بلیط هواپیما به مقصد موزه موسیقی

0
382
بلیط هواپیما به تهران و موزه موسیقی
موزه موسیقی در تهران
بلیط هواپیما به مقصد موزه موسیقیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 1Rating: 4.0بلیط هواپیما به مقصد موزه‌ی موسیقیدر میان محله‌ی قدیمی تجریش-الهیه، در یکی از آن خانه-باغ‌های قدیمی موزه‌ای زیبا قرار دارد که بخشی از میراث فرهنگی ایران را در خود جای داده‌است.راه ورود به مجموعه‌‌ی موزه‌ی موسیقی از درون باغ زیبای آن است

بلیط هواپیما به مقصد موزه موسیقی

در میان محله‌ی قدیمی تجریش-الهیه، در یکی از آن خانه-باغ‌های قدیمی موزه‌ای زیبا قرار دارد که بخشی از میراث فرهنگی ایران را در خود جای داده‌است.راه ورود به مجموعه‌‌ی موزه موسیقی از درون باغ زیبای آن است، در ادامه شما به ساختمان اصلی می‌رسید. سالن‌های این موزه بر اساس سازهای مختلف تقسیم‌بندی شده‌است تا دیدار و دریافت اطلاعات را برای مخاطبان آسان‌تر کند. همچنین نگارخانه، اتاق تمرین و یک کافه نیز از دیگر بخش‌های موزه است.

بلیط هواپیما به موزه موسیقی
سازهای موزه موسیقی

سازهای نواحی ایران

در طبقه همکف  شما می‌توانید از سازهای نواحی ایران دیدن کنید؛ البته تنوع و گستردگی این سازها آنقدر زیاد هست که خود سالن نیز به چند بخش بر اساس نو سازها تقسیم شود.

سازهای بادی

سرنا از جمله سازهای این بخش است، درگذشته سرنا را از شاخ حیوانات می‌ساختند و به همین دلیل هم این ساز به این نام معروف شده است. در نواحی لرستان و بختیاری، سیستان و بلوچستان و خراسان این ساز رواج داشته و در مراسم مختلف نواخته می‌شده‌است. انواع نی‌ها، سوتک‌ها، قره‌نی و سازهای خوش صدا مثل زنگوله را می‌توانید مشاهده کرده و با خطه‌ی آنها آشنا شوید.

سازهای زهی

بخشی از سازهای زهی مختص نواحی ایران مثل دوتار و قیچک از این جمله‌اند؛ این سازها می‌تواند بازتابی از آیین‌ها و رسوم نواحی مختلف باشد.

سازهای کوبه‌ای

سازهای کوبه‌ای نواحی ایران نیز دارای تنوع قابل توجه و جالبی است؛ برخی از این سازها از پوست‌ تشکیل شده‌است.

سازهای سنتی

اگر از دوستداران موسیقی سنتی ایران هستید، از دیدن این سالن بسیار لذت خواهید برد. سازهای مختلف ایرانی از جمله، تار، سه‌تار،سنتور و …؛ شما سازهای استادان چیره‌دست را خواهید دید چه آنهایی که توسط افرادی شهیر ساخته شده‌اند و چه آنهایی که توسط آنها نواخته می‌شدند.

آرشیو موسیقی

پرواز به موزه موسیقی تهران
موزه موسیقی تهران

آرشیو موسیقی این موزه بسیار جالب توجه است؛ این مجموعه ابتدا با آثار اهدایی مهندس محمدعلی گلشن ابراهیمی شکل گرفت و بعدها افرادی دیگری نیز مجموعه‌های نفیس خود را به اینجا بخشیدند تا مورد استفاده‌ی علاقمندان و پژوهشگران قرار گیرد. در این بخش آرشیو نسبتا کاملی از آثار ضبط شده از سال 1248 بالغ بر 42هزار ساعت جمع‌آوری شده‌است.

گنجینه

بلیط هواپیما برای موزه موسیقی
موزه موسیقی تهران منطقه تجریش

قسمت دیگری از این موزه به نمایش سازها و متعلقات نوازدگان شهیر اختصاص دارد؛ کلنل علیقلی وزیری، حاج قربان سلیمانی، خاطره پروانه، احمد عبادی، حسین ملک، محمدتقی مسعودیه، علی تجویدی و حمشت سنجری از آن جمله‌اند.

دیگر بخش‌ها

موزه موسیقی تهران در تجریش
موزه موسیقی تهران

اتاق تمرین، استودیو ضبط، کتاب‌خانه و کارگاه ساخت ساز از دیگر بخش‌های جالب این مجموعه است.

پس از گشت و گذار در دل فرهنگ، هنر و تاریخ موسیقی کشور، هیچ چیز به اندازه‌ی یک میان وعده‌ی دلپذیر نمی‌تواند گردشتان را به تمام برساند؛ در این مجموعه یک کافه‌ نیز وجود دارد که برخی از میزهای آن در فضای باز قرار دارد و می‌تواند از هوای فرح‌بخش بهاری در آن لذت ببرید.

نشانی: تهران؛ تجریش؛ خیابان مقصود بیک؛ خیابان موزه

برای جستجوی بلیط هواپیما مورد نظر خود به سایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید