جشنواره میوه دوریان در ملبورن

0
110
خرید بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا
جشنواره دوریان در ملبورن
جشنواره میوه دوریان در ملبورنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 6Rating: 4.0بلیط هواپیما به ملبورن برای بازدید از جشنواره میوه دوریان در این شهرعکس میوه دوریان. خرید میوه دوریان. دوریان چیست؟. خرید بلیط هواپیما به ملبورن. دیدنی های ملبورن. قیمت بلیط ارزان هواپیما به ملبورن. فستیوال میوه دوریان

جشنواره میوه دوریان در ملبورن

اگر به جشنواره‌های خوراکی علاقه دارید و می‌خواهید در یکی از این جشنواره‌ها که در یکی از بهترین مقاصد توریستی برگزار می‌شود شرکت کنید، بهتر است که این بار بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا تهیه‌کرده و از جشنواره میوه دوریان که امسال در این شهر برگزار می‌شود، بازدید کنید. بله درست شنیدید، میوه دوریان یا همان خارگیل!!! به‌احتمال‌زیاد تابه‌حال اسم این میوه را نیز نشنیده باشید.

اگر این‌چنین است اصلاً اشکالی ندارد، برنامه سفر خود را ریخته، بلیط هواپیما به ملبورن را تهیه‌کرده و در این مطلب با ما همراه باشید تا هم با میوه دوریان آشنایی پیدا کنید و هم در مورد جشنواره دوریان که در ملبورن برگزار خواهد شد، اطلاعاتی به دست آورید.

جمعیت شناسی استرالیا، اطلاعات کامل درباره مردم این شکور

دریاچه‌های عجیب صورتی در جهان

دوریان دیگر چیست؟

خرید بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا
بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا

دوریان میوه چندگونه درخت است که به دسته دوریو (Durio) تعلق دارند. در جهان حدود 30 گونه دوریو شناخته‌شده وجود دارد که حداقل 9 گونه از آن‌ها دارای میوه خوراکی هستند. تنها گونه از این میوه‌ها که در بازار بین‌المللی به فروش می‌رسد خارگیل سموری (Durio zibethinus) است و گونه‌های دیگر آن در مناطق بومی (تایلند، اندونزی و مالزی) به فروش می‌رسد. اگر تابه‌حال بلیط هواپیما به ملبورن در آسیای شرقی خریده باشید، حتماً اسم این میوه را شنیده‌اید که در آنجا با نام «شاه میوه‌ها» شناخته می‌شود. خارگیل به خاطر اندازه بزرگ، بوی قوی و پوسته خاردار آن شناخته‌شده است.

آخر دل‌چسب است یا بوگندو؟

خرید بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا
جشنواره دوریان در ملبورن

برخی اوقات این میوه می‌تواند به‌اندازه 30 سانتیمتر طول، 15 سانتیمتر قطر و وزنی حدود یک تا 3 کیلوگرم داشته باشد. بوی قوی این میوه برای برخی‌ها خوش‌آیند و برای برخی بسیار نامطبوع و منزجرکننده است و به همین دلیل نیز در برخی مناطق آسیای شرقی حمل این میوه در وسایل حمل‌ونقل عمومی و هتل‌ها ممنوع شده است. لازم به ذکر است که جدا از بوی نامطبوع این میوه، ارزش غذایی آن بسیار بالا بوده و می‌توان گفت که یک نوع بمب کالری نیز به شمار می‌آید.

خرید بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا
جشنواره دوریان در ملبورن

مصرف این میوه باعث پایین آمدن کلسترول خون می‌شود و فواید زیاد دیگری را هم داراست؛ اما افرادی که مبتلا به بیماری قند خون هستند بهتر است که این میوه را به‌اندازه کم‌مصرف کنند.

حال که با میوه خارگیل یا همان دوریان آشنا شدید، بلیط هواپیما به ملبورن و شرکت در جشنواره این میوه در این شهر را از دست ندهید.

ببین چقدر محبوب است که جشنواره هم دارد!

دوریان، مدت زیادی است که بین علاقه‌مندان به خریداری بلیط هواپیما به ملبورن و آسیای جنوب شرقی، به خاطر بوی نامطبوع آن بسیار مشهور بوده است. مزهٔ این میوه به سلیقه شما بستگی دارد و اگر از مزه آن خوشتان بیاید، بهتر است بدانید که ملبورن میزبان برگزاری جشنواره میوه دوریان در ماه مارس 2018 است.

جشنواره دوریان در دومین سال برگزاری خود است و به دنبال میزبانی کردن بیش از هزار نفر از بازدیدکنندگان در 10 مارس همین سال است. این جشنواره در منطقه داکلندز (Docklands) ملبورن برگزار خواهد شد. با شرکت در این جشنواره قادر خواهید بود خوراکی‌هایی که مشتق دوریان هستند را صرف کنید. در این جشنواره شما قادر خواهید بود دوریان بریان شده، کیک دوریان و دوریان خام و تازه را بچشید و زمانی که تمامی این‌ها را امتحان کردید خوراکی‌های دیگری از میوه‌های استوایی دیگر نیز در این جشنواره وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را نیز امتحان کنید که بیشتر آن‌ها بومی چین هستند.

بلیطی برای طرفداران این میوه عجیب

خرید بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا
جشنواره دوریان در ملبورن

در این جشنواره چهار نشست جداگانه وجود خواهد داشت و قیمت بلیط‌های آن از 89 دلار تا 99 دلار خواهد بود. صبح هنگام خواهید توانست غذایتان را به همراه یک اجرای محلی چینی صرف کنید و دو نمایش در بعدازظهر به‌صورت خانوادگی هستند که کودکان اجراهایی را در هنگام صرف غذایتان انجام خواهند داد. نشست و اجرای چهارم در این جشنواره در ساعت 7 عصر انجام خواهد شد.

این‌همه آدم برای یک میوه؟

خرید بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا
جشنواره دوریان در ملبورن

بهتر است بلیط هواپیما به ملبورن به‌قصد شرکت این جشنواره را از دست ندهید. یک دلیل آن این است که سال گذشته حدود 800 نفر بلیط هواپیما به ملبورن ثبت‌شده و خریداران آن در این جشنواره شرکت کردند یعنی به‌اندازه ظرفیت 32 اتوبوس. دلیل دوم این است که تنها 20 روز بعد مهمانی و مراسم ویژه‌ای به مناسبت عید پاک برگزار خواهد شد که می‌توانید در آن نیز شرکت کنید. شهر ملبورن نیز یکی از دیدنی‌ترین شهرهای دنیا بوده و شما با خریداری بلیط هواپیما به ملبورن با یک تیر دو نشان زده، هم خواهید توانست در جشنواره دوریان شرکت کنید و هم از اقامت در این شهر دیدنی لذت خواهید برد.

خرید بلیط هواپیما به ملبورن استرالیا
جشنواره دوریان در ملبورن

بیشتر مردم مزه خارگیل را تند و زننده می‌پندارند اما تعدادی نیز مزه آن را دوست داشته و از آن لذت می‌برند. شما نیز می‌توانید با شرکت در این جشنواره و یا هنگام سفر به آسیای جنوب شرقی، این میوه را امتحان کرده و خودتان ببینید که آیا مزه این میوه عجیب و بسیار مقوی، به مزاجتان خوش خواهد آمد یا نه.

برای خرید بلیط هواپیما به استرالیا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
lonelyplanet.com
en.wikipedia.org
healthxchange.sg

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به استرالیا ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید