بلیط هواپیما به مقصد جهانِ هری پاتر

0
1008
خرید بلیط هواپیما برای بازدید از لوکیشن فیلم هری پاتر
بلیط هواپیما برای بازدید از لوکیشن فیلم هری پاتر
بلیط هواپیما به مقصد جهانِ هری پاترReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 14Rating: 4.5بلیط هواپیما به مقصد جهان هری پاتربلیط هواپیما به مقصد جهان هری این شخصیت داستانی حال این روزها به اندازه‌ی شخصیت‌های واقعی محبوب و معروف است. پس از انتشار کتاب‌ها نیز، فیلم‌هایی بر اساس همین مجموعه کتاب ساخته شد

بلیط هواپیما به مقصد جهانِ هری پاتر

پسر جادوگری که بسیاری از ما همراه با او، دوستان و ماجراهایشان بزرگ شدیم و خاطرات بسیاری را ساخته‌ایم. این شخصیت داستانی حال این روزها به اندازه‌ی شخصیت‌های واقعی محبوب و معروف است. پس از انتشار کتاب‌ها نیز، فیلم‌هایی بر اساس همین مجموعه کتاب ساخته شد  و به این جهان داستانی شکلی واقعی بخشید. لوکیشن این مجموعه تنوعی جالب دارد، برخی از آنها مکان‌های واقعی هستند و تعدادی دیگر نیز در استودیوی برادران وارنر تصویربرداری شده‌ و امروز نیز مقصد گردشگری بسیاری از مسافران پروازهای خارجی است.

پیشتر مقالاتی را در سفرستان منتشر کرده‌ایم که به معرفی برخی از این لوکیشن‌ها می‌پردازد، حال دوباره سری خواهیم زد به برخی از معروف‌ترین و اصلی‌ترین لوکیشن‌هایی که ماجراهای هری پاتر و دوستانش در آن جان گرفته‌است. در ادامه با لوکیشن‌های منتخب نشریه‌ی People آشنا شوید، شاید یکی از آنها مقصد بلیط هواپیمای سفر شما باشد.

بلیط هواپیما برای بازدید مدرسه هاگوارتز

خرید بلیط هواپیما برای بازدید مدرسه هاگوارتز
بلیط هواپیما برای بازدید مدرسه هاگوارتز

تردیدی نیست که مدرسه‌ی هاگوارتز خود یک شخصیت محبوب و مهم در مجموعه‌ی هری پاتر است. یکی از معروف‌ترین صحنه‌ها، زمانی است که هری پاتر در اولین داستان این مجموعه، هری پاتر و سنگ جادو قدم به سالن غذاخوری هاگوارتز می‌گذارد؛ جاییکه چهار گروه پشت میزهای بلند نشسته‌اند؛ این صحنه‌ی خوش آمدگویی در استدویوی برادران وانر تصویربرداری شده‌است؛ اگر بلیط هواپیمای خود را به مقصد لندن بگیرید، می‌توانید شما هم در این سالن قدم بزنید.

نمایی از هاگوارتز از روی جاروی پرنده

خرید بلیط هواپیما به بازدید Alnwick_Castle
بلیط هواپیما به بازدید Alnwick_Castle

در فیلم هری پاتر و سنگ جادو، اولین جلسه‌ی جارو سواری هری را می‌بینیم، همان جلسه‌ای که در نهایت منجر به عضویت او در تیم کوئیدیچ می‌شود، این نمای هایجان انگیز در باغ قلعه‌ی Alnwick  تصویر برداری شده‌است.

علاوه بر این صحنه‌ی هیجان انگیز، صحنه‌ی نفس‌گیری که رون و هری با ماشین پرنده خود را به مدرسه می‌رسانند و رون با درخت تصادف می‌کند نیز در همین لوکیشن ساخته شده‌است. برای دیدار از این لوکیشن و یادآوری آن نماهای پرشور باید به شما انگلستان سفر کنید.

قلعه‌ی Alnwick توسط لرد Alnwick در قرن یازدهم بنا شده‌است و نسل اندر نسل، خانواده‌های سلطنتی در اینجا زندگی کرده‌اند؛ دوکی که امروز ساکن این قلعه است تنها در بخشی از آن زندگی می‌کند و در تابستان درهای این قلعه‌ی به روی عموم باز است. این ساختمان قدیمی و باغ زیبایش لوکیشن فیلم‌ها و سریال‌های دیگر همچون آیوانهو، هملت و Downtown Abbey بوده است.

بلیط هواپیما برای بازدید سرسرای هاگوارتز

خرید بلیط هواپیما برای بازدید سرسرای هاگوارتز
بلیط هواپیما برای بازدید سرسرای هاگوارتز

سرسرای هاگوارتز جایی بود که همه‌ی دانش آموزان در طول روز دورهم جمع می‌شدند؛ همچنین مراسم‌های مختلف مدرسه نیز در همین مکان برگزار می‌شد، ما نیز همراه مخاطبان زمان‌های زیادی را در آنجا سپری می‌کردیم. شما در عالم واقعیت می‌توانید از این مکان دیدن کنید؛ کلیسای کریس در دانشگاه آکسفورد جایی است که این صحنه‌ها ساخته شده و شما نیز می‌توانید از آن دیدن کنید؛ دانشگاه آکسفورد از جمله مکان‌های دیدنی است که در سفر به انگلستان حتما باید از آن بازدید کرد.

بلیط هواپیما برای بازدید ایستگاه قطار کینگز کراس

خرید بلیط هواپیما برای بازدید ایستگاه قطار کینگز کراس
بلیط هواپیما برای بازدید ایستگاه قطار کینگز کراس

شما می‌توانید از سکوی نه و سه چهارم در عالم واقعیت دیدن کنید، بله، کافی است که بلیط هواپیمای خود را به مقصد لندن گرفته و سری به ایستگاه قطار بزنید. در این ایستگاه حتی تابلوی نه و سه چهارم نصب شده و یک چرخ دستی نیز به گونه‌ای ساخته شده که انگار نیمی از آن از دیوار عبور کرده، بسیاری از طرفداران هری پاتر به این ایستگاه سفر می‌کنند، به ویژه مسافران پروازهای خارجی که بار اولی است که از لندن دیدن می‌کنند.

جام جهانی کوئیدیچ

خرید بلیط هواپیما به جام جهانی کوئیدیچ
بلیط هواپیما به جام جهانی کوئیدیچ

به لطف طرفداران پر و پا قرص هری پاتر، مسابقات کوئیدیچ پا به عالم واقعیت گذاشته است؛ شما هم مثل هری، رون و هرمیون در کتاب جام آتش، می‌توانید به دیدن جام جهانی کوئیدیچ بروید؛ برای این کار باید به آمریکا و کارولینای جنوبی سفر کنید.

حمله مرگ خواران

خرید بلیط هواپیما برای بازدید از پل میلنیوم
بلیط هواپیما برای بازدید از پل میلنیوم

یکی از وحشتانک‌ترین صحنه‌های فیلم‌های هری پاتر، زمانی بود که در فیلم هری پاتر و شاهزاده‌ی دو رگه، ولدمورت مرگ خوارانی را می‌فرستد تا پلی را در لندن تخریب کنند؛ این پل در عالم واقع Millennium نام دارد و یکی از مهم‌ترین گردشگاه‌های لندن است و البته هنوز سالم و زیبا سر جای خود قرار دارد.

بلیط هواپیما برای بازدید جنگل ممنوعه

خرید بلیط هواپیما برای بازدید جنگل ممنوعه
بلیط هواپیما برای بازدید جنگل ممنوعه

برای تصویربرداری بخش‌هایی از داستان هری پاتر در کتاب جام آتش، منطقه‌ی Ashridge در 32 کیلومتری شمال غرب لندن برای فیلم‌بردرای انتخاب شد. نزدیک پنج هزار هکتار جنگل در اینجا قرار دارد و بارها و بارها در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف به عنوان لوکیشن مورد استفاده قرار گرفته است.

قدم زدن در دنیای هری پاتر

خرید بلیط هواپیما برای بازدید سرسرای هاگوارتز
بلیط هواپیما برای بازدید سرسرای هاگوارتز

اگر دلتان می‌خواهد یک جا از تمام مکان‌هایی که در داستان هری پاتر خوانده و یا در فیلم دیده‌اید، بازدید کنید؛ می‌توانید سری به اورلاندو و شهربازی‌اش بزنید؛ پارکی در این شهر بازی ساخته شده که به تمامی الهام گرفته از مجموعه‌ی هری پاتر بوده و تمامی مکان‌های آن بازسازی شده و در آن می‌توانید به دهکده‌ی هاگزمید، بانک و هاگوارتز رفته و یادگاری‌هایی را نیز از آنجا خریداری کنید.

فهرست لوکیشن‌های فیلم هری پاتر بسیار طولانی و مفصل است، به ویژه اگر بلیط هواپیمای شما به مقصد اسکاتلند و یا انگلستان باشد می‌توانید از بخش عمده‌ای از آنها دیدن کنید. اگر بلیط هواپیمای خود را به مقصد لندن گرفته‌اید حتما سری به استودیوی برادران وارنر نیز بزنید تا از هاگزمید، بخش‌هایی از مدرسه و دیگر لوکشین‌های خاص ساخته شده برای این فیلم دیدن کنید.

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مورد نظرتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید