک عکس در مقابل کلیسای جامع St. Basil گرفته است.

خرید بلیط هواپیما مسکو
بلیط هواپیما مسکو

در ادامه مطلب با سایت سفرستان همراه باشید تا با مشهورترین میدان در شهر مسکو و کشور پهناور روسیه آشنا شوید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما روسیه

مشهورترین میدان در مسکو

میدان Red Square بزرگ‌ترین و مشهورترین میدان در روسیه می‌باشد. این میدان نیروی جاذبه‌ای در مورد تمام بازدیدکنندگان از مسکو را دارا بوده و تمامی کسانی که بلیط هواپیما مسکو خریداری کرده‌اند را به خود جذب می‌کند.

خرید بلیط هواپیما مسکو
میدان سرخ مسکو

شما نیز اگر به این شهر دیدنی سفر می‌کنید، زمانی که در میدان Red Square ایستاده‌اید قادر به مشاهده مهم‌ترین و معنی‌دارترین ساختمان‌های موجود در پایتخت روسیه خواهید بود: کرملین (Kremlin)، انبار دایره GUM، موزه تاریخ کشور، مقبره لنین و البته کلیسای جامع سنت باسیل (St. Basil). گنبدهای روشن این ساختمان، همانند یک گل سنگی استادانه درست‌شده می‌درخشند که توسط معماران وارد و استاد قرن شانزده کاشته شده‌اند.

میدان Red Square، مرکز مسکو

خرید بلیط هواپیما مسکو
بلیط هواپیما مسکو

این میدان همواره به‌عنوان مرکز شهر دیدنی مسکو شناخته می‌شود. دلیل آن این است که تمامی خیابان‌های مهم شهر مسکو، از این میدان انشعاب می‌یابند. Red Square میدان مرکزی مسکو و مرکز سمبلیک تمامی کشور روسیه می‌باشد. پس بعد از خریداری بلیط هواپیما مسکو و یا در بازدیدتان از کشور روسیه، یادتان باشد که از این میدان دیدنی و تاریخی نیز دیدار کنید و در ردپاهای گذشتگان کشور روسیه گام بردارید.

تاریخچه میدان

خرید بلیط هواپیما مسکو
بلیط هواپیما مسکو

Red Square همیشه میدان اصلی شهر مسکو بوده و تاریخ ساخت آن به قرن پانزده میلادی و دهه 1490 باز می‌گردد، یعنی زمانی که یک کرملین جدید با آجر قرمز در مسکو ساخته شد. قسمت شرقی این قلعه و سنگربندی از جایی که توسط هیچ رودخانه و یا هیچ سد طبیعی محافظت نمی‌شد، بسیار آسیب‌پذیر بود؛ به همین دلیل این ناحیه در بیرون از دیوارهای قلعه ساخته شد تا زمینی برای آتش و تیراندازی موجود باشد. بدین ترتیب میدان سرخ شهر مسکو پدید آمد.

بازرگانان و تاجران از سرتاسر دنیا برای تجارت و دادوستد به این میدان می‌آمدند. بدین ترتیب این میدان همچنین به یک بازار بزرگ تبدیل شد. جارچی‌های عمومی احکام و دستورات تزار را در این میدان اعلام کرده و مردم برای شنیدن اخبار به این میدان می‌آمدند. در روزهای مهم کلیسایی، مراسم مذهبی در میدان سرخ برگزار می‌شد که این میدان را به یک کلیسای عظیم روباز تبدیل می‌کرد.

میدان سرخ بعد از انقلاب

خرید بلیط هواپیما مسکو
میدان سرخ مسکو

بعد از انقلاب نیز، میدان سرخ اهمیت خود را حفظ کرد. مقبره لنین در نزدیکی دیوار کرملین ساخته شده و Red Square را به مرکز سمبلیک مسکو سرخ و کمونیستی تبدیل کرد. این میدان به خاطر مکانی برای انجام رژه‌های نظامی مشهور گشت. کلیسای جامع کازان (Kazan) و کلیسای کوچک ایورسکایا (Iverskaya) به همراه دروازه‌های رستاخیز از بین رفتند تا برای وسایل نقلیه سنگین نظامی جا باز شود.

خرید بلیط هواپیما مسکو
بلیط هواپیما مسکو

حتی برنامه‌هایی برای از بین بردن کلیسای جامع سنت باسیل و ساختمان GUM نیز وجود داشت که خوشبختانه هیچ‌وقت به مرحله عمل نرسیدند.

اتفاق خارق‌العاده در میدان سرخ

خرید بلیط هواپیما مسکو
میدان سرخ مسکو

در سال 1987، یک اتفاق خارق‌العاده در میدان سرخ به وقوع پیوست. یک خلبان آماتور آلمانی، یعنی ماتیاس راست (Mathias Rust)، به‌طور غیرقانونی، هواپیمای خود را در نزدیکی میدان سرخ فرود آورد. این که چگونه یک پسر 19 ساله موفق به عبور از سیستم دفاعی شوروی شده بود، هنوز هم یک معمای حل نشده است. پرواز موفقیت‌آمیز راست نشانه‌ای بود که سیستم شوروی سابق آن‌قدرها هم قدرتمند نیست؛ این اتفاق اصلاحات میخائیل گورباچِو (Mikhail Gorbachev) را به دنبال آورده و به اتمام جنگ سرد کمک کرد.

میدان زیبا

خرید بلیط هواپیما مسکو
بلیط هواپیما مسکو

میدان سرخ یا همان Red Square تغییر چندانی را طی 100 سال گذشته متحمل نشد. کرملین، کلیسای جامع سنت باسیل، موزه تاریخ کشور و ساختمان GUM (یک ساختمان زیبا و دارای شهرت جهانی که انباره حوزه‌ای در مسکو است)، در قرن بیستم نابود نشدند. بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما مسکو را خریداری کرده و به این شهر سفر می‌کنند، به این میدان آمده و از معماری زیبای آن لذت می‌برند.

خرید بلیط هواپیما مسکو
بلیط هواپیما مسکو

بسیاری از مردم از اینکه نام Red Square ارتباطی با کمونیست یا دوران شوروی ندارد، آگاه نیستند. کلمه روسی قدیمی برای کلمات “زیبا” و “سرخ” یکی می‌باشد؛ پس بنابراین Red Square به معنی میدان زیبا است.

در این که میدان سرخ یکی از زیباترین جاذبه‌های شهر مسکو می‌باشد شکی نیست و شما نیز پس از خریداری بلیط هواپیما مسکو، بازدید از این میدان زیبا را حتماً در بین برنامه‌های خود قرار دهید و مطمئن باشید که قدم زدن در میدان سرخ، تجربه‌ای خاطره‌انگیز را برایتان پدید خواهد آورد.

برای خرید بلیط هواپیما مسکو و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع
bridgetomoscow.com
travelallrussia.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید