مثل ماهی در لابه‌لای موزه‌های زیرآبی جهان شنا کنید

تصور کنید بقایای خرابه‌های باستانی و هنر معاصر را بتوان در اعماق اقیانوس‌ها تماشا کرد و منحصربه‌فردترین عکس‌ها را در آن‌جا گرفت. از طرفی برای تجربه آن لازم نباشد خودتان به کشف این شگفتی‌ها بروید چون در اقصی نقاط جهان و در عمق‌های تاریک آب، موزه‌هایی احداث شده‌اند که گردشگران علاقه‌مند هستند بارها و بارها بلیط هواپیما به مقصدهای مختلف را بخرند و سری به این موزه‌ها بزنند تا ماجراجویی‌های زیرآبی را بی‌نقص‌تر به پایان برسانند اما آیا راهی به جز شنا و غواصی برای تجربه چنین ماجراجویی بزرگی وجود دارد؟

0
96
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
مثل ماهی در لابه‌لای موزه‌های زیرآبی جهان شنا کنیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 12Rating: 3.5مثل ماهی در لابه‌لای موزه‌های زیرآبی جهان شنا کنید - خرید بلیط هواپیما از سفرستانتصور کنید بقایای خرابه‌های باستانی و هنر معاصر را بتوان در اعماق اقیانوس‌ها تماشا کرد و منحصربه‌فردترین عکس‌ها را در آن‌جا گرفت. از طرفی برای تجربه آن لازم نباشد خودتان به کشف این شگفتی‌ها بروید چون در اقصی نقاط جهان و در عمق‌های تاریک آب، موزه‌هایی احداث شده‌اند که بلیط هواپیما

موزه‌های زیرآبی جهان

تصور کنید بقایای خرابه‌های باستانی و هنر معاصر را بتوان در اعماق اقیانوس‌ها تماشا کرد و منحصربه‌فردترین عکس‌ها را در آن‌جا گرفت. از طرفی برای تجربه آن لازم نباشد خودتان به کشف این شگفتی‌ها بروید چون در اقصی نقاط جهان و در عمق‌های تاریک آب، موزه‌هایی احداث شده‌اند که گردشگران علاقه‌مند هستند بارها و بارها بلیط هواپیما به مقصدهای مختلف را بخرند و سری به این موزه‌ها بزنند تا ماجراجویی‌های زیرآبی را بی‌نقص‌تر به پایان برسانند اما آیا راهی به جز شنا و غواصی برای تجربه چنین ماجراجویی بزرگی وجود دارد؟ با ما همراه باشید تا هم این موزه‌ها را بشناسید و هم هدف جدیدی از سفر و خرید بلیط هواپیما را به خواسته‌های خود اضافه کنید.

ایتالیا، پارک زیرآبی Baia

خرید بلیط هواپیما ایتالیا
بلیط هواپیما ایتالیا

در عصری که زمان به مدت قرن‌های متمادی در زیر خاکسترهای شهر سوخته پمپئی”Pompeii” متوقف شده و سال‌هاست در پی تماشای این وحشت حیرت‌انگیز گردشگران زیادی بلیط هواپیما ایتالیا می‌خرند و تعداد کمی از آن‌ها از وجود شهر دیگری علاوه بر این شهر رومی که نزدیک ناپل است، خبر دارند. جایی که بقایای شهری از قرن‌های پیشین نه در خشکی بلکه در عمق آب رها مانده است. این شهر “Baia” نام دارد و حدود سه برابر بزرگ‌تر از شهر سوخته پمپئیست. این پارک خیره‌کننده در قرن هشتم غرق در آب بوده و کمتر کسی به سراغ آن می‌رفت اما امروزه با تشکیل تورهای گردشگری علاقه‌مندان می‌توانند سوار بر باکس‌های شیشه‌ای و یا با غواصی به عمق دریا رفته و مجسمه‌های مرمری و اشیای باستانی را ببینند و حتی بر روی موزاییک‌های رومی شهر قدم بزنند.

Caesarea، موزه اسکله Herod

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در سال 2006 موزه‌ای در ساحل شهر “Caesarea” افتتاح شد که در ارتفاع 20 فوت پایین‌تر از سطح دریا قرار گرفته و روزگاری شهر تجاری و بندر پررفت‌و‌آمد امپراطوری روم بوده است. گردشگرانی که بلیط هواپیما برای تعطیلات خود خریده‌اند در کنار تمام تفریح‌های آبی بازدید از این موزه را در برنامه‌های خود می‌گنجانند و با غواصی در اعماق ساحل سیزاریا در بین 36 بخش نمایشی موزه شنا می‌کنند و ماجراجویی خود را از لابه‌لای ستون‌های مرمری و لنگرهای کشتی شروع می‌کنند و برای کشف حیرت‌انگیزترین صحنه‌های زندگی به تماشای کشتی‌های غرق‌شده فیلیپینی و بیزانسی سرگرم می‌شوند.

مکزیک، موزه هنر Subacuático

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

هنرمندی به نام تیلور تعامل بین هنر و علم را در دنیای زیر آب به تصویر کشیده و علاقه‌مندان هنر را به خرید بلیط هواپیما مکزیک و غواصی در عمق آب‌های کانکون و”Isla Mujeres” دعوت می‌کند. گردشگران با سفر به مکزیک به بازدید از موزه ” Subacuático de Arte” رفته و شاهکارهای تیلور را که در 12 گالری دسته‌بندی شده و شامل 1364 اثر بوده، کندوکاو می‌کنند و شاید یکی از منحصربه‌فردترین عکس‌ها را ضمیمه سفرشان می‌کنند. جالب است بدانید که مزیت برتر این موزه‌ هدفمند بودن ساختش است که با همکاری دبیرخانه محیط زیست و منابع طبیعی کشور مکزیک ساخته شده و این پروژه ابتکاری از تاثیر تغییر اقلیم بر روی اقیانوس و سیستم دریایی می‌کاهد.

مکزیک، موزه آتلانتیکو لانزارتوdfgdfg

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

نکته جالب دیگری که با خرید بلیط هواپیما مکزیک و سفر به جزیره “Lanzarote” به آن پی می‌برید ذوق هنری و طبیعت دوستی تیلور است که آثار دیگری را در شکل مجسمه‌های انسانی و به صورت نمادین ساخته و هم گردشگری را رونق بخشیده و هم زمینه را برای بهبود رشد گیاهان و جانوران آبزی فراهم کرده است. این موزه عنوان اولین موزه مجسمه زیرآبی را به یدک می‌کشد. در کنار این عنوان ارزشمند، هنری که در ساخت این آثار به کار رفته شما را درگیر خود می‌کند و وقتی تور گردشگری شما را به عمق 12 متری سواحل جنوبی شهر لانزاروته ببرد، جایی که جاذبه فرهنگی-گردشگری شهر در مساحتی بالغ بر 2500 متر مربع در معرض دید قرار گرفته، می‌توانید غواصی بدون نقصی را با تماشای رابطه هم‌زیستی بشر و طبیعت رقم بزنید.

فلوریدا کیز، کشتی‌های غرق شده retert

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

در طول سه قرن حدود 12 کشتی در آب‌های مرجانی فلوریدا کیز غرق شده‌اند که برخی از آن‌ها حاوی گنجینه‌های ارزشمندی بودند و آب‌های فلوریدا همواره ماجراجویان زیادی را برای کشف این گنج‌‌ها به عمق خود کشانده است. قدیمی‌ترین این کشتی‌ها “سن پدرو” نام دارد که در سال 1733 هاوانا کوبا را به مقصد اسپانیا ترک کرده بود و حامل سکه‌های نقره مکزیکی و صندوق‌هایی از ظروف چینی بوده است و در کشمکش با طوفان و آب‌های مرجانی به عمق آب نشسته بود. اما در سال 1960 توسط جویندگان گنج و غواصان پیدا شد و اکنون هم به عنوان موزه‌ای در دسترس گردشگران و علاقه‌مندان است.

غواصی

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

موزه‌ها برای جذب گردشگران و به خصوص کسانی که دنبال هیجان و نشاط در طول سفر هستند نیاز به فاکتورهایی خلاقانه دارند که نه تنها افراد خاصی را به سمت خود بکشند بلکه با ترکیب هنر، معماری و تفریح جوابگوی سلیقه همه گردشگران باشند. موزه‌های زیرآبی با داشتن این ویژگی بخش بزرگی از تاریخ، علم و هنر را تلفیق کرده و تجربه‌ای کم‌نظیر را برای مهمانان خود رقم می‌زنند. شما عزیزان هم اگر مقصودتان از خرید بلیط هواپیما گذراندن تعطیلات در سواحل کشورهای خارجیست به فکر بازدید از این موزه‌ها هم باشید تا چاشنی ماجراجویی و فرهنگی را به سفر خود اضافه کنید.

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
tripsavvy.com
cntraveler.com
musaislamujeres.com
cactlanzarote.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید