آشنایی با موزه سمیه؛ زیباترین موزه هنر مکزیک

بدون شک بازدید از موزه‌های آثار هنری را می‌توان یکی از مهم‌ترین اهداف گردشگران برای تهیه بلیط هواپیما و سفر به نقاط مختلف دنیا دانست. امروزه این موزه‌ها نقش مؤثری در صنعت گردشگری کشورها ایفا می‌کنند و به پاتوق هنردوستان و هنرمندانی تبدیل‌شده‌اند که برای لذت بردن و تأثیر گرفتن از آثار هنرمندان دیگر فرهنگ‌ها از این اماکن بازدید می‌کنند.

0
87
خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک
آشنایی با موزه سمیه؛ زیباترین موزه هنر مکزیکReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 26Rating: 4.0آشنایی با موزه سمیه؛ زیباترین موزه هنر مکزیک - خرید بلیط هواپیما مکزیکبدون شک بازدید از موزه‌های آثار هنری را می‌توان یکی از مهم‌ترین اهداف گردشگران برای تهیه بلیط هواپیما و سفر به نقاط مختلف دنیا دانست. امروزه این موزه‌ها نقش مؤثری در صنعت گردشگری کشورها ایفا می‌کنند و به پاتوق هنردوستان و هنرمندانی تبدیل‌شده‌اند که برای لذت بردن و تأثیر گرفتن از آثار هنرمندان دیگر فرهنگ‌ها از این اماکن بازدید می‌کنند.

موزه سمیه؛ موزه هنر مکزیک

بدون شک بازدید از موزه‌های آثار هنری را می‌توان یکی از مهم‌ترین اهداف گردشگران برای تهیه بلیط هواپیما و سفر به نقاط مختلف دنیا دانست. امروزه این موزه‌ها نقش مؤثری در صنعت گردشگری کشورها ایفا می‌کنند و به پاتوق هنردوستان و هنرمندانی تبدیل‌شده‌اند که برای لذت بردن و تأثیر گرفتن از آثار هنرمندان دیگر فرهنگ‌ها از این اماکن بازدید می‌کنند. اگر شما هم از علاقه‌مندان موزه‌های هنری هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با یکی از زیباترین موزه‌های هنر کشور مکزیک آشنا شوید.

معرفی موزه سمیه

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

موزه سمیه موزه‌ای خصوصی و موسسه‌ای فرهنگی_غیرانتفاعی در مکزیکوسیتی است که از دو ساختمان مجزا به نام‌های مجتمع کارسو (Plaza Carso) و مجتمع لورتو Plaza Loreto تشکیل شده است. این موزه حاصل 30 قرن از تاریخ هنر_که شامل بیش از 66 هزار اثر هنری می‌شود را در خود جای داده است. آثار هنری این موزه متشکل از تندیس‌های دوران پیشاکلمبی آمریکای میانه، آثار هنری قرن 19 و 20 مکزیک و مجموعه ارزنده‌ای از آثار اساتید قدیم اروپا و هنرمندان هنر نوگرای غربی چون آگوست رودن، سالوادور دالی، بارتولومه استبان موریلو و تینتورتو می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

جالب است بدانید که این موزه از روی نام سمیه دومیت، همسر فقید مالک میلیونر موزه نام‌گذاری شده است. موزه سمیه در سال 2013 موفق شد با بیش از یک‌میلیون بازدیدکننده به پربازدیدترین موزه هنری کشور مکزیک مبدل شود و در رتبه 56 ام پربازدیدترین موزه دنیا جای گیرد. امروزه بیش از 5 میلیون بازدیدکننده با تهیه بلیط هواپیما مکزیک از این موزه بازدید می‌کنند.

تاریخچه و ساختمان موزه سمیه

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

ساختمان اصلی این موزه (واقع در قسمت جنوبی مکزیکوسیتی) که به پلازا لورتو معروف است، توسط کارلوس اسلیم(مالک موزه) در سال 1994 بازگشایی و افتتاح شد. سال‌ها بعد ساختمان جدید موزه توسط معمار مشهور مکزیکی فرناندو رومرو در منطقه نوو پلانکوی مکزیکوسیتی با بودجه بالغ‌بر 70 میلیون دلار طراحی شد و پلازا کارسو نام گرفت. جالب است بدانید که در سال 2011 و پس از احداث پلازا کارسو، بسیاری از آثار اصلی موجود در پلازا لورتو به این مکان منتقل شد و پلازا کارسو به ساختمان اصلی موزه مبدل گشت. هم‌اکنون شما می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما مکزیک از این ساختمان شش طبقه‌ای که با 16 هزار کاشی آلومینیومی چندضلعی پوشیده شده است، رایگان دیدن کنید.

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

اگر فکر می‌کنید نمای بیرونی این موزه شگفت‌انگیز است، حتماً بازدید از نمای داخلی آن نفس شما را در سینه حبس خواهد کرد. پس از تهیه بلیط هواپیما مکزیک و ورود به این موزه با سرسرایی مینیمالستی روبرو خواهید شد که شما را به سالن وسیع اصلی هدایت می‌کند. زمین این سالن همانند دیگر سالن‌های موزه با مرمر درخشان یونانی سنگ‌فرش شده که از جلوه بسیار زیبایی برخوردار است. از طبقه همکف می‌توانید با آسانسور به بالاترین طبقه موزه دسترسی یابید و سپس در صورت تمایل از پله‌های جالب مارپیچ موزه برای دسترسی به طبقات دیگر استفاده کنید.

کلکسیون موزه

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

همان‌طور که قبلاً گفته شد در حدود 66 هزار اثر هنری باارزش بیش از 700 میلیون دلار در این موزه یافت می‌شود که اکثر آن‌ها شامل آثار هنری اروپاییان قرن 15 تا 20 میلادی می‌باشند. هرساله بسیاری از گردشگران برای بازدید از عتیقه‌های مذهبی، اسناد تاریخی و بزرگ‌ترین مجموعه سکه‌های دوران پیشاکلمبی بلیط هواپیما مکزیک را خریداری و به این کشور سفر می‌کنند. همچنین با بازدید از این موزه می‌توانید از آثار هنرمندان بزرگی چون سالوادور دالی، پابلو پیکاسو، وینسنت ون گوک، هنری ماتیس، پیر آگوست رنوآر، کلود مونه و خوآن میرو دیدن کنید. به گفته بسیاری از کارشناسان باارزش‌ترین اثر موزه سمیه تابلوی مدونا و دوک نخ‌ریسی (Medonna of the Yarnwinder) است که توسط لئوناردو داوینچی خلق‌شده و ارزشی بیش از 30 میلیون پوند دارد.

دیدنی‌های موزه

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

بی‌شک یکی از مهم‌ترین آثاری که حتماً باید پس از تهیه بلیط هواپیما مکزیک و ورود به موزه سمیه از آن دیدن کنید، مجموعه آثار خارق‌العاده آگوسته رودین است. شما می‌توانید اکثر آثار این هنرمند را در طبقه ششم موزه بیابید ولی برای بازدید از مهم‌ترین آثار او یعنی مجسمه مرد متفکر و دروازه جهنم باید به سرسرای اصلی بروید.

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

با خرید بلیط هواپیما مکزیک و بازدید از موزه سمیه خواهید دید که این موزه مملو از آثار هنرمند مشهور مکزیکی دیه‌گو ریوا است. مطمئناً از تماشای آثار او لذت وافری خواهید برد و یادتان باشد که از مشهورترین و آخرین اثر او که به Río Juchitán شهرت دارد و در سرسرای اصلی به نمایش گذاشته شده است، دیدن کنید. وجود نقاشی‌ مدونا و دوکِ نخ‌ریسی داوینچی، La Virgen y el Niño en un nicho از ساندرو بوتیچلی و شاهکارVirgen de Guadalupe  از خوان دی سائنز را می‌توان دلیل اصلی شهرت این موزه دانست و بازدید از آن‌ها را نباید فراموش کنید.

خرید بلیط هواپیما مکزیک
بلیط هواپیما مکزیک

اگر هنوز هم فهرست آثار و اسامی هنرمندان ذکرشده برای تهیه بلیط هواپیما مکزیک و بازدید از این موزه متقاعدکننده نیست، حتماً شنیدن نام هنرمندانی چون کامی پیسارو، کلود مونه، وینسنت ون گوک، خوان میرو، ال گرکو، و پابلو پیکاسو می‌تواند شما را به بازدید از این موزه مجاب کند. در آخر نیز می‌توانید تور بازدید از این موزه را با تماشای اشیاء باستانی مانند سکه‌های قدیمی، اسناد تاریخی و عتیقه‌جات مذهبی موزه به پایان ببرید و تصاویر خاطره‌انگیز و زیبایی را از این آثار ارزشمند ثبت کنید.

برای خرید بلیط هواپیما مکزیک و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
theculturetrip.com
en.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید