چطور مقرون به صرفه سفر کنیم؟

2
628
خرید انلاین بلیط هواپیما مقرون به صرفه
بلیط هواپیما مقرون به صرفه
چطور مقرون به صرفه سفر کنیم؟Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 13Rating: 4.0چطور مقرون به صرفه سفر کنیم؟انتظار می‌‌‌رود تا پایان سال 2020 میلادی مسافران فقط برای سفرهای کاری خود بیش از 1.6 تریلیون دلار برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل هزینه کنند.

چطور مقرون به صرفه سفر کنیم؟

آمارها حکایت از این موضوع دارد که سفرهای کاری با رشد 5 درصدی خود در سال 2015 میلادی نسبت به سال 2014 میلادی، مبلغی در حدود 1.2 تریلیون دلار خرج بر روی دست مسافرانشان گذاشته‌‌‌اند و تا پایان سال 2016 نیز رکورد 1.3 تریلیون دلاری را نیز پشت سر گذاشته‌اند. نکته‌‌‌‏ی قابل توجه اینکه این رشد 5 درصدی، به این زودی‌ها متوقف نخواهد شد و انتظار می‌‌‌رود تا پایان سال 2020 میلادی مسافران فقط برای سفرهای کاری خود بیش از 1.6 تریلیون دلار برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل هزینه کنند.

چند سال پیش که تازه نشانی از اینترنت در مناسبات تجاری پیدا شده بود، پیش‌‌‌بینی می‌‌‌شد که پیشرفت فناوری و استفاده از ویدیو کنفرانس و تماس‌های اینترنتی، نه تنها از حجم سفرهای کاری در سطح جهانی خواهد کاست بلکه هزینه‌‌‌ی اینگونه فعالیت‌‌‌ها را نیز برای شرکت‌‌‌های بزرگ و کوچک به طرز چشمگیری کاهش خواهد داد.

اما با گذشت زمان مشخص شد که در عصر فناوری‌های دیجیتال نیز هنوز هیچ ابزار و فناوری اختراع نشده است که بتواند جایگزین دیدارهای چهره‌‌‌به‌‌‌چهره شود و به همین دلیل نیز هر روز نه تنها از حجم و تعداد سفرهای کاری کاسته نمی‌‌‌شود، بلکه شرکت‌‌‌ها بیشتر بلیط هواپیما خریداری می‌‌‌کنند و کارآفرینان با ولع بیشتر برای دیدارهای کاری خود هتل رزرو می‌‌‌کنند.

با این مقدمه در این مطلب قصد داریم راهکارهایی را برای کاهش هزینه‏های سفرهای کاری برایتان تشریح کنیم. پس با سفرستان همراه باشید تا خرج‌‌‌هایتان در سفرهای کاری نیز بیشتر با دخل‌‌‌ها بخوانند.

 1. برای سفرهای کاری برنامه‌‌‌ریزی فشرده‌‌‌ای داشته باشید.

خرید انلاین بلیط هواپیما مقرون به صرفه
بلیط هواپیما برای سفر مقرون به صرفه

تحقیقات نشان داده است که کسب‌‌‌وکارهای کوچک به خاطر بی‌‌‌نظمی در برنامه‌‌‌ریزی برای سفرهای کاری تا 20 درصد بیشتر از سازمان‌‌‌های بزرگ برای سفرها هزینه می‌‌‌کنند و این نابسامانی‌‌‌ها باعث می‌‌‌شود تا مدیران کسب‌‌‌وکارهای کوچک در اغلب مواقع نسبت به بودجه‌‌‌ی کل سفرهای کاری در یک سال، تخمین‌‌‌های دور از واقعیتی داشته باشند.

این مشکلات باعث شده است تا شرکت‌‌‌های مختلف، به خرده‌‌‌کاری‌ها و جزئیات سفر توجه بیشتری داشته باشند و هنگام تخصیص بودجه از هزینه‌‌‌ی خرید بلیط هوپیما و رزرو هتل تا کوچک‌‌‌ترین مسائل را مد نظر داشته باشند.

 1. محدودیت‌‌‌های سفر را به روشنی توضیح دهید.

در این صورت، نقشه‌‌‌ی راه مشخصی در اختیار مدیران و کارکنان شرکت خواهد بود تا در هنگام سفرهای کاری درست براساس حد و مرزهای مشخص شده برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل اقدام کنند و بودجه‏ی در نظر گرفته شده برای سفر را به هدر ندهند. به عنوان مثال برای صرفه‏جویی بیشتر در هزینه‌‌‌ها می‌‌‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما پروازها را به دو دسته‌‌‌ی بلند مدت و کوتاه مدت تقسیم کنید و برای پروازهای کمتر از پنج ساعت بلیط هواپیمای اقتصادی خریداری کنید و برای پروازهای بیشتر از پنج ساعت بلیت هواپیمای first class سفارش دهید.

 1. حساب «پس‌‌‌انداز» را از قناعت کردن جدا کنید.

خرید انلاین بلیط هواپیما مقرون به صرفه
بلیط هواپیما ی مقرون به صرفه

اگر می‌‌‌خواهید کارمندان شرکت شما برای کاهش هزینه‌‌‌ی سفرهای کاری انگیزه داشته باشند و به توصیه‌‌‌های شما در این زمینه توجه داشته باشند، باید کاری بکنید تا این صرفه جویی‌‌‌ها از نظر کارکنان شما نیز فایده‌‌‌ای داشته باشد. برای مثال می‌‌‌توانید بخشی از مبالغی را که از طریق پس‌‌‌انداز در هزینه‌‌‌ی سفرهای کاری عاید شرکتتان می‌‌‌شود برای ارائه‌‌‌ی خدمات رفاهی به کارکنان خود هزینه کنید.

در پایان توجه داشته باشید همانطور که سفرهای کاری نقش پررنگی در توسعه‏ی کسب‌‌‌وکارها ایفا می‌‌‌کنند، صرفه‌‌‌جویی در هزینه‌‌‌ی این سفرها نیز می‌‌‌توانند نقش قابل توجهی در پیشرفت کار شرکت‌‌‌ها داشته باشند.

برای جستجو و خرید بلیط هواپیما به مقاصد داخلی به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان


تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 96
آخرین بروزرسانی: 20 مهر 96

2 دیدگاه ها

 1. آخه مقرون به صرفه سفر کردن و کم خرج کردن تو یه سفر کاری چه فایده ای داره؟
  بالاخره خودت که نمیخوای هزینه سفر رو پرداخت کنی !!!

  • البته دو حالت داره
   1- یا شما خودتون کارفرما هستین و برای کار خودتون سفر میکنید، در اینصورت هزینه اضافی نکردن به نفع خودتونه!!!
   2- یا اینکه شما به عنوان کارمند سازمان یا موسسه ای سفر کاری میروید، در اینصورت هم با توجه به نکته ای که داخل متن هم به اون اشاره شده، اگر بخوایم که تشویق کنیم کارمند هزینه کمتری تو سفر انجام بده باید از مبلغ صرفه جویی شده در سفرها برای کارمندتون خدمات رفاهی بیشتر ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید