سفر به شهر ملاکا در مالزی

طبیعتی کم‌نظیر، آداب‌ورسوم متنوع، تاریخ و فرهنگ غنی همگی از جمله عواملی هستند که گردشگران را از سرتاسر دنیا وادار به خرید بلیط هواپیما ملاکا و سفر به این گوشه جذاب از آسیا می‌کنند. حتماً نام برخی از شهرهای مشهور مالزی مانند کوالالامپور و تایپینگ، بسیار به گوش‌تان خورده است.

0
38
خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی
سفر به شهر ملاکا در مالزیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 22Rating: 3.5سفر به شهر ملاکا در مالزی - خرید بلیط هواپیما ملاکا مالزی از اپلیکیشن سفرستانطبیعتی کم‌نظیر، آداب‌ورسوم متنوع، تاریخ و فرهنگ غنی همگی از جمله عواملی هستند که گردشگران را از سرتاسر دنیا وادار به خرید بلیط هواپیما ملاکا و سفر به این گوشه جذاب از آسیا می‌کنند. حتماً نام برخی از شهرهای مشهور مالزی مانند کوالالامپور و تایپینگ، بسیار به گوش‌تان خورده است.

شهر ملاکا در مالزی

طبیعتی کم‌نظیر، آداب‌ورسوم متنوع، تاریخ و فرهنگ غنی همگی از جمله عواملی هستند که گردشگران را از سرتاسر دنیا وادار به خرید بلیط هواپیما ملاکا و سفر به این گوشه جذاب از آسیا می‌کنند. حتماً نام برخی از شهرهای مشهور مالزی مانند کوالالامپور و تایپینگ، بسیار به گوش‌تان خورده است. گرچه این دو، شهرهای زیبایی هستند که ارزش سفر را دارند، اما سایر شهرهای مالزی نیز دست کمی از این دو شهر ندارند. مالزی سرزمینی پر از شگفتی برای گردشگران است. یکی از همین شگفتی‌ها شهر ملاکا است. این شهر با جاذبه‌های متنوع خود به تنهایی توانسته عامل خرید بلیط هواپیما ملاکا و جذب گردشگران به مالزی باشد. پس در ادامه با ما همراه شوید تا سری به خیابان‌های این شهر زده و با مردمان و تاریخ و فرهنگ آن بیشتر آشنا شویم.

موقعیت جغرافیایی

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

شهر ملاکا، از جمله شهرهای مالزی است که گردشگران را با آغوش باز می‌پذیرد. این شهر پر جاذبه به گردشگران این امکان را می‌دهد تا با خرید بلیط هواپیما مالزی به کشف ناشناخته‌ها در این شهر بپردازند. ملاکا در واقع پایتخت ایالتی به همین نام است که در ساحل غربی شبه جزیره مالزی قرار گرفته. این شهر در جولای 2008 در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.

 تاریخچه ملاکا

خرید بلیط هواپیما ملاکا
بلیط هواپیما ملاکا

ملاکا شهری نسبتا کهن است که قدمت آن به سال 1400 باز می‌گردد، زمانی که پارامسوارا، حاکم توماسک( سنگاپور فعلی)، از دست نیروهای دشمن گریخت و در این منطقه  و در روستای ماهیگیری کوچکی پناه گرفت. وی در همان منطقه پادشاهی مالایی را ایجاد کرد و به کمک چینی‌ها، قدرت خود را در سرتاسر جزیره گسترش داد. پس از گذشت مدتی، این بندر به توقفگاهی عمده برای تجار تبدیل شد تا در آن انبار مواد غذایی و جیره آبی خود را پر کنند. حکومت مالایی در سال 1511، زمانی که آلفونسو دالبوکرک، نایب السلطنه پرتغالی‌ها در هند، ملاکا را فتح کرد، به پایان رسید. در طول قرن شانزدهم، ملاکا به بندر مهم تجاری در جنوب شرق آسیا تبدیل شد. گرچه ملاکا تاریخی پر فراز و نشیب را داشته اما امروزه شهر آرام و پر جنب و جوشی است که گردشگران برای خرید بلیط هواپیما ملاکا و سفر به آن لحظه شماری می‌کنند.

آب و هوای ملاکا

خرید بلیط هواپیما ملاکا
بلیط هواپیما ملاکا

یکی از نکات سفر که باید هنگام خرید بلیط هواپیما ملاکا مورد توجه قرار گیرد، آب و هوای مقصد است. اطلاع از آب و هوای مقصد کمک بسیاری در بستن بار و بنه سفر و حذف موارد غیر ضروری می‌کند. آب و هوای ملاکا در طول سال گرم و مرطوب همراه با بارش باران است. همین ثبات نسبی آب و هوا، ملاکا را به مقصد خوبی در فصول مختلف سال تبدیل کرده است. دمای هوای شهر در طول روز بین 30 تا 35 درجه سانتی گراد و در طول شب بین 27 تا 29 درجه سانتی گراد متغیر است. البته اگر بارش باران زیاد باشد، ممکن است هوا کمی خنک‌تر هم بشود. فصل بارانی ملاکا بین ماه‌های اکتبر تا مارس است و ماه‌های می تا جولای معمولا ماه‌های بدون بارش و یا کم بارش هستند. آفتاب هیچ‌گاه گرمای خود را از مالاکایی‌ها دریغ نکرده و روزها فرصت خوبی است تا در گرمای آفتاب، قدمی در شهر بزنید.

جاذبه‌ها

خرید بلیط هواپیما ملاکا مالزی
بلیط هواپیما ملاکا مالزی

ملاکا به عنوان پایتخت غیررسمی تاریخی مالزی، پر از جاذبه‌ها و بناها‌ی تاریخی است. این شهر عهده‌دار میراثی است که امروزه باعث شده گردشگران از سرتاسر دنیا با خرید بلیط هواپیما ملاکا از آن دیدن کنند. جاذبه‌های این شهر نشان از فرهنگ، تاریخ، و آداب و رسوم این منطقه دارد. به طور کلی، جاذبه‌های ملاکا را می‌توان به این صورت لیست کرد: کلیسای سنت پاول، معبد چنگ هونگ تنگ، موزه میراث بابانونیا، موزه فرهنگی چنگ هو، محله چینی‌‌ها، ویلای سنتوسا( موزه زندگانی مالایی)، کاخ سلطان ملاکا، کلیسای مسیح، برج تامینگ ساری، قلعه آفاموسا، خیابان جونکر، و بسیاری جاذبه‌های دیگر که ملاکا را به مقصدی جذاب برای خرید بلیط هواپیما ملاکا و آغاز سفری به یاد ماندنی کرده‌اند.

هتل‌ها

خرید بلیط هواپیما ملاکا مالزی
بلیط هواپیما ملاکا مالزی

هتل‌ها در ملاکا به صورت ساختمان‌هایی بلند مرتبه ساخته شده‌اند و دسترسی‌شان به مراکز خرید، جاذبه‌ها و سایر امکانات و خدمات بسیار آسان است. اگر با خرید بلیط هواپیما ملاکا قصد سفر و اقامت چند روزه در ملاکا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم اقامت‌گاه خود را از بین هتل‌های زیر انتخاب کنید:

هتل هاتن ملاکا: هتل هاتن یکی از بزرگ‌ترین هتل‌های ملاکا است. مزیت این هتل نسبت به سایر هتل‌ها، موقعیت آن است که هتل را به محلی قابل دسترس تبدیل کرده است. این هتل همچنین به مراکز خرید و جاذبه‌هایی مانند برج تامینگ ساری و آفاموسا بسیار نزدیک است. استخرهای بی‌انتها، باشگاه و رستوران از جمله امکانات و خدماتی است که این هتل به میهمانان خود ارائه می‌دهد.

هتل اکوآتوریال ملاکا: این هتل نیز به مراکز خرید بزرگ ملاکا مانند داتاران پهلوان و ماهکوتا پاراد بسیار نزدیک است و موقعیت درون شهری آن برای دسترسی به جاذبه‌ها ایده‌آل به نظر می‌رسد. زمین تنیس، مرکز فیتنس، استخر روباز، سالن‌های زیبایی، رستوران‌های ژاپنی، ایتالیایی نیز از جمله مزایا و خدمات این هتل است.

ماهکوتا هتل ملاکا: با خرید بلیط هواپیما ملاکا و اقامت در این هتل به مراکز اصلی خرید ملاکا و مجموعه تفریحی آن دسترسی آسان و راحتی خواهید داشت. خدمات و امکانات این هتل به اندازه‌ای است که توانسته در سال‌های 2003 و 2005 عنوان بهترین هتل در ملاکا را بدست آورد.

سایر هتل‌های ملاکا که می‌توانند گزینه خوبی برای گذراندن دوران اقامت در ملاکا باشند عبارتند از: هتل رامادا پلازا، هتل سری کاستا، هتل اکسپلوریر، هتل هالمارک کراون، هتل میدسیتی ملاکا، هتل ترانوا، هتل بِی ویو ملاکا.

مراکز خرید

خرید بلیط هواپیما مالزی
بلیط هواپیما مالزی

قسمت لذت بخش سفر برای بسیاری از گردشگران، خرید کردن است. گشت و گذار در مراکز خرید، شما را با سبک زندگی یک شهر و کشور بیشتر آشنا می‌کند. ملاکا شاید شهر کوچکی به نظر آید، اما مراکز خرید فراوانی دارد. از جمله مراکز خرید ملاکا که می‌توانید سوغاتی‌هایی برای عزیزان خود تهیه کنید عبارتند از: داتاران پهلاوان، مرکز خرید ماهکوتا پاراید، مرکز تان کیم هانک، خانه اورانگ اوتان، سان شو گونگ، گالری جونکر، خانه باتیک ملاکا، و مجموعه نیروانا.

ملاکا ایالتی جذاب در مالزی است. از شهرهای جذاب این ایالت شهر ملاکا است. این شهر در طول تاریخ شاهد حوادث فراوانی بوده که پیامدها و یادگاری‌های آن را امروزه با نام جاذبه‌های مختلف این شهر و با خرید بلیط هواپیما ملاکا می‌توان مشاهده کرد.

برای خرید بلیط هواپیما مالزی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید