سفری امن با دوچرخه در کشورهای خارجی

0
249
خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین کشورها برای دوچرخه سواری
سفری امن با دوچرخه در کشورهای خارجی
سفری امن با دوچرخه در کشورهای خارجیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 4Rating: 4.5سفری امن با دوچرخه در کشورهای خارجی - خرید بلیط هواپیما و بهترین لذت‌ها همراه دوچرخهخرید بلیط هواپیما به مقاصدی که میتوان در آن ها دوچرخه سواری کرد. سفر همراه دوچرخه سواری. دور دنیا با دورچه. دیدنی های جهان همراه با دوچرخه

سفری امن با دوچرخه در کشورهای خارجی

این روزها به نظر می‌رسد که از دوچرخه‌ها بیشتر از قبل استفاده می‌شود. دلیلش شاید این باشد که به خاطر تغییرات آب و هوایی نگران زمین هستیم و یا اینکه صرفاً دوچرخه‌سواری را دوست داریم. دلایل زیادی وجود دارد که یک شخص از دوچرخه به‌جای ماشین استفاده کند.در بین سال‌های 2000 تا 2009 تعداد دوچرخه‌سواران غیرحرفه‌ای بسیار افزایش‌یافته است. مطالعات نشان می‌دهد دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی هم برای کودکان و نوجوانان و هم برای بزرگ‌سالان که سرکار می‌روند جذاب است. با افزایش تعداد دوچرخه‌ها در جاده‌ها، شهرهای بیشتری در سرتاسر دنیا دستورالعمل‌ها و قوانین جدیدی را ایجاد کرده‌اند تا سفر بر روی دوچرخه و دوچرخه‌سواری را امن‌تر و راحت‌تر کنند. مسیرهای دوچرخه‌سواری جدید، خط‌کشی‌های مخصوص دوچرخه‌سواری جدید و علائم ترافیکی مختلف، از کارهایی است که در این زمینه انجام داده‌شده است و همان‌گونه که مشاهده کرده‌اید برنامه‌های اجاره دوچرخه‌ها و ترغیب مردم به‌سوی دوچرخه‌سواری در سرتاسر کشور ایجادشده است.

خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین کشورها برای دوچرخه سواری
سفری امن با دوچرخه در کشورهای خارجی

قبل از اینکه باروبندیل خود را جمع کنید و آماده رفتن به گردش یا سفری با دوچرخه شوید بهتر است که قوانین جاده را بدانید و نکات ایمنی را رعایت نمایید. دوچرخه‌سواری می‌تواند به‌اندازه رانندگی امن باشد. در حقیقت برخی مطالعات نشان‌دهنده این هستند که دوچرخه‌سواری امن‌ترین راه حمل‌ونقل برای جوانان است، البته درصورتی‌که همه قوانین را رعایت کنند و نکات ایمنی را جدی بگیرند.

در ادامه نکاتی را برای شما آورده‌ایم تا با توجه به آنان بتوانید یک سفر ایمن و جالب را با دوچرخه داشته باشید و از دوچرخه‌سواری لذت ببرید. اگر شما دوچرخه‌سواری را دوست دارید و می‌خواهید با خریدن بلیط هواپیما به شهرها و کشورهای دیگر رفته و در آنجا نیز دوچرخه‌سواری بکنید، بهتر است که با قوانین و شهرهایی که می‌توانید از دوچرخه‌سواری در آنجا لذت ببرید، آشنا شوید.

قوانین جاده

خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین کشورها برای دوچرخه سواری
قوانین جاده

در جاده و در مسیر ترافیک دوچرخه‌سواری بکنید (تنها کودکان زیر 12 سال اجازه دوچرخه‌سواری در پیاده‌رو را دارند). حتی اگرچه دوچرخه‌ها موتور ندارند، بازهم یک وسیله نقلیه مخصوص جاده همانند ماشین‌ها و موتورسیکلت‌ها به‌حساب می‌آیند.

در چراغ‌قرمزها و تابلوهای ایست، توقف کنید و از قوانین راهنمایی و رانندگی پیروی کنید، همچنان که هنگام رانندگی از آن‌ها پیروی می‌کنید.

در صورت امکان از مسیرهای مخصوص دوچرخه‌سواری استفاده کنید.

زمانی که با کودکان مسافرت می‌کنید بیشتر مراقب باشید. در برخی شهرها (همانند نیویورک)، حمل کودکان زیر یک سال با دوچرخه ممنوع است. کودکان باید در صندلی‌های مخصوص که به دوچرخه وصل می‌شوند بنشینند و نباید بر روی تنه دوچرخه و یا روی پشتی چرخ عقب بنشینند. تمامی کودکان باید کلاه ایمنی به سر داشته باشند. در اصل تمامی دوچرخه‌سواران باید هنگام دوچرخه‌سواری کلاه ایمنی به سر داشته باشند.

در برخی از نقاط مثل برخی ایالت آمریکا، دوچرخه‌سواری در بزرگراه‌ها، آزادراه‌ها و تند راه‌ها ممنوع است. اما شاید این قانون به‌زودی عوض شود چون در برخی ایالت‌های آمریکا بزرگراه‌های جدیدی که مسیرهای مخصوص دوچرخه دارند، ایجادشده است.

وسایل ایمنی و رعایت نکات ایمنی

خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین کشورها برای دوچرخه سواری
وسایل ایمنی و رعایت نکات ایمنی

درحالی‌که هر شهر قوانین مخصوص خود را دارد، بیشتر شهرها رعایت نکات زیر توسط دوچرخه‌سواران را لازم می‌دانند.

کلاه ایمنی. به سر داشتن کلاه ایمنی نکته ضروری در دوچرخه‌سواری است چون با این کار از حساس‌ترین نقطه بدن در صورت اتفاق افتادن سانحه‌ای، محافظت می‌کنید.

داشتن زنگ یا بوق

چراغ جلو سفیدرنگ و چراغ عقب قرمزرنگ، زمانی که در طلوع خورشید، غروب خورشید و یا در شب دوچرخه‌سواری می‌کنید

داشتن ترمزهای مطمئن

بازتابنده‌هایی در جلو و عقب دوچرخه خود نصب کنید.

عادت‌های خوب برای خیابان‌ها و یا جاده‌های شلوغ

برای اینکه هر تجربه دوچرخه‌سواری را مثبت و امن کنید، رعایت نکات ایمنی الزامی است. بیشتر این نکات و عادت‌ها برای دیده شدن دوچرخه‌سواران توسط رانندگان و جلوگیری از تصادف دوچرخه‌سواران با افراد پیاده است.

هنگام دوچرخه‌سواری تلفن همراه خود را کنار گذاشته و از استفاده از آن پرهیز کنید. همچنین از گوش کردن به آهنگ در هدفون خودداری کنید، چون شنیدن ماشین‌های نزدیک شونده را دشوار می‌سازد.

بر روی یک خط مستقیم دوچرخه را برانید. راندن در یک مسیر تشخیص مسیر شما توسط رانندگان را آسان ساخته و باعث می‌شود آن‌ها از کنار شما با احتیاط رد شوند.

خرید بلیط هواپیما برای سفر به بهترین کشورها برای دوچرخه سواری
وسایل ایمنی و رعایت نکات ایمنی

از نقاط کور رانندگان دور بمانید

همیشه حداقل یک دستتان را بر روی دسته دوچرخه قرار دهید و از رها کردن آن جداً خودداری کنید.

به‌خوبی به رانندگان هنگام پیچیدن و یا تغییر مسیر علامت دهید

از خوردن و آشامیدن هنگام دوچرخه‌سواری پرهیز کنید.

جعبه‌ابزار مخصوص دوچرخه را برای سفرهای طولانی به همراه داشته باشید.

قوانین راهنمایی و رانندگی شهرهای مختلف به‌خصوص شهرهای خارجی را قبل از رفتن به جاده حتماً چک کنید.

تا می‌توانید خوش بگذرانید. دوچرخه‌سواری به خاطر لذت بردن از فضای بیرون است پس تا می‌توانید خوش بگذرانید، مخصوصاً وقتی‌که بلیط هواپیما خریده‌اید و قصد دوچرخه‌سواری در جاده‌ها و شهرهای خارجی را دارید.

اگر شما به دنبال تجربه جدیدی هستید، برنامه خرید بلیط هواپیما بچینید و به شهرهای خارجی سفرکرده و دوچرخه‌سواری در جاده‌های زیبا و شهرهای دیدنی را تجربه کنید. البته اطمینان حاصل کنید که نکات ایمنی گفته‌شده را رعایت کنید. در این صورت یک خاطره فراموش‌نشدنی را تجربه خواهید کرد.

بهترین شهرها برای دوچرخه‌سواری

اگر خرید بلیط هواپیما را انجام داده‌اید و آماده سفر به یک کشور و شهر خارجی هستید بهتر است بلیط هواپیمای خود را به مقصد یکی از شهرهای زیر بگیرید. چون جاده مناسب، قوانین مناسب دوچرخه‌سواری، و جمعیت رانندگان این شهرها که به دوچرخه‌سواران احترام می‌گذارند و هوای آن‌ها را دارند، این شهرها را به بهترین جاده‌ها برای دوچرخه‌سواری تبدیل کرده است. پس به فکر تهیه بلیط هواپیما باشید و از دوچرخه‌سواری در این شهرهای زیبا لذت ببرید.

کوپنهاگ

آمستردام

اوترخت، هلند (Utrecht)

استراس‌بورگ، فرانسه (Strasbourg)

آیندهوون، هلند (Eindhoven)

مالمو، سوئد (Malmo)

نانتس، فرانسه (Nantes)

بوردو، فرانسه (Bordeaux)

آنتوِرب، بلژیک (Antwerp)

سِویل، اسپانیا (Seville)

بارسلونا

برلین

لیوبلیانا، اسلوونی (Ljubljana)

بوینس‌آیرس، آرژانتین (Buenos Aires)

دوبلین، جمهوری ایرلند (Dublin)

ویَن، اتریش

پاریس

مینیاپولیس، آمریکا (Minneapolis)

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
greatist.com
wired.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید