هفت مقصد کوهنوردی خارق‌العاده در قاره آفریقا

0
155
خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
هفت مقصد کوهنوردی خارق‌العاده در قاره آفریقاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 2Rating: 4.5خرید بلیط هواپیما به هفت مقصد کوهنوردی خارق‌العاده در قاره آفریقاخرید بلیط هواپیما به مقاصد کوه نوردی آفریقایی. بلیط هواپیما به تانزانیا. بلیط هواپیما به مراکش. بلیط هواپیما به کنیا. بلیط هواپیما به اتیوپی.

هفت مقصد کوهنوردی خارق‌العاده در قاره آفریقا

شاید در آفریقا سافاری‌های عالی و سواحل متنوع و چشمگیر وجود داشته باشد، اما نباید سفر به آفریقا و گشت‌وگذار در این قاره زیبا را به یک رانندگی و چرخ زدن با یک ماشین 4X4 یا قدم زدن در ماسه‌های پنبه‌ای نرم با آب‌های کریستال آبی خلاصه کنیم.

اگر می‌خواهید مناظر نفس‌گیر قاره را جذب کنید و چشمی هم به ماجراجویی دارید، تنها یک مکان وجود دارد: بالای قله! از قله‌های پربرف کلیمانجارو تا دامنه‌های پوشیده از جنگل کوه کنیا تا به مراتع آلپ و کوه‌های اطلس بزرگ، تمام قله‌های باشکوه آفریقا، مناظری زیبا و تجربه‌هایی متفاوت را به همه کوهنوردان ارائه می‌کند. از کوهنوردان حرفه‌ای و سرسخت تا خانواده‌هایی که برای آخر هفته به‌عنوان تفریح به کوه‌پیمایی می‌پردازند.

کوه کلیمانجارو

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه کلیمانجارو

اگر بتوانید به قله 5895 متری کلیمانجارو در تانزانیا بروید، توانسته‌اید در بلندترین نقطه آفریقا بایستید. این کوه باشکوه پربازدیدترین مقصد بلیط هواپیما در آفریقا است. همه‌ساله هزاران گردشگر با خرید بلیط هواپیما به این منطقه، از این کوه باعظمت بالا می‌روند.

لازم نیست یک کوهنورد فنی باشید تا بتوانید از کوه کلیمانجارو بالا بروید، فقط کافی است از نظر بدنی و فیزیکی فیت و تندرست باشید. رئیس یکی از تورهای سفری آفریقا می‌گوید: در سال‌های اخیر افراد زیادی خواهان رفتن به این کوه شده‌اند زیرا این چیزی است که آنها حس می‌کنند قابل‌دستیابی است. این سفر می‌تواند به یک سفر خانوادگی بدل شود و به همین علت فکر می‌کنم خیلی محبوب است.

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه کلیمانجارو

شما می‌توانید شش راه مختلف را برای بالا رفتن از این کوه انتخاب کنید. هرکدام از این راه‌ها درجات مختلفی از سختی و مناظر خاص خود را دارند. البته تجهیزات خاصی لازم نیست.

در مسیرتان به پشت‌بام آفریقا، شما پنج حالت مختلف آب و هوایی را تجربه خواهید کرد. سردترین بخش در اطراف یخچال‌هایی است که کیبو، قله کلیمانجارو را فراگرفته‌اند. بهتر است عجله کنید و با خرید بلیط هواپیما و سفر به این منطقه از این قله زیبا دیدن کنید، زیرا متخصصان می‌گویند با تغییرات آب و هوایی یخ و برف‌های این قله کم‌کم آب خواهد شد و تا دهه‌های آینده به‌کلی ناپدید می‌شود.

کوه‌های اطلس

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه‌های اطلس

کوه‌های اطلس بزرگ یک محدوده از کوه‌های خارق‌العاده در کشور مراکش هستند، بلندترین قله شمال آفریقا یعنی کوه توبکال با 4165 متر ارتفاع از قله‌های این رشته‌کوه است.

مسیرهای مختلفی در طول صعود شما وجود دارد، اما کوهنوردان بی‌تجربه باید توجه داشته باشند که راهپیمایی از طریق مسیرهای مشخص‌شده نیز به‌اندازه کافی خوب است.

با عبور از چشم‌انداز ناهموار، شما می‌توانید فرصتی برای کاوش غارهای دیدنی و همچنین برخورد با مردم بربر محلی که قرن‌ها در این حوضچه‌های سخت زندگی کرده‌اید را تجربه کنید.

بهترین زمان برای صعود به اطلس بزرگ در طول ماه‌های تابستان است.

کوه کنیا

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه کنیا

یک آتش‌فشان که مدت‌هاست خاموش است، کوه کنیا دومین قله بلند آفریقا با 5119 متر است که دقیقاً در جنوب خط استوا آرام‌گرفته است. وقتی بلیط هواپیما به این منطقه را خریداری می‌کنید، دره‌های یخبندان کوه، مناطق گیاهی پیوسته و حیات‌وحش متنوع، مناظر دیدنی و تجربه‌ای فوق‌العاده را برای شما تضمین می‌کند. بااین‌حال، صعود به قله‌های یخی سرپوشیده کوه بسیار مشکل است. “کوه کنیا”، احتمالاً فنی‌ترین کوه برای صعود، در منطقه شرق آفریقا است. در قله کوه، درجه حرارت به‌ندرت بالاتر از نقطه انجماد بالا می‌رود. مسیرهای مختلفی در راه صعود به قله کوه وجود دارد که بیشتر آنها بین سه تا 7 روز طول می‌کشد.

کوه مرو

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه مرو

کوه مرو ممکن است به ماندن زیر سایه همسایه سلطه‌جوی خود، کلیمانجارو، محکوم باشد، اما دومین کوه بلند تانزانیا (4565 متر) دلداده‌های خاص خود را دارد. به گفته رئیس یکی از تورهای سفری آفریقا، کوه مرو باوجوداینکه آن‌طور شناخته‌نشده است، بهشت علاقه‌مندان واقعی است که می‌خواهند شگفتی‌های کمیابی را کمتر کسی به دست آورده تجربه کنند. مخروط آتش‌فشانی زیبا کوه مرو از شما با نمایش‌های خیره‌کننده و حیات‌وحش متنوع استقبال خواهد کرد. دامنه‌های آن با جنگل‌های بارانی متراکم تا حدود 2900 متر پوشیده شده‌اند که نهایتاً به مناطق سنگی می‌رسند. کوه مرو اغلب توسط کوهنوردان برای انعطاف‌پذیری به‌عنوان تمرین قبل از صعود به‌کلیمانجارو یا کسانی که مایل به کوه‌پیمایی با مردم محلی ماسایی هستند، توصیه می‌شود.

کوه‌های سیمیمن

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه‌های سیمیمن

با کلیساهای سنگ تراشیده شگفت‌انگیز و قلعه‌های قرون‌وسطی خود، میراث فرهنگی غنی اتیوپی شمالی به مدت طولانی گردشگران از سراسر جهان جلب کرده است؛ اما بازدیدکنندگان منطقه به‌طور فزاینده‌ای به کوه‌های سیمیمن دیدنی و جذاب کشیده می‌شوند، یک شگفتی طبیعی که در آن چندین قله دندانه‌دار از گدازه جامد توسط دره‌های عمیق از هم جداشده چشم‌اندازی غافلگیرکننده را شکل داده است.

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه‌های سیمیمن

این کوه‌ها زیستگاه برخی از کمیاب‌ترین حیوانات جهان، مثل walia ibex که در هیچ جای دیگری در جهان یافت نمی‌شوند، هستند. از سال 1978، پارک ملی منطقه به‌عنوان یک سایت میراث جهانی یونسکو شناخته‌شده است.

کوه الگون

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه الگون

کوه الگون یک آتش‌فشان منقرض‌شده و باشکوه است که بر خط افق در امتداد مرز اوگاندا و کنیا احاطه دارد. دهانه عظیم آن توسط چندین قله‌های ناهموار ازجمله Wagagai که بالاترین نقطه در 4،321 متر است، محاصره‌شده است. در اینجا شما می‌توانید غارهای باستانی و زیپ لاین در صخره‌های دیدنی را تجربه کنید، از روی صخره‌هایی که آبشارهای کوه الگون به شکل چشمگیری سرازیر شده‌اند. دامنه‌های الگون با جنگل‌های متراکم باستانی و کمربندهای بامبو پوشیده شده‌اند. مسیرهای مختلفی به قله‌های کوه وجود دارد و مسیر پیاده‌روی کامل حدود پنج روز طول می‌کشد.

کوه دراکنزبرگ

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه دراکنزبرگ

دراکنزبرگ دامنه کوهستانی وسیعی در آفریقای جنوبی، لسوتو و سوازیلند به ارتفاع 3475 متر و حدود 1125 کیلومتر طول. کوه‌های غول‌پیکر هم برای پیمایش تفننی روزانه از طریق جنگل‌های بومی و هم برای کوهنوردی‌های جدی و حرفه‌ای‌تر در امتداد حوضچه‌های دشوار و تراس‌های سنگی ایده‌آل هستند.

خرید بلیط هواپیما برای کوه نوردی در آفریقا
کوه دراکنزبرگ

این کوهستان‌ها همچنین امکانات بازی و پارک‌های زیادی داشته سالانه هزاران نفر از گردشگران را جذب می‌کنند، به گفته رئیس یکی از تورهای سفری آفریقا می‌گوید بسیاری از مردم مایل به رفتن و پیاده‌روی در مناظر خیره‌کننده و عالی این کوهستان هستند.

برای خرید بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید