لذت غواصی در آسیا

0
109
خرید بلیط هواپیما به مناطق مناسب غواصی آسیا
تجربه غواصی در آسیا
لذت غواصی در آسیاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 15Rating: 4.5لذت غواصی در آسیا - بلیط هواپیما به نقاصد آسیایی و تجربه زیرآبیخرید بلیط هواپیما برای دیدن مقاصد آسیایی برای غواصی. تجربه غواصی در تایلند. تجربه غواصی در هند. تجربه غواصی در کامبوج. تجربه غواصی در اندونزی

لذت غواصی در آسیا

برخی اوقات، زیباترین چیزها در جهان را نمی‌توان در خشکی پیدا کرد. چیزهایی که در اعماق اقیانوس‌ها قرارگرفته‌اند همانند این است که دنیای خاص خودشان را داشته باشند و اگر شما ذره‌ای شم ماجراجویی داشته باشید، موافق خواهید بود که این مکان‌ها ارزش کاوش و سر زدن را دارند و مشتاق خواهید بود که بلیط هواپیما تهیه‌کرده و برای غواصی کردن به این مکان‌های خاص بروید.

خرید بلیط هواپیما به مناطق مناسب غواصی آسیا
تجربه غواصی در آسیا

قاره آسیا با داشتن هزاران جزیره گرمسیری و آب‌هایی که 75 درصد گونه‌های مرجان کل کره زمین را در برگرفته‌اند، بهشتی است برای دوستداران غواصی. این قاره محل‌هایی را دارد که ماجراجویان زیادی از سرتاسر جهان به آن‌ها علاقه دارند؛ که یافتن بهترین بهترین‌ها از بین این مکان‌ها را به کاری بسیار دشوار تبدیل کرده است. در این مطلب سعی شده است برخی از بهترین مکان‌ها و مقصدها در آسیا را که مناسب غواصی می‌باشند و دارای انواع گونه‌های جانداران دریایی از کوسه‌های کمیاب گرفته تا انواع ماهی‌های رنگارنگ هستند، برای شما توضیح داده شود تا شما نیز بتوانید سر فرصت و در اوقات فراغت خود و زمانی که به دنبال یک ماجراجویی خاطره‌انگیز هستید، بلیط هواپیما تهیه‌کرده و به بازدید و کاوش این مکان‌ها بروید.

 جزایر فی فی، تایلند

جزایر فی فی که در بین فوکت (Phuket) و ساحل غربی خشکی اصلی قرارگرفته‌اند، محل قرار گرفتن دو تا از مکان‌های رنگارنگ، متنوع و پرجمعیت غواصی هستند. این نقاط مناسب برای غواصی، کوه بیدا نوک (Koh Bida Nok) و کوه بیدا نایی (Koh Bida Nai) نامیده می‌شوند. این نقاط توسط جزایر فی فی و پارک ملی دریایی محافظت‌شده و دیوارهای پوشیده شده از مرجان، باغ‌های مرجانی زیبا و گونه‌های متنوعی از جانوران دریایی را می‌توان در آن‌ها یافت. شما نیز می‌توانید بلیط هواپیما تهیه‌کرده و به تایلند سفر کنید تا بتوانید تمام این زیبایی‌ها را با چشم خود مشاهده کنید. این نقاط با داشتن قسمت‌های کم‌عمق مناسب برای غواصی با ماسک و لوله نیز هستند و غواصان می‌توانند از نزدیک زندگی جانداران دریایی را تماشا کنند. پس از خرید بلیط هواپیما و غواصی کردن در این نقاط قادر خواهید بود که کوسه‌های نوک مشکی، مارماهی‌ها، لاک‌پشت‌ها، اختاپوس‌ها عقرب ماهی‌های ریش‌دار، شیرماهی‌ها و دسته‌هایی از ماهی‌های گوناگون و رنگارنگ را از نزدیک مشاهده کنید. شما همچنین می‌توانید در حین غواصی، مارهای دریایی نواری و اسب‌های دریایی را مشاهده نمایید.

فوکت، تایلند

دو عدد از بهترین مکان‌های غواصی در تایلند، نقطه کوسه (Shark Point) و صخره ریچلیو (Richelieu Rock) هستند که در دریای آندامان (Andaman) و در نزدیکی جزیره فوکت قرارگرفته‌اند. صخره ریچلیو یک ستون مرجانی کوچک به شکل نعل اسب است که در شمال غربی جزیره قرارگرفته است. این مکان پر از مرجان‌ها، شقایق نعمان و اسفنج‌های بشکه‌ای است. با خرید بلیط هواپیما و سفر به این نقطه از جزیره فوکت، هنگام غواصی شما قادر خواهید بود جانداران کوچک‌تر همانند گونه‌ای از میگوها و ماهی‌های لوله‌ای را که در بین شکاف‌های صخره‌ها زندگی می‌کنند را مشاهده نمایید. همچنین در بیرون از صخره‌ها شما می‌توانید دسته‌ای از ماهی‌های رنگارنگ، کوتر ماهیان و حتی وال کوسه‌های در حال عبور را مشاهده کنید. همان‌طور که از اسمش مشخص است، نقطه کوسه یک مکان غواصی عمیق‌تر و خطرناک‌تر است. در زیر ردیفی از صخره‌ها که از بیرون آب قابل‌مشاهده است، یک تپه دریایی پوشیده شده از مرجان‌های سخت و نرم قرارگرفته است. با خریدن بلیط هواپیما و بازدید از این مکان قادر خواهید بود که گونه‌های مختلفی از کوسه‌ها و همچنین ماهی‌های رنگارنگ و متنوع را مشاهده نمایید.

پاندیچری، هند

برخی از زیباترین مکان‌های غواصی در هندوستان در داخل خلیج بنگال و درست خارج از ساحل شهر پاندیچری، قرارگرفته‌اند. یکی از جالب‌ترین آن‌ها تمپل ریف (Temple Reef) است که یک تپه دریایی مصنوعی و ساخت دست بشر است که کاملاً از مواد بازیافت شده همانند سیمان، صخره‌ها، درخت‌ها و میله‌های آهنی ساخته‌شده است. این تپه محل زندگی بیش از صد گونه از جانداران است که از بین آن‌ها می‌توان ماهی‌های گرمسیری و کوسه‌ماهی‌های زردرنگ را نام برد. شما نیز حتماً در سر فرصت، اگر به غواصی علاقه‌مند هستید، بلیط هواپیما خریداری کنید و غواصی را در این خلیج زیبای هندوستان تجربه کنید. برای کسانی که عاشق زندگی شناور هستند، دیوار آراویند (Aravind’s Wall) در پاندیچری یک محل هیجان‌انگیز است که انواع مختلفی از مرجان‌ها، شیرماهی‌ها، ماهی‌های گرمسیری، شاه‌ماهی‌ها و مارماهی‌ها را داراست. بعد از خرید بلیط هواپیما و تجربه غواصی در این محل، اگر شما خوش‌شانس باشید، شاید بتوانید کوسه‌ها، وال کوسه‌ها، لاک‌پشت‌ها و حتی دلفین‌ها را نیز در این محل مشاهده کنید.

کوه تانگ، کامبوج

کوه تانگ یک جزیره مسکونی در خلیج تایلند است که در فاصله 5 ساعتی از خلیج شهر سیهانوکویل (Sihanukville) در کامبوج، قرارگرفته است. این ناحیه مکان‌های غواصی متعددی همچون تپه دریایی انفجار (Explosion Reef)، سه خرس (Three Bears) و استینگ رِی الی (Sting Ray Alley) را دارد. تپه دریایی انفجار دارای تعداد زیادی از گونه‌های مختلف جانداران همچون موت‌های شاخ‌دار، مرجان‌های دریایی، ماهی‌های رنگارنگ جوان و دیگر جانداران دریایی گرمسیری است. مخلوطی از غارهاست که دارای یک تپه دریایی پوشیده شده از مرجان‌های درخشان است. پس از خرید بلیط هواپیما و غواصی در این محل قادر خواهید بود که خفاش ماهی و کوتر ماهیان را مشاهده کنید. در آخر استینگ رِی الی، یک ناحیه صخره‌ای است که پر از ماهی‌های پهن، اختاپوس‌ها، عقرب ماهی‌ها، سپیداج‌ها و خانواده خرچنگ‌ها، است.

کومودو، اندونزی

کومودو یک جزیره در اندونزی است و به‌عنوان محل زندگی اژدهای کومودو شناخته می‌شود. این جاندار بزرگ‌ترین سوسمار زنده در روی کره زمین است. بعلاوه این جزیره در بین غواصان محبوبیت دارد و محل قرارگیری بیش از 50 محل غواصی است که تمامی این مکان‌ها یک غواصی بی‌نظیر را به همراه انواع ماهی‌های پهن، کوسه‌ها، دلفین‌ها، مارماهی‌ها، لاک‌پشت‌ها و اختاپوس‌های کمیاب آبی، ارائه می‌دهد. کومودو همچنین دارای تعداد زیادی از گونه‌های مختلف مرجان‌ها با رنگین‌کمانی از رنگ‌ها است. شما نیز می‌توانید با خرید بلیط هواپیما و سفر به اندونزی، یک تجربه فراموش‌نشدنی و خاطره‌انگیز غواصی را داشته باشید. یکی از محبوب‌ترین و مشهورترین محل‌های غواصی در کوموده صخره آدم‌خور (Cannibal Rock) است که در جنوب پارک ملی کومودو قرارگرفته است. این محل غواصی دارای انواع مرجان‌های نرم و انواع کمیاب بی‌مهرگان است. از بین این بی‌مهرگان می‌توان قورباغه ماهی، اختاپوس، اسب‌های دریایی و عقرب ماهی را نام برد.

با توجه به مطالبی که در بالا گفته شد، اگر شما علاقه‌مند به غواصی هستید و دارای یکشم ماجراجویی هستید، بهتر است که بلیط هواپیما خریداری کرده و حداقل به یکی از مکان‌های اشاره‌شده سفرکرده و تجربه خاطره‌انگیزی را داشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
theculturetrip.com
ampersandtravel.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید