با عجیب‌ترین موزه‌های زیرآب در دنیا آشنا شوید

شاید ندانید که در دنیا موزه‌هایی وجود دارند که برای بازدید از آن‌ها باید لباس غواصی بپوشید و به اعماق دریاها بروید. بعضی از این موزه‌ها با غرق شدن و زیرآب فرورفتن شهرها، کشتی‌ها و هواپیماها در اثر بلاهای طبیعی به وجود آمده‌اند و برخی دیگر به دست هنرمندان ساخته‌شده‌اند. جالب است بدانید برای بازدید از این موزه‌ها به گواهینامه غواصی نیازی ندارید و تنها با خرید بلیط هواپیما و شرکت در تور قایق‌های کف شیشه‌ای و یا غواصی با لوله تنفسی (اسنورکلینگ) قادر خواهید بود از دیدن بقایای مخروبه‌های باستانی لذت ببرید.

0
142
بازدید از موزه های زیر آب
موزه های زیر آب جهان
با عجیب‌ترین موزه‌های زیرآب در دنیا آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 9Rating: 4.0با عجیب‌ترین موزه‌های زیرآب در دنیا آشنا شوید - خرید بلیط هواپیما - سفرستانشاید ندانید که در دنیا موزه‌هایی وجود دارند که برای بازدید از آن‌ها باید لباس غواصی بپوشید و به اعماق دریاها بروید. بعضی از این موزه‌ها با غرق شدن و زیرآب فرورفتن شهرها، کشتی‌ها و هواپیماها در اثر بلاهای طبیعی به وجود آمده‌اند و برخی دیگر به دست هنرمندان ساخته‌شده‌اند. بلیط هواپیما

معرفی عجیب‌ترین موزه‌های زیرآب در دنیا

شاید ندانید که در دنیا موزه‌هایی وجود دارند که برای بازدید از آن‌ها باید لباس غواصی بپوشید و به اعماق دریاها بروید. بعضی از این موزه‌ها با غرق شدن و زیرآب فرورفتن شهرها، کشتی‌ها و هواپیماها در اثر بلاهای طبیعی به وجود آمده‌اند و برخی دیگر به دست هنرمندان ساخته‌شده‌اند. جالب است بدانید برای بازدید از این موزه‌ها به گواهینامه غواصی نیازی ندارید و تنها با خرید بلیط هواپیما و شرکت در تور قایق‌های کف شیشه‌ای و یا غواصی با لوله تنفسی (اسنورکلینگ) قادر خواهید بود از دیدن بقایای مخروبه‌های باستانی لذت ببرید. با سفرستان همراه باشید تا با چند نمونه از معروف‌ترین موزه‌های زیرآب آشنا شوید.

موزه زیرآب بایا (Baia Underwater Park)

بازدید از موزه های زیر آب
موزه های زیر آب

بسیاری از مردم می‌دانند که پمپئی کجاست و چه اتفاقی در آنجا رخ‌داده ولی هنوز نام شهر بایا برای عده زیادی ناشناخته است. پمپئی یکی از شهرهای روم باستان واقع در نزدیکی ناپل بود که در اثر فوران آتش‌فشان کوه وزوو به‌کلی تخریب گشت و زیر خاکسترهای این آتش‌فشان مدفون شد. سال‌ها بعد شهر بایا نیز به سرنوشت مشابهی دچار شد و خروج آب گرم از دهانه‌های طبیعی کوه‌های آتش‌فشانی سبب گشت تا این شهر زیبا در زیرآب مدفون شود.

بازدید از موزه های زیر آب
موزه های زیر آب

امروزه گردشگران برای بازدید از بقایای این شهر بلیط هواپیما ایتالیا را خریداری و به شمال ناپل سفر می‌کنند تا از نزدیک شهر مخروبه‌ای را در زیرآب ببینند که زمانی تفرجگاه رومیان ثروتمند بوده است. برای بازدید از این مکان می‌توانید از قایق‌های کف شیشه‌ای استفاده کنید و یا با کمک لوله تنفسی غواصی کنید ولی اگر می‌خواهید بازدید از این موزه به تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برایتان مبدل شود، بهتر است پس از تهیه بلیط هواپیما ایتالیا، با استفاده از تجهیزات غواصی و راهنمایی یک غواص بومی به عمق دریا رفته و به گشت‌وگذار میان مجسمه‌های مرمری بپردازید.

موزه سوبواتیکو د آرته (Museo Subacuatico de Arte)

بازدید از موزه های زیر آب
موزه های زیر آب

بالغ‌بر 500 مجسمه نمادین در موزه هنرهای معاصر Subacuatico de Arte جای گرفته است. جالب است بدانید که هدف از ساخت این موزه همکنش و تعامل میان علم و هنر و همچنین ایجاد سازه مرجانی برای سکونت موجودات دریایی بوده است.

بازدید از موزه های زیر آب
موزه های زیر آب

گفتنی است که تمام آثار هنری این موزه به کف دریا متصل شده‌اند و به دلیل استفاده از موادی ویژه در ساخت آن‌ها، هیچ‌گونه تهدیدی برای حیات مرجان‌های دریایی محسوب نمی‌شوند. برای بازدید از این موزه حیرت‌انگیز باید ابتدا بلیط هواپیما مکزیک را خریداری کنید و سپس به شهر کانکون واقع در جنوب مکزیک سفر کنید.

موزه آتلانتیکو لنزرونته (Atlantico Lanzarote)

بازدید از موزه های زیر آب
موزه های زیر آب

این موزه به‌عنوان اولین موزه زیرآب هنرهای معاصر اروپا در سال 2016 بازگشایی شد. جالب است بدانید که سازندگان و هنرمندان در ساخت این موزه از موزه زیرآب مکزیک الهام گرفته‌اند و کوشش کرده‌اند تا با به‌کارگیری هنر چیدمان توجه بازدیدکنندگان را به مشکلات زیست‌محیطی و تغییرات آب و هوایی جلب کنند. هرساله بازدیدکنندگان بسیاری با تهیه بلیط هواپیما اسپانیا در تورهای بازدید از این موزه شرکت و از نزدیک این پیکره‌های زیبا را تماشا می‌کنند.

موزه شیپ رک تریل فلوریدا (Shipwreck Trail, Florida Keys)

بازدید از موزه های زیر آب
موزه های زیر آب

مناطق بسیاری در فلوریدا وجود دارند که می‌توانید از بقایای کشتی‌های غرق‌شده دیدن کنید اما لاشه کشتی‌های غرق‌شده در این مناطق در کف آب‌های عمیق قرار دارند و برای بازدید از آن‌ها به مهارت بالا‌ و تجهیزات غواصی نیازمندید.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

تنها در منطقه ملی حفاظت‌شده فلوریدا کیز می‌توانید کشتی‌های غرق‌شده را از سطح آب‌های کم‌عمق مشاهده و به‌راحتی با اسنورکلینگ (غواصی با لوله تنفسی) به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. این ویژگی منحصربه‌فرد فلوریدا کیز سبب شده است تا این مکان به منطقه موردعلاقه گردشگرانی تبدیل شود که بلیط هواپیما فلوریدا را تهیه کردند و قصد دارند بدون غواصی اسکوبا در آب‌های فلوریدا، از بقایای کشتی‌های زیرآب دیدن کنند.

خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما

تاکنون بقایای دو کشتی در این منطقه شناسایی‌شده است که گفته می‌شود نام یکی از آن‌ها سن پدرو بوده است که در مسیر خود به اسپانیا گرفتار طوفان و بدون فرصت کافی برای بازگشتن به بندرگاه غرق‌شده است. کشتی دیگر که تاندربولت نام داشته است برای آزمایش‌های تحقیقاتی به فلوریدا اهدا و در سال 1986 غرق شد. شما گردشگران می‌توانید با خرید بلیط هواپیما فلوریدا در میان بقایای لاشه‌های این‌ کشتی‌ها، در منطقه ملی حفاظت‌شده فلوریدا کیز غواصی کنید و به اکتشاف بپردازید.

منبع: www.tripsavvy.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید