بلیط هواپیما به مولداوی

18
4586
خرید آنلاین بلیط هواپیما به مولداوی
بلیط هواپیما به مولداوی
بلیط هواپیما به مولداویReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 7Rating: 4.0بلیط هواپیما به مولداویبلیط هواپیما به مولداوی کشوری در شرق قاره اروپا است. این کشور برای سالیان متمادی تحت سلطه روس‌ها بود. پس از انحلال امپراتوری روسیه، در سال ۱۹۱۸ این سرزمین‌ها بخشی از رومانی شد.

بلیط هواپیما به مولداوی

مولداوی کشوری در شرق قاره اروپا است. این کشور برای سالیان متمادی تحت سلطه روس‌ها بود. پس از انحلال امپراتوری روسیه، در سال ۱۹۱۸ این سرزمین‌ها بخشی از رومانی شد.

مولداوی از جمله کشورهایی است که تا پیشش از دهه 90 میلادی یکی از اقمار شوروی به حساب می‎آمد و اکنون برای خودش کشوری شده است که در همسایگی اوکراین و رومانی قرار گرفته است.

چگونه ویزای مولداوی بگیرم؟

هزینه سفر به مولداوی چقدر است؟

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد مولداوی
بلیط هواپیما به مقصد مولداوی

بلیط هواپیما به مولداوی بخریم؟

شاید همین نکته که ما حتی نمی‎توانیم نام پایتخت بسیاری از کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق را نام ببریم، بهترین دلیل برای این باشد تا به قصد سفر و آشنای بیشتر با یکی از این کشورها خرید بلیط هواپیما خود را جلوتر بیاندازیم و بار سفر ببندیم. این کشورها که اکثرشان بیشتر از سه یا چهار دهه از عمر تأسیسشان نمی‎گذرد و زخم‎های حکومت کمونیستی را همچنان بر پیشانی دارند، نمونه تماشایی از گذار از سنت و مناظر روستایی به شهر و قاب‎های صنعتی هستند.

🖥 ویدئویی زیبا از مولداوی – با سفرستان همراه باشید 🖥

کشور مولداوی از جمله کشورهایی است که تا پیشش از دهه 90 میلادی یکی از اقمار شوروی به حساب می‎آمد و اکنون برای خودش کشوری شده است که در همسایگی اوکراین و رومانی قرار گرفته است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مولداوی
بلیط هواپیما به مولداوی

در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا درباره اینکه چرا باید به مقصد مولداوی بلیط هواپیما بخرید و به این کشور سفر کنید، بیشتر برایتان سخن بگوییم.

مولداوی (Moldova) یک کشور نسبتا جدید است که استقلال خود را در سال ۱۹۹۱ به عنوان بخشی از تجزیه‌ی شوروی سابق بدست آورد. این کشور از غرب با رومانی و از شرق با اوکراین همسایه است و یک جمعیت تقریبی ۳ میلیون نفری دارد.

با یک جستجوی تصاویر سریع در گوگل، تصاویری از مناظر زیبا و ساختارهای قدیمی بزرگ این کشور را می توانید مشاهده کنید (و البته برخی از تصاویر غمبار جنگ.)

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد مولداوی
بلیط هواپیما به مقصد مولداوی

بخش‌های زیادی از سرزمین کنونی مولداوی در سال ۱۸۱۲ تحت سلطه امپراتوری روسیه درآمد. پس از انحلال امپراتوری روسیه، در سال ۱۹۱۸ این سرزمین‌ها بخشی از رومانی شد. در سال ۱۹۴۰ اتحاد جماهیر شوروی سابق این سرزمین‌ها را اشغال کرد. پس از جنگ جهانی دوم این سرزمین بین اوکراین و جمهوری تازه تاسیس شوروی مولداوی تقسیم شد. در سال ۱۹۹۱ این کشور استقلال خود را اعلام کرد. با این حال نیروهای نظامی روسیه تا سال ۱۹۹۳ در این کشور باقی ماندند.

این کشور نیز همانند سایر جمهوری‌های جدا شده از شوروی با رویارویی پارلمان و ریاست جمهوری مواجه شد که هر دو طرف برای مهار بحران کوشیدند. در ژوئیه 2002 اصلاحاتی صورت گرفت که در آن پارلمان توانست اختیارات بیشتری را کسب کند.

در سپتامبر 2006 مقامات منطقه دنی یستر استقلال خود را از مولداوی اعلام کردند و خواستار ملحق شدن به روسیه شدند. پیش از آن نیز مولداوی با اوکراین، گرجستان و جمهوری آذربایجان برای احیای تلاش‌های سازمان غرب گرای گوام برای توسعه سیاسی و اقتصادی گرد هم آمده بودند.

اعمال فشار روسیه به مولداوی از طریق جنبش جدایی طلب نیسترا از همان نخستین سال‌های استقلال طلبی روشن بود. در نوامبر سال 1999 روسیه متعهد شد نیروهای نظامی خود را از مولداوی خارج یازد، ولی آن‌ها تا سال 2005 در این کشور ماندند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور مولداوی
بلیط هواپیما به کشور مولداوی

در زمینه اقتصادی، این کشور یکی از فقیرترین جمهوری‌های اتحاد شوروی بود که معیشت آن بر مبنای کشاورزی است. همه انرژی مورد نیاز این کشور از طریق واردات تامین می‌شود و به همین دلیل روابط با مسکو در این زمینه برای آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

پس از استقلال مولداوی روابط آن با رومانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده است. از یک سو رومانی اولین کشوری بود که مولداوی را به رسمیت شناخت و از سوی دیگر برای یکپارچه شدن با آن نیز اقداماتی انجام داد. با این وجود در رفراندوم سال 1994 بیش از 90 درصد مردم خواستار حفظ استقلال کشورشان بودند.

از پایان دهه 1990 جهت گیری این کشور به سوی اتحادیه اروپا معطوف شد و با گسترش مرزهای ناتو و اتحادیه اروپا به سمت شرق، ضرورت توجه به آن تقویت شد. در عین حال روابط با روسیه نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده است. این وجود درخواست‌های این کشور برای عضویت در اتحادیه اروپا نشان دهنده نگرش این کشور به سوی غرب و دوری از شرق دارد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور توریستی مولداوی
بلیط هواپیما به کشور توریستی مولداوی

مولداوی یک کشور محصور در خشکی می‌باشد و تنها راه ارتباطی بین‌المللی آن مرز آبی به طول تقریبی ۲۰۰۰ متر در کنار رود دانوب می‌باشد. این منطقه پس از استقلال، با تلاش زیاد دولت مولداوی به سمت بندر شدن پیش می‌رود و هرنوع سرمایه‌گذاری وکمک یک کشورخارجی جهت تأسیس و تجهیز بندر فوق و ایجاد ارتباطات جاده‌ای با کیشینو (پایتخت) اقدامی کاملاً حیاتی برای مولداوی بوده، اجازه ارتباط آزاد وتجارت آزاد را به این جمهوری خواهد داد و در آینده‌ای نزدیک پتانسیل اقتصادی مولداوی را افزایش خواهد داد و بنابر این مشکل همیشگی قیمت‌های حمل و نقل با امتیاز دسترسی به مهمترین راه آبی اروپا کم خواهد شد.

شرایط اخذ ویزای مولداوی

برای گرفتن ویزای مولداوی باید یک شهروند مولداوی یا کسی که اقامت مولداوی را دارد و مورد تائید پلیس محلی آنجا می باشد برای شما دعوتنامه بفرستد و به دلیل نداشتن سفارت در تهران باید به یکی از سفارت های مولداوی که در کشورهای همسایه است مراجعه نمائید.مدارک مورد نیاز :

 • اصل پاسپورت با اعتبار بیش از 6 ماه
 • اصل پاسپورتهای قبلی
 • شناسنامه
 • دو قطعه عکس
 • گواهی شغلی (برای دارندگان شرکت روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات، پروانه مطب و کارت نظام پزشکی،جواز کسب،پروانه نظام مهندسی،نامه اشتغال به کار + لیست بیمه 3 ماهه آخر)
 • سند ملک
 • برای افراد محصل گواهی اشتغال به تحصیل
 • نامه تمکن ملی و پرینت حساب بانکی 6 ماه

بلیط هواپیما به برخی از دیدنی‎های کشور مولداوی

بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از صومعه کاپریانا capriana monastery

خرید بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از صومعه کاپریانا capriana monastery
بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از صومعه کاپریانا capriana monastery

بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از موزه ملی تاریخ مولداوی national museum of history of moldova

خرید بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از موزه ملی تاریخ مولداوی national museum of history of moldova
بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از موزه ملی تاریخ مولداوی national museum of history of moldova

بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از پارک مرکزی استفان stefan cel mare central park

خرید بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از پارک مرکزی استفان stefan cel mare central park
بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از پارک مرکزی استفان stefan cel mare central park

بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از برج آب کشینف chisinau water tower

خرید بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از برج آب کشینف chisinau water tower
بلیط هواپیما به مولداوی و بازدید از برج آب کشینف chisinau water tower

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به مولداوی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
akairan.ir
roozrang.com
hamshahrionline.ir
middleeastpress.com
fa.wikipedia.org

تاریخ انتشار: 21 خرداد 96
آخرین بروزرسانی: 15 مهر 96

18 دیدگاه ها

 1. اینکه در مورد کشورهایی مطلب مینویسید که یه جورایی ناشناخته هستن برای من جالبه
  مثلا همین مولداوی رو من تاحالا جایی در موردش مطلب ندیده بودم
  منتظرم که این مطلب رو کامل کنید تا ببینم ارزش خرید یه بلیط هواپیما رو داره یا نه!!!

  • دیدنی های زیادی تو این کشور وجود داره و یکی از شهرهای دیدنی و معروف مولداوی شهر کیشیناو هستش که میتونید بلیط هواپیما به کیشیناو رو از سایت سفرستان تهیه کنید.
   در حال حاضر اکثر پرواز خارجی به مولداوی با یک توقف صورت می گیرد.

 2. با چه ایرلاین هایی میشه به کیشیناو سفر کرد؟
  میتونید در مورد پرواز هایی که به این مکان توریستی انجام میشه یه توضیح کوتاه بدید.

  • هواپیمایی ترکیش Turkish Airlines : که در حال حاضر از تهران – مشهد – شیراز – تیریز – اصفهان و اهواز پرواز دارد و پس از یک توقف در استانبول به کیشیناو مولداوی پرواز می کند .
   هواپیمایی امارات Emirates Airlines : که در حال حاضر از مشهد و تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در دبی امارات به کیشیناو مولداوی پرواز می کند .
   هواپیمایی فلای دبی Flydubai Airlines : که در حال حاضر از تهران – مشهد – شیراز – تیریز – اصفهان – لار – همدان – بندرعباس و اهواز پرواز دارد و پس از یک توقف در دبی امارات به کیشیناو مولداوی پرواز می کند .
   هواپیمایی لوفتهانزا Lufthansa Airlines : که تنها در حال حاضر از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در فرانکفورت آلمان به کیشیناو مولداوی پرواز می کند .
   هواپیمایی اتریشی Austrian Airlines : که تنها در حال حاضر از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در وین اتریش به کیشیناو مولداوی پرواز می کند .
   هواپیمایی ایرفلوت Aeroflot Airlines : که در حال حاضر تنها از تهران پرواز دارد و پس از یک توقف در مسکو روسیه به کیشیناو مولداوی پرواز می کند.

  • فرقی نمیکند چه فصلی را انتخاب کنید
   مولداوی که قبل ها بخشی از رومانی بوده است در هر فصلی جاذبه های خاص خود را دارد
   اما در زمستان اسکی کردن در این کشور بسیار جذاب است

 3. من تا حالا اسم این کشور رو نشنیده بودم، اگه بشه در مورد تفریحات زمستونی کشورا یه مطلبی بذارین خیلی عالی میشه، زمستون هم نزدیکه
  ممنون از وقتی که میذارین واسه پاسخ دادن، متشکر

  • بلی. این کشور در گذشته بخشی از رومانی بوده و تازه استقلال یافته هست به همین دلیل خیلی ها هنوز هم نام مولداوی رو نشنیده‌اند.
   در مورد تفریحات زمستانی هم : حتماً

  • در حال حاضر تور مسافرتی به مقاصد خاص و معروف هستند
   مانند: تور بالی، تور استانبول، تور پاتایا، تور پوکت، تور کوالالامپور، تور ترکیبی بانکوک پوکت

   در آینده تورهای بیشتری مانند گرجستان، صربستان، مولداوی و … به پکیج ها اضافه خواهد شد.

  • سلام
   تشکر از شما بابت بازدید از وبلاگ سفرستان
   در مورد ویزای مولداوی به زودی مطلب کامل‌تری در وبلاگ قرار داده خواهد شد.

  • سلام دوست عزیز
   برای گرفتن قیمت حدودی اقامت در هتل با قسمت تور سفرستان در تماس باشید
   96621777

  • از مجموع کشورهای اروپایی 27 کشور عضو اتحادیه اروپا هستند و 26 کشور عضو محدوده شینگن.
   کشورهایی نظیر رومانی و انگلستان و ایرلند با توجه به اینکه عضو اتحادیه اروپا هستند ولی در محدوده شینگن نبوده و ویزا شینگن برای این کشورها معتبر نیست.
   همچنین کشورهایی نظیر کرواسی ، مقدونیه ، اوکراین ، مولداوی و آندورا نه عضو اتحادیه اروپا هستند و نه عضو محدوده شینگن، پس برای این کشورها ویزای شینگن معتبر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید