خرید بلیط هواپیما و بازدید از برترین مقاصد گردشگری نجومی

انسان‌ها از همان ابتدای آفرینش، از شگفتی آسمان‌ها و ستارگان در شب‌ هنگام متعجب بوده‌اند. از آن‌ جایی‌که انسان همیشه در طلب علم و آموزش بوده است، سعی کرده رازهای هستی، به‌خصوص ستارگان و نجوم را کشف کند. با گذشت سالیان از کشف این رازها و آموزش علم نجوم در سراسر دنیا، همه دوست دارند غرق تماشای آسمان وسیع و حیرت‌انگیز شوند و خود را به سفری رویایی در اعماق کهکشان‌ها ببرند.

0
78
خرید بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم
بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم
خرید بلیط هواپیما و بازدید از برترین مقاصد گردشگری نجومیReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Jun 15Rating: 3.5خرید بلیط هواپیما و بازدید از برترین مقاصد گردشگری نجومی - ایتالیا اسپانیا آمریکاانسان‌ها از همان ابتدای آفرینش، از شگفتی آسمان‌ها و ستارگان در شب‌ هنگام متعجب بوده‌اند. از آن‌ جایی‌که انسان همیشه در طلب علم و آموزش بوده است، سعی کرده رازهای هستی، به‌خصوص ستارگان و نجوم را کشف کند. علم نجوم در سراسر دنیا، همه دوست - بلیط هواپیما آمریکا خرید بلیط هواپیما ایتالیا بلیط هواپیما اسپانیا گردشگری نجوم

بهترین مقاصد گردشگری نجومی در جهان

انسان‌ها از همان ابتدای آفرینش، از شگفتی آسمان‌ها و ستارگان در شب‌ هنگام متعجب بوده‌اند. از آن‌ جایی‌که انسان همیشه در طلب علم و آموزش بوده است، سعی کرده رازهای هستی، به‌خصوص ستارگان و نجوم را کشف کند. با گذشت سالیان از کشف این رازها و آموزش علم نجوم در سراسر دنیا، همه دوست دارند غرق تماشای آسمان وسیع و حیرت‌انگیز شوند و خود را به سفری رویایی در اعماق کهکشان‌ها ببرند. هرکسی در این دنیا، چه در لحظه شادی و چه در تنهایی و اندوه، نگاهش را به آسمان دوخته و با تماشای زیبایی ستارگان چشمک‌زن تمام افکار آزاردهنده‌اش را از سر پرانده است. می‌خواهیم شما را با مقاصد نجومی جهان آشنا کنیم تا با خرید بلیط هواپیما به این مقاصد از تماشای ستارگان زیبا و متفاوت شگفت‌زده شوید.

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

1 رصدخانه مونوکی، هاوایی، ایالات متحده آمریکا

(Mauna Kea Observatory- Hawaii, USA)

با خرید بلیط هواپیما هاوایی درکنار تعطیلات و خوش گذرانی می‌توانید به علم نجومی خود نیز بیافزایید. رصدخانه مونوکی 13.796پا از سطح دریا فاصله دارد و در مناطق دوردست اقیانوس آرام قرار گرفته است. رصدخانه‌های مونوکی در جزیره بزرگ هاوایی چشم‌انداز خاص و ویژه‌ای از ستارگان درخشان در جهان ارائه می‌کنند. گردشگران می‌توانند از قله به تماشای ستارگان بپردازند، اما طبق نظریه مقامات توقف در مرکز بازدیدکننده که از ارتفاع 9.200پایی برخوردار است، لازم است. این کار قبل از ادامه مسیر، برای اطمینان از شرایط آب‌وهوایی و سازگاری با شرایط جوی مرتفع ضروری است.

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

2 آرایه بسیار بزرگ، نیومکزیکو ، ایالات متحده آمریکا

(Very Large Array- Socorro, New Mexico, USA)

طرفداران فیلم تماس”Contact”، آرایه بسیار بزرگ را به خوبی می‌شناسند و می‌دانند که یک فضاپیمای عظیم تلسکوپ رادیویی در 50مایلی غرب ساکورو در نیومکزیکو وجود دارد. این مکان برای عموم از ساعت 8:30 صبح تا غروب آفتاب باز است. می‌توانید با خرید بلیط نیومکزیکو، در اولین شنبه از هرماه، در تورهای رایگان و راهنما که در ساعات 11:00، 13:00 و 15:00 برگزار می‌شوند، شرکت کنید.  برای شرکت در این تورها نیازی به رزرواسیون نیست. این تور آموزنده به مدت 30دقیقه به طول می‌انجامد.

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

3 رصدخانه سلطنتی، گرینویچ، لندن، بریتانیا

(Royal Observatory, GreenwichLondon, U.K)

این‌جا محل نخستین مدار نصف‌النهار است. رصدخانه سلطنتی، گرینویچ، نقش بسیار مهمی در تاریخ نجوم و ناوبری داشته است. قبل از این‌که این رصدخانه ساخته شود، زمین‌های مربوطه بناهای مهمی را دربرداشتند که در تاریخ انگلیس به زمان ویلیام اول برمی‌گردد (تئودورهایی که در قلعه گرینویچ زندگی می‌کردند و در همان زمینی که قلعه وجود داشت، رصدخانه ساخته شد). رصدخانه و افلاک‌نمای سلطنتی موزه‌ای با انواع مختلفی از نمایشگاه‌ها ارائه می‌کند که شامل تعداد بی‌شماری از تکنیک‌های ناوبری نجومی می‌باشند. این رصدخانه، تنها افلاک‌نمای لندن است. این‌بار، بلیط هواپیما لندن را برای بازدید از این رصدخانه خریداری کنید.

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

4 رصدخانه پارانال، صحرای آتاکاما، شیلی

(Cerro ParanalAtacama Desert, Chile)

صحرای آتاکاما در شیلی یکی از ایده‌آل‌ترین مناظر زیبای ستارگان درخشان را در جهان ارائه می‌کند. آب و هوای خشک، آسمان صاف و بدون ابر، ارتفاع بالا و نبودن آلودگی نوری بهترین تجربه از تماشای به‌وضوح ستارگان زیبا را برایتان به ارمغان می‌آورد. این رصدخانه در کوه کِرو پارانال واقع شده است. اداره این رصدخانه برعهده رصدخانه جنوبی اروپایی می‌باشد و بزرگ‌ترین تلسکوپ و گروهی از چهار تلسکوپ بسیار بزرگ (بیش از 320اینچ قطر) در این رصدخانه قرار دارند. تورهای راهنماگر رصدخانه هر شنبه، به صورت رایگان برای عموم آزاد است.چنان‌چه بلیط هواپیما شیلی را خریداری کردید، درباره رزرواسیون بازدید از این رصدخانه اطلاع کسب کنید. زیرا به دلیل محدودیت در فضا، انجام رزرواسیون از قبل، الزامی می‌باشد.

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

5 رصدخانه ملی کیت پیک، آریزونای آمریکا

(Kitt Peak National ObservatoryArizona, USA)

جنوب غربی آمریکا، بهترین شرایط را برای تماشای ستارگان چشمک‌زن و درخشان داراست. برای به‌دست آوردن این تجربه، شاید تنها انتخاب پیش رو، رصدخانه ملی کیت پیک در جنوب غربی توسان، آریزونا باشد. بزرگ‌ترین کلکسیون‌ تلسکوپ‌های نوری جهان در این رصدخانه وجود دارند و تورهای هدایتی روزانه ساعت 10:00، 11:30 و 13:30 آغاز می‌گردند. همچنین، برای کسانی که تماشای کیهان را در آسمان صاف جنوب غربی دوست دارند، فعالیت‌های شبانه وجود دارند.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما آمریکا

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

6 رصدخانه گریفیتس، لس آنجلس، ایالات متحده آمریکا

(Griffith ObservatoryLos Angeles, CA, USA)

مطمئنا، آسمان آلوده لس آنجلس شاید برای تماشای واضح ستارگان مناسب نباشد، اما خرید بلیط هواپیما لس آنجلس و بازدید از رصدخانه گریفیتس، شما را به تاریخ ستاره‌شناسی لس آنلس می‌برد. رصدخانه گریفیتس در سال 1896، به شهر لس آنجلس اهدا شده است. اولین نمایشگاه از این رصدخانه در سال 1935، به آونگ فوکو اختصاص داشت. همچنین، این رصدخانه محل دو صحنه مهم در شورش بی‌علت بود. رصدخانه گریفیتس از روز سه‌شنبه تا یک‌شنبه باز است.

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

7 رصدخانه نجومی آفریقای جنوبی

(South African Astronomical ObservatorySutherland, South Africa)

این رصدخانه نزدیک به 6000پا از سطح دریا فاصله دارد و به دلیل داشتن آسمان صاف، ارتفاع بالا و آلودگی کم معروف است. در 230مایلی اقیانوس اطلس قرار گرفته و به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا با تلسکوپ‌هایی که از سال‌های 1970 مانده‌اند، ستارگان زیبا و پورنور را تماشا کنند. تنها کافی است بلیط هواپیما آفریقای جنوبی را خریداری کنید و این تجربه را برای خود امکان‌پذیر کنید. برای بازدید از این رصدخانه حتما باید از قبل رزرواسیون انجام دهید. تورهای بازدید از رصدخانه به دو صورت انجام می‌شوند: تور کامل هدایتی و تور انفرادی کامل. تورهای شبانه نیز، روزهای دوشنبه، چهارشنبه، جمعه و شنبه برگزار می‌شوند و بازدیدکنندگان می‌توانند ستارگان را در آسمان تاریک از طریق تلسکوپ‌های  14 و 16 اینچی تماشا کنند. بازدیدکنندگان نمی‌توانند از تلسکوپ‌های تحقیقاتی استفاده کنند.

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

8 رصدخانه آستروفیزیکال آرکِتری، فلورانس، ایتالیا

(Arcetri Astrophysical ObservatoryFlorence, Italy)

بازدید از تپه‌های منطقه  آرکتری فلورانس، که پسر نجوم‌شناس(گالیله، که مطمئنا نام او را شنیده و می‌شناسید) آخرین سال‌های زندگی‌اش را آن‌جا گذراند، بی‌شک تجربه متفاوت و جالبی خواهد شد. رصدخانه آستروفیزیکال در این تپه‌ها واقع شده‌اند که می‌توانید با خرید بلیط هواپیما ایتالیا، از آن بازدید کنید. این رصدخانه همچون رصدخانه‌های کیت پیک و آرایه بسیار بزرگ، تلسکوپ‌های آن‌چنانی ندارد، اما به شما فرصت می‌دهد تا سیری در دوره تاریخی علم نجوم داشته باشید. بازدیدهای روزانه از این رصدخانه مخصوص دانش‌آموزان می‌باشد و بازدیدهای شبانه برای توریست‌ها فراهم شده است. روزهای شنبه، به هنگام عصر، به بازدیدکنندگانی که به طور گروهی برای بازدید رصدخانه آمده‌اند و تعدادشان به 5نفر می‌رسد، بازدید آزاد ارائه می‌گردد.

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

9 پارک ملی تید، جزیره تنریف، جزایر قناری، اسپانیا

(Teide National ParkIsland of Tenerife, Canary Islands, Spain)

در سال 2013، بنیاد استارلایت (Starlight Foundation)، که در راستای حفاظت از آسمان پاک در شب فعالیت می‌کند، در پارک ملی تید، واقع در جزیره تنریف جزایر قناری، به‌وجود آمد. این مکان، به مقصد گردشگران استارلایت نیز معروف است و شب‌ها بهترین شرایط را برای دید ستارگان پرنور و زیبا دارد. اگر به بازدید از این رصدخانه مشتاق و علاقه‌مند هستید، بلیط هواپیما اسپانیا را خریداری کنید. قوانینی درخصوص کنترل آلودگی نوری جزیره و مسیرهای پروازی وجود دارند تا بازدیدکنندگان با کیفیت هرچه بیشتر و بالاتر قادر به تماشای ستارگان باشند. تنریف منطقه‌ای است که در آن استارموس(Starmus) اتفاق می‌افتد. استارموس پدیده منحصربه‌فردی است که ترکیبی از نجوم، هنر و فرهنگ می‌باشد. همچنین، تنریف یکی از پیشرفته‌ترین رصدخانه‌های جهان را دارا است و آن رصدخانه تید است. علاقه‌مندان می‌توانند با گروه‌های 15نفره به بازدید از این رصدخانه بروند.

بلیط هواپیما برای گردشگری نجوم

10 افلاک‌نمای هایدن، نیویورک سیتی، ایالات متحده آمریکا

(Hayden PlanetariumNew York City, USA)

واقعیت ناگواری که دوست‌داران ستاره‌شناسی هرگز نمی‌خواهند با آن روبرو شوند، آسمان ابری یا بارانی است که فرصت تماشای ستارگان را از آن‌ها می‌گیرد. اگر شما هم از این وضعیت ناراحت می‌شوید، بهترین جایی که می‌توانید در چنین شرایطی برای تماشای ستارگان بروید، افلاک‌نمای هایدن در نیویورک سیتی است. در این‌جا می‌توانید از آی‌مکس(IMAX) ، نمایش فضایی، یا رُز سنتر در زمین(Rose Center) و چهار نمایشگاه فضایی بازدید کنید. نمایشگاه‌ها شامل: تالار جهانی کالمن(Cullman Hall of the Universe)، مسیر کیهانی هیل‌بران(Heilbrunn Cosmic Pathway) و مقیاس‌های جهانی(Scales of the Universe) می‌باشند. تهیه بلیط برای بازدید از رز سنترزمین و فضا و افلاک‌نما باید از طریق American Museum of Natural History تهیه شود.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: smithsonianmag.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید